Професионални серии за коса 145

  • 51 465
  • 769
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 104
SunshineP, за обем и от мен глас за Ф.Кингсли и маската на Меди, косата ми е слаба, чуплива и постоянно търся обем. Видяла съм го само от тези без утежнява, всичко друго до вечерта косата ми е като мръсна.

# 721
# 722
  • София
  • Мнения: 1 757
SunshineP, за обем и от мен глас за Ф.Кингсли и маската на Меди, косата ми е слаба, чуплива и постоянно търся обем. Видяла съм го само от тези без утежнява, всичко друго до вечерта косата ми е като мръсна.

От маската на меди ти става обем? Може ли линк, бих я пробвала

# 723
  • Мнения: 438
На мен спрея на ФК ми утежняваше косата и корените ми изглеждаха мръсни с него. КМ не съм ползвала. Изобщо и шампоана за обем на ФК не ми хареса- премиваше ме и утежняваше.

# 724
  • Мнения: 4 331
Много странно е това за Ф. К. Шампоанът за обем ми е толкова 'лек' на мен, използвам го с по-силни маски.

# 725
  • Мнения: 104
Ето за тази е маската
https://www.zlatnaribka.com/mediceuticals/vazstanovyavashta-mask … al-therapy-178-ml
Не оставам без нея вече почти година, нямам миене на косата без нея, слагам по три четири помпички разтърквам на пръстите и масажирам хубаво само на скалпа а по дължините друга маска, слагам шапката и стоя 7-8 минути повече не изтрайвам и измивам, между другото като се отмива и после става много хладно на главата. Първите пъти като си я взех още замалко да иде в коша, хлепам тая маска с пълни шепи навсякъде и косата ми отврат но се научих- икономично. Незнам само трябва ли да почивам от нея или може постоянно да я ползвам.

# 726
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
И аз ползвам стимулиращата маска на Меди, но с терапевтична цел, обем не ми придава. Има лек, охлаждащ ефект, надявам се и на ползите, които обещава 😉 но тъй като винаги имам продукт - грижа за скалпа, не мога да кажа категорично кой най помага. По - скоро, подбирам продуктите на принципа,, кой не ми понася,, - ако ми утежнява, бързо омазнява, или води до дискомфорт на скалпа, не повтарям. Последните продукти, които купих са : упоменатата маска на Медисютикълс, противостареещия шампоан на Алтерна, капките на Oway и спрей за обем без отмиване на Епруваж. Поне месец и нещо ги ползвам, никаква забележка 🙂 Преди измиване стоя или с ампула Стамиген или с шампоан Анаген.

# 727
  • Мнения: 104
И аз вече доста време се въртя в омагьосания кръг на профи грижа, още съм като пате в калчища, но мненията тук и много помагат. Въпреки това е малко проба грешка аз имах много такива и доста продукти съм хвърлила или спряла да ползвам, научих се че наистина скалпа е най важен и си въртя само това което ми е приятно без реакции и ми харесва- маската на меди, тоника на ФК, ексфолиращата маска на ФК един път в седмицата, серума за разтеж на епруваж(само нощем обаче преди къпане че много ми мазнее) и пак през нощта серума genesis. Доволна съм и виждам ефект и със другите продукти пак така, въртя и съм си оставила само определени, е случвало се е да се изкушава по нещо ново или което не съм пробвала но жена съм все пак.

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 15:27 от Niveli

# 728
  • София
  • Мнения: 1 757
Да и аз така се въртя като пате в калчища.
Косата ми беше мн зле и се късаше, сега на 4 измивания слагам само хидратация и вече е по-добре положението но няма никакъв обем.
Вече почвам да мисля че протеина не ми действа добре понеже дори от 1 измиване косата ми става суха, разхвъчана и косъма се къса, от хидратацията пък косата става твърде мека, безформена и бързо омазняваща се.
Каква е средата - уж редувам, уж правя преуошо и тн, май съм само за балансирани продукти.

# 729
  • Мнения: 104
Още не мога да схвана правилния протокол и си следвам моя, оставила съм си това което харесва на косата ми и скалпа и изглежда добре като я пипна и се погледна и си въртя тези неща и това е, както писах някой път се подхлъзвам по нещо различно може да се окаже находка.

# 730
  • Мнения: 942
Още не мога да схвана правилния протокол и си следвам моя, оставила съм си това което харесва на косата ми и скалпа и изглежда добре като я пипна и се погледна и си въртя тези неща и това е, както писах някой път се подхлъзвам по нещо различно може да се окаже находка.
Още не мога да схвана правилния протокол и си следвам моя, оставила съм си това което харесва на косата ми и скалпа и изглежда добре като я пипна и се погледна и си въртя тези неща и това е, както писах някой път се подхлъзвам по нещо различно може да се окаже находка.
Здравейте, планувам да направя подарък на майка ми от продукти за професионална употреба. Нещото, което със сигурност ще взема е Elasticizer, чудя се обаче стандартния или Extreme? Косата ѝ е тънка, рядка, боядисана, много къдрава и суха (малко като пършива) и е след химиотерапия.
Видях, че има разфасовка от 500мл - някой от някъде купувал ли е такова нещо?
Също така и какви шампоан и маска да ѝ взема? Вие ми бяхте препоръчали Mediceuticals за мен и също съм много доволна. Чудя се дали да не взема това с идея сгъстяване на косата?
Общо взето съм се спряла на
- Philip kingsley Elasticizer /Extreme?
-Mediceuticals Folligen шампоан и маска
-Philip kingsley scalp toner
- Kerastase mythuc oil
-някакви кристали
Посъветвайте ме, моля ви дали правилно съм се ориентирала. Приемам препоръки и за по-добри варианти. Много благодаря!
Аз имам нормалния еластисайзър и не бих повторила. Вече почти изхабих опаковката и не видях никакъв ефект. Бих ти препоръчала 2 минутния реконструктор на Афоджи.  Когато косата ми беше много изтощена, той я възстанови.
Мелисанде, все едно аз съм писала този пост. Моята коса е на същия хал.
За аргановото масло- мъжът ми имаше проект в Мароко преди две години. Бях се запазила с огромни количества арганово олио. Включително ходихме в областта Арган и си купих от местните хора. Мога да ви кажа, че и там е скъпичко, но си заслужава.  Тъй като запасите ми почнаха да намаляват, си купих (аз съм в Белгия) от дрогерията арганово масло и мога да ви кажа, че няма нищо общо. Но за радост тук има много мароканци, мисля да си купя от тях, но след проба- истинското олио попива, не оставя мазна следа и мирише малко на синьо сирене. Когато няма мирис (било за козметични цели) обикновено не става.

Последна редакция: чт, 18 мар 2021, 14:55 от lora_1

# 731
  • Мнения: 3 421
Да и аз така се въртя като пате в калчища.
Косата ми беше мн зле и се късаше, сега на 4 измивания слагам само хидратация и вече е по-добре положението но няма никакъв обем.
Вече почвам да мисля че протеина не ми действа добре понеже дори от 1 измиване косата ми става суха, разхвъчана и косъма се къса, от хидратацията пък косата става твърде мека, безформена и бързо омазняваща се.
Каква е средата - уж редувам, уж правя преуошо и тн, май съм само за балансирани продукти.
Няма правила! Моята коса мрази протеин, а е изрусена и изтормозена. Добър вид има, само когато използвам хидратация.

# 732
  • Мнения: 1 764
Оказа се, че моята къносана коса обича протеин! Любими са ми Ланза с кератин и Епруваж. Бях пробвала циментовата серия на Керастаз, също ми допадна. Редувам протеиново измиване и такова с хидратиращи продукти.

# 733
  • Мнения: 1 666
Моята коса забелязвам, че харесва основно балансирани серии с уклон хидратация. Протеинови шампоани може да се каже, че понася, но не се разбира с протеиновите маски.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 500
На Кевин Мърфи спрея за обем е супер утежняваш за моята коса. С големи мъки го изхабих и не бих повторила никога. Дори и много малко да сложех косата стоеше в корена като мръсна.

Общи условия

Активация на акаунт