ШЕСТОКЛАСНИЦИ 2020/2021 година - тема 4

  • 20 749
  • 792
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 256
Рени, те вече правиха контролно за Южна Америка без да са взели държавите. Явно учителката е искала да не го оставя съвсем за края на срока, защото са с по един час седмично. Хубави бяха въпросите и беше изкарал 5.
Днес прави дълъг преговор с баща си по ЧП. Това контролно ще му е важно, защото и една двойка има там.

# 31
  • Мнения: 8 639
Може ли да ми пратите теста за Южна Америка?🙏

п. п. Щерката има тест във вторник.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 105
А за Северна Америка някой правил ли е вече тест?

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Вита, прати ми мейл, защото не ми дава да кача снимките на лично съобщение.

# 34
  • Мнения: 8 639
Объркала съм се. Трябва ми тест за Северна Америка!

# 35
  • Мнения: 8 256
Вита, вие сте доста напред. Явно сте с два часа география през първия срок. Нашите са с един час и сега ще вземат Северна Америка.
Ох, досега се мъчихме двамата с хлапето с домашното по история. За цар Симеон най-общо - амбициите му, осъществяването им или по-точно причини за неосъществяването им. Имаха план от 6 въпроса. На всеки да отговори с по 5 изречения и ще се получи завършена работа. Сам обаче нямаше да се справи. С този орязан учебник и с неговия нулев интерес към историята. Отворихме няколко други книги, които имаме вкъщи, четохме, писахме. Как да му е интересно като в учебника на практика няма нищо. Факти, факти... Няма една описана битка,. История означава разказ, а в учебника точно това липсва. Прилича по-скоро на кратък справочник. Няма как да му стане интересно така, а аз нямам време да търся интересна и подробна информация и по история. Че и да е за неговата възраст и да съвпада горе-долу с това, което учат. А и те имат по толкова много материал в един урок, като пространствен или времеви интервал, че няма и накъде повече. Зарязала съм го този предмет. Не ми се искаше да е така. Един от любимите ми предмети беше, но просто виждам, че сега нищо не мога да направя.

# 36
  • Мнения: 9 776
Имам теста по география сниман, но съвсем аматьорски. Правих скрийншот с телефона. Вита, ако искаш, кажи как да ти пратя.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 202
Точно така, Рени и преди съм казвала, че ДО просто показа на родителите, проблемите в училище и обучението в реално време. Е наред с това, че се наложи на голяма част от тях истински да участват в процеса, а не просто да засилят отрочетата си на училище.
Още в 1-2 клас установих, че когато синът ми е болен и заедно си останем у дома, свършваме с ученето в пъти по-бързо и по-качествено, при все че детето не е в кондиция, ходим по лекари, получаваме заданията по късно и т.н. Обяснявах си го с това, че все пак се занимавам с него индивидуално и не губим време да чакаме някой да си довърши задачата или да спре да се бие. Уви  в 6 клас хич не иска да ме слуша така както ме слушаше във втори Simple Smile

Да ви кажа след поредния преразказ си давам сметка, че го изпуснах това дете с четенето. Научи се да чете рано, четеше много и аз се отпуснах, а последните 2 години загуби интерес. Аз бях съсредоточена в каката и съвсем го занемарих, а той се плъзна в игричките. И сега виждам как когато му се чете текст за преразказ той няма въображението да си представи ситуацията. Свикна визулано да гледа клипчета, а слухово да слуша пряка реч. И когато се стигне де описания, недай си Боже с по-сложни думички просто блокира. Не може да извади общата картина и да схване непознатото от контекста. Така се измъчихме на "Под игото", така сега ми се мъчи на някакъв непознат текст. Опитвам се да обясня, че колкото и да е подробен преразказа, ако нещо не схванеш и не запомниш може леко да го замажеш, но моето дете е твърде пунктуално.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Аз тотално се изгубих в дебрите на класни и контролни.Класното/онова сбърканото/ по математика е нанесено като тест по ИУЧ. Всички деца и учителката говореха за класно ,а сега пише тест.5 има девойката заради сбърканата дименсия.И най- накрая проектите са оценени с 6. Вече изобщо нищо не разбирам.Дълбоко се съмнявам ,че тази жена знае какво прави.Ако това е било класно или каквото и да е по ИУЧ ,това би означавало ,че трябва да се прави по нормалната математика,но такова не е обявено.
Най-забавното е, че девойката така привикна с хаоса,че не й дреме. Днес ми казва" Кво ти пука бе?Само ме буташ и почвам контролно по квот ми кажеш.Нищо ,че не съм учила.НЕма значение".
Да се смея ли .... да плача ли... изгубих се.

