ДЕЦА! - проблем за работодателите!

  • 6 566
  • 155
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 6 999
РЕНИ, честито Simple Smile Дано си доволна от работата си.

Само от любопитство искам да попитам - с намалено работно време ли е работата? Намира ли се изобщо работа на половин работен ден в София?

# 151
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ, честито Simple Smile Дано си доволна от работата си.

Само от любопитство искам да попитам - с намалено работно време ли е работата? Намира ли се изобщо работа на половин работен ден в София?
Благодаря.
Не е с намалено работно време- от 9 до 18 ч. е. Намира се и на половин работен ден, но май не си заслужава... нито пътуването, нито заплатата (обикновено под 50%, отколкото за цял раб. ден), няма особени възможности за развитие, трудовия стаж е по-малък (а често е на граждански договор)...

# 152
  • Мнения: 2 013
Честито! Много успехи в новата работа ти желая.

# 153
  • Мнения: 5 370
РЕНИ, честито Simple Smile Дано си доволна от работата си.

Само от любопитство искам да попитам - с намалено работно време ли е работата? Намира ли се изобщо работа на половин работен ден в София?
Да, намира се , в бранша, в който аз работя-може и почасово, и фултайм, и половин работен ден.
На старото ми работно място имаше доста студенти точно поради тази причина.
Апропо, това, което аз работя, е много търсено и сравнително добре платено.....смятам аз.

# 154
  • Мнения: 105
След като ми свърши майчинството се записах на трудовата борса. Получавах 6 месеца парично обезщетение, за трудов стаж(4г.5м). през това време ходих на интервюта за работа, където и да отидех задават ми 3, 4въпроса и следващия е имате ли деца, ходи ли на градина, ако се разболее има ли кой да го гледа и т. н.. И НАКРАЯ КАТО СИ РЕШИТЕ ПРОБЛЕМА С ГЛЕДАНЕТО НА ДЕТЕТО се обадете(ако мястото е още свободно).  Но случих на работодател който ме взе на работа защото съм семейна(другите 2 момичета  бяха несемейни).

# 155
  • Мнения: 1 744
И аз още от сега се замислям как ще си търся работа с три деца. Планирам преди края на майчинството да запиша магистратура, искам и да си подобря английския, но за всичко това трябва и време и пари. А не знам как ще ги намеря.
Още когато бях с едно дете ме питаха по интервютата кой ще го гледа като е болно, а сега не ми се мисли. ooooh! В момента се водя на държавна работа, та ми пазят мястото. Но не се знае като се върна колко време ще ме държат, защото там всеки гледа да си набута своите хора. Да не говорим , че там заплатата ми е около 220 лв, т.е. работя за чест и слава, но поне трупам опит по специалността , което също е много важно.
Но надеждата умира последна. Дано всички имаме късмет. Надявам се влизането ни в ЕС да пооправи нещата.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт