Мекици и филия с течен шоколад в менюто в яслата !?

  • 6 109
  • 102
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 326
Абсолютно същото важи и за яслата, съжалявам, че като думичка съм я изпуснала-има си ясли за деца с различен хранителен режим и здравословни проблеми-подайте си там документите.Иначе и в яслата си има рецептурник и меню-като не ви харесва-Директораааа, а не Форумаааа.Форума няма да помогне да промените менюто, щом толкова го искате..........

Майката споделя само своите притеснения, иска да ги обсъди с нас, търси изход и разумни идеи във Форума....не виждам нищо лошо да го разискваме точно тук, та нали е за това форума, цитирам:
Форум за обсъждане на проблемите с възпитанието, образованието, отношенията и характерите на децата. Обмяна на опит и мнения за детски ясли и градини, училища, курсове. Бебешки и детски "бисери", весели приключения. Детски книги, филми, приказки, игри, забавления, идеи за рождени дни, празници, детско творчество...

Вижте сега, тез епични войни са ми много...как да кажа...хайде-няма да ги определям, че ще излезна от добрия тон.За това аз предлагам-всички сополиви-на хотел, всички, които хапват Зайо-байо-да не си подават носа от вкъщи, че ще подразнят другите, които не хапват такива неща....
Не знам от къде идва това силно раздразнение, но нещо не си ме разбрала правилно.....да си хранят майките децата с колкото си Зайо Байо искат, но да не ми го навират зорлем на моето дете........

# 91
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Борянка беше с алергия към шоколада и просто предупредихме в яслата да не и дават.Това не означава,че детето ми стои гладно,винаги получава филийка намазана с нещо друго.В последствие се оказа,че вече вече нямаме проблеми.
В къщи обче избягваме шоколада и пърженото,а пък в яслата не има дават чак толкова често.Но по този начин рискуваш да създадеш сериозен проблем в по-късна детска възраст.Племенникът на съпруга ми до 3 годишен не е знаел що е това шоколад.Сега вече е 10 годишен и постоянно се тъпче само с шоколад,вафли и бонбони.Майка му вече не е в състояние да го контролира постоянно и положението става доста сериозно.Така че,според мен е добре детето да опитва от всичко в границите на допустимото и да не му се налагат чак толкова строги ограничения.Една вафла Милка например/те са с по-малко шоколда/ 1-2 пути в седмицата не са повод за трагедии.Поне аз така мисля   bouquet

# 92
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Борянка беше с алергия към шоколада и просто предупредихме в яслата да не и дават.Това не означава,че детето ми стои гладно,винаги получава филийка намазана с нещо друго.В последствие се оказа,че вече вече нямаме проблеми.
Благодаря   bouquet
Значи има вариант шоколада да бъде заменен с нещо друго. Да съгласна съм да хапва по-малко вафла, но нека поне да стане на 3год.

# 93
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Съгласна съм, че не са подходящи за мъници шоколада и мекиците!
В този ред на мисли, моля ви кажете какво приготвяте за  закуска на  вашите деца! Овесените ядки, да супер, ама ако ги предлагам всеки ден ще ми обявят гладна стачка!

Аз редувам киноа, елда, просо, жито, овесени ядки, смеските на фамилия Никола, пълнозърнести макарони, пълнозърнест кус- кус, може още филийка с нещо.....печена филийка със заливка от яйца със сирене и други........същите могат да се варят и с мляко.......тогава може и сутляж.........попара някаква

# 94
  • Мнения: 1 258
Пенелопа,няма как да не отбележа,че си много убедителна.
Разбира се,че случайно попаднали някакви мекици в менюто няма да ги правим на проблем.Но и една такава дискусия може би е начин повече хора да обърнат внимание на факта,че множество здравословни проблеми при децата се дължат на неправилен режим на хранене.И че да се предовериш на съставители на менютата също не е много здравословно.Защото и досега множество педиатри препоръчват ранното захранване.Защо и отговарящите за храната в детските градини да не са леко назадничави.
А колкото до овесените ядки,изобщо не виждам защо се хванахте за тях.Естествено че не може да се накарат всички деца да ядат такова нещо,като те изобщо не са съставна част на този етап от хранителните навици на българина.
Но нещата трябва да се започнат отдалече.Проценти заболявания при децата-на какво се дължат те-в каква възраст.
Ако някой може да докаже,че за дете в тази възраст е полезно да хапва за закуска мекици,пържени незнайно каква бройка,в незнайно каква мазнина и незнайно кога,съм готова да повярвам.Засега вярвам,че ако е пържено,то е най-добре поне да е в къщи,където съставките са известни и пресни.

# 95
  • София
  • Мнения: 11 713
Категорично не одобрявам в яслите да се дават такива храни.Все пак там има деца  на възраст от 10-11м. до 3 години.
Ами моята дъщеря е на 1г.3м. /късно захранена е / и не е яла пържено,а за течен шоколад да не говорим.Мекицата бих я преглътнала,но течния шоколад НЕ!По принцип не се препоръчва до 3 години даването на шоколад!Така че течния шоколад няма работа в менюто на детската ясла /независимо детето дали е с алергия или не/!

# 96
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
...Така че течния шоколад няма работа в менюто на детската ясла /независимо детето дали е с алергия или не/!

