НОЕМВРИЙСКИ мами - диви! Бебовците - приказно красиви!!!

  • 14 118
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
А може ли да ми кажете как да си сложа лентичка в профила, че нещо не видях да има такава опция?  newsm78

# 61
  • Мнения: 2 274
  Мамчета,давайте бързо съвет Praynig-предложиха ми две колички Маг Ингланд от Продавалника,коя да избера newsm78
  javascript:update('http://www.prodavalnik.com/ppc/data/3/IMG_3613.jpg');
http://good-times.webshots.com/album/554431552euWadX
 Софи, незнам какво да те посъветвам, аз си купих Маг- почти нова и в гаранция, но сега като гледам това Чиполино с кошчето за кола и ме хваща яд че избързах! Иначе втората ми е по симпатична, но за калдаръма в Търново незнам до колко ще ти е удобна количка с двойни предни гуми и дали не е по-добре с единични! Вярно по-трудно се завива с единични, но на мен по ми беше лесно на старата количка като и застопоря предните, щото иначе всяко си избираше посока и по-трудно управлявах количката!
  Уф, малко объркано стана, ама нали бързам  Mr. Green!
   Gadamer, виж на първа страница на темата, Цвети е сложила линк към снимките ни  Peace! За лентичка - кликни върху лентичката на някоя от нас и директно отиваш в сайта с лентички, но преди това прочети тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4827.0

# 62
  • Мнения: 2 249
А може ли да ми кажете как да си сложа лентичка в профила, че нещо не видях да има такава опция?  newsm78
цъкни на някоя от нашите лентички и така влизаш в сайта с ленти4ките-там пише как д аси направиш своя-въвеждаш си твоите данни и после ти излиза един адрес който с copy-paste си слагаш в своя профил

# 63
  • Мнения: 2 673
   Рени, ама то и в указанията за ползване на количките си е указано да се застопоряват предните колела при движение по разбит път. ТО май по-добре да са указали по български тротоари и пътища....
Мами на мен тези лекции дето са по 13 лв ми се струват скъпи, .......... Joyако искате аз ще ви изнеса същата за 5 лв...... smile3521  costumed050  costumed050  costumed050Даже за къпане "От 0 години до пубертета", когато къпането не е приоритет.. Joy

# 64
  • Мнения: 1 064
Добро утро и от мен, ноемврийски сладуранки! lovekiss И аз се "излюпих" kyllmg и веднага пред компютъра!  typeuu

Добре дошли на новите мами, Жужа и pepipetia! Леко добременяване в нашата готина (и скромна Embarassed) ноемврийска компания! Hug

karil, и при мен е така, мила. Като вземе да се разтяга имам чувството, че ще се появат ръце и крака от ляво и отдясно на корема ми и ще заприличам на бог Шива. Колкото до болката в сгъвката - преди месец и аз минах през това, но отшумя. Обясниха ми, че бебо натиска някакво нервче и затова ме боли. Аз дори трудно стъпвах на крака си.

SOPHI, наистина втората количка изглежда много по - добре, но и benigted е права - по тези търновски улици с тези предни двойни гуме...помисли добре...

# 65
  • София
  • Мнения: 549
Аз да се включа относно болежките и хапването. И мен ме наболява често какво ли не - то не са ребра, крака, мускули, корем, гръб, кръст... Whistling Laughing
Но пък с храната и спането нямам проблеми. Хапвам почти всичко (без риба и яйца), а апетита ми расте пропорционално с разтежа на бебка Joy Може би защото нямам киселини. Знам ли?

# 66
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Уффф  Shocked , успях да се справя, много благодаря за помощта относно лентичките  Flutter

# 67
  • Мнения: 2 274
   Iviche, да кажеш после дали тая количка дето я бленувам от няколко дни си струва  Mr. Green! Видях че си я запазила  Wink!
   Марийче, аз не говоря само за разбит път, мен изобщо не ми беше удобно с пуснати предни колела, а пък на мъж ми така му беше най-удобно!
   Ауу, мацки, да ви се оплача! Напоследък все ми се яде нещо сладко и всеки ден си правя кекс и до вечерта си го изяждам почти сама  Embarassed! Накрая ще стана слон  Sad! Ужас!
   Добре дошли на новите мами  Hug, да си кажат град, години, кое бебе по ред, пол на бебо и термин, за да може Цвети като се освободи да ги влкючи при нас!
   Е, за разтягането и протягането - няма да се оплаквам! Аз още в 6 месец ревах като магаре от моя атлет, а мъж ми се кефи, че това щяло да бъде спортна натура и щели да ходят по екстремни спортове двамата  Crazy ! Я да му е на него в корема  Mr. Green!

