Как да откажа първата ваксинация?

  • 6 139
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 356
За АГ Варна говоря,която е държавна болница

# 61
  • София
  • Мнения: 6 374
За АГ Варна говоря,която е държавна болница

това не значи, че не нарушават закона. по-горе в тая тема вече го бистрихме това.
задължителната ваксинация затова е задължителна, защото не е по желание.

като почнете да отказвате всички ваксините, без изобщо да се замисляте защо го правите, ще се завърнат полека лека всички онези болести, от които те ни пазеха чрез груповия имунитет, постигнат със задължителна ваксинация. както става с морбили. само да знаете - за тези болести няма лекарства.

# 62
  • Мнения: 15 356
Така .Пак ще обясня-не съм против ваксините,детето ми има всички ваксини .Отбелязах само факт .Не ме интересува АГ Варна нарушават ли нещо или не,ние там си създадохме детето,там ни  я съхраняваха,там я родих и за мен тази болница е изпълнила критерия ми за хепи енд

# 63
  • София
  • Мнения: 23 101
И моите деца си имат всички ваксини, едното е в процес на слагане. Ама реално колко са задължителни, знам, че без тях не може да се тръгне на градина само, родителите не съм чула да имат глоби или нещо такова?

# 64
  • Мнения: 5 445
Детето ми има всички ваксини и не съм си и помисляла да не ги слагам.
Но законът позволява родителите да откажат една, две или всички ваксини. Има предвидени глоби за това, както и различни рестрикции като невъзможност за записване на ясла или детска градина.
Наскоро гледах интервю за семейството на един свещенник, който не е ваксинирал по-малките си деца и водеше дела срещу държавата, за да могат въпреки това да посещават ясла/детска градина. Там бяха обяснили добре как реално стоят нещата чисто юридически. Simple Smile

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 14 786
Ако за нещо се предвижда глоба, това значи, че законът не го позволява.

На свещеника ВАС му отхвърли жалбата във връзка с отказа да запишат детето му в детска градина без ваксини.
Физическа принуда за ваксиниране, разбира се, няма.

# 66
  • Мнения: 15 356
Тъй като познавам отец Евгени,мога да кажа че жена му е юрист по образование,беше съдия или прокурор преди около 20 години .Тя знае много добре какво й позволява закона .Изключителни хора са те .

# 67
  • Мнения: 5 605
Тъй като познавам отец Евгени,мога да кажа че жена му е юрист по образование,беше съдия или прокурор преди около 20 години .Тя знае много добре какво й позволява закона .Изключителни хора са те .
Изключителни хора може и да са, но медицински са изключително неграмотни.

# 68
  • Мнения: 15 356
Аз съм пристрастна ,понеже знам какво правят.Децата са си техни,решението също.С камъни ли да ги убием ?Всеки е решил за себе си.Не  ги оправдавам , но те са взели решенията и си носят последствията

# 69
  • Мнения: 5 605
Аз съм пристрастна ,понеже знам какво правят.Децата са си техни,решението също.С камъни ли да ги убием ?Всеки е решил за себе си.Не  ги оправдавам , но те са взели решенията и си носят последствията
Естествено, че не. Какви камъни, какъв линч. Те си решават и отговарят за действията. Но е нагло да искат децата им да са в детска градина. Някак свободният избор върви и с последствията от този избор. И дискриминацията не е срещу тях и техните деца. Дискриминацията би била срещу другите деца в градината, защото се заплашва здравето им. Иначе да, всеки да прави, както ги разбира нещата. Аз се убедих, че нито с обяснения, нито с научни доводи, нито никак не се разбива дървена глава. Simple Smile

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 14 786
На отец Евгени не жената, а снахата е съдия - жената на брат му Станимир, а.к.а. Силвестър. Определено кадърен съдия е според мен (познавахме се преди години), но това също по никакъв начин не прави неваксинирането позволено. Wink

# 71
  • Мнения: 15 356
Никой не е казал ,че е полезно .Не всички негови деца са неваксинирани.

# 72
  • Мнения: X
Нисък АПГАР, проблеми с дишането, това само на първо четене. Със сигурност има още много други състояния, при които лекарите биха забавили слагането на първа ваксина.
Все пак, ако родителят не иска, смятам, че трябва сам да се откаже от нея. Напълно негово право си е.

моето дете беше интубирано, с кръвопреливане, с пневмоторакс, на 3 антибиотика и си получи ваксините при раждането. както виждате, достатъчно тежки състояния и не са отложили ваксиниране заради тях.

нежеланието на родителя не е причина за неслагане на задължителна ваксина.
ако някъде практикуват такива неща, това е незаконно.

Интересно. Моето бебе се роди през април. Имаше кръвопреливане и беше интубирано. Ваксина за хепатит сложиха,но така и не сложиха бцж. Нито в Св.лазар, където се роди, нито в детската педиатрия, където стоя около 2 седмици. Казаха личната лекарка да сложи, тя нищо не казва и така. Бебето ми е без бцж.

# 73
  • Мнения: 18 876
Доста странно. Понякога в частните клиники има големи недоглеждания.

# 74
  • Мнения: 15 356
Личните мисля ,че не слагат БЦЖ.Пулмолог я слага ,но тя пък би трябвало да ви даде направление .

Общи условия

Активация на акаунт