Бързи здравословни въпроси и отговори – 28

  • 24 142
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 54 488
Аз го пих 15 дни, не съм имала.
Да не си яла повече моркови?

# 46
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Днес забелязах този обрив на коляното на бебето, грапав и твърд е. Сутринта след събуждане беше червен.
Само на едното коляно е.
Какво е това?

# 47
  • Мнения: 217
Аз го пих 15 дни, не съм имала.
Да не си яла повече моркови?

Не съм,
От два дни е така, като днес вече цвета беше по наситен.

# 48
  • Мнения: 18
Моля някой, който е употребявал Неолексан да изрази мнение! (Страдам от тревожно-депресивно разстройство и обмислям да си ги взема, понеже от 2 месеца съм на антидепресанти и имам минимално подобрение. Нуждая се от добавка (като тази) която повдига настроението) Ще се радвам да изразите мнение! Simple Smile

# 49
  • Мнения: 11 849
Моля някой, който е употребявал Неолексан да изрази мнение! (Страдам от тревожно-депресивно разстройство и обмислям да си ги взема, понеже от 2 месеца съм на антидепресанти и имам минимално подобрение. Нуждая се от добавка (като тази) която повдига настроението) Ще се радвам да изразите мнение! Simple Smile

Моето мнение е друго - първо да се открие причината за разстройството ви. Изследвана ли е как е щитовидната жлеза, проверка за дефицит на витамин В12 и вит.Д . Когато има физиологична причина каквито и хапчета да тъпчете особен резултат няма да има.

# 50
  • Мнения: 410
Моля някой, който е употребявал Неолексан да изрази мнение! (Страдам от тревожно-депресивно разстройство и обмислям да си ги взема, понеже от 2 месеца съм на антидепресанти и имам минимално подобрение. Нуждая се от добавка (като тази) която повдига настроението) Ще се радвам да изразите мнение! Simple Smile

Ако вече сте започнали лечение с антидепресанти, Неолексана не само няма да помогне, ами може и да влоши състоянието ви.
Ако не чувствате нужния ефект, идете при вашият лекар да коригира дозата на антидепресанта.
Не си правете експерименти с такива неща, сериозно е.
Съгласна съм и с поста, който е при моят. Един дефицит на Вит Д може да причини подтиснато настроение, липса на активност, особено в зимните месеци.

# 51
  • Мнения: 54 488
И аз съм на това мнение.
Първо да се изясни причината и да се отстрани дразнителя, ако има такъв, тогава да се посяга към лекарства.
Безобидно е да пиете валериан, или мента, глог и валериан.
Има и едни капки, Анервина, билкови, също са вариант.

# 52
  • Мнения: 11
Записавам се да искам съвет за синузит.
Здравей Mariat,
аз от няколко години вече си чистя секретите при синузит с настърган див кестен.
Благодаря. Имам у дома. Махам кафявата кора и стържа от по- светлата част, така ли?
Да, точно така. И се смърка по много малко. Първо ще започнеш да кихаш, а след това ще започнат да се стичат секретите. Ако продължават на другия ден да те болят синусите, може да го направиш още веднъж. Но и не трябва да се прекалява, най-много през месец го прави. И основното след това е да ограничиш до минимум млечните - те основно образуват слуз. Аз ги замествам с извара - тя не образува слуз.
Успех Simple Smile

# 53
  • софия
  • Мнения: 222
С гастроезофагеален рефлукс съм от няколко години и при проблем пия ормус,който ми помага.Сега след прекаран   ковид и пиене на доста медикаменти пак си раздразних стомаха.Претеснява ме не постоянна болка между плешките.Може ли да се дължи на гастрита?

# 54
  • Мнения: 1 106
Здравейте! Ваксината която се поставя на 25г задължителна ли е? И колко може да се отложи? Какво мислите вие? Благодаря.

# 55
  • Мнения: 10 264
За коя ваксина питаш? Нищо не се разбра от въпроса ти.

# 56
  • Мнения: 1 106
Тя е само една по имунизационния календар - ДТК:

# 57
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
На 25 години, както и на всеки 10 години след това се поставя реимунизация срещу тетанус и дифтерия, ако пита за това. И е задължителна. Не е ваксина.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 6 908
На теория е задължителна. На практика, ако не се сложи няма санкции за това и никой нищо не може да ви каже.

# 59
  • Пеликания
  • Мнения: 2 490
По принцип има санкция за ЛЛ. Те са длъжни да се обадят, но предполагам има начин да го скрият.

Общи условия

Активация на акаунт