Ами добре де, направете нещо по въпроса!
В една друга тема за яслите и детските градини ме упрекнаха, че съм била груба. Но аз излязох права, че два дни всички ще се тюхкат из форума и после... всичко ще си е по старому. Така и стана  Peace
И по този въпрос- действате като не одобрявате нещо!!! Не само да изказвате мнения, пък да чакате някой друг да се заеме с вашите проблеми  Rolling Eyes

# 97
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Trislon  моите деца много обичат овесени ядки и мюсли,нямаме проблеми с яденето на такива неща.На закуска ядем още,печен сандвич/с кашкавал,със сирене/,попара,домашно приготвена баница със сирене и яйца,понякога и филийка с някакво сладко и чай... Hug

# 98
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
А Димана е права,когато нещо в градината на децата не ми харесва отивам при директорката,иначе само с оплакване няма да ми се разрешат проблемите

# 99
  • Мнения: 1 258
Trislon  моите деца много обичат овесени ядки и мюсли,нямаме проблеми с яденето на такива неща.На закуска ядем още,печен сандвич/с кашкавал,със сирене/,попара,домашно приготвена баница със сирене и яйца,понякога и филийка с някакво сладко и чай... Hug

И ние така.Обаче съм сигурна,че все още сме малцинство.Затова казвам,че е рано да бъде въведено като общо хранене в детските градини.Културата на храненето е бавна променлива.Сама виждаш,че доста недоволни има само тук,в тази малка група разговарящи,а какво ли би станало,ако стане една масова дискусия.

# 100
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Пенелопа,няма как да не отбележа,че си много убедителна.
Разбира се,че случайно попаднали някакви мекици в менюто няма да ги правим на проблем.Но и една такава дискусия може би е начин повече хора да обърнат внимание на факта,че множество здравословни проблеми при децата се дължат на неправилен режим на хранене.И че да се предовериш на съставители на менютата също не е много здравословно.Защото и досега множество педиатри препоръчват ранното захранване.Защо и отговарящите за храната в детските градини да не са леко назадничави.
А колкото до овесените ядки,изобщо не виждам защо се хванахте за тях.Естествено че не може да се накарат всички деца да ядат такова нещо,като те изобщо не са съставна част на този етап от хранителните навици на българина.
Но нещата трябва да се започнат отдалече.Проценти заболявания при децата-на какво се дължат те-в каква възраст.
Ако някой може да докаже,че за дете в тази възраст е полезно да хапва за закуска мекици,пържени незнайно каква бройка,в незнайно каква мазнина и незнайно кога,съм готова да повярвам.Засега вярвам,че ако е пържено,то е най-добре поне да е в къщи,където съставките са известни и пресни.

  202uu
Категорично не одобрявам в яслите да се дават такива храни.Все пак там има деца  на възраст от 10-11м. до 3 години.
Ами моята дъщеря е на 1г.3м. /късно захранена е / и не е яла пържено,а за течен шоколад да не говорим.Мекицата бих я преглътнала,но течния шоколад НЕ!По принцип не се препоръчва до 3 години даването на шоколад!Така че течния шоколад няма работа в менюто на детската ясла /независимо детето дали е с алергия или не/!
И аз това казвам  Peace

Ами добре де, направете нещо по въпроса!
...
И по този въпрос- действате като не одобрявате нещо!!! Не само да изказвате мнения, пък да чакате някой друг да се заеме с вашите проблеми  Rolling Eyes
Да ще направя. Ще говоря с директорката (тази седмица), ще повдигна въпроса на родителската среща (надявам се да има такава в края на септември), исках само да събера мнения и предложения за възможни решения. Не исках да ходя при директорката, без да съм проучила възможностите. Благодаря на всички, които се отзоваха (независимо дали дават или не шоколад)  bouquet

# 101
  • Мнения: 9 990
Абсолютно същото важи и за яслата, съжалявам, че като думичка съм я изпуснала-има си ясли за деца с различен хранителен режим и здравословни проблеми-подайте си там документите.Иначе и в яслата си има рецептурник и меню-като не ви харесва-Директораааа, а не Форумаааа.Форума няма да помогне да промените менюто, щом толкова го искате..........

Майката споделя само своите притеснения, иска да ги обсъди с нас, търси изход и разумни идеи във Форума....не виждам нищо лошо да го разискваме точно тук, та нали е за това форума, цитирам:
Форум за обсъждане на проблемите с възпитанието, образованието, отношенията и характерите на децата. Обмяна на опит и мнения за детски ясли и градини, училища, курсове. Бебешки и детски "бисери", весели приключения. Детски книги, филми, приказки, игри, забавления, идеи за рождени дни, празници, детско творчество...

Вижте сега, тез епични войни са ми много...как да кажа...хайде-няма да ги определям, че ще излезна от добрия тон.За това аз предлагам-всички сополиви-на хотел, всички, които хапват Зайо-байо-да не си подават носа от вкъщи, че ще подразнят другите, които не хапват такива неща....
Не знам от къде идва това силно раздразнение, но нещо не си ме разбрала правилно.....да си хранят майките децата с колкото си Зайо Байо искат, но да не ми го навират зорлем на моето дете........

Бобка, доста мнения съм навъртяла и съм от доста време във форума, че да знам за какво служи, но скоро имаше и тема-апел от едни майки, които се борят за добруването на децата ни, и темата беше именно за това-какви промени искаме в яслите и градините.Трябва ДИАЛОГ с персонала на яслата, а аз 5 страници тук видях само война между ядящите зайо-байо и неядящите такова чудо.Ще прощаваш, но ни най-малко не съм и раздразнена-такъв ми е стилът на изказ.Зорлем рядко някой навира нещо-и аз съм се карала с бабички, които тикат на моето, но не съм надала вой до небето заради това тук.И не за това е темата, а за мекиците в яслите...
А аз решение на проблема на потребителката съм дала-ДИАЛОГ с персонала е първата стъпка...

# 102
  • Мнения: 7 821
По молба на авторката на темата.

Общи условия

Активация на акаунт