# 68
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Мен най-много ми е гадно, когато беба хълца, защото все имаш пулс в корема и продължава дълго време - направо се побърквам  Sick

Моят Доки ме изненада много като ходих при него сега в сряда - каза ми че бил противник на пренасянето и че ако не родя сама до 39 седмица, най-добре било да се предизвика раждането и аз  Shocked Случайно попаднах на една тема в "Бъдещи и настоящи майки" за една неуспешна индукция, където се наложило да вадят бебето с вакуум, после спешно секцио и накрая бебчето било с мозъчен кръвоизлив и едвам го спасили  Praynig Направо не знам какво да си мисля newsm78

# 69
  • Мнения: 1 064
Я да му е на него в корема  Mr. Green!

В тази връзка, вечерта преди излизането ми в болнични, моя мъж ми вика:" И сега, жена, какво искаш да ми кажеш?!? Че от утре, аз ще ставам в 07.00ч. за работа, а ти сладко - сладко ще си спинкаш и даже няма да ме изпращаш с целувка, както досега?!?"newsm78
Но на отговора ми, той да износи детето и той да ходи да ражда, каза:" Ааааа не, т'ва си е женска рабоата!!!" Joy

# 70
  • Мнения: 498
Добре дошли на новите попълнения в ноемврийската дружина!

Мишенце, lightblue, благодаря за инфото отностно сутиените. Ще си взема аз Триумф - много съм доволна от сутиена за бременни, който си купих - не го свалям, и не е мръднал. ЗА съжаление, във Варна все още не е отворен магазинът на Премама(н).

За болежките - много рядко имам малко по-остри спазми,,,отдолу-нагоре по корема,,но все ги отдавам на дебелото си черво. Иначе бебчо така рита с крака, че е просто болезнено на моменти. Не ми дава да стоя седнала с изправен гръб и ме кара да се облегна, а после почва едно,,,,каране на колело  Joy Вчера на лекцията направи няколко мексикански вълни.

Аз да си призна1 - вчера за първи път откакто съм бременна си позволих 1 - 1,5 чаша винце. Така ми се усладиииииииииии Cry. Честно казано от 7 месец само за алкохол си мисля и цигари. Незнам защо чак сега ми се приискаха.  newsm78

Чапелита, лекцията ще е на 02.10 - в понеделник(мисля, че от 17 часа пак, в ОБ, тъй като 30 се пада в събота. В събота си има пренаталното обучение от 10.30

# 71
  • Мнения: 2 274
   Gadamer, ти при кой доктор ходиш? Това изказване много ме учудва, защото ако терминът ти не е определен правилно може да извадят бебка преждевременно и това ще е по-стресово за нея! Нека да ти обясни аргументите си, още повече, че след 40 г.с. се смята за преносване, а не по-рано! Тоя доктор да не би да си има други ангажименти и планове за тоя период и да гледа да те накара по - рано да раждаш  newsm78? Аз преносих сина си една седмица - нито водите ми бяха зелени, нито тоновете му са се губели! Роди се когато той си реши  Mr. Green! Дори кожата му не беше суха, което е характерно за преносените бебета  Peace! Кажи на доки, че който плаща той поръчва музиката! Ако не му харесва, винаги можеш да се обърнеш към друг лекар! Една мацка така беше се обърнала към Велев в Шейново като беше в 8 месец, щото нейния доктор в Св. София нещо се опитвал да я юрка!
  Деничка, ма твоя мъж много отворен  Mr. Green! Я вземи го на раждането да види той кое е женска работа! После на ръце ще те носи  Mr. Green!
  Аууу, ама днес нещо ме е хванала писателската дарба  Sick!