# 39
  • Мнения: 2 162
renydent, радвай се че не и пука, и се справя с материала, не си го слагай на сърце, има си такива учители на които не можеш им хванеш спатиите, те самите не са в час кога и какво правят.
То като при нашата по БЕЛ  един път вика контролно по български, после казва ще бъде по български и литература, накрая правиха и по двете на един тест, затова явно сега във вторник ще им даде само по български върху местоименията, нали каза че не е доволна от резултатите.
Каквото и да им даде на вашите, важното е детето ти да е уверено в себе си, а пък ти ако се чувстваш объркана като в лабиринт си дръпни едно две за отскок, и без това празничните дни не са приключили, до средата на февруари ще има поводи и оправдание - като те питат ще кажеш тренирам за Атанасов, Антонов и др. такива дни.

# 40
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 786
Дами, моля припомнете ми какво се говореше за олимпиадите, по специално тази по математика, днес учителката по математика е казала, че в събота има и е "поканила" прекрасната да се яви. Тя не е във възторг, направо се дере, че нищо не знае и не иска да ходи, но аз смятам, че откъзът ще има последици за нея, пък и е добре да видя "как е с матриАла".

# 41
  • София
  • Мнения: 3 519
Някой по-нагоре беше писал за олимпиадите нещо, което не беше точно така, та ще се изкажа, за да не е само голо записване.

Олимпиадите са безплатни - всички кръгове. Първият кръг се провежда във всяко училище. Изкл/чение се допуска ако децата са малко, да се пренасочат в съседно училище. Но това пренасочване е рядко. Обикновено и за едно дете се провежда олимпиадата в училище. Вторият къг вече е се провежда в едно училище, или в няколко ако децата са повече. Като правило децата се водят от учителката. Но това за олимпиадата по математика не се отнася. За първи и втори кръг не се плаща, няма грамоти и медали.
Трятият кръг е национален. Провежда се в едно училище за цяла България и обикновено е в областен град. Този град рядко е София. Третият кръг е безплатен, но децата и учителите им получават грамоти. Но това са броени деца за цялата страна. Например за биология и химия са по 30 деца от випуск. Затова вторият кръг е много труден. Медали получават само три деца от група, като групата може да е от два или повече випуска. Т.е. може и нито едно дете от випуска да не получи медал. А тези грамоти и медали не са хартийки и теникийки.

Олимпиадата няма нищо общо със състезанието "Медали без граници".

# 42
  • Мнения: 2 422
Здравейте,нямам отговор от г-жата по мат,но е прочела и казала на децата,че ще пишат до откат,защото има мрънкащи родители.Познайте-нищо не са писали ,отново условието и бам отговор,но как се стига до него -нъц.Направил ми е снимка.Класното ще е изненадващо,да си учат(тук съм безмълвна).Като цяло решавам задачи с пубера,защото ми е тежка година и не можах да вкл.учител по мат.Старая се да не изостава и знам как се справя. (смятам,че ще е около 5цата).Дразни ме маниерът и непукизмът на тази жена.Олимпиадата е спомената ,за да знаят,че съществува,но няма дата и върху какво ще е.

Последна редакция: пн, 11 яну 2021, 15:02 от bobsi81

# 43
  • София
  • Мнения: 3 519
И аз съм правила подобна грешка. Вече ако се оплаквам, ще е само с жалба до директора. Да видим тогава ще смее ли да ме нарече мрънкащ родител. Говори се с учител, на който му пука как е по-добре за децата. С такъв, на който му е все едно и гледа да си претупа урока - няма смисъл.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
И при нас все по забавно става. Днес след контролно/ класно / тест по история, са правили и по рисуване. По англ не знаят дали ще е утре или в сряда. По БЕЛ е утре със сигурност. Черешката на тортата е отново по математика. Питали са децата защо класното е нанесено като тест по ИУЧ. Не са й харесали резултатите, пък и било само на геометрия. Има нова дата за класно.
Спирам да се интересувам от училищните щуротии.

Общи условия

Активация на акаунт