Златна есен на вратата чука, през АПРИЛ бебоци ще ни гукат!

  • 12 208
  • 302
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 419
Мелодия, да се оправяш бързо, чу ли  Naughty

Страчи, вземи иди на частно - могат да те побъркат тия хора  #Cussing out Аз лично подобно отношение не бих търпяла  #2gunfire За теб най-важно в момента е да се стабилизираш, така че си вече за бой, че не взимаш по-сериозни мерки  Naughty

Аз за сега съм добре с настроенията - досега само 2 пъти ми се е случвало да ми се дореве от глупост и да не мога да спра половин час после  Crazy

За среща аз съм 'ЗА', но не знам дали ще успея за тази. Ще следя как се развива уговорката де  Flutter

А кое е 1АГ?  newsm78

Имам страшно много работа, така че после пак ще се включа да ви разкажа за прегледа вчера  Grinning

# 46
  • Мнения: 491
Вече съм си у дома и съм по-добре. Преди около половин час пих 2 но-шпа и явно действат, а и ме докара един колега направо от работа в къщи. Сега си почивам, но много се бях уплашила - то ме болеше точно под пъпа вътрешно и наистина силно и същевременно и силничко ме боляха яйчниците или поне някъде около тях. Имал ли е някой подобно оплакване?
Aya 1 АГ е Св. София - бившата Тина Киркова, а не онази Св. София дето я отвори Мазнейкова на скоро.

# 47
  • Мнения: 9 990
Да, твърде вероятно е сега матката да си контрахира малко-нараства, разтяга се-все пак това е мускул.Нош па-то върши страхотна работа, аз си нося винаги в чантата.То успокоява тези усещания.Аз имам такива от време на време, не са никак приятни.При все, че аз се возя много по дупките на София-това ми утежнява малко положението, даже си дадох сметка днес, че едвам излизам от колата, ако не се хвана за вратата да се издърпам-забрави-там си оставам hahaha

# 48
Stra4iatela   и при нас нещата със наема седят така Simple Smile Оправяме каквото можем и както можем , боядисахме , тоци , работи ... нищо приспаднато .
Но пък ... не ни  искат пари за  вода , защото сме на общ водомер  и  не искат да има хър -мър ... А то би имало  Laughing
Карай , ние сме  го преживели това  с  поправките от нас Simple Smile Tired


Виви , благодаря за пожеланието , да ти се връща   Heart Eyes, Дай БОЖЕ !!!

anishka  - Добре доШла    bouquetсред нас , радвам се че продължаваме да се множиииммм Simple Smile Rolling Eyes

Мелодия - Пожелавам и стискам палци за собстевено жилище  Peace

Бени , сорка , знаех си , че ще пропусна някой  ooooh!
Както казах , за мен няма значение , аз съм Фрий почти по всяко време Simple Smile Ама ако е вечерна , със сигурност мъжа ми ще дойде , не ме пуска сама  никъде нощно време Simple Smile Flutter
Ами , давайте да пускаме предложения Wink Доведи приятелката си , разбира се , бихме се радвали , Ъф Корс  Peace

Предлагам да е събота , но нека не тази , а другата . КАкво ще кажете ?

