Захранване - въпроси и отговори - тема 9

  • 27 776
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 124
Избягвайте такива големи и смесени цитати.Трудно се четат🌼🤗

Кайсия и слива на хип са така,заради киселинноста на плода,това е инфо от хип.Вече кой какво ще дава си решава.Трудно е ако сега въвеждате плодове.Аз си правих лятото, но имаше избор, сега имам още малко от някои домашни.
Кайсия и праскова дадох към 8мия месец.
Цитруси не съм все още.
Оризът се води хипоалергенен и няма нужда от въвеждане,така съм чела.Аз лично безглутенови не съм въвеждала нещо стриктно.Оризова каша и царевична не съм й давала, сега й правя варен ориз със зеленчуци на пара отделно и смесвам.Към това давам месце или жълтък.Каша съм давала елда,просо (не знам и аз защо го взех , хихи), комбинирана от спелта,ечемик и овесна ДМ.

# 46
  • Мнения: 1 033
Добро утро момичета Simple Smile
Понеже се чувствам вече много глупава, ще си задам глупавите въпроси и се надявам да ме избавите от това усещане Simple Smile въвела съм тиква, морков, картоф, пащърнак. Заместихме обедното хранене. Ще въвеждам още карфиол, броколи, тиква, сладък картоф. Въпросите ми са :
1.Кога и как се дават безглутеновите каши заедно със зеленчуците или след като всички са въведени
2. Плодовите пюрета от кога започвам да ги давам след зеленчуците и кашите или?
3. Следобедната закуска изведнъж ли се сменя или пак по малко
Започнахме захранването преди 3 седмици като стана на 5м, защото върви едър и млякото не му стига

# 47
  • Мнения: 6 964
Добро утро момичета Simple Smile
Понеже се чувствам вече много глупава, ще си задам глупавите въпроси и се надявам да ме избавите от това усещане Simple Smile въвела съм тиква, морков, картоф, пащърнак. Заместихме обедното хранене. Ще въвеждам още карфиол, броколи, тиква, сладък картоф. Въпросите ми са :
1.Кога и как се дават безглутеновите каши заедно със зеленчуците или след като всички са въведени
2. Плодовите пюрета от кога започвам да ги давам след зеленчуците и кашите или?
3. Следобедната закуска изведнъж ли се сменя или пак по малко
Започнахме захранването преди 3 седмици като стана на 5м, защото върви едър и млякото не му стига
Ще кажа аз как процедирах
1,2-въведох първо зеленчуци после плодове и продължих с безглутенови-ориз,царевица ,елда

# 48
  • Мнения: 186
Здравейте, бебето ми е на 9+ м и скоро ще въвеждам сирене? Каква марка бихте ми препоръчали?

# 49
  • Несебър
  • Мнения: 529
Ако можете да си го позволите, Хармоника или някое био сирене. Масово сирената по щандовете не струват.

# 50
  • Мнения: 1 692
Здравейте, въвела съм оризова каша и тиква за по 7 дни и сега въвеждам морков. От него, обаче детето се запече и изхожданията са с големи напъни и рев, на вид като пластелин. Моркова го въвеждам от неделя, днес не съм давала нищо - само кърма, защото бяхме и на ваксина и малката е доста крива, а и нямах и време да и сваря нещата. Най-вече това, че я кърмя днес през два часа и едва ли я интересува пюрето. Та мога ли да считам моркова за въведен? Педиатърката ме съветва да въвеждам зеленчуците по-бързо за 2-3 дни. Какво ви е мнението?
И още нещо - за две седмици и половина захранване вече отказва гърда след пюрето и това малко ме притеснява. Какво ще ме посъветвате.
Бебето е на 5 месеца.

# 51
  • Мнения: 353
Започнах захранване на малкия и за около месец въведох основните зеленчуци. Иска ми се да направя някакво седмично меню и да приготвям пюретата за него предварително.
За колко време биха издържали бурканчетата ако само са затворени топли и "надупени" и за колко ако ги стерилизирам във вряща вода за 10-15мин?
Нямам намерение да правя количества за месеци напред, а само за 5-7 дена, колкото да имам за въпросната седмица. Simple Smile
Ще се радвам акоми посочите и някои подходящи комбинации.  Досега съм въвела картоф, морков, броколи, пащърнак, тиква, сладък картоф. Simple Smile
Аз също му правя пюрета за седмица на моя юнак. Не стерилизирам бурканите. Пасирам зеленчуците горещи,  веднага след като ги махна от котлона, на секундата наливам в бурканчетата, затварям и обръщам.  Като изстинат слагам в хладилника. Не съм имала развалено пюре. За комбинации те съветвам да комбинираш запичащ с разхлабващ зеленчук.

