Кога се налага секцио?

  • 12 718
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 559

Възможно е "нормалното" раждане да е по-добро, но докато не видя бебе излязло вагинално да изглежда, като бебе излязло чрез секцио няма да повярвам Naughty

Какво имаш впредвид това.Ако искаш да видиш моята беба на снимка,няма проблем.Беше едно абсолиутно чисто,бяло и оформено бебе 4 650 гр 58 см...мн трудно раждане но след 2 часа се разхождах сама(а на другия ден ме изписаха,тук се седи 1 нощ в болницата след нормално раждане),а тези от секциото 2 дена бяха само на легло и постоянно на системи и инжекции.Аз имам 2 операции на яичниците така че мога да сравня едно нормално раждане с 2 коремни операции,ами честно ако имам второ пак нормално ще родя

# 31
  • Мнения: 1 294
Ще ме прощавате, но по миои наблюдения, възстановяванто след секцио в последно време минава много по-леко и по-бързо от възстановяването при нормално раждане. Аз също бях така, всички мои познати са така и умишлено следя където мога кой как се възстановява точно заради това.

Възможно е "нормалното" раждане да е по-добро, но докато не видя бебе излязло вагинално да изглежда, като бебе излязло чрез секцио няма да повярвам Naughty

Не случайно в случаи като моя(с минимални шансове за следваща бременност) лекарите препоръчват секцио.Рисковете за "ценния плод" (както те се изразяват) са сведени до минимум.

# 32
  • Мнения: 5 370
Подозирам, че и тая тема ще се превърне в бойно поле ЗА-ПРОТИВ секциото,. Но едно не разбирам-що, аджеба, плашите момичетата ау, ама какъв ужас е секциото? Не ме карайте да споменавам за драстични случаи, в които майката има 30-40 вътрешни и толкова външни шева. И за купищата усложнения след по-трудно раждане, и за невъзможността след "нормално" раждане да се сдържаш по малка нужда, и ...даже ако щете, за дългото нежелание на жената да прави секс след "нормално" раждане.
Лека и пръст на Жасмина от Варна-но ако и БЯХА НАПРАВИЛИ секцио-поне тя щеше да е жива.
Ама как се ядосвам на подобни изказвания-не е истина, честно!

# 33
  • Мнения: 1 559
Аз имам впредвид не случаите,когато се налага наистина секцио,а когато няма причина то да баде направено...но в БГ практикуват секциото просто еи така,за улеснение на лекарите.Естествено,че ако има признаци за усожнение варианта да те резнат е по добре....
Ти казваш за починало момиче ,на което не му е било направено,а знаеш ли статиските за починали бебета в следствие на секцио,защото бебетата се вдят много по рано откакто трябва..едно е по спешност и друго заради кефа или на маиката или на някои лекар

# 34
  • Мнения: 5 370
Меган 79-аз се оттеглям от темата.
Знам само, че статистиките се правят от ЛЕКАРИ. Които искат по определен начин да оформят мисленето на конкретните таргет групи.
А на тях никога не съм им вярвала на 100%. Така ме е научил животът. А статистиките, лично мнение, са една висша форма на манипулация на общественото мнение.

# 35
  • Мнения: 1 986
  Меган,това обобщение,което правиш е пресилено-не може да обобщаваш,че в Бг секциото се прави ей-така,за улеснение-напротив-моят доктор/а и не само той/ не изпълнява "желания" и "поръчки"-искам по този или онзи начин-прибягва до секциото,когато и в каквито случаи се налага,а не по искане на бременната Naughty И,освен това,смятам спора за излишен-има както поддръжници,така и противници на двата вида раждане/според опита и личните впечатления/!!!

# 36
  • Мнения: 160
Аз също знам  и то,от мед. лице,че напоследък масово се практикува секциото, за улеснение на "Лекарите",използват страха от болката за да манипулират пациентките си,хем по-бързо,хем по-доходно за тях!!!И пак повтарям от действащо мед.лице в голяма АГ болница!