# 49
  • Мнения: 1 925
Момичета, благодаря ви за подкрепата  Hug Аз реших вече, утре ще се обадя в Шейново да се отпиша и до края на седмицата или в началото на следващата отивам с мъжо, който изяви желание да дойде с мен, във Вита да се запиша. Първо ще звънна, да питам каква е процедурата и отиваме. Днес определено гледам по-спокойно на нещата, доста изчетах из форума и определено мненията за Шейново са повече лоши, отколкото добри, и много от майките са се примирилили с положението за съжаление. За Вита прочетох само добри отзиви, което ме радва. Peace
Melodiya , дано да ти мине по-бързо и да нямаш такива неразположение...Почивай си  Hug
Aya , и мъжа ми ми се скара вчера за това, че позволявам много да ме тъпчат и да се държат зле с мен, и че съм за бой, че не предприемам нищо за повръщането, което понякога е зверско... Дано да се развият нещата добре за напред  Praynig
пенелопа, относно болничните, нещата не стоят точно така, но всеки си има мнение. Не се свиква комисия. Около мен в момента има много бременни, даже едната роди вчера. 3 от познатите ми бяха в подобно на моето положение и лекарите към които са, едната е в Шейново, но на частно не на ЖК, дават им болнични, когато не се чувстват трудоспособни. Питах и моя гинеколог още в началото и той ми каза,че без проблем ще ми дават болнични от ЖК, когато кажа, че не се чувстам добре. Просто проблема ми в момента беше, заради една неинтересуваща се, мързяща я да работи акушерка.
Относно, термините и всичко по темата - ще ги оправям утре, така че някой ако има още какво да допълва - да казва  Simple Smile Вече установих 1. магазини за бременни 2. термините anishka, добре дошла, радвам се, че мечтата ти се сбъднала - леко бременеене
  bouquet

# 50
Момичета , имам един кратък въпрос , който може да ви се струва тъп , но мен ме тресе  newsm78 Сега в нашето положение ядат ли се гъби ???  Thinking Знам , че  звучи  смотано , но  мен и без друго винаги ме е  било страх да ям  гъби ...

# 51
  • Мнения: 9 990
Страчи, ако прочетеш внимателно-ще забележиш какво съм написала-важното е да попаднеш на "дащен" лекар.По мое време-преди 3 години/ 4 да ги кажем/ свикваха комисия.Това обаче самата бременна може и въобще да не разбере.Просто лекарката  си има колежка, с която взаимно си подписват болничните и готово.Аз това го разбрах съвсем случайно, не съм присъствала, не съм се явявала на някаква комисия, но се оказа, че диагнозата ми е потвърдена от още един лекар...така че...И е факт, че от злоупотреби някои се пазят.Аз за теб какво съм написала, пиле-имаш нужда, но ти отказват под предлог именно злоупотреби, или съм разбрала грешно?Кой е казал да се ходи на работа въпреки всичко и на всяка цена?Ама моля ви-стига така емоционално за тези болнични.Щом си зле-вкъщи докато се оправиш, то това е ясно.Но ти обясних как се дава на повечето места болничен/ не на всякъде, но на много места и ти отиде именно на едно такова място.../Тук не е въпрос на мнение, а простичък факт.Ако лекарят е благоразположен към теб-дава ти и без да те пита, ако е на кеф-дава ти пак, ако е патил или е дръпнат или просто го няма-няма болничен...ей това е положението.
Сега, как стои въпросът във Вита.Веднага ще  ти издадът такъв.На времето струваше 10 лв, сега незнам колко е.Не вярвам много да се е променило нещо.Казах ти колко струва там всичко, ЖК се води от 4 месец де факто и тогава-около 13-14 седмица са ти първите изследвания.
За гъбите...де да знам, защо пък да не се яде.Аз съм яла пица с гъби newsm78

# 52
  • Мнения: 1 419
1 АГ е Св. София - бившата Тина Киркова[/b], а не онази Св. София дето я отвори Мазнейкова на скоро.[/color]
И аз така си помислих, ама реших да питам  newsm78 И аз на нея съм се спряла  Flutter След като опита ми за ЖК беше неуспешен миналата седмица, лекарката ми каза, че бебетата са с обща плацента, което означаваше, че са еднояйчни. Вчера бях на преглед при лкаря, който ми помогна да забременея и на който ехографа е класи над онзи - той каза, че са си отделни плаценти. ТОва ме накара да се откажа от тази лекарка за ЖК и той ми препоръча Света София - така че утре живот и здраве ще се опитам да се запиша  Grinning

Страчи, мисля че 3. на пенелопа термина и 4. да включиш Лита  Wink А ти се пази, тия ъпдейти няма да избягат и да вземеш да се грижиш по-добре за себе си - мъжа ти трябва д е по-строг  Whistling

# 53
  • Мнения: 438
Zdraveite vsichki mami!


Niamashe me izvestno vreme po red prichini, edna ot tiah beshe che prokarvih. Chuvstvah se ujasno, predstaviah si se kato sledvashtata koiato sas salzi v ochite shte pomoli d bade otpisana ot spisaka na aprilkite. Mnogo biah iadosana i me beshe mnogo iad. V interes na istinata ne mi prepisaha nikakvi lekarstva kakto sam chuvala che se pravi v takav moment. Kazaha samo da pochivam. Tova i pravia. Vchera biahme na doctor da vidi rezultatite ot izsledvaniata, kakto i bebcho. Izsledvaniata sa super. Samo edno me pritesniava, taka i ne uspiah da si iziasnia tai kato ne biah chuvala za podobno neshto. Rezultatite pokazaha che nikoga prez jivota si ne sam boleduva ot niakakva si bolest, koiato se hvashtala ot kotkite. Povecheto hora ia preboleduvat i sled tova si izgrajdat antitela. Az obache ne, i zatova spored  doctora triabva da sam mnogo vnimatelna da ne ia hvana sega, t.e. da niamam kontakt  jivotni, nai veche kotki. Tova uspiah da razbera, sled kato karah doctora da mi obiasni 10 pati. Niakoi da znae za neshto takova. Italianskia mi ne e perfekten, ne boravia s medicinski termini na italianski i beshe malko slojno da se spravia s razbiraneto i kakvo tochno mi obiasniava doctora. Kakto i da e...posle vidiahme bebeto...dovtora se uchudi kolko e energichno.....e nali e na mama deteto. beshe mnogo valnuvashto za poreden pat. shte kacha snimki, sashto i ot svatbata.

Da vi pitam, sanuvate li poveche ot predi i kak sanuvate? Az sanuvam vsiaka nosht i vinagi mnogo realni sanishta, sanuvah dve noshti i bebeto, imam chuvstvo che ottogava uspiah veche naistina da se vazpriema bremenna i maika. Shte se radvam ako niakoi spodeli neshto po tozi vapros.

Jelaia vi spokoina nosht i nejni pregradki ot liubimia chovek do vas.

 Hug Hug Hug

# 54
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте и он мен, мили априлки!
Много сте изписали тези дни, но успях да ви прочета.
Страчи,почини си малко, моля те.Бебо има нужда от спокойствие, повярвай.Знам, че не е лесно, но дано нещата при теб потръгнат като се запишеш във Вита.
AnGiAr, мисля че става въпрос за токсоплазмоза.В предната темичка говорихме за тази болест във връзка с домашните ни любимци. Относно сънищата - не мога да кажа, че сънувам повече.При мен по - скоро не ми достига сънят. Cry
Около мен е една лудница .Много работа, а за капак снощи и малкият нещо не беше добре.Повърна, с разстройство е, но не вдигна температура.Помислих си, че е поредният вирус от яслата Embarassed и цяла нощ не съм спала от притеснения.Тази сутрин се събуди и все едно нищо му нямаше Rolling Eyes.Тотално се обърках.Това, което си мисля е да не би да му никнат последните кътници, че при него все по този начин му никнеха зъбките.
Взех си и изследванията и днес ще ходя при док да ги видим.Иначе миналата седмица ходих за първи път на ЖК.Акушерката е много мила и внимателна, както и целият персонал на МЦ, където ходя.
Много дълго стана.
Прегръщам ви всички и ви желая лек ден, момичета!Много приятни емоции! Hug

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Добро утро, момичета!
Ама аз първо да се оплача ... моя ден започна .... "прекрасно". В този ясен слънев ден се чудих с какво да се навлека за да излезна да кисна на спирката ... после в автобуса....както по-късно се разбра - имало нов млад шофьор. Та той явно не прави разлика между каране на камион с картофи и автобус. През цялото време кондуктора залиташе и падаше по седалките. Та това удоволствие се случи и на моята седалка #2gunfire Добре, че още не се беше напълнил автобуса и човека успя да пренесе тейестта си на съседната седалка - та не успя съвсем да ми седне с скута  #Cussing out как да не избеснееш, като си представиш, че такава простотия може да стане беля. След това се натъка пложението - с този Панаир ... народа пак е полудял и се бута и тъпче до последно. Сатна задушно, и надушвах миризмата на всеки, а автобуса разполагаше само с един прозорец, а той - затворен, защото вали. Като казах вали ... да отбележа, че и вътре също валеше, но уви не можеш да си отвориш чадъра. И като за капак - като помолихме шофьора да спре малко преди спирката, защото там се образува море от кал.... той отказа и съответно се озовахме в него!!!!
Та така.... сега чакам да започне хубавата част от деня Rolling Eyes
(оле... колко изписах за едно возене в градския ....)

# 56
  • Мнения: 491
Добро утро слънчевки в тази намръщена, дъждовна утрин добре поне, че е топло
AnGiAr съгласна съм със zazka и аз мисля, че става дума за токсиплазмоза. Аз преди около 2 седмици питах нашата ветеринарна клиника, където сме си зачислили пухчета, да му направят тест за токсиплазмоза, но доктора каза, че е по-добре да си направя аз такъв защото било почти сигурно, че ако котето е болно то и аз имам токсиплазмоза. Котките, които никога не излизат от къщи е малко вероятно да се заразят, но не е невъзможно. Най-често заразата става с ядене на сурово месо. Пък и домашните котки нали все пак се отъркват във всичко, дори и в подметките на обувките, с които се прибираме. Освен това ядат мушички, хлебарки. Най-важното е да си миеш често ръцете и да не чистиш ти котешката тоалетна.
А и AnGiAr пиши на кирилица, моля! С латиницата ни затрудняваш.

alabina не съм чувала да се ядат, но не съм чувала и да не се ядат. Вероятно трябва да се внимава - в смисъл да не се купуват случайни пресни гъби по пазарите от случайни продавачи - имам предвид такива брани от разни гъбари, колкото и да разбират. По-добре да се купят мариновани, консервирани от магазина.

Предлагам да е събота , но нека не тази , а другата . Какво ще кажете ?[/color][/b]
Идеята ми беше първата ни срещичка да бъде по-скоро, че времето може да се развали всеки момент, но то вече се развали Sad дано да е за кратко. А и май нещо трудничко се организираме Thinking май ще е добре да си направим отделна тема за срещите ама не знам къде да я пусна - тук или в майки (бъдещи и настоящи)? Или за сега да продължаваме да се уговаряме тук. Ето статистика до тук:
30.09, събота
  • Melodiya
  • Stra4iatela
07.10, събота
  • alabina
Другите искащи среща май не са потвърждавали дата. Ако пропускам някой казвайте. А и наистина можем да я направим за следващата събота - ще имаме повече време да се организираме. Чакам отзиви и желая на всички весел ден Grinning

# 57
  • Мнения: 491
benitta не се ядосвай мила, трудничко е в такива моменти, но се опитвай да намираш комичното в такива моменти. Е, не винаги се получава, но като се получи е забавно hahaha
То и аз имах премеждия сутринта с транспорта, но съм се зарекла да не се ядосвам. Първо има ремонт по пътя и автобуса е поел и пътниците, които ползват трамвая и аз съответно едвам се набутах вътре. Една жена ме нарече маймуна и то индиректно - говорейки на една друга каза за мен, че маймуна се качвала в автобуса. Много ме дразнят такива, ма като има да ми казва нещо да се обърне и да ми го каже  nono пък аз се опитвах хем да се побера в автобуса, хем да направя място на жената след мен, която вероятно също бързаше за работа. После като му казах на мъжа ми той вика "Ти що не я ритна в кокалчето?"red Joy Бе то беше достатъчно да я питам на висок глас - тя ако беше бременна с корема на пред ли щеше да минава или щеше като мен да се пази с ръка (та то това и пречеше май, че ръката ми беше пред корема) ма нали съм се зарекла да не се ядосвам. А пък и една се беше наакала в автобуса та добре, че бях отпред при шофьора та имаше въздух #Crazy
В тая връзка да ви кажа да се пазите повечко, че май върлува вирус - вчера след болките вдигнах и лека температура, а днес съм с рядко щастие Shocked не се оплаквам де, защото откакто съм бременна отхождащият процес все ми е проблем пък сутринта се почувствах добре Embarassed