# 52
  • Мнения: X
medissa ще те посъветвам да решиш ще заместваш ли хранене или не до годинката.
Ако искаш да си кърмиш даваш по-малко, до годинка опознават вкусовете не се хранят. Млякото е основно.
И преди съм писала, по една лъжичка олио в пюрето решава проблема със запек.
Аз лично още не съм заместила хранене, малката е на 12 месеца. Тя и не иска още, аз не бързам..

# 53
  • Мнения: 5 381
А някоя друга мазнина действа ли разхлабващо - зехтин или гхи?
Олио ми звучи малко несъвместимо с пюре.

# 54
  • Мнения: X
А някоя друга мазнина действа ли разхлабващо - зехтин или гхи?
Олио ми звучи малко несъвместимо с пюре.
Рапично олио слагах аз..за зехтин бях чела, че тъй като е студено пресжван имало опасност от бактерии ала бала..аз още не съм давала, но за след годинката е ок.
Гхи става като започваш да въвеждаш млечни.
Всъщност във всяко готово зеленчуково пюре има олио

# 55
  • Мнения: 5 381
Да, аз гледам в купешките пюренца има рапично масло.
Сега обаче ще пробвам с домашни да видим как ще стане. Веднъж вече му направих и сложих ГХИ. Във фейсбук групите виждам, че то не се въвежда, защото е пречистено от животинските мазнини, затова действам с него. Simple Smile

# 56
  • Мнения: X
Аз съм срещала, че се дава на първо място от млечните. Не съм давала защото ние не консумираме вкъщи такова.

# 57
  • Мнения: 112
Здравейте 😊
Темата е прекрасна и изключително полезна.
Моето момче е на 4++ и по препоръка на педиатър започвам захранване.
Вчера започнах с 2-3 ч.л тиква.
Имам няколко можеби глупави въпроси, но ми е за първи път и все още се лутам и не съм сигурна как да подходя.Ще съм ви благодарна ако ми отговорите:
1.При въвеждане на 2-ри зеленчук напр.картоф, може ли да бъде смесен с първия въведен или е хубаво няколко дена да давам само него и чак тогава да го смеся?
2.От кога мога да слагам мазнина като ГХИ?
3.Авокадо- мога ли да го въведа в комбинация с въведен зеленчук/плод?
4.Мога ли да въвеждам паралелно зелунчукови и плодови пюрета и съответно в някой ден да хапва плодово, а в някой ден зеленчуково пюре?
Предварително благодаря ☺

# 58
  • Мнения: 6 964
Здравейте 😊
Темата е прекрасна и изключително полезна.
Моето момче е на 4++ и по препоръка на педиатър започвам захранване.
Вчера започнах с 2-3 ч.л тиква.
Имам няколко можеби глупави въпроси, но ми е за първи път и все още се лутам и не съм сигурна как да подходя.Ще съм ви благодарна ако ми отговорите:
1.При въвеждане на 2-ри зеленчук напр.картоф, може ли да бъде смесен с първия въведен или е хубаво няколко дена да давам само него и чак тогава да го смеся?
2.От кога мога да слагам мазнина като ГХИ?
3.Авокадо- мога ли да го въведа в комбинация с въведен зеленчук/плод?
4.Мога ли да въвеждам паралелно зелунчукови и плодови пюрета и съответно в някой ден да хапва плодово, а в някой ден зеленчуково пюре?
Предварително благодаря ☺
Ще кажа аз как правих
1Първите три тиква морков и картоф въведох отделно .
3Авокадо смесих с банан направо
4 въведох първо само зеленчукови нз колко време беше но основните тиква,морков,картоф,сладък картоф, тиквичка,броколи,карфиол, пащърнак ...за тези се сещам ..и тогава на следваща консултация  док ми каза да започна да въвеждам плодове !

# 59
  • Мнения: 1 669
Малко глупав въпрос, но да попитам: когато започна захранването с първите 2 лъжички пюре (готово картоф на Слънчо или тиква на Хип, колебая се още) да му сложа ли малко кърма или АМ или направо да кърмя после + АМ (храня смесено)? И как се процедира с всеки следващ ден - добавя ли се мляко към пюрето?
Тинити ли беше с пюрето картоф на Слънчо? Ако може да каже как го прие бебето? Пише, че съдържа само картоф и вода.

Общи условия

Активация на акаунт