Захранване - въпроси и отговори - тема 9

  • 27 774
  • 760
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 669
Здравейте, сещате ли се за подходящо био пюре от картоф за захранване? (в случай, че не сваря аз). Видях, че Слънчо имат, но не знам до колко е изчистено от пълнители и добавки.

# 16
  • Мнения: 5 381
Ema, и аз търсех купешко пюре само от картоф, но в един магазин ми казаха, че хубаво такова нямало.
Картофът вървял с добавки - морков, пащърнак, тиква.
Аз го въведох с морков+картоф на HIPP. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 669
Рокит, при теб последователността как беше: пащърнак, морков, морков+картоф?

# 18
  • Мнения: 7 710
Яйцата дори и да са от свободно отглеждани кокошки не се знае с какво са хранени тези кокошки. По-добре био яйца поне за начало. И разбира се домашни, НО само от доверени хора.
Морковът е силно запичащ. Въведох го късно по препоръка на педиатър, защото бебето ми акаше веднъж на ден или на два дни. Предлагала съм 2 или 3 пъти след въвеждавето. Вчера дадох много малко количество в комбинация с тиква. Е, днес едва ака, изкарва едни малки супер твърди топчета. След седмица мъникът става на 9 месеца, но явно морковът не му се отразява добре.

# 19
  • Мнения: 5 381
Рокит, при теб последователността как беше: пащърнак, морков, морков+картоф?

Аз ги карах така: пащърнак, морков, броколи, картоф, тиква, сладък картоф, карфиол, бял морков.
Като белият морков ще въвеждам утре. Simple Smile

След това ще въведа жълтък и после почвам с безглутеновите каши и плодовете .
Месото ще гледам кога. Simple Smile

И моят син ака веднъж на ден, но той е така от два месеца, а тогава беше само на АМ.

# 20
  • Мнения: 921
Здравейте.
Захранваме се от 1 месец и съм въвела почти всички зеленчуци. От 2 дни давам и пюренце от слива, защото дъщеря ми има проблем с изхиждането.
Давам 80-90% разхлабващи зеленчуци, като обяда е изцяло заместен, давам и пробиотик.
Ака само ако е в шезлонга в свито състояние, като изаква по 1 дарадонка няколко пъти на ден.
Това нормално ли е според вас? Вече не знам какво да й давам. Не давам картофи и моркови, уж наблягам на тиква, броколи и тиквичка, не съм въвела каши и пак това акане е драма

# 21
  • Мнения: 7 710
На колко месеца е? Защо не спрете малко твърдите храни? От един месец захранена и вече със заместен обяд ...

# 22
  • Мнения: 921
На 6 месеца е. Заместен е обяда, защото детето хапва и за 1 месец смятам е нормално да се замести.
Ще го коментирам и с педиатъра другата седмица, но тя е с рефлукс и затова започнахме захранване от 5ти месец
На колко месеца е? Защо не спрете малко твърдите храни? От един месец захранена и вече със заместен обяд ...

# 23
  • Мнения: 6 583
Някои деца се запичат при захранването. Моят син беше със запек до годинката някъде, въпреки, че замести хранене чак на 10м. Оправи се сам, след като му избиха кътниците и започна да сдъвква по-добре храната. Иначе бях опитвала всичко през тази половин година, но без ефект. Единствено Мелилакс клизмичките действаха.

# 24
  • Мнения: 921
Каквоти и да й дам е все едно и също Sad
Много се притеснявам с това неакане, защото щом с тиква и незапичащите е така, то какво остава с другите. Хич не смея да ги давам ама нямаме избор. Тя е и слабичка и не наддава, та кашите рано или късно трябва да ги започнем.
Дано се нормализират нещата някога, че най-много и аз да полудея хах

Някои деца се запичат при захранването. Моят син беше със запек до годинката някъде, въпреки, че замести хранене чак на 10м. Оправи се сам, след като му избиха кътниците и започна да сдъвква по-добре храната. Иначе бях опитвала всичко през тази половин година, но без ефект. Единствено Мелилакс клизмичките действаха.

# 25
  • Мнения: 5 381
Dream, прави масажче на коремчето по няколко пъти на ден и засега според мен забави кашите.
Може би наистина е добре за 1-2-3 дена да минете само на АМ, за да може да се изходи бебчето.
Много е неприятно, знам. Синът ми от няколко месеца се изхожда по веднъж на ден или през ден.
Имаше един момент, в който беше само на АМ и ходеше веднъж на 2 дена.
Ще отшуми и този период. Flowers Hibiscus

# 26
  • Мнения: 6 583
Да, знам за какво става въпрос. Преживях го шест месеца, ужас беше. Аз опитвах диети само с разхлабващи храни, опитах да спра твърдата храна и само да кърмя, водих го при педиатри, на гастроентеролози, пи три вида сиропи по различни схеми... И ефект никакъв, ЗЕРО.. бях се отчаяла, а като бебе до 6м си акаше детето. Както казах единствено клизмички бяха спасението, на три дни ги правех, само така акаше половин година, кошмар... После всичко се оправи от само себе си като избиха зъбите.

# 27
  • Мнения: 921
Rocket Ами правя преди хранене, но няма как да забавя кашите, защото за 20 дни освен че не е качила, е и свалила 100гр.
Явно не усвоява добре и млякото.
Ще пробвам само на АМ, ни искам в сряда с педиатъра да обсъдя нещата. Поне изаква в момента някакви неща, не е да не е изакала нищичко.

maiathebee на нас ни изби 1 зъбче долу и другото до него се мъчи да избуе. Дано се нормализират с времето. Ще говоря и аз с диктори. Просто трябва да захраня с каши, защото не качва, а сваля грамове. Иначе нямам против и само на АМ да я караме.

Иначе аз до 20 и няколко годишна ходех по голяма нужда на 4 дни веднъж, а след това изведнъж нещата се нормализираха на всеки ден.

# 28
  • Мнения: 5 381
Ако започваш с кашите, тогава задължително ги комбинирай с разхлабващ плод или зеленчук.
Знам, че оризовата каша върви с пюре от тиква, слива, круша и тнт.
За обяд също давай основно разхлабващи храни.
Това, което съм чувала от мои познати, но самата аз не съм правила е, да се добавят 10-20мл повече вода към АМ.
По този начин вкарват повече течности ако бебето попринцип не иска да пие.
Но може би и това е добре да се консултира с педиатъра. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 104
Започнах захранване на малкия и за около месец въведох основните зеленчуци. Иска ми се да направя някакво седмично меню и да приготвям пюретата за него предварително.
За колко време биха издържали бурканчетата ако само са затворени топли и "надупени" и за колко ако ги стерилизирам във вряща вода за 10-15мин?
Нямам намерение да правя количества за месеци напред, а само за 5-7 дена, колкото да имам за въпросната седмица. Simple Smile
Ще се радвам акоми посочите и някои подходящи комбинации.  Досега съм въвела картоф, морков, броколи, пащърнак, тиква, сладък картоф. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт