Как се почувствахте след спиране на кафето или сладкото

  • 2 192
  • 32
  •   1
Отговори
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Здравейте,искам да ви попитам някой от вас след спиране на кафе или сладко как се е чувствал и за колко време ги е отказал или напълно.Аз се опитвам едното кафе да го заменя със зелен чай,но ми се струва че чая е все едно по силен.Спирала съм кафето и сладкото за няколко месеца и после пак.Споделете какви промени са настъпили при вас положителни.За три четири месеца в които не ги консумирах не можах да видя някакъв ефект явно трябва повече време.

# 1
  • Мнения: 3 250
За сладкото е ясно, но защо и кафето. Високо кръвно ли, дразни стомаха ли?
Ментовият чай също ободрява.

# 2
  • Мнения: 46 518
Ефект има, ако преди спирането са употребявани в прекалени количества. Или ако имате здравословен проблем, примерно Инсулинова резистентност и спрете сладкото (и въглехидратите), или високо кръвно - много кафета.

В случай, че всичко е умерено, не мисля, че би имало каквато и да е разлика.

# 3
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
За сладкото е ясно, но защо и кафето. Високо кръвно ли, дразни стомаха ли?
Ментовият чай също ободрява.
Защото напоследък ми е доста натоварено ежедневието и мисля,че ме до изнервя

# 4
  • Мнения: 19 001
Случвало ми се е за ден да не пия кафе, не по мое желание, и винаги адски ме боли глава като не си взема дозата. Сладкото понякога решавам, че трябва да го огранича, обикновено след разни празнични маратони от сорта на Коледа - НГ и Великден, когато се събират доста дни с ежедневно ядене на сладки неща. Колкото повече ям сладко, толкова повече ми се яде. Като минат 2-3 дни без сладко, вече не усещам такова желание за сладко и мога със седмици да не ям. Иронията е, че пак хапвам след това, защото ми е вкусно и си казвам, че щом мога толкова време без сладко, значи не съм пристрастена. Когато се храня по-пълноценно и разнообразно - с повече зеленчуци, плодове и месо, по-малко ми се ядат теста и сладко.

# 5
  • Мнения: 3 250
Когато се храня по-пълноценно и разнообразно - с повече зеленчуци, плодове и месо, по-малко ми се ядат теста и сладко.
Тук е скрита цялата истина!

# 6
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 559
Иска ми се да кажете при спиране например на кафето по добре ли спите,по малко нервно ли ви стана,пише че можело да има и малко сваляне на килограми,дали се чувствате бодри или други ефекти положителни какви сте забелязали
За сладкото пак колко свалихме без да правите диети и други положителни ефекти

# 7
  • Мнения: 46 518
Няма как да каже някой подобно нещо. Всички е индивидуално. Ако сте злоупотребявали със сладкото и имате много качени килограми, ще отслабнете повече. Ако е било умерено и теглото е близо до нормата, няма да се отрази.
За кафето - ако е по 1 на ден и имате ниско кръвно, ефектът ще е отрицателен. Ако имате нормално кръвно или високо и сте приемали по 3-4, може и да е положителен.
И т.н.

# 8
  • Мнения: 3 250
Намерих статия за болки в коленете и пиене на кафе.???
В същата се твърди,
че хората не можели с 1-2 кафета само.
Да се пиел зелен и черен чай.
Представям си 1-2 хубави черни чая как ще ме успокоят Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 4 548
Веднъж само реших да пробвам без сутрешното (и единствено за деня ) кафе. Към два часа следобяд така ми се приспиваше, че едвам гледах. Изкарах една седмица и приключих експеримента.  То си беше и само от любопитство мога ли без. А за нервността - магнезият прави чудеса. Като ме хване нервата къде, че някой ме е ядосал, къде от критическата, пия една капсула и след 15 минути съм ОК.

# 10
  • София
  • Мнения: 38 501
Кое? Кафето? Защо?
Сладкото съм спирала много пъти, не ми е проблем.

# 11
  • Мнения: 10 808
Кафе не пия. Не мога да помогна с отзив. Но съм от хората, които са повече от будни и без да са пили повече от 2-3 чаши кафе през живота си Simple Smile Та и без кафе се живее и то ведро и будно Grinning

За сладкото май около 2-3 седмици, без да близна и захар. По едно време злоупотребявах с по един-два шоколада на ден и честно казано накрая ми се доповръща. Трудно ми беше първите дни, но след една седмица въобще не ми се ядеше. От тогава разбрах, че мога и без сладко и сега не прекалявам. По същото време тогава почнах и лек хранителен режим, предимно салати и плодове (беше началото на лятото). Свалих 2-3 кг за един месец. От 54 станах 51.

# 12
  • Мнения: 802
Кафето и сладкото, колкото и да отричат някои хора, са си вид наркотично вещество. Мозъка свиква с тях и е нужно време, докато тялото привикне със заместителите им. Кафе и шоколад обожавам, буквално се нося след миризмата на кафе. Зависи колко е силно, понякога получавам ускорено сърцебиене.
Спирала съм шоколада за известно време и през него все едно бях в абстиненция. Буквално само за това мислех, миришех шоколада и тн, само за да не ям. Бях го спряла за година и три месеца, докато кърмех, после пак го започнах.
Въпрос на мисловна настройка, желание и това дали е наложително да не се консумират. Някои ги заместват с повече цигари, ако пушат.

# 13
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Когато спра сладкото усещам, че просто нямам нужда от него и не се сещам със седмици, чувствам се много добре, леко ми е. То абстиненцията трае едва 2-3 дни при мен, после като погледна нещо сладко и нямам желание да го хапна. Много често се случва това да стане от самосебе си. Обаче месеца се завърта, и покрай цикъла ми ми се дояжда нещо сладичко.
За кафето нямам много наблюдение, спрях го като забременях, че ми се повръщаше от него. Чувствах се добре, после си взех безкофеиново, пак се чувствах добре, от няколко месеца се върнах към нормалното, защото детето ми вече е по-голямо и не кърмя сутрин, но пак се чувствам добре. Обаче при мен това беше много хормонален период и не мисля, че съм добра извадка.

# 14
  • Мнения: 10 808
Кафето и сладкото, колкото и да отричат някои хора, са си вид наркотично вещество.

Абсолютно! Колкото повече ядеш, толкова повече ти се прияжда. Аз мога да остана равнодушна към всички сладки неща, освен шоколада. И никога не мога да изям само едно парче или един ред. Обаче като няма шоколад в нас и не се сещам. Но знам ли, че има... половината заминава. Просто не се усещам колко бързо го поглъщам. И после не мога да спра да пия вода. Напоследък масовите шоколади като Милка много ги развалиха откъм вкус и качество и хич не ме кефят. Което е добре за мен Grinning

Общи условия

Активация на акаунт