# 37
  • Мнения: 1 986
 Аз съм сигурна,че има такива доктори,които "препоръчват" секциото,но лично аз,ако попадна на такъв лекар,който да ме увещава да родя с операция,а не е наложително,бих го сменила Naughty

# 38
  • Мнения: 8 163
Аз съм сигурна,че има такива доктори,които "препоръчват" секциото,но лично аз,ако попадна на такъв лекар,който да ме увещава да родя с операция,а не е наложително,бих го сменила Naughty
Знаеш ли кое е лошото? Ще си измислят причини, с които да те убедят, че секциото е наложително. В България серклаж искаха да ми правят (няма да споменавам клиниката, за да не се разрастне още повече спорът) без изобщо да има реални причини. Та и "злокачествено образувание" ми бяха намерили в началото на бременността, пак в същата частна клиника. Затова винаги трябва да се иска второ мнение.

Да, има случаи, при които просто няма начин: трябва си секцио и това е единственият разумен изход и за бебето, и за майката. Но процентно тези случаи са нищожно по-малко, отколкото секциото по други, неморални причини, които вече бяха споменати.

Последна редакция: нд, 17 сеп 2006, 22:27 от Abadjieva

# 39
  • Мнения: 8 163
Възможно е "нормалното" раждане да е по-добро, но докато не видя бебе излязло вагинално да изглежда, като бебе излязло чрез секцио няма да повярвам
Ти акушерка ли си? Не се обиждай, питам само. Защото аз нямам толкова наблюдения и ми е интересно каква е разликата.

И друго - дали външният вид на бебето или цялостното му състояние е по-важно в случая.

Що се отнася до "страничните ефекти" на двата вида раждане, считам, че не е редно да се изнася информация по въпроса само за нормалното раждане. Щом лекарите виждат в секциото лек, би следвало да дават и данни за страничните ефекти, както се прави за всяко лекарство. В края на краищата, ако имаш ушна инфекция и трябва да пиеш Оспамокс, просто си понсяш гаденето, ако те споходи и не ходиш да ти промиват стомаха. Защото вече знаеш, че то не е от развалена храна.

# 40
  • Мнения: 1 416
Аз раждах със секцио по спешност. Извадиха Маргарита в 8-мия месец, заради прееклампсия. И да нямах тази токсикоза, пак щяха да ми правят цезарово сечение, заради тесен таз...
Иначе съм напълно за секциото по желание...  Peace

# 41
  • Мнения: 781
Напоследък все по-често се говори за  личния избор. Това е личен избор, онова също. Защо не и раждането да бъде личен избор? И защо е нужно всеки път да се размахват статистики и проценти, да се обръщат темите в ЗА и ПРОТИВ? Вместо просто да се уважи избора на човек?
При мен- имах причини да родя секцио. И при мен лекаря искаше да вади бебето по-рано, но аз отказах. Родих 4 дни преди термин. Ако има дори и минимални причини да родиш с цезарово сечение- направи го. Но поговори с лекаря за дата близо до термин. Леко раждане!

# 42
  • Мнения: 69
Браво Абаджиева! И аз съм на същото мнение.

# 43
 При мен се наложи секцио , заради преносване на плода и много замърсени и зелени води ,които можеше да го натровят. Всичко мина нормално и за мен и за малкия - лекарите вече са много добри оператори , а анестезията се усъвършенства постоянно , вече се прави масово епидурална упойка в гръбначния стълб като майката остава в съзнание през цялата операция .Аз предпочетох пълна упойка от психологически съобръжения ,защото съм доста страхлива и предпочетох да заспя и да се събудя след приключване на всичко, Болката е голяма само първата нощ и то при движение, на другия ден те изправят и раздвижват, леки болки има в продължение на един месец ,но те въобще не ти оказват влияние нито на физическото ,нито на психическото състояниел .Аз лично се възстанових бързо и безпроблемно , сега се готвя за втора бременност и този път пожелание ще избера секцио, защото преди операцията почнаха контракциите ми и трябва да ти кажа ,че болките от тях са много по-силни , отколкото след оперативните , а каква е разликата да те режат отдолу или да те режат горе - все си е рязане , така че не обръщай внимание на всички гореописани сатанински писания за секциото , повечето са пресилени и необективни , заинтересувай се само каква е причината за препоръчаното ти от лекарката секцио и бъди спокойна - медицината и лекарите стават все по-добри, остави се в техните ръце - късмет

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Аз родих секцио с диагноза високостепенна миопиа (-6D)

Общи условия

Активация на акаунт