След токсичната любов

  • 4 055
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 328
Портокал, извинявай, ама си търсиш диагноза да ти е тамън.

И преди ти казахме и сега - сам каквото можеш да си причиниш, никой друг не може.

Ползвай си терапията, работи над себе си и не търси вина в други.

# 16
  • Мнения: 12 922
Не помня предишната тема и наистина не мога да си представя за какво се връщаш, след като няма никаква перспектива за теб.
Да не беше, защото получаваш паник атаки, когато си сама?
Много добре, че ходиш на терапевт. Дано скоро се оправиш.
Не, не съм имала връзка с някого, който да ме използва, пък аз да ходя да си искам още. Не го прави, неразбираемо е.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 028
Не зная какво е лъгал с години. Отворих и прочетох темата, преди точно 2 години ясно е казал, че не иска второ дете. Това, че на авторката й се струва, че е имало надежда, е било само в нейната глава.

# 18
  • Мнения: 18 783
Не всяка приключила връзка е токсична, не всички бивши са токсични, нарциси, психопати, с "остро психично разстройство" и пр. нашумели определения. Има и такива, но злоупотребата с всички производни на "токсично" вреди точно на истинските потърпевши.

Ходете на психотерапевт, стабилизирайте се, продължете си живота. Според мен пак ще се върнете да му доказвате колко греши и всъщност трябва да направи второ дете, но все пак ви пожелавам успех занапред.

# 19
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз си мисля, че и психотерапевт не й трябва, а само да разбере, че насила хубост не тава и да се откаже да преправя хората по свой тертип.
И да има повечко самоуважение.
За съжаление, от години вече, децата се възпитават така, че каквото поискат и видят да хвърчи, да го получат.
И после- ама токсичен бил този, който не се подчини на това, което те искат.

# 20
  • Мнения: 2 039
Спрете да се ожалвате и продължете работата с терапевт.Научете се да живеете сама със себеси и да се цените,тогава ще привлечете и стойностен човек.За хобити,забавления и др. подобни вече са Ви казали многократно.Още сте много млада ,имате време за дете и ако Ви е толкова важно,можете да си имате и без постоянна връзка с мъж.

# 21
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
Спрете да се ожалвате и продължете работата с терапевт.Научете се да живеете сама със себеси и да се цените,тогава ще привлечете и стойностен човек.За хобити,забавления и др. подобни вече са Ви казали многократно.
Още сте много млада ,имате време за дете и ако Ви е толкова важно,можете да си имате и без постоянна връзка с мъж.

Мисля си, че е крайно време да се спре с тези съвети!
В това болно време, едно дете трябва да може да разчита на родителите си- с единия ако се случи нещо, другият да е насреща.
Вчера една жена с лоша диагноза и лоша прогноза, се молеше да остане жива още 4 години, докато детето й навърши 18.

# 22
  • Мнения: 17 414
Е, то не се влага кой знае каква мисъл в съветването, както си разбрала. Другаде пък чета, че за жена на 26 било време за купони и флиртове. И така, до 40 и ах, ама какво стана.

# 23
  • Мнения: 10 999
На 26  е време за дете, флиртовете почват на 40 сет, че време не остана да живеем ( в това болно време).
Абсурд е права, че щом не получим това, което искаме, веднага обвиняваме, другият, че е токсичен...

# 24
  • Мнения: 12 922
На 26  е време за дете, флиртовете почват на 40 сет, че време не остана да живеем ( в това болно време).
Абсурд е права, че щом не получим това, което искаме, веднага обвиняваме, другият, че е токсичен...
Токсичен според мен означава - манипулатор. В случая авторката не е манипулирана. Само че се опитва да промени зрял човек с ясни възгледи, което по принцип не може да се случи. Да излиза-влиза-шета-показва колко е полезна-после казва, че е използвана, макар че сама се връща за още - всичко това не е практично, нито даже и полезно, а хич пък за детето на мъжа, на което една стабилна среда, та било само с татко, би била по-полезна от постоянни драми.

# 25
  • Мнения: 17 414
Манипулацията е основен подход в ежедневната комуникация, като се замислиш. Въпросът е дали се учим да се справяме в ситуации и отношения или цял живот ще си говорим за токсичните хора.

# 26
  • Мнения: 6 286
Е, то не се влага кой знае каква мисъл в съветването, както си разбрала. Другаде пък чета, че за жена на 26 било време за купони и флиртове. И така, до 40 и ах, ама какво стана.

Сещам се за една позната, имаше си приятел още от гимназията, много хубава двойка, момчето сериозен, истински пич. Много искаше да се женят, натискаше я за тази цел, тя обаче слушаше чужди акъли как било рано, преди 28-30 било голяма глупост. И така 10 години, накрая когато се наканила, пичът и даде свободно. Сега гони 40 и все се оплаква, че не среща подходящ, а изобщо вече не е претенциозна.... Та който слуша чужди акъли, така може да се прекара.

# 27
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 336
Добре е,че си се отървала.
На 31 не си престаряла,имаш време да започнеш нова връзка и да родиш дете.Гледай напред..

# 28
  • София
  • Мнения: 24 839
Когато "манипулация" не беше на мода, се казваше на потърпевшия, че е време да порасне и да заживее в света на възрастните, където не всичко, което лети, се яде.
И човекът се опитваше да порасте- да почне да отсява истината от лъжата и празните обещания от действията.
По- скоро, да върви през живота, въоръжен с онази максима "Теорията за ръка с практиката".

Беше много по- ясно и полезно за индивида, защото не му замазваха очите с токсични връзки и манипулатори, та да го изкарат невинна жертва.

# 29
  • Мнения: 3 505
Естествено, че има токсични връзки и хора. Ако някой не е запознат с това поведение, да погледне темата с невъзможните хора тук, където добре е обяснено, а не да говори от позицията на своята непогрешимост. Авторке, хубавото започва, когато се отърве човек от подобна връзка. Понякога трябва и чужда помощ, но си струва всяко усилие. Не съм чела предишните ти теми и не познавам предисторията, но ще се справиш, ако имаш вътрешната нагласа да се отървеш.

Общи условия

Активация на акаунт