ДЕЦА! - проблем за работодателите!

  • 6 608
  • 155
  •   1
Отговори
# 135
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ох, не знам вече... Голямата я записахме на балет и плуване (малката като порасне още малко и тя ще тренира нещо). Т.е. трябва да ги взимам от детската в 16 ч. и да ги водя на урок/тренировка. Ще се прибираме към 19-20 ч. Междувременно мъжа ми ще се е върнал от работа изморен и гладен... Какво работно време трябва да имам за да сколасвам?!
Идея нямам как се оправят работещите майки...  Confused
Докато напиша този пост отказах още две предложения заради работното време Rolling Eyes

Ако няма близки, които са свободни да ти помагат ще ти трябва жена която да ти помага - но това разбира се е срещу заплащане...Аз когато работех имахме 2 жени които се сменяха и ни беше много спокойно. А и повечето ми приятелки практикуват така....Помисли за това.

Поздрави  bouquet

# 136
  • Мнения: 4 965
РЕНИ, като идея (ако уроците/тренировките са близо до градината и 1/2-1 час ти е достатъчен да се справиш с вземане от градена и водене), можеш да се разбереш с работодателя да си ползваш обедната почивка следобед и да се връщаш на работа, докато децата са на уроци (хем няма да се чудиш къде да обикаляш 1-2 ч., докато ги чакаш).
За вечеря можеш да купуваш разни полуготови или готови неща - вече във всеки хипермаркет има щандове с топли храни за вкъщи или можеш да готвиш от предната вечер или по-рано сутрин (ако нямаш проблем с ранното ставане). Вкусотийките ще останат за почивните дни.
Друг вариант е да търсиш работа на половин работен ден (на 4 часа), но при нея и стажът се отброява наполовина, а и заплащането е наполовина.
Вариант е да ти помага някой близък или да наемеш жена за вземането от градина - при тази програма тя няма да е пряко заета с децата и заплащането няма да е много високо.

# 137
  • София
  • Мнения: 2 901
... Не, те самите „не се пускат”, знаят, че няма кой да ги замести, за да се свърши работата...
... Ами кажете ми по кой параграф можете лесно да уволните една майка на дете до 6 години? Не ми е известен такъв. Майка на малко дете може да си ходи или не ходи на работа и свободно да си спекулира с болнични.
Аз пак да попитам, че ми идват в повече тези излияния, тип директорски. Защо поставяш знак на равенство между майка на малко дете и безотговорност, респективно обратното - няма малко дете и човек е супер отговорен. Или може би майките на малки деца са глупави и не могат да си направят сметка, че детето им ще боледува и ще трябва да имат уреден резервен вариант? Или аз нещо не схващам  newsm78
Що се касае до уволнението, по принцип в България който не се е явил на трудово дело, той не го е спечелил. Това важи не само за майките с деца. Затова са изпитателните срокове. И колкото майката може да спекулира с болнични, толкова може и всеки друг.
Защо тогава трябва да има дискриминация?

Maria.St , никъде не съм поставила знак за равенство между майка на малко дете и безотговорност. Обяснявам защо се чудите, че работодателите избират. Аз съм майка на малко дете и съм живият пример за лоялност към работодателя - работих до последният ден преди раждането, а преносвах 6ти ден, върнах се на работа месец и половина след това. Не съм излизала в болнични. Да, много ми се иска работният ми ден да не е 8-9 часов и да имам по-малко стрес, но и да вземам пак тези пари, които в 3 държавни предприятия да работя, няма да ми ги дават.

Само че, не мога и да си позволя да дам детето на ясла, защото утре ако е разболее, няма на кого да разчитам да ми го гледа, а всички знаем колко болести прекарват децата в тази възраст и колко често се случва да си остане майката вкъщи.

Много ти идват изказвания тип директорски - не, не съм директор, но не мислиш ли, че като се дипли една такава тема, трябва да се чуват и други гласове, освен всеобщия тон "оооох, леелее, защооо такаааа"

# 138
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Наемането на жена може да стане при добра заплата, иначе се обезмисля. По принцип е вариант (но в нашият случай е малко сложно- живеем в Симеоново, а децата ходят на ДГ в Младост).
Търсих и половин работен ден, но не успях да намеря. Може би трябва да продължа да търся...

AKILINA, ти къде се покри бе, жена- да не започна работа? Wink

# 139
  • София
  • Мнения: 2 901
Рени, не приемай тази работа! Ами тя е почти в пълен противовес на изискванията ти от преди това. Вярно, че човек сваля летвата, но ти май нямаш този лукс: ако работата е на 30-40 минути от детската градина и ако си тръгваш най-късно в 18:00 и няма задръствания и прочие, как ще успееш да вземаш децата от там навреме? Че и с тези допълнителни техни ангажименти?

Иначе заплатата... сега ще ме изядат с парцалите! Това е секретарско място, очевидно и чак такъв опит и умения не се изискват - какво да предложат? За София, за тези условия си е направо добра заплата. За мен е доста под минимума, но аз имам 9 години стаж, последните 8,5 от които не секретарски, перфектно владея език. Сигурно имаш време, не бързай, защото това решение ще ти тежи един не малък период (той може и да е няколко месеца, но ще ти се сторят далеч повече). Тази работа е добра само за автобиографията ти, но си помисли преди това... май по-горе каза, че официален стаж нямаш... Просто бих те посъветвала първо да си помислиш, какво ти се работи - ама така че истински да те удовлетворява. После ще се види през какви позиции ще трябва да се мине (от минималната, се очаква да е) за да я постигнеш до някоя друга година. Просто съветът ми е да не се гледа на това в краткосрочен план - животът се променя, не се знае утре какво ще ти сервира, не прави нещо ей така.

