Сърцата ни прескачат от вълнение -НОЕМВРИЙЧЕТА, чакаме ви с нетърпение

  • 14 121
  • 287
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 289
Честит празник на независимостта и от мен!
Бог да я прости Пепа Николова, беше толкова характерна индивидуалност и невероятен талант!
goris, бих те посъветвала да се консултираш с офталмолог, за твое успокоение.
Иначе и аз имам вашите оплаквания за нищожните количества храна, които мога да поема еднократно, а опъванията на корема са тежко изпитание, особено вечер, болките в гърба и те ме мъчат...Коремът ми расте с часове - така твърдят приятелите, които ме виждат през няколко дни. Ох, а колко ми е малко въздухът...
Днес си харесахме килим за хола и съм невероятно доволна, защото ни беше голям дерт да изберем приличен, но вълнен, та като лази бебчо да му е мекичко - колко усилия хвърлих да убеждавам таткото, който иска всичко да е "минимистично"...Ама кандиса, къде ще ходи. За присъствието на раждането имаше такива мераци първия път, но мисля, че е не е добра идея - тогава влезе при мен на 15-та минута след появата на момченцето ни, ако и сега е така, ми се струва добре...
Хубава вечер и приятни емоции!

# 61
  • Мнения: 2 332
...
Ивето75, би ли ми казала къде ходи на очен и колко парички ти взеха? Моят диоптър е малък, 1.75, ама не знам за всеки случай дали да не се прегледам. Момичета, вие какво ще кажете?

Да се прегледаш!  Peace
Честит празник и от мен! (забравих в 1-вия пост  Embarassed) Днес  сестра ми има р.д., така че е двоен празник Wink.

За д-р Богословова - Bildan може да разкаже доста за нея, тя роди 1-вия път при нея, сега пак тя я наблюдава и ще я изражда. Досещате се, че е доволна от нея - като професионалист и отношение. Но - винаги има положителни и отрицателни мнения за всеки специалист, според мен трябва да ти допадне като поведение и излъчване, да можеш да се довериш...
За Велико Търново - наистина и аз преди ... 7-8 години бях около празника, но го пропуснахме защото тогава наблегнахме на текила...  Embarassed Вече отдавна не съм такъв човек!   Sunglasses
Шокирахте ме с новината за Пепа Николова... точно си мислех, че преди месец и нещо ги гледах заедно с дъщеря и в някакво предаване... изглеждаше добре, но това нищо не означава.. Лека и пръст!  Flowers Rose Flowers Rose

# 62
  • Мнения: 258
    Здравейте,момичета!Честит ви празник от старопрестолния град!Във Велико Търново може би най-силно се усеща този празник!Аз направих само една малка разходка,заради лошото време.
  Деничка разбирам защо ти е любим В.Търново/не че аз не си го харесвам/,но моя любим град е Стара Загора/аз пък бях студентка в твоя град/.Сантимента е по-скоро към студентското безгрижие,не толкова към града.
  Отдавна не съм писала,но съм изчела всичко.Аз ще раждам в Св.Лазар - планово секцио,още няма точна дата,само знам,че след 15 октомври идвам в София.Ще отседна или при братовчедка ми в Младост1 или в Студентски град при сестра ми и ще ходя всяка седмица да слушаме тоновете и да решим датата,но най-вероятно ще е 6 ноември.Ако организирате среща в края на октомври,за да си пожелаем леко раждане бих могла да се присъединя.
    Аз съм наддала 11 кг,не са много, но за мен можеше да са и по-малко,че съм с наднормено тегло по принцип и скоро ще ударя стотака,беба е около 2кг и половина,водите ми също са повече,така че горе долу владея положението с килограмите.Боли ме ужасно таза,появяват ми се често киселини,но не им обръщам внимание,защото от една седмица съм отдадена на първокласника и последните приготовления за беба!
  Лека нощ и хубав уикенд!

