Мнения за Американски университет Благоевград

  • 17 996
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 078
хубаво е, че вече настъпва времето, в което може да се види, че има потенциал университетът да се превърне в потомствена Алма Матер, по линия дори и на двамата родители - това показва не просто устойчивост в годините, ами вече и обективна оценка от позиция на изминалото време за получените ползи Simple Smile

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Момичета, много Ви благодаря за споделеното! Аз винаги съм имала интерес към университета и форума определено го доказва Simple Smile
Въпреки това, предвид масовия интерес за образование извън България очаквах, че детето ще бъде под влияние на настроенията на съвипусници и приятели и започнахме от преди 2 години проучвания. Тя пътува и посети доста университети в Лондон, послед в Белгия и Холандия. Много се беше настроила да учи в Амстердам и си го представяше като "фестивален град". Отиде на гости през ноември на нейна приятелка и остана в общежитието й една седмица,посещава лекции с нея и се върна убедена, че не иска да учи в Холандия. Освен всичко друго разказа, че нидерланските студенти изолират останалите, които са около 34 процента.
В крайна сметка избора на AUBG се оказа напълно неин осъзнат и информиран избор. Аз винаги съм устроена да се съмнявам в решенията си, което повишава степента ми на тревожност понякога в повече Wink но този път изпитвам известна доза увереност в избора.

# 47
  • Русе
  • Мнения: 250
Здравейте, седя темата от поне година и есента на 2023г посетихме AUBG в деня на отворените врати и .....всичко беше решено Simple Smile Очаровани сме и най-вече дъщеря ми. На тръгване тя ме попита
 : " има ли какво по-добро да видя в България,да ппосетя още някой университет или това беше максимума ?" Надявам се да имаме шанс за частична стипендия,за да може таксата за семестър да е поносима,но да стигнем до там.Предстои кандидатстване през 2025г . Благодаря, че споделяте опита си.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Жалко, че няма студенти в университета, коитохда споделят опит и впечатления. Но ще разчитаме информацията, която достига до родителите Simple Smile

Знаете ли кои са най-популярните клубове в Университета?

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202

Знаете ли кои са най-популярните клубове в Университета?
Според сина ми: Olympics, Startup и The Hub
Olympics  организират спортни събития, startup е за нови бизнеси и the hub е за програмиране.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 442

Знаете ли кои са най-популярните клубове в Университета?
Според сина ми: Olympics, Startup и The Hub
Olympics  организират спортни събития, startup е за нови бизнеси и the hub е за програмиране.

Добавям и TEDxAUBG, Radio Aura, More Honors и разбира се Broadway.

Хубавото е, че във всеки клуб могат да участват в различен отдел и да придобият реален опит. Всеки клуб има собствен дух, инициативи и спонсори. И поне 2х годишно - тимбилдинги, които се помнят дълго.

# 51
  • София
  • Мнения: 723
Здравейте,
Влизам в темата и аз. Ще следя с голям интерес.

Синът ми е 11 клас сега, в край на ноември беше 4 дни в АУБ, спечели една програма на Critical leaders of tomorrow, и остана силно впечатлен. Организаторите поддържат връзка с него и го канят на събитията си в София.
В момента това е основният му избор за университет.
На 17-ми февруари сме на отворените врати там.

Този Quest-AUBG всяка година ли е? В момента линкът се отваря за май 2023г., затова предполагам, че ще чакаме тепърва за 2024?

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Здравейте,
Успех на отворените врати! Пишете после моля за впечатленията си!

# 53
  • Мнения: 7
Здравейте, знаете ли кога ще излязат резултатите от ранния прием? 🙂

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Ние също ги очакваме и се надяваме до края на месец февруари.
Вашето дете кандидаства ли?

# 55
  • София
  • Мнения: 723
Здравейте,
в събота на отворените врати казаха, че са готови с резултатите и ще започват изпращането на писмата. Така, че сигурно може да ги очаквате всеки момент.

От отворените врати - изключително сме впечатлени. Със сигурност ще кандидатства догодина ( в момента е 11 клас). Хареса ми системата на liberal arts, както и факта, че може да получиш 2 бакалаварски степени, които избираш ти, не са в комбинация. Организация, студентски живот...а синът ми остана впечатлен и от лекцията и преподавателя, на която беше.

# 56
  • Мнения: 63
Мои роднини са били на отворените врати и са им казали, че ще изпращат имейлите за прием на 29 февруари. Ние също чакаме, надяваме се да е по-рано 🙂.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Пожелавам на всички кандидатстващи успех с приема, университета е с много динамична и вдъхновяваща атмосфера. Преди две години имахме подобни вълнения и се колебаех дали изборът на синът ми е добър, но вече съм убедена, че е неговото място.

Последна редакция: вт, 20 фев 2024, 04:28 от violence

# 58
  • Мнения: 7
Пожелавам на всички кандидатстващи успех в приема, университета е с много динамична и вдъхновяваща атмосфера. Преди две години имахме подобни вълнения и се колебаех дали изборът на синът ми е добър, но вече съм убедена, че е неговото място.

Бихте ли споделили малко повече за университета, както чисто академично, така и самата атмосфера, и също получавате ли някаква стипендия

# 59
  • Франция
  • Мнения: 152
И ние много се надяваме да приемат дъщеря ми! 🙏

Общи условия

Активация на акаунт