Препарати за съдомиялна?

  • 57 720
  • 310
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9 488
Някои имат-други-не Wink
Затова, тези без отделение - препарата се слага направо при чиниите, или ако е таблетка-1/2 в кошницата при приборите Peace

# 286
  • Мнения: 272
Отделение има, но е без капаче. Обаждахме се в магазина и така казаха, на вратичката се слагал препарата, ама да го сложат те, ако могат и да го затворят със свръхскорост и да пуснат програмата преди да се е разтекъл! 
Благодаря ти, MTV, така ще направя както ме съветваш!  Hug

# 287
  • Мнения: 111
Разгледай книжката и ако нямаш програма с предмиене не ти трябва капаче. Когато има в програмата предмиене и докато се изпълнява, капачето е затворено след това се отваря и се изсипва прах, гел или хапче.

# 288
  • Мнения: 369
Използвам Сомат прах и гланц - супер е и икономично.Доста време изкарвам.

# 289
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Здравейте!
Вчера си купихме малка миялна за 5 комплекта на Електролукс. Отделенията за препарата за миене на миялните, които съм виждала, винаги са имали или нещо като капаче или се затваря с приплъзване, а на нашата няма нищо. Само една вдлъбнатинка! Та се чудя като сложа гела, няма ли да се разлее по вратата докато я затварям?

Сигурно нямаш нито една програма с първо плакнене- затова е все едно дали на дратата ще сложиш препарата или на на дъното на машината. Вероятно отделението е само, за да дозираш препарата.

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 15:20 от Джемма

# 290
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Аз пък да кажа,че моята Мидея има капаче-за 12 комплекта е.
Става въпрос за малките Мидеи.

# 291
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
От 3-4 месеца имам малка Мидея. Както вече се коментира в доста теми, от упътването на машината нищо не се разбира.
Често се случва по чашите и чиниите да остават бели петна. Вероятно аз греша в нещо. Не пише колко сол се слага. То няма и резервоар, де. Понякога изсипвам 1 супена лъжица във вдлъбнатината на цедката. Но дали е правилно - не знам. През няколко дни пълня отделението за гланц. Така ли трябва, нужно ли е преди всяко миене да добавям и от него?

# 292
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Там, където няма резервоар за сол, мисля че трябва да се ползват комбинирани таблетки. Сипването на сол е напълно безсмислено, защото тя сама по себе си нищо не прави. А служи за регенериране на йонообменната смола,каквато явно при теб няма. Таблетките смекчават водата на друг принцип. Peace

Последна редакция: ср, 16 апр 2008, 20:49 от Джемма

# 293
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Благодарско, Джемма. Ще я подаря на някого.

# 294
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Джемма, ти ме хвърли в размисъл. Аз ползвам таблетки и допълнително слагам сол. Понеже таблетките ми са 3в1 и на кутията не виждам обозначение за сол, затова допълнително добавям. Възможно ли е в таблетките да има това, за което говориш?

# 295
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Отскоро ползвам таблетките на Медикс и да споделя, че съм доволна от тях.

# 296
  • Мнения: 282
Сомат таблетки ползвам.
В сервиза ми казаха, че няма нужда от допълнително сол и други препарати.
А побеляването на чашите го лекувам като пусна 1-2 пъти на най-силната програма да поработи празна машината.

# 297
  • Мнения: 186
Мацки,като ползвате таблетки,не ви ли се надраскват съдовете?

# 298
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Пробвах таблетки на Медикс, Калгонит, както и Сомат. Уж всичко изпрано, с леки изключения. Нагар по дъната на тенджери и скарата за печене изпират най-добре Диш Дропс. Ще имате много здраве, ама Медикс хич никак не пере добре.

# 299
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
ама Медикс хич никак не пере добре.
Ами той не е предназначен за пране, а за миене. Peace Аз съм доволна от него.

Lilqna, ако ползваш таблетки 3 в 1 не ти трябва сол, освен ако не ти е много варовита водата- тогава то трябва и сол, нагласена на минимума. Не трябва само, ако имаш копче 3 в 1 на машината и си сигурна, че като го включиш се изолира йонообменника и водата го заобикаля. Peace Малко машини обаче го правят, въпреки бутоните all in 1.

Общи условия

Активация на акаунт