Захранване - въпроси и отговори - тема 9

  • 29 445
  • 760
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 610
Здравейте, след скоро обмислям да започна захранването на бебенцето ми.
Искам да попитам някои неща, преди това:
1. В момента имаме проблем с акането, като то е трудно и леко пластелинесто. Според педиатъра нямало проблем и като почна със захранването всичко ще се оправи. Да, но според мен, за да започне захранването бебенцето трябва да е  абсолютно добре. Какво е вашето мнение?
2. Педиатъра каза да започнем с картоф  в началото  и да давам малко от едно малко бурканче и после да вкл към него морков и др зеленчуци. Тук имам няколко неясноти.
-колко е това " малко" и след това да додавам ли ам?
-как постепенно се увеличава количествоно?
-колко време да задържам  на един зеленчук и после към него да довавям друг?

Последна редакция: чт, 10 дек 2020, 17:37 от bubanka

# 61
  • Мнения: 1 688
Малко глупав въпрос, но да попитам: когато започна захранването с първите 2 лъжички пюре (готово картоф на Слънчо или тиква на Хип, колебая се още) да му сложа ли малко кърма или АМ или направо да кърмя после + АМ (храня смесено)? И как се процедира с всеки следващ ден - добавя ли се мляко към пюрето?
Тинити ли беше с пюрето картоф на Слънчо? Ако може да каже как го прие бебето? Пише, че съдържа само картоф и вода.
Аз лично не съм добавяла мляко към пюрето, кърмех след това. Вижте как ще го приеме бебето и действайте според неговите предпочитания.

Здравейте, след скоро обмислям да започна захранването на бебенцето ми.
Искам да попитам някои неща, преди това:
1. В момента имаме проблем с акането, като то е трудно и леко пластелинесто. Според педиатъра нямало проблем и като почна със захранването всичко ще се оправи. Да, но според мен, за да започне захранването бебенцето трябва да е  абсолютно добре. Какво е вашето мнение?
2. Педиатъра каза да започнем с картоф  в началото  и да давам малко от едно малко бурканче и после да вкл към него морков и др зеленчуци. Тук имам няколко неясноти.
-колко е това " малко" и след това да додавам ли ам?
-как постепенно се увеличава количествоно?
-колко време да задържам  на един зеленчук и после към него да довавям друг?
Ако бебето има проблем с изхождането преди захранването, много е вероятно този проблем да се задълбочи. Може да пробвате да давате разхлабващи храни, но това ще Ви ограничи откъм комбинации. Пробвайте и преценете как се приема.
От втория въпрос оставам с впечатление, че не сте избрали схема - като цяло захранването се започва с по една две лъжички от един продукт, всеки следващ ден количеството се увеличава, като обикновено с един продукт се захранва между 3 и 7 дена (в зависимост от избора на майката, алергии и прочее). Аз лично захранвах на 4 дена.

# 62
  • Мнения: 7 133
Към купените пюрета не се добавя ам или кърма Wink....само ако готвите у дома и то пак по желание

# 63
  • Мнения: 5 413
Аз давам "чисти" пюрета, защото искам бебо да свикне с вкуса на самия зеленчук/плод, НО задължително дохранвам с поне 70мл. АМ след това.
Ще дохранвам докато не въведа месо или 1/2 жълтък, за да си добавя малкият необходимите протеини.
По схемата, която следвам, до 1г. на детето във всяко основно хранене трябва да присъства белтък/протеин. Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 дек 2020, 19:22 от Rocket

# 64
  • Мнения: X
Аз си добавях в началото АМ към купешки пюрета. Иначе не искаше да яде. Зависи си от детето.

# 65
  • Мнения: 221
Здравейте, да ви попитам има ли био сирене хармоника в дм?
Срещала съм др артикули на марката,но сирене сякаш не съм виждала.

# 66
  • Мнения: 3 124
Почти на 99проц.Не

# 67
  • Мнения: 353
Аз да попитам за комбинацията каша+плодово пюре как става?  Искам да дам оризова каша с пюре от сливи. Какво  мислите?

# 68
  • Мнения: 5 413
Аз да попитам за комбинацията каша+плодово пюре как става?  Искам да дам оризова каша с пюре от сливи. Какво  мислите?

Аз утре ше давам оризова каша с пюре от круша.
Кашата е запичаща, а сливите и крушата са разхлабващи, така че са добра комбинация за мен.
Преди малко правих проба за кашата.
Към 100мл. АМ добавих 2 супени лъжици с връх и смятам, че се получи. Млякото беше по-топло отколкото попринцип давам. Simple Smile
Ти как мислиш да я даваш, вместо обедното ядене или направо като следобредна закуска?

# 69
  • Мнения: 1 033
И аз исках да давам каша с круша , обаче нашето момче не ще и да види крушата... И сега се чудя дали да давам каша със зеленчуковото пюре на обяд докато намерим какъв плод ще яде. А пък броколите , само като отворих бурканчето започна да се мръщи и да се прави, че ще повърне Simple Smile

# 70
  • Мнения: 15 356
Аз давам каша с пюре ,на другия ден само пюре.Плодове всички въведени без банан в нея,но пие повечко вода напоследък,запек не е имала

# 71
  • Мнения: 35 151
До сега 3-4 дни въвеждах тиква. Искам да въведа картоф. Самостоятелно ли да го предложа или към тиквата?

# 72
  • Мнения: 353
Ти как мислиш да я даваш, вместо обедното ядене или направо като следобредна закуска?
За следобедна закуска мисля. Много съм зле с нея. Не го засищат кашите, а пловди пюрета не съм давала много много. Нали уж само с плодово пюре не се е замествало хранене, та затова питам. Иначе аз му правя каша с царевично брашно,  вода и масълце. Правя му плод с кисело мляко и бисквитка.  Хич не се засища и след около час започва едно грандиозно мрънкане, докато не си изпие млякото, след това все едно вкъщи нямаме дете 😂

# 73
  • Мнения: 15 356
До сега 3-4 дни въвеждах тиква. Искам да въведа картоф. Самостоятелно ли да го предложа или към тиквата?
Аз само картоф не съм давала,че е запичащ.По-добре с тиква.

# 74
  • Мнения: 5 413
Peak,и аз те съветвам да го комбинираш в тиква, пащърнак или нещо друго незапичащо.

Loveu, за изобщо още не съм заместила хранене, нито обедно нито следобедно, нито никое. Simple Smile
Но и не бързам, чакам да въведна поне 1/2 жълтък и месата, за да може да не му е само зеленчуково, че не ми изглежда много хранително така.
Кашите знам, че са доста калорични и се качва немалко от тях, затова майче ще предлагам през ден.
Сега дебна и групите във фейсбук, защото там често дават добри идеи за меню. Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт