НОЕМВРИЙСКИ мами - диви! Бебовците - приказно красиви!!!

  • 14 130
  • 283
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 274
Gadamer, моят мъж си купи велоергометър миналата зима, за да тренира, че като отказа цигарите и много взе да пълнее! Сега аз като се жалвам че много съм надебеляла, малкия ме утешава: "Спокойно, мамо, като родиш ще караш колелото и ще видиш как бързо ще отслабнеш  Mr. Green!" След последвал смях от моя страна, той ме погледна учудено и каза: " Що, нали тати така отслабна  newsm78?"  Joy

# 91
  • София
  • Мнения: 38
Добър ден на всички мамета! Искам да ви обърна внимание, че на ул.Бигла има 2 магазина един след друг. Вие явно сте влезли само в първия, както направих и аз първия път. Следващия се казва МАРТИС и вътре има абсолютно всичко за едно бебе. Цените на дрешките ми се сториха по-евтини от предишния магазин, а по-луксозни и по-готини. Има и помпи за кърма, стерилизатори, шишета, биберони, комплекти чаршавчета, обиколници, легла, колички, дори и детски храни. Само не трябва да се стряскате в първия момент като влезете, защото първото нещо на което попадате са количките, а те са от 900 лв. нагоре. Честно казано смятам там да пратя тати да пазарува, като му дойде времето.
Ех, момичета направо ви завиждам за тези лекции. Аз съм още на работа и дори и не знам дали ще спра веднага като ми издадат 45-дневния болничен. Много ми се иска да присъствам на срещата ви, но уви - прекалено ми е рано. Аз съм на работа до 14.00ч.
И последно -  да ви се оплача - през ноща имах такава кашлица, че като ми се стегна корема - контракции - имах чувството, че ще родя! Беше ужасно! Внимавайте и се пазете много от вируси, защото ако другите хора преболедуват за 2-3 дни, ние определено караме по 1 седмица и то - пълна програма!
Уф, айде, че и аз се изпоразписах, ама тия дни нали не ми беше много добре и сега да си наваксам ... Mr. Green

# 92
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Здравейте и мен  - вече и аз съм вкъщи  newsm44 newsm44 newsm44!
Сега ще се отдам на подреждане на къща  Sad и на покупки за бебо най-накрая! Laughing Laughing
Досега само чета, събирам мнения и съм адски стресирана, че нищо не е готово още. Даже и легълце нещо не можем да харесаме  Sad
Ще пиша повече, обаче, и на лекциите искам да идвам, но ето във вторник  - си имам пак задачка - ще идват да сменят топломер  Sad Cry

Вчера бях и на консултация, имам повишена захар - 7 и хемоглобина е 113, та ще трябва да пия желязо. Но доктора иска да повторя изследавнията. дадоха ми и направление за алерголог - препоръчайте някой добър, който да обърне необходимото внимание, моля ви  Laughing
А бебчо е добре, расте - 2,340 кг е, още е седалищно и с предна плацента. И при мен като се разтяга и ме подпира от тук там, а и подритването в мехура е неприятно - доста. Аз вкъщи обаче съм нон стоп наведи се, клекни, стани - все още има 100 неща да се правят! И доста се уморявам, че искам всичко наведнъж да се нареди, но ще внимавам.

Хайде отивам на разходка и пазар малко и после пак ще пиша!

Да кажа и добре дошли на новите мами  Grinning Grinning Grinning

# 93
  • София
  • Мнения: 549
Майчета, как е вашето настроение напоследък? Аз ставам все по-изнервена и раздразнителна, избухвам без причина, а на моменти съм без никакво настроение. Изобщо се чудя как ме трае мъжо. newsm78 Тия хормони направо ми разказаха играта Laughing

# 94
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Майчета, как е вашето настроение напоследък? Аз ставам все по-изнервена и раздразнителна, избухвам без причина, а на моменти съм без никакво настроение. Изобщо се чудя как ме трае мъжо. newsm78 Тия хормони направо ми разказаха играта Laughing
Не си само ти така. Поради това, че по цяла нощ не мога да спя, сутрин като стана така съм яхнала метлата, че ми идва да убия някой. То най-често татито го отнася  Embarassed А пък на няколко пъти ми се случва да се разрева за нещо маловажно, ама така хубаво и напоително реване и мъжа ми ме гледа  Shocked и се чуди  newsm78 какво да ме прави  Rolling Eyes

# 95
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Другата седмица ми предстои преглед за разкритие и много ме е страх, даже питах Доки дали се използва някакъв уред като от Средновековието, но той каза, че е само с ръка  #Crazy не знам при вас как е, но аз съм много чувствителна долу и от най-малкото нещо ме боли, камо ли да ми бръкне някой с ръка  Sad  Знам, че няма начин да се измъкна от това, но много ме е страх, особено като съм чела, че после след преглед някои жени прокървяват...

# 96
  • Мнения: 2 332
karil  мисля, че си права за предизвикването на раждане - ще му кажа на Док, че освен ако няма показания, да не ми предизвиква, то иначе си става едно планирано раждане с избор на дата и зодия, как пък не  smile3527

....

Някак си не е хубаво да не уважаваш това, което са ти отговорили и другите, макар и на предната страница... Ако искаш да питаш само някой - обърни се само към него, а не към всички, щом като четеш избирателно отговорите!  Peace И още нещо - призовавам всички мамчета, които са споделили свои тревоги, проблеми и т.н. - нека да си изчитат отговорите, защото се получава доста грозно... и друг път ми е правело впечатление.

Gadamer, моят мъж си купи велоергометър миналата зима, за да тренира, че като отказа цигарите и много взе да пълнее! Сега аз като се жалвам че много съм надебеляла, малкия ме утешава: "Спокойно, мамо, като родиш ще караш колелото и ще видиш как бързо ще отслабнеш  Mr. Green!" След последвал смях от моя страна, той ме погледна учудено и каза: " Що, нали тати така отслабна  newsm78?"  Joy

Хихи - вчера точно и разправях на Джени (тя също има велоергометър) как си представям как върти педалите, докато кърми... може и ти така да направиш, мхм? Wink

Майчета, как е вашето настроение напоследък? Аз ставам все по-изнервена и раздразнителна, избухвам без причина, а на моменти съм без никакво настроение. Изобщо се чудя как ме трае мъжо. newsm78 Тия хормони направо ми разказаха играта Laughing

Ами - доста съм нервна, да. Изкарвам си го на мъж ми и Йоана, което не е хубаво, знам, ама...  Embarassed Те са ми най-подръка.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 15:57 от Роси74

# 97
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Роси74  съжалявам много за недоразумението, видях и твоя отговор, сори, че не отговорих, не действам избирателно наистина, просто тепърва навлизам в правилата на форума.

# 98
  • Мнения: 2 332
Роси74  съжалявам много за недоразумението, видях и твоя отговор, сори, че не отговорих, не действам избирателно наистина, просто тепърва навлизам в правилата на форума.

ОК - няма проблем - просто наистина е некрасиво така, и използвах донякъде тази случка за да призова за повече коректност...  Peace

# 99
  • Мнения: 815
Аз пък съм спокойна, даже ме избиват някакви хормони- като видя бебе с количка, а моето е в къщи и ревввввввв- искам да го нацелувам, нагешкам и тн- понякога като не иска да спи и се ядосвам, но се сдържам да не му крещя- после тати го отнася, че не се е научил и той да го прспива- това всъщност го приемайте като съвет- нека и таткото да може- моя може, но само ако ме няма-ако съм в къщи Ран не иска и да чуе той да го гушне и само крещи "мама- мама"мамооооооооооууууууууууу

Жени, нашето легълце е с цяла плоскост от долу- кокосово матраче и няма и помен от влага или мухъл- даже преди да сложим изолацията тавана беше мухлясал, но на матрака нищо му е нямало- не сме го въртели- аз мисля да отида и да видя тези латексовите, за които спомена- просто като е купуван нашия матрак- 2002 година - нямаше латексови- а на нашата спалня е такъв - той е с решетка и е зверски удобен- даже Ран го предпочита - е, там се гуши и при мама и татко Simple Smile