# 63
  • Мнения: 393
Здравейте, мамета!   bouquet
Сигурно вече сте ме забравили, но аз ви чета редовно. Искам да ви благодаря за всичко, което споделяте тук, защото е изключително полезно.  Hug
Моята бременност протича нормално, леко съм притеснена, че бебко върви с 2 седмици назад (поне това се установи при последната частна консултация).  Sad
Имам две въпросчета, които много ме вълнуват.
Нямам сключен брак с бащата на детето, това прави ли ме самотна майка и как стои въпросът с майчинството при такава ситуация? newsm78
Имам малък диоптър ... 0.75, трябва ли да се прегледам при очен лекар и да се притеснявам, че може да се наложи секцио?  Rolling Eyes

# 64
  • София
  • Мнения: 3 064
Ако бащата признае детето, доколкото знам, не се водиш самотна майка.

По втория въпрос - диоптърът е малък, не би трябвало да има  проблем за нормално раждане. Освен това, не диоптърът е показател, а налягането в очните дъна. Това е което знам, попитай гинеколога си, все пак!

Успех!  bouquet

# 65
  • Мнения: 393
София, благодаря за светкавичния отговор!   bouquet

Да, бащата ще признае детето, ние всъщност си живеем на семейни начала, но за сега без брак.
Работата е там, че гинекологът ми по ЗК е доста ... смотан  #Crazy но все пак ще попитам.

Ако някои е по-запознат, не бих отказала допълнителна информация.  Heart Eyes

Тук в Бургас времето е ужасно. Мразя такива дни. Цял ден не е спряло да вали, а сега се усили значително. Едва си попадох нослето навън днес, намокрих се, умрях от студ и се зарекох, че докато не спре дъждът, няма да изляза навън!  Close

Малко да напиша и за нещата около мен.
Почти сме на финалната права с ремонта, в сряда очаквам да ни сложат ламината, а в близките дни да се обадят, че секцията ни е готова. Ще ни остане само гардеробът и кошарата. Нея си я избрах обикновена с една решетка, на степени и с едно голямо чекмедже отдолу. Смятам да взема и кокосов матрак, за да е възможно най-комфортно на бебо. Количката май няма да я купя преди да родя, просто не знам какво точно търся. Всеки дава различни съвети и мнения. С покупките за бебо съм до кривата круша, още в 5-тия месец бях купила едно комплектче за новородено, но оттогава абсолютно нищо. Чакам сега всичко удома да си дойде на мястото, стаята, в която ще се гледаме да бъде подредена и излъскана, че чак тогава ще се заема по-сериозно с покупките.

Погалете тумбаците!   bouquet
А софийските мами са направо прелестни на снимките, завиждам ви благородно за тези срещички!  Embarassed

# 66
Здравейте момичета!

Мале и аз съм шокирана от смъртта на Пепа Николова - толкова млада. Беше наистина колоритна личност и Голяма актриса.Поклон пред паметта и. Flowers Rose

И аз като повечето от вас, като хапна малко и едвам дишам и кожата на стомаха ми така се опъва,че чак ме боли.А понякога дори връщам обратно по малко храна,като бебетата. Joy
И тук времето е доста намръщено и ми действа на настроението.
Хайде лек и бездъждовен уикенд! Peace

# 67
  • Мнения: 498
Здравейте и от мен! За 2-3 дена нямах мрежа и досега ви четох с интерес, като към любима книга Simple Smile

Бог да прости Пепа Николова!

Преди да отида на лекцията от 10.30, да се включа и аз.
Поръчахме си най-после кошара и скрин за бебето. Не съм убедена, че е идеалният вариант,,но то такъв няма: или ще е с едно чекмедже, което не ми е удобно, или ще е грозно изработена, или ще е в ужасни цветове...В крайна сметка си избрахме една кошара от Бебчо - с решетка само отпред, която за жалост може да се свали, но не е подвижна, както на други модели. Продавачката ме убеди, че тези със свалящата се лесно решетка, са малко ненадеждни. Тази е с метални пръчки и малко по-широка горна дъска и изглежда страхотно - в кафяво и ванилово. Като дойде на 15 октомври, ще я снимам Simple Smile
chapelita, за матраците - има варианти: КОКОС и ПЕНОЛАТЕКС (предполагам за него си искала да споделиш). Второто се води антиалергично  newsm78
Pal4e, много добър избор на количка  Laughing Ние с karil рано рано направихме този удар Simple Smile
За извеждането на бебчето = знаете ли какво каза акушерката на лекцията, когато я питаха кога можем да изведем новороденото?
Ами вие при изписването вече го извеждате  Joy