# 72
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
benighted при Чалманов съм, иначе съм много доволна от него. Той каза, че след 37 седмица бебето може да се ражда и всичко си му е наред, но не било хубаво да остава след термина, т.е ако не родя до термина си ще предизвикваме, а не да чакаме седмица - две още.
А термина ми е много точен, защото си знам точната дата на зачеване - историята е много смешна - един единствен път се изпуснахме с татито на 14 февруари, когато той има рожден ден + Св. Валентин и си бяхме пийнали, и работата стана - няма начин да е друг път, освен тогава. Така стана ставна при нас - от първи път  Joy

# 73
  • Мнения: 815
Здравейте, мами!!! От днес и аз ще си почивам в къщи- то не че ще е голяма почивка с моя пакостник, но съм много щастлива, че ще сдъм си с него- игрем си, ще си спинкаме на обяд заедно и така...

През октомври мисля и аз да идвам на лекциите на 9 месеца- така че пишете ме за вторник и на срещата също- и понеже е на витошка- предлагам да се мушнем в Уго- много добра макаронена салата имат- страшно я обичам!!! Аз май ще съм с Ран, но ще видим- може и на детска да го заведа- ако е спрял да точи сополи- не ми се иска да ги лепне и на други деца- ех, ако всички родители правеха като мен- нямаше да ги има тия болести по градините

И като казах папкане- та се сетих- Мами, избягвайте соленото!!! особено в последните месеци- особено киселите краставички, които и аз обожавам са забранени- соленото задържа вода, а ние и без това ще задържаме повече течности- ще се надуем като плондири- освен добрия външед вид не е добре и от медицинска гледна точка - май нещо свързано с албумина беше...  newsm78

Рени, за Шейново- за бебето ти трябват памперси- 20 броя- опаковани в 1 пакет- иначе ги връщат и пакет мокри кърпи

Рали, мен ако ме питаш не ти трябва портбебе да си закараш бебето от София до Търново- а кошница за кола. Те са направени специално за новородено и няма оапасност(в америка не ги изписват без кошници- а там разстоянието София- Търново им изглежда смешно)- да не говорим колко по- безопасно е от колкото коша, който трябва да балансираш по пътя- кошницата е застопорена с коланите, а бебо е като космонавт стегнат- няма как да помръдне- да му се клатушка главата и тн. а колко по- удобно ще ти е на теб- ръцете ще са ти свободни - ще можеш спокойно да му даваш кърма- от шише разбира се... Изобщо не са ядосвай , че си дала 80 лв за помпа- тя си трялбва още от родилния дом- в първите дни има само коластра - но трябва да се изцежда- не мога да разбера остарелите разбирания, че майката може да няма кърма- ВСЯКА МАМА ИМА КЪРМА и може да кърми стига да има жгелание- вярно е, че има период, в който и три капки трудно изцеждаш, но с повече упорство се оправят нещата- а бебо е като помпа- справя се доста по- добре от Авент Simple Smile

Мина, Simple Smile разбирам напълно страховете ти на бъдеща мама- просто бебо е  още обърнат с дупето надолу и като ритне го усещаш- за съжаление не става така лесно излизането.. Аз миналия път колко се кахърих- как ще разбера, че започва, дали ще успея да се приготвя, да стигна навреме и тн- а моя доктор само ме успокояваше- че със сигурност ще имам много време за всичко- така и стана- от изтичането на водите до раждането - 20 часа- даже по едно време акушерките ми раздрусваха корема, за да се събуди бебо- така спокойно си спеше- а аз вече с контракции Simple Smile

Добре дошли на новите мами!!!! Ще ви включа в списъка, но по- късно, че Ран вече се е заредил на вратата с шапка на главата и вика "Нънка, нънка"- т.е. иска да излиза и не търпи отказ Simple Smile

аз пак се улях в поста, ама много пишете и аз като Мара подробната да се включа във всичко..

# 74
  • Мнения: 708
добро утро и от мен,
ех не мга да се събудя тази сутрин и това е.....изпих едно кафе и пак дремя ли дремя  Confused Embarassed
Аз днес съм на втора лекция на курса за бременни,много ми харесва и 4ака с нетърпение да дойде 4аса за тръгване.Така успокоително ми действа като гледам и други моми4ета в моето положение  hahaha

Ина4е ве4е втори ден съм се заела да търся и свалям детски приказки и песни4ки от нета.Силно съм мотивирана да у4а бебката на БГ твор4ество.Моята майка е детска у4ителка и с умиление си спомням как ми разказва6е приказки,пее6е ми детски песни4ки.Бих искала и моето дете да усети тази магия.

Цункам ви силно и ви желая лек ден на вси4ки
  bouquet   bouquet   bouquet    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт