Казват ли ви, как да си обличате децата за яс

  • 1 971
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 777
Съобразявам се.
Пуснах го няколко пъти с гащеризон, но е явно че е трудно и за тях и за него да ходи разкопчан, защото няма кой да се занимава.
Виждала съм как им отнема 20 минути само да им измият ръцете на децата, нищо сложно.
А си представям повече от 20 деца на гърне, как се смъкват чорапогащи, как се оправят копчета, заврънтулки за да е красиво облечено детето.
Друг е въпроса, че дрехите на моето дете не са в много лицеприятен вид след яслата и затова съм купила анцузи за яслата и тениски с къс и дълъг ръкав.
Като го вземам го преобличам за 5 минути и така съм разрешила всички проблеми.

# 16
  • Мнения: 5 140
Един път в яслата ми казаха, че с гащеризонче им е по трудно да я събличат и аз спрях да я водя с него.
Аз по принцип процедирам така (когато ходехме на ясла, сега за детската градина , май пак ще е така) отивам с един вид дрешки, преобличам я там в удобни за нея и лелките дрешки, като си ч взимам пак си я преобличам.
Сега детската е близо до свеки и може да си ходи с едни и същи дрехи, но ако я водя аз задължително ще я преобличам там.

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изпращам я с дрехи, които може да съблече и облече сама.
Не искам да създавам ненужно напрежение в градината.

По-засуканите дрехи си ги носи, когато е с нас.
И аз така.

# 18
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Да. Казаха с удобни за обличане, събличане и игра дрехи. И аз не им се сърдя изобщо, защото само си представям навъсената и мърмореща над детето ми леля, която пуфти при смяната на дрехи.

А хубавите дрешки ще ги носи, когато излиза с мама и тати  Grinning

# 19
  • Мнения: 9 990
Остави пуфтящата леля.Ама всяко ако е със завъртяни дрешки-те докато им научат чалъма-дацата ще израстат... Crazy

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Да. Казаха с удобни за обличане, събличане и игра дрехи. И аз не им се сърдя изобщо, защото само си представям навъсената и мърмореща над детето ми леля, която пуфти при смяната на дрехи.

А хубавите дрешки ще ги носи, когато излиза с мама и тати  Grinning

Абсолютно подкрепям!
А,като си помисля,че госпожите оправят и косите на момиченцата след сън, направо им се възхищавам на търпението и ентусиазма да работят за 300 лв.  Hug

# 21
  • Варна
  • Мнения: 11 340
С гащеризони и бодита и аз не я водя, нито пък с по-завъртяни дрешки - наистина е по-трудно обличането. Става въпрос за рокличка/поличка и чорапогащник - не виждам каква е разликата - дали лелите ще обличат панталонче или чорапогащник. Едно време всички като бяхме с чорапогащници и шорти върху тях да не им е било по-трудно обличането?!!

# 22
  • Мнения: 9 990
Панталонче самото дете е по-лесно да си вдигне, отколкото чорапогащник.Чорапогащникът се смъква.По-сложно е-да опънеш хубаво първо него, после да захлупиш с полата, че и да не е на криво тя.На мен самата ми е по-пипкаво, камо ли на лелите с 10-ина момиченца насреща.Аз в детската градина не съм ходила с чорапогащник и щорти, ей сега извадих снимките.Панталонче и престилка от горе.Една седмица синята, една седмица червената.И кърпичка с ластик в джобчето Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Не, не ми казват.

Намекват ми от време на време, че я водя леко облечена или й пъхат дрехите в полата/панталона/ #Cussing out, но това е всичко.

Може да кажете, че е различно частна-държавна градина, но все пак е важно кой заради кого е в съответното заведение. Учителките са заради децата, а не обратното. Какви са тези неща - на тях да им е удобно?  ooooh! Дай сега да си водим децата само с анцунг и блуза и с обувки без връзки, за да не се морят те...

Ако има униформа - ОК ще е с униформа, но като няма водя детето си красиво, удобно и така както аз искам облечено.

Копче, прави се на разсеяна. Това са глупости.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 475
С такова впечатление ли остана?
Да...от няколкото пъти когато я водихме с рокли с копчета на гърба...
Ние така или иначе такива сложни рокли нямаме.  Mr. Green
Всички или се мушкат през главата или полите са на ластик. 
За мен е все тая дали чорапогащник или панталон свалям, голяма философия в това не намирам. Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 9 475
Да, казвали са ми и се съобразявах. Задължително обувките трябваше да са с лепенки. Моята рано рано можеше да си ги върже сама, но гледах да са с лепенки. Те трябва да обличат ок. 20 деца. Толкова ли е трудно да ги улесним.
На мен така или иначе ми е втори опит с дъщеря ми и доста неща за детската градина знам от преди това. Улеснила съм ги до най-висша степен.
Знам за бодитата, знам за пантофките с лепките, знам за пижамките, знам за необходимият бр. кърпи, памперси, за гащеризоните и пр. и пр.  Wink
Нищо не са ми казвали и поправяли досега. Щото опит достатъчно имам. Синът ми беше сменил 2 градини, сега е в трета, та считанос дъщерята- това ми е 4 контакт с детска градина.
Но за пръв път чувам момиченцата да не бъдат с роклички и полички.
За мен това автоматично значи- момичетата да станат на момчета за удобство. #Cussing out

# 26
  • София
  • Мнения: 9 475
Аз по принцип процедирам така (когато ходехме на ясла, сега за детската градина , май пак ще е така) отивам с един вид дрешки, преобличам я там в удобни за нея и лелките дрешки, като си ч взимам пак си я преобличам.
Сега детската е близо до свеки и може да си ходи с едни и същи дрехи, но ако я водя аз задължително ще я преобличам там.
Май и ние до тоя извод стигнахме, че така ще е най-добре. Wink
От друга страна много мразя анцузи и развлечени дрехи. Close

# 27
  • Мнения: 46 516
Гери на Ню не я искаха с боди   Close аз без боди освен лятото, не бих извела детето си, защото след 1 мин., вече ще е чисто гола Tired

Обличай си детето, както ти харесва!

На леличките ще им е най-удобно да ги водите голи, но лесно нЕма Stop

# 28
  • София
  • Мнения: 9 475
Копче, прави се на разсеяна. Това са глупости.
И на мен ми се виждат глупости, защото най- малкото искам детето да свиква с някакъв начин на обличане, излъчване, естетика.  Simple Smile
Толкова съм харесала накипрените момиченца в градината на Христи, и така съм им се радвала, а то- мойто го оскат с анцуг само. Sad
Остави другото, ами само на свеки и мърморят, нито те на мен нещо са казали, нито аз на тях- любезни сме всяка сутрин до втръсване. Ама всеки следобяд и го казвали това нещо. Мен ми е криво така. Sad

То детето и без друго има 5 поли на кръст, всичко е панталони вкъщи Wink, и в малкото хубаво време, което остана навън за носене на поли, да ти правят бележка.... Цяла есен, цяла зима все панталон ще обличаме, ще ни се втръснат и без друго, ама... Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 626
При нас искат да са удобни на децата и да са лесни за обличане и събличане. Да не е с гащеризон например.

Общи условия

Активация на акаунт