# 100
  • Мнения: 198
Хайде, да се похваля , имаме си кошара http://www.pakostnik.com/productdetails.php?id=2729
второто ниво си го купихме допълнително. И така...
Днес посети и един магазин , в който продават Триумф/ и както ме посъветва Мишенце/ премерих един , после девойката ми предложи и друг и засега съм си поръчала модел Фитнес. Реших да изчакам , да видя колко ще се уголемя Joy и след това ще си поръчам модела за кърмачки  Joy Разглезвам се нещо ... Wink

# 101
  • Мнения: 73
здравейте отново! Досега нищо не ми тежеше като "бремчо". Но в последните 2-3 седмици едвам дишам...от всичко се уморявам. И не ми се яде . А на бебока сигурно му е тясно, и приритва постоянно като че ли се разхожда. Иначе всичко е наред. Притеснявам се по малко - купили сме само количка, а така ми се иска да напазарувам всичко. Аз съм в болнични от 2-я месец. И само шетах досега, а сега повече лежа че тежи пупата! Преди да забременея бях 49 кг.! сега съм 62 ,но тези които не знаеха че съм бременна не им се вярва-въобще не ми личало!....имам едно притеснение- преди време имах течение и докторката ми предписа клотримазол, но сега пак ми се струва че има нещо.А нали при нормално раждане всичко трябва да е стерилно.Какво да правя?
 Confused

# 102
  • Мнения: X
Аз пък съм спокойна, даже ме избиват някакви хормони- като видя бебе с количка, а моето е в къщи и ревввввввв- искам да го нацелувам, нагешкам и тн- понякога като не иска да спи и се ядосвам, но се сдържам да не му крещя- после тати го отнася, че не се е научил и той да го прспива- това всъщност го приемайте като съвет- нека и таткото да може- моя може, но само ако ме няма-ако съм в къщи Ран не иска и да чуе той да го гушне и само крещи "мама- мама"мамооооооооооууууууууууу

Оф и аз съм така, ама абсолютно същата.
Бобо като е на ясла (макар че ходи много за малко) страшно ми липсва. Ако видя друго детенце или гледам някож филм с бебета , после ходя по-рано да си го взимам. Не издържам просто.
За приспиването си много права. Ние също изпуснахме момента с приучването към самостоятелно заспиване и сега само аз го приспивам. Не иска тати, не иска никой друг. Когато си бях в БГ мажка ми успя 1-2 вечери да го приспи сама, но ако съм в къщи това е невъзможно.
Надеждата ми е новото бебе да го науча да заспива само, иначе ще е някакъв кошмар в къщи, особено следобед.

# 103
  • Мнения: X
....имам едно притеснение- преди време имах течение и докторката ми предписа клотримазол, но сега пак ми се струва че има нещо.А нали при нормално раждане всичко трябва да е стерилно.Какво да правя?
 Confused
За течението - помоли лекарката си да ти вземе секрет за микробиологично изследване. Ако имаш гъбички или нещо друго - сега е идеален момент за изчистването им. Но понягока през последните месеци естествения секрет се засилва, тоест не е задължително да ти има нещо. Успокой се!

# 104
  • Мнения: 2 274
   Пепи, вземи си пусни една микробиология, за да си сигурна дали има нещо или не! По принцип след 5 месец е нормална увеличената секреция от влагалището!
   Мацки, я ме светнете колко е дебело това латексово матраче!
   Роси, едва ли ще имам сили да въртя педалите в началото! Пък и ако раждам нормално, хич няма да ми е комфортно на Д-то  Joy!
   Дари, хемоглобинът ти е супер! Хич не ти трябва да пиеш желязо! Моят доктор ми каза, че до 100 е нормално!
    Цвети, благодаря за отговора  Hug! А имаш ли идея кои памперси са по 20 в опаковка и има ли значение какви ще са мокрите кърпи и колко броя ще са! Сори за тъпите въпроси, ама отдавна не съм гледала бебе  Embarassed!
    За нервите - ми то аз съм си бяс по природа, така че голяма разлика няма  Mr. Green! Е, по принцип се сдържам, но сега ми е по-трудно!

Общи условия

Активация на акаунт