Цвети, Мишенце, споделете за епидуралната? Тук, много познати мои, мисля, че по-скоро от невежество, ме убеждават да не съм била рискувала с упойка  #Crazy. А като чета по чуждия печат, оставам с впечатлението, че хората благославят обезболяващите средства, които вече има за една родилка. Все си мисля, че в БГ от пусти страх, като с всичко ново, ми обясняват, как не било добре. Не ме е страх толкова от раждането, но защо да не си спестя болките?
И аз съм на мнението, че едва ли не най=травмиращото за една родилка и то на която и е за 1 път е болничната обстановка и посрещането и в болницата от екипа. Лежала съм в болница и съм свикнала с нея (баща ми беше лекар), но пак бих предпочела среда, където ще мога да се отпусна и почувствам добре. В този смисъл присъствието на бащата, или мисълта, че е нейде наблизо, според мен много ще ми помогне. Друг е въпросът, че той май се дърпа да присъства, да не вземе да забели очите  Joy.
Още не съм говорила с акушерката, кое как, ама поне пъпната връв може да пререже в Майчин Дом, доколкото знам.
Айде до скоро!  Hug

# 68
  • Мнения: 2 673
  Добро утро мами! Добро завръщане на raliar и angeleyes! Скоро не сте се мяркали.. Бащата и да припознае детето, ако нямате брак \както и ние\ - се водите самотна майка. ТОва не е зле от една страна, защото да речем можете да си взимате детски надбавки, вземайки впредвид само майчиния доход и др. такива.. Но в деня на раждане таткото трябва да отиде до нотариус, нотариално да се завери припознаването..Всъщност това трябва да стане сигурно след записване името на детето и получаване на неговото ЕГН.
  Като чета, как всички правите ремонт, или вече сте го направили...ви завиждам\благородно\! Ние нямаме май нужда от ремонт, но от преустройство на мебелите и нови мебели...Май ще трябва да натисна "газта" и да забързам търсенето..
  За очната консултация.. аз съм с по-височко очно налягане, без да ми е установена някаква причина затова, може би ще отида и аз до специалист да  ми го мерне, ако е високо май ще съм в редиците на секциото... #Crazy

# 69
  • Мнения: 483
Здравейте мили мамчета!  Hug

Вчера цял ден бяхме навън въпреки ужасното време и не успях да се включа.

И на мен ми стана много тъжно като чух за смъртта на Пепа Николова  Cry Лека и пръст!Такива хора се помнят от поколенията.

На въпроса на Karil i Goris защо ми се налага секцио...
При мен проблемът е, че от 4-тия месец започнах да развивам хидронефроза на десния бъбрек, която за отрицателно време стана от първа на трета степен.  Sad Тоест бъбрекът ми задържа урина тъй като бебка го притиска.Казаха, че е възможно организмът ми да се справи сам и да изхвърли течността, но уви.Нефроложката ми е на мнение, че ако си чакам термина, бъбрекът може до толкова да се увреди, че да се наложи отстраняването му след раждането.  Cry
За съжаление това мнение се потвърди и от Д_р Велев, който е завеждащ на отделението Патологична бременност в Шейново и при когото смятам да раждам.Аз така упорито настоявам да си дочакам термина, че вече всички ми се карат, че трябва да помисля малко и за своето здраве  Naughty Ще настоявам, ако ще раждам по-рано, ако може поне да предизвикат раждането, да не е секцио...но в крайна сметка ще избера, което е по-безопасно за бебка. Praynig Сега на 5.10 съм пак на преглед и вече ще решим какво да правим и ако ще е секцио кога да е, но със сигурност ще е след като вляза в 9-я месец.
Та това е при мен  Tired
Добре поне, че бебка е добре  Praynig

Днес смятам да щурмуваме Хиполенд и Дибо и най-накрая да изберем вече легълцето на бебка, че вече му е време. Wink

На мен също ми става много тежко като хапна и направо не мога да дишам  ooooh! Дори снощи поради тази причина бях започнала да ви пиша в 2.00, но ми се затри поста и се отказах.