# 58
  • Мнения: 1 925
Здравейте, приятелчета !    bouquet
benitta, мила не се ядосвай, все пак сме в БГ  #2gunfire Аз от няколко години почти не използвам градски транспорт, предвижвам се предимно с кракомобила  Wink Работата ми е в центъра и за сега всичко ми е поне на 40 мин. път. Мъжо ме кара до неговата работа, която ена път за моята и от там имам около 20 мин. пеша. Градския транспорт е под всякаква критика. По този повод вчера моята колежка идвайки на работа с автобус  който кара по бул. България и по едно време трябва да завие на Медицинска академия - просто НЕ ЗАВИВА  Shocked Хората изведнъж виждат, че автобуса продължава на право, вместо да завие на ляво  #Crazy Питат шофьора какво става, а той им отговаря, че не могъл да се престрои  Shocked и затова продължавал направо, а те да се оправят както могат  #Crazy Е това не знам на какво прилича... БГ...   #2gunfire
Относно миризмите - от 1-2 седмици ми се набиват много силно всички миризми около мен, дори въздуха ме задушава по улиците... Вие как сте с това?
Относно сънуването - нямам промяна...
Относно изморяването - не знам как сте, ама много бързо се изморявам  Crazy Както казах, всяка сутрин имам около 20 мин. път пеша до работа, сега ги извървявам за 30 и повече и въпреки това съм капнала...
Aya, успех със записването и най-вече, дано да попаднеш на добър и човечен лекар  Peace
пенелопка, да проблемът при мен беше точно този предлог, че имало злоупотреби и не смеели да издават болнични... Вчера с мъжо обсъдихме пак ситуацията и другата седмица ще отидем във Вита  Peace Много майки ми писаха на лични и нещото, което най-много наклони везните за Вита е,че те преглежда само един лекар, което според мен е много важно. Ти при коя док беше?
Melodiya ,относно отхождащия процес, при мен се беше изгубил с това повръщане и не ядене... Но да ви се похваля вчера ядох 2 пъти - сутринта мляко с бисквити и следобед парче пица и ябълки, което си беше постижение за мен  Wink
Лек ден, момичетаааааа и само хубави емоциии ! 
  bouquet

# 59
  • Мнения: 85
Здравейте и от мен, тук също е намръщено, но поне не вали и е топло. Малии с тоя градски транспорт наистина ви съжалявам, направо сте герои, не за друго, ами то на мен в тъпкан автобус ми става лошо и даже съм припадала и без да съм бременна. Аз от 3 години някъде имам огромното щастие да не стъпвам в автобус ,ама преди това-всеки ден по 40 мин. минимум в едната посока. Обаче-и ние имаме проблем с жилището, както повечето и вообще не се знае как ще е занапред, моля се само да останем по-дълго където сме сега, че мястото е прекрасно. Много се притеснявам, че с тази неизвестност не мога да планирам нищо за бебо-къде ще го гледаме, да купум ли климатик, ремонти и т.н. Поне виждам, че не сме само ние и това ми дава сили да не мрънкам толкова  Hug.
Алабинка не знам за гъби, обаче някъде бях чела да не се ядят яйца-не можах да разбера логиката къде е -дали нещо заради птичия грип или пък има друго-вие знаете ли?
И вообще ако знаете за храни, които не бива да ядем-споделете!
За момичетата с анемия-четох тук във форума, че коприва не бива да се яде, защото може да предизвика контракции, тъй че внимавайте или се консултирайте с лекар.

Приятен ден и по-леко прибиране вкъщи на връщане!

Общи условия

Активация на акаунт