Благодаря на Birdie !!!

  • 14 147
  • 131
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 7 040
От мен едно БЛАГОДАРЯ на Birdie, не е помогнал конкретно на моето детенце, но съм получила и съответно следвала много от неговите съвети. Благодаря за това, че отделя от времето си безплатно, за да ни каже това, което не можем да чуем от личните си лекари и специалистите срещу заплащане. Далеч съм от мисълта, че бих дала лекарство или провела лечение на детето си по препоръка от Интернет пространството, но насоките, които получаваме от Birdie са безценни. Birdie, ние в България не обичаме добрите хора, не разбираме тези, които просто искат да помогнат без да могат да извлекат изгода от това и поради тази причина не можем да ги оценим и ги наричаме "мошеници". Отново ти БЛАГОДАРЯ за всичко, което правиш за нашите деца.

# 121
  • Мнения: 2 082
Цитат
Birdie, ние в България не обичаме добрите хора, не разбираме тези, които просто искат да помогнат без да могат да извлекат изгода от това и поради тази причина не можем да ги оценим и ги наричаме "мошеници".
отдавна искам да се включа в темата.останалите майки са казали всичко каквото мисля и аз.искам да кажа,че определено се чувствам по-спокойна ,когато знам че Birdie е във форума   bouquet

# 122
От все сърце благодаря на Бърди. Вчера зададох въпрос и тий отдели от времето и енергията си, за да ми отговори цели 3 пъти.
Не съм против българските педиатри - познавам и слаби и много добри лекари. Но и добрите обикновено са твърде заети, за да обясняват подробно, особено, ако си тревожен родител и имаш толкова въпроси. Пак казвам - един лекар или спокоен, самоуверен родител, или човек, който не е имал дете трудно биха разбрали огромната тревога и чувство на безпомощност при болест на детето ти. А това само допълнително влошава нещата, дори и само като атмосфера и психично напрежение. Дори Бърди да беше по-обикновен лекар, а не очевидно блестящ специалист, пак би трябвало безкрайно да му благодарим за търпението, съветите и толкова отделено време.
Благодаря на Бърди от все сърце!

# 123
  • Мнения: 2 755
Май мнението на колегите на Бърди трябва да се счете за меродавно и споровете да приключат вечеPeace

да бе да, някога някой да е чул колега лекар да говори против колега лекар
Бъркаш  Mr. Green Борбата за пациенти е безмилостно жестока. Така е при пазарната икономика.

Birdie, не съм чела много от написаното от теб, но определено си човек с добра медицинска подготовка. Peace Твоята самоличност не ме интересува, тъй като аз не лекувам себе си и семейството си, чрез съвети по Интернет. Предпочитам контакта с избраните от мен лекари. Обаче все пак, ще ми бъде интересно да ми отговориш на един въпрос - Кога един действащ педиатър, намира толкова време за консултации по Интернет? Питам съвсем добронамерено. Peace


Изтрих това,което не е по темата!

Последна редакция: сб, 09 дек 2006, 13:39 от iskrica_nadejda

# 124
  • Мнения: 1 391
Бърди, и от мен 10х  Flutter

# 125
  • Мнения: 295
И аз следя темата отдавна. По въпроса за това дали се лекуваме по Интернет - май никой не го прави, но на мен Birdie ми даде две насоки, едната от които се оказа НАПЪЛНО оправдана, за което адски БЛАГОДАРЯ    bouquet !!!

Първо ни препоръча козметиката на Авеено за АД, която с хиляди мъки успях да си я докарам от чужбина само и само като искрица надежда да се подобри детенцето ми. За съжаление ефектът беше подобен на останалите козметики за атопична кожа....

Само че при един от отговорите си Birdie ме насочи към възможността детенцето ми да е със стафилококова инфекция, което се оказа АБСОЛЮТНО ВЯРНО предположение.... Каквото и да говорите за него, той беше първият, на който му хрумна подобна диагноза, за която нито педиатъра ни, нито няколкото дерматолози и алерголози се сетиха да проверят и ми експериментираха върху детенцето ми със всякакви противоалергични медикаменти. Така че сега вече лекувам детето си въз основа на правилна диагноза, макар и след 10-месечни експерименти...


Благодаря!

# 126
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
вече лекувам детето си въз основа на правилна диагноза, макар и след 10-месечни експерименти...
Благодаря!

а дали попита Birdie какво мисли за този начин на лечение

Аз обаче реших да не я тъпча и сега пробвам с хомеопатия. Много майчета във форума са излекували така децата си...

# 127
  • Мнения: 295
... newsm78... Повтарям го, щото нещо го засилих в цитатите....   Simple Smile


Не, Liorena, не съм питала, а това си беше мое лично решение след много изстрадани месеци, но това какво значение има в случая? Аз виждам предимствата и на двата вида лечение и се старая да съм умерена в избора си без да изпадам в крайности, отричайки едното или другото...

И това малко ми прилича на лов на вещици. Като не харесваш някой, обиждай си го на лични и не ни прави свидетели на малката ви война. А ако някой случайно не потвърди мнението ти - дай да го разпнем и него.... Странно!!??....Мисля, че всеки сам за себе си може да прецени кого да слуша и до колко да го прави и не са ни нужни други 'да ни отварят очите'.

А за Birdie - вече казах мнението си. Какъв ще да е - ако не беше едно негово предположение, още щяхме да бъдем на кортекостероиди.... Повече от това не виждам какво може да се коментира.

# 128
  • Мнения: 29
И аз искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на Birdie HugЩастлива съм че все още има хора като вас smile3525Бъдете жив и здрав докторе!!!

# 129
  • Мнения: 764
Аз също съм по-спокойна,когато Бърди е във форума.Просто му имам доверие,то е някакво вътрешно усещане.И не е длъжен да казва кой е точно и къде живее!  bouquet

# 130
  • Мнения: 302
Здравейте приятели!

Попаднах на изказвания на Birdie по повод ваксините. Много от коментарите му са абсолютно адекватни и не биха могли да бъдат изказани от човек, който е само инженер по перални.

Нямам възможност да прочета всичко написано от него, а и не бих могъл да бъда компетентен рецензент, все пак съм стоматолог.

Всички ние, колкото и да се стараем, не можем да знаем всичко, дори и в собствената си супер-тясна специалност! Редно е да бъдем толерантни към другата гледна точка, когато е добре подплатена с аргументи. И дори само едно предположение, хипотеза, идея ... биха могли да ни помогнат да намерим правилното решение. Лично аз, приемам съвети и от неспециалисти! Една диплома и лекарска практика не ме правят абсолютна компетентност. Знанието е необятно. Колкото повече чета, толкова повече осъзнавам, колко малко знам. И ми става малко тъжно ...

В този аспект, аз изказвам Благодарност на Birdie, без да се интересувам дали е практикуващ, дали не и т.н.

И на мен ми е чудно как намира време да пише, на моменти не одобрявам тона му, не одобрявам и тази супер потайност и ... Но това си е лично мое мнение. Всеки има право на избор.

Няма да се замисля да помоля Birdie за мнение по здравен проблем, който ме вълнува. За мен това ще бъде още един вариант за обмисляне. Ако ми се стори подходящ, ще го приложа на практика. Но отговорността за това ще бъде изцяло моя. При успех, ще благодаря на Birdie, при неуспех ще виня само себе си!

Поздрави! 


 

# 131
  • Мнения: 157
Аз съм нова и само един път съм чела нещо негово по повод на противоменингитната ваксина.Не мога да разбера той лекар ли е? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт