Мнения за Американски университет Благоевград

  • 18 003
  • 106
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Страхотно. Жалко, че дъщеря ми няма да е в Бг тогава, иначе би се пробвала.

може догодина да се пробва на MultiTalent Quest-a https://www.aubg.edu/quest/, той е за 11-класници Simple Smile

Знаете ли до кога е срока за попълването на теста?

# 31
  • Разград
  • Мнения: 42
Страхотно. Жалко, че дъщеря ми няма да е в Бг тогава, иначе би се пробвала.

може догодина да се пробва на MultiTalent Quest-a https://www.aubg.edu/quest/, той е за 11-класници Simple Smile

Знаете ли до кога е срока за попълването на теста?

Първоначално беше до 16 ти април, но са го променили до 01 май.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Знаете ли стойността на 3 дневния престой, който се предвижда през месец септември?

# 33
  • Мнения: 2 078
Знаете ли стойността на 3 дневния престой, който се предвижда през месец септември?

за Quest-а ли питаш? нищо не се плаща
Цитат
There are no fees for the competition. We will even cover your accommodation and food expenses. All you need to do is impress us with your skills and knowledge.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Аз си мислих, че от 8 до 10 септември децата ще бъдат настанени с преспиване в кампуса...или греша :
If you are selected as a finalist in the application process, we’ll invite you to the AUBG campus in Blagoevgrad on Sept. 8 - 10, 2023, where your knowledge, skills, and talents will be put to the test.

# 35
  • Мнения: 2 078
ами сигурно точно в кампуса ще бъдат, но това не значи, че участниците ще плащат нещо Simple Smile

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Здравейте,
Влизам да събудя темата Simple Smile

Признавам, че се вълнуваме ранния прием тази година.

# 37
  • софия
  • Мнения: 4 985
Здравейте,
Влизам да събудя темата Simple Smile

Признавам, че се вълнуваме ранния прием тази година.

Ранния прием за къде?! В Щатите не беше ли средата на декември?

Ако чакате резултати ( откъдето и да е) много силно ви стискам палци 😃

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Submitting your application by the Priority Admission deadline, January 15, provides you with the best chance

https://www.aubg.edu/

# 39
  • Мнения: 2 078
alegra, помня че вие отдавна се интересувахте от университета, стискам ви палци Simple Smile офертите за ранен прием идваха, мисля, към средата на март

ние все още сме свързани, макар и косвено, с AUBG, чрез приятелката на сина ми, която ще се дипломира тази година, и още ми е топло в сърцето за връзката с това чудесно място; той самият, веднага след петте месеца в САЩ след дипломирането му, започна работа точно по образованието си, в MSCI, така че възможности има много

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Признавам, че много ме зарадва позитивни ти пост Antea! Благодаря!
Дали, ти се разказва с какви специалности завърши твоето момче, допада ли му живота в САЩ? Всичко което споделиш е безценно за нас.

# 41
  • Мнения: 2 078
не съм се изразила ясно, той беше в САЩ само за лятото, работи тук в българския офис на компанията, имах предвид, че получи няколко оферти за работа супер скоростно след като си разпрати CV-то

иначе завърши с Бизнес администрация и Икономикс - с концентрация Финанси Simple Smile

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Много добре ми звучи всичко за университета и съм  благодарна, че намирам потвърждение в това което Аntea споделя за положителния опит на твоето дете!

Чудя се на какъв принцип университета съдейства за студентските бригади в САЩ. и до колко дете би могло само да се организира. Имам две познати деца, които учат в Климент Охридски и се замислят за такава бригада. Дали в техния случай единствения начин за първи опит на студентска бригада в САЩ е Юзер колорс. Ще съм признателна за съвет!

# 43
  • Мнения: 2 078
без агенция не става, агенцията е лицензирана в страната и е връзката с американската спонсорска организация, в която пък са регистрирани работодателите там, така че минаване през агенция е неизбежно, има сигурно поне 5-6 агенции в България и още толкова спонсорски в Щатите, въпрос на избор и условия е коя ще избере студентът

самият университет не съдейства по никакъв начин пряко, по-скоро предимствата са други - стандартният начин за бригада е студентът да избере работна оферта, предложена от агенцията; студентите от АУБ от години обаче ходят основно на 2 места в Щатите - два острова срещу Бостън, и от това произтичат здрави, утвърдени връзки с работодателите там, съответно студентите сами си намират оферти и си правят интервютата, чрез контакти от състуденти - така се спестява част от таксата на агенцията и мога да се договорят по-добри условия, в смисъл - реномето на университета е това, което помага, като гаранция за отлично владеене на езика и тн; отделно пак заради реномето, визовите интервюта в посолството минават почти проформа, което надали е така за студенти от други университети

примерно шефът на сина ми, при който той работи две години, идва вече за втори-трети път в Благоевград по това време на годината и прекарва някакви дни там, хем на ски, почивка, хем да се види с хората си, които са работили при него миналото лято, хем да се срещне с нови кандидати, ей такива неща Simple Smile

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Alegra, успех и от мен! Пожелавам ти детето съвсем скоро да се събуди и да прочете мейла с потвърждение, че е прието. Макар, че приорити приема тази година за първи път е с толкова ранна дата, хубавите вести и преди идваха по-рано от март. Миналата учебна година синът ми кандидатства на 18.11, интервюто му беше средата на декември и на 01.02 получи мейл, че е приет. Това са прекрасни емоции, които се помнят цял живот. Сигурна съм, че няма да съжалявате - университетът се развива непрекъснато и има какво да предложи. За синът ми това беше осъзнат и дълго планиран избор, защото аз и баща му сме алумни, братовчед му - също и той имаше информация наистина от първа ръка. Въпреки това аз се притеснявах до колко очакванията му ще се сбъднат, но след един семестър там смело мога да кажа, че той е повече от убеден, че именно там е неговото място и че няма друга алтернатива в България. Успех и скоро да се похвалиш!

Общи условия

Активация на акаунт