Приятен ден от мен!   bouquet

# 70
  • Мнения: 1 064
Добро утро и от мен, момичета! Kissing Heart И добре дошли отново  на raliar и AngelEyes! Hug
ronja, и аз като съм няколко дни през компютър и най - ве4е без форума, после съм като попивателтелна и всичко друго около мен губи смисъл...чудя се karil как издържа толкова дълго време newsm78...моя мъж на моменти даже ме ревнува, че съм "забила" поглед в монитора и не му обръщам внимание...   
raliar, за мен Стара Загора е един от най - хубавите градове...още повече, че през последните няколко години се поддържа сравнително чист и направиха и правят много благоустройства...а Търново ми харесва не само заради спомена за безгрижните ми студентски години, но и заради самата атмосфера - стар и величествен град...
Момичета, гледам, че обсъждате проблеми с очите. Аз точно преди да забременея ходих да ми разширяват зениците и ми мериха очното налягане, защото трябваше да си правя очила (диоптъра ми е 0,75). Та тогава ми откриха някакви мъртви клетки на очното дъно, които са се получили в резултат на вирусно заболяване. Докторката каза, че няма от какво да се притеснявам, ама да отида след като родя (аз още не знаех, че съм бременна), защото изследванията, които трябвало да се направят, не били благоприятни по време на бременост и кърмене (като не помня медицински термини)...Та сега се чудя дали тези мъртви клетки биха оказали някакво влияние и дали да не отида на доктор пак да ми видят очичките и да си каже мнението...

# 71
  • Мнения: 2 673
   Деничка, издържам толкова време пред компютъра, защото след като съм свършила, каквото имам да върша, нямам с кой да изляза\ако мъжо не е вкъщи\ нямам приятелки, колежки и пр..наблизо..Трябва да взема тролей, маршрутка ..за да се срещна с приятелка...в центъра. Гадно е! а сама ме е страх малко да пътувам, поне да влеземе в 35 г.с. - тогава бебо и да тръгне ще мине без сърфактант

Последна редакция: сб, 23 сеп 2006, 10:51 от karil

# 72
  • Мнения: 1 064
karil, не ме разбра...имах предвид времето, когато нямаше компютър...ако не ме лъже паметта, ти беше ноемврийската мама, която беше без нет около месец - месец и нещо...поправи ме ако бъркам... Hug

# 73
  • Мнения: 2 673
    Аааааааааа, ужасно беше... Joyама сега не ставам, като съм свободна, и тати ме ревнува понякога..ама е добричък и се трае. Знае, че ми е приятно да се клюкиме и търпи
не те разбрах

 Мами, вчера една мама от форума ми подари Лансинох. !!! Много сладка мама с още по-сладко Пуфенце! Благодаря и!

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 127
Искам да питам мамите без брак,знае ли някой за тази соц.помощ ,която се изплаща тези 45 дни преди термина.Доколкото знам тя се изплаща на семеиства с общ доход на двамата 200лв.-плащат 150лв.А на тези ,които нямат брак дали им се полага тази помощ,нали се водят самотни майки...какви документи искат.
Ronja,за епидуралната упоика питах моя доки,защото и аз исках да раждам с ная.Той не ми я препоръча,защото намаляват контракциите и нямаш напъни при което се използват онези ужасни инструменти за изваждането на бебето.Тва не е при всички случаи,но аз не искам да рискувам да ми повредът бебето с тея ...гадории.

Общи условия

Активация на акаунт