Стига изневери, да видим политиката!

  • 2 696
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 667
Някой сеща ли се за някоя наистина важна промяна, която да е станала в резултат на избори?
Да. От 2001 г. (когато дойде царчето на власт) нещата вървят назад.
Искаме промяна, към какво? Трябва да сме наясно как искаме да виждаме живота си, да се оприличаваме с политика, да виждаме политик, който може да води тази политика.

# 16
  • Мнения: 1 451
Malina- хубаво ги редиш, ама кажи ми за кой от кандидатите за президент си струва да гласувам. И какво ще промени това? Какво е президента в България? Безгласна буква! Колко пъти Първанката употреби правото си на вето? Има ли колкото пръстите на едната ръка? Май не. Няма какво да коментираме повече.

Да. От 2001 г. (когато дойде царчето на власт) нещата вървят назад.

И аз съм на това мнение.

# 17
  • Мнения: 2 495
Malina- хубаво ги редиш, ама кажи ми за кой от кандидатите за президент си струва да гласувам. И какво ще промени това? Какво е президента в България? Безгласна буква! Колко пъти Първанката употреби правото си на вето? Има ли колкото пръстите на едната ръка? Май не. Няма какво да коментираме повече.
Свилката е прав.Исам да кажа на тези които не разбират и които си мислят, че президента е Манна Небесна-не се лъжете, бе хора, той е само една мижитурка, представително лице.България е парламентарна република-нас ни управлява Министър-председател и Министерски съвет.Президента няма айде да кажа почти никакви правомощия-само едно вето и амнистия и това че е главнокомандващ.И за какво е цялата тая кампния сега по изборите, се питам newsm78-България можела, еди си кой щял да ни оправи...охх, Боже и ние им вярваме.Нищо няма да направят, ама и не могат, защото нямат такава власт PeaceОтворете си една Конституция и прочете за какво става въпрос.
Малка съм на години,но знам, че сме си зле и преди Царя да ни "оправи" Tired

# 18
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607

И за какво е цялата тая кампния сега по изборите, се питам newsm78-България можела, еди си кой щял да ни оправи...

Проверка на електоралните нагласи  Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Malina- хубаво ги редиш, ама кажи ми за кой от кандидатите за президент си струва да гласувам. И какво ще промени това? Какво е президента в България? Безгласна буква! Колко пъти Първанката употреби правото си на вето? Има ли колкото пръстите на едната ръка? Май не. Няма какво да коментираме повече.

Да. От 2001 г. (когато дойде царчето на власт) нещата вървят назад.

И аз съм на това мнение.

Ще гласувам за Беронов. Когато Петър Стоянов спечели изборите през 1996, това беше началото на промяната. Да, президентът няма много писани правомощия, но неговата личност дава насоката на политиката. Ако той е активен човек, той ще направи анализ и ще вземе отношение по важните въпроси в момента, ще поиска отчет и евентуално ще критикува тези, чието назначение е станало с неговите укази (службите за сигурност и вътрешен ред, а къде са основните критики към нас?). Ще възбуди дебат в Парламента, в обществото.
Президентът има повече от просто законово написани права и задължения.
Първанов просто не беше силна личност, затова мислите, че президентът е безгласна буква. За съжаление той се остави да бъде воден - от интересите на отделни хора в партията си, в ДПС, своите лични. Неговото управление беше до голяма степен инерция от предходните.
Аз лично не искам нещата да не се влошават, искам да се подобряват!

# 20
  • Мнения: 2 495
quote author=Белла link=topic=128048.msg2541251#msg2541251 date=1161079878]
Проверка на електоралните нагласи  Wink
Само зарибяват, викаш...но и накрая има много хванати в мрежата Rolling Eyes

но неговата личност дава насоката на политиката.
А Волен Сидеров каква ли насока би дал на политиката.. newsm78

# 21
  • Мнения: 1 451
Току що ми го пратиха на Кю-то и е точно по темата:

Цитат
Сред седемте кандидати Волен Сидеров, например, най-добре е схванал това президентско недоразумение и го е превърнал в програма от 10 ясни и добре премислени точки. В тях обещава не да свърши някаква работа (защото, както той правилно е видял, такава работа президентът не би могъл да свърши), а да пречи на другите да вършат едно или друго. За тази си прозорливост, той заслужава похвала.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 133
А Волен Сидеров каква ли насока би дал на политиката.. newsm78

И кой още пита дали трябва да се гласува?

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
И кой още пита дали трябва да се гласува?

Аз не питам, а направо заявявам, че няма да гласувам  Naughty Така или иначе е повече от ясно, че Георги Първанов ще бъде новият /стар/ президент  Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 3 268
Дори да ти се струва ясно,че Първанов ще спечели,нищо не е сигурно докато не стане.Така преди пет години беше ясно,че Петър Стоянов ще спечели ,ама Гледай кво стана.Те тогава и БСП не можаха да повярват,че са спечелили.Аз ще гласувам,защото току виж фашист ни станал президент. Peace

# 25
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Аз също ще гласувам, че току-виж ни станал президент фашист или дядо със симпатични сини очи!  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 1 451
Дядото е не по-малко зло от фашиста мисля аз. Чудя се само, кой точно му дърпа конците  newsm78

# 27
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Чудя се само, кой точно му дърпа конците  newsm78
Ще се разбере един ден!  Wink

# 28
  • Мнения: 2 495
Дядото е не по-малко зло от фашиста мисля аз. Чудя се само, кой точно му дърпа конците  newsm78
Ми някой от "дълбоките мрачни владения" на комунистите, как кой Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Браво за темата Grinning Изневерите и без това заемат цялата страница.
Та, да, мисля че изборите променят нещата, макар и към по-зле понякога. Гласувам винаги. Това е и право и задължение и привилегия! Отчайвам се само като видя колко апатични са хората към правото си на глас. И преди съм казвала, че сто години назад жените са се борили за това си право, а днес му викат 'щуротиЙ'. Жалко.


 Peace Peace Peace

Избягвам да цитирам, ама по-точно не мога да го кажа!

Общи условия

Активация на акаунт