При нас се е случвало да идват хора и да са съгласни да работят за определени пари (които естествено можем да си позволим), но работата е била под нивото на последните позиции в автобиографията им и ние сме им отказвали.

# 140
  • Мнения: 3 506
... не мислиш ли, че като се дипли една такава тема, трябва да се чуват и други гласове, освен всеобщия тон "оооох, леелее, защооо такаааа"
Разбира се, но е хубаво подобни изказвания да са обосновани с реални аргументи, а не да са в стил "ах, вие там, дето само се оплаквате".


Рени, заплатата определено е по-скоро ниска. Работата си заслужава единствено да ти пооправи cv-то, ако имаш нужда, но можеш ли да си позволиш това работно време за тези пари. Щото ако започнеш и работиш месец-два, това ще прави още по-лошо впечатление...
И друго, възможност за развитие няма, а възможност за увеличение на заплатата след някой и друг месец?
Извинявай, дали си изпразни пощенската кутия, исках да те питам нещо по една друга тема?

# 141
  • София
  • Мнения: 2 901
Мария, какви точно реални аргументи очакваш да прочетеш  newsm78 И никъде не съм слагала всички майки под един знаменател, ок? Аз също съм майка и то на работа!

# 142
  • Мнения: 1 383
Ох, не знам вече... Голямата я записахме на балет и плуване (малката като порасне още малко и тя ще тренира нещо). Т.е. трябва да ги взимам от детската в 16 ч. и да ги водя на урок/тренировка. Ще се прибираме към 19-20 ч. Междувременно мъжа ми ще се е върнал от работа изморен и гладен... Какво работно време трябва да имам за да сколасвам?!
Идея нямам как се оправят работещите майки...  Confused
Докато напиша този пост отказах още две предложения заради работното време Rolling Eyes

Рени, аз точно това имах предвид по-горе. Нещо не ми се работи само заради идеята. Освен това тук, в Русе, не мога и да мечтая за заплата по-голяма от 300-400лв.  Понякога завиждам на жените, които изкарват 300лв, но тези пари са важни за семейния бюджет. Аз никога не мога да принеса съществено за нашия, и затова ми се струва егоистично да "ходя на работа". Като една приятелка, която със заплатата си не можеше да си покрива само такситата до работа и обядите, а в същото време нямаш кой да гледа болното и дете. Е, наработи се и тя 1 година... Знам, че звучи като оправдание, надявам се някой ден нещо да наклони везните в друга посока /положително, естествено/

# 143
  • Мнения: 504
Днес бях на едно интервю. Работното време беше до пет, но често се налагало да се остава след това. Като им казах, че имам дете отвърнаха, че се опитват да се съобразяват с майките, но все пак имало такива моменти. Работело се събота и неделя също. За парите - не споменаха точно, но има първоначален изпитателен срок, който не се заплаща изобщо /това не ме притеснява, защото има неща, които се научават през това време/.
Трябваше да ми се обадят следобяд, но не са. Явно са избрали друг човек. Това ме натъжи малко, но и изпитах облекчение - не искам в никакъв случай да съм некоректна и да започна, а после да се окаже, че не мога да оставам до нужния час. Казах им прямо, че няма кой друг да взема детето от ДГ, освен баща ми, на комуто не мога да възложа това постоянно.

Все още не съм започнала да търся активно /Карина тръва на ДГ от другата сряда/, а вече съм тъжна. Ще ми е и още по- трудно като току - що излюпена от университета, т.е. без стаж. В нашата професия заплатите са такива - 250-300лв, това за Сф. Съгласна съм да започна на такава, но да зная, че е стартова / а на мн места е постоянна/. Иначе какво остава  - пътни и храна - и за какво детето на ДГ? Cry
Голяма е дилемата - "за пари или по специалността"? То не че се е заринало с места по спец., де...

# 144
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, не приемай тази работа!
Не я приех. Отказах по телефона без да ходя до офиса... Никакви предимства няма там.

Извинявай, дали си изпразни пощенската кутия, исках да те питам нещо по една друга тема?
Да.

# 145
  • Мнения: 281
AKILINA, ти къде се покри бе, жена- да не започна работа? Wink
Simple Smile Все още не. По цял ден съм по интервюта, а вечер съм толкова скапана че само ви чета постингите. И при мен нещата са почти като при теб. Чакам утре до обяд да ми се обадят от една фирма, чиито условия ме устройват, така че стискайте палци!
Иначе ми е жал да споделя с колко простотия и дискриминация се сблъсках!  Twisted Evil Дори днес след едното интервю излязох навън и се разревах! ooooh! Просто нервите ми вече не издържаха! И от 2 дни съм с такова главоболие, каквото през живота си не съм имала! Явно стреса ми идва в повече! Crazy Но аз съм упорита Laughing, и ще се справя!
Успех на всички в търсенето!
Стискам палци и пак ще докладвам!  Hug

# 146
# 147
  • Мнения: 281

Уви, не мога да се похваля- не се обадиха за работата, която ми хареса! Sad
Но в понеделник отново ще съм на първия ред на бойното поле!  Mr. Green
  bouquet

# 148
  • Linz
  • Мнения: 11 619

Уви, не мога да се похваля- не се обадиха за работата, която ми хареса! Sad
Но в понеделник отново ще съм на първия ред на бойното поле!  Mr. Green
  bouquet

Все ще се намери подходяща работа Peace И аз продължавам да търся.

# 149
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Толкова се радвам, че не мога да не се похваля- намерих това, което търсех Grinning Нямах надежда, че ще изберат точно мен, а то... работодателят ме е харесал веднага и второто интервю отпадна... от понеделник съм на работа bowuu
Колкото до децата- не ми направи проблем.
Успех на всички, които търсят- работа има и ще намерите Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт