Силен натиск върху корема

  • 1 318
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 242
Ох, бъдещи мамчета, много съм притеснена. Бременна съм в 12 г.с. Тази вечер както си бях в полулегнало състояние на дивана и дъщеря ми, която е на 5г. си играеше наоколо взе, че мина покрай мен, но нещо залитна и с цялата си ръчичка и тежест се облегна, на корема ми. Точно, централно там където трябва да е бебето. Корема ми хлътна наполовина навътре. Чак си усетих вътрешностите под ръката и. Към момента нямам притеснителни симптоми, но умирам от страх възможно ли е да се притисне бебето, да се нарани от такова външно вмешателство.... На преглед съм след 5 дни, не искам сега да тичам параноично до спешното, но съм много притеснена. Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 8 012
Плодът в 12 г.с. е 5-6 см., може да прецените каква е вероятността да се притисне от случаен натиск.

# 2
  • Мнения: 41 627
Бебето е колкото кайсия, плува в околоплодна течност, затворено е в матката (мускул), коремната стена също са мускули, а между тях има и други неща - всичко това са буфери. Не виждам как натиск може да му навреди - първо да го уцели, после да го притисне. Ако е рязък удар (катастрофа, ритник, юмрук) може и да има опасност, ама от облягане на дете не ми се вярва.

# 3
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Абе я споко, ти представяш ли си колко води и меса пазят бебето, нищо ти няма

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 304
A и бебето в тоя период е доста по-ниско от "централно", където се е облегнало детето Simple Smile

# 5
  • Мнения: 242
Благодаря за успокоителните думи, момичета. Притеснявам се, защото съм слаба, нямам нищо излишно по корема, което да служи като бариера. А и това "централно" имам предвид под пъпа над срамната кост, точно където усещам тежест и придърпвания понякога. Може би нямаше да се притеснявам толкова, ако не усетих в момента на натиска, че в един момент ръката и толкова хлътна, че усетих как ми натисна вътрешен орган, който имаше продълговата форма и искрено се надявам да не е матката, а нещо друго. Може би звуча филмирано, но знам добре какво почувствах и усетих.

Общи условия

Активация на акаунт