Как или с какво завивате децата си нощем

  • 2 119
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 679
До миналата зима спеше в чувалче, сега спи с одеало в плик - не се отвива.

# 31
  • Wonderland
  • Мнения: 702
От както се застуди,започнах да слагам малкия в спалния чувал,той не е много дебел-като материя наподобява олекотените завивки.Отдолу го обличам с една много тънка пижамка.Иначе и синът ми много се развива и трябва да бодувам по цяла нощ да го завивам,затова чувалчето е единственото ми решение за момента.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 621
С олекотена завивка.  Simple Smile

# 33
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони спи с олекотено одеалце, но много се отвива ooooh!. Сега засега я обличам с плътна пижама и май само по нея си спи - сутрин я заварвам върху завивката.

# 34
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
Откакто са се родили спят  в чувалчета.Имаме най-различни,като напоследък си поръчвам на една Бургаска фирма те ми ги шият,понеже вече сме големи и не намирам подходящи чували.Но така са си свикнали,а и на мен ми е много удобно,не се отвиват изобщо.

# 35
  • София
  • Мнения: 938
Това по-тъничкото чувалче на кой производител е или пък да кажеш от къде си го купила. Аз обърнах всичко да търся някакъв "среден" вариант, но никъде не открих. Никой в Пловдив май не предлага. Апартамента ни обаче е доста топъл и се притеснявам, че като я пъхна в зимното чувалче ще й и топло.

Не си спомням марката, като се прибера в къщи ще погледна. Магазина се намира на една пряка на ул. Солунска в София. Спомням си само, че не беше никак евтино (нещо от рода на 70 лв. ми се върти из главата), но си изплати инвестицията 100 пъти - ползвам го откакто се е родила почти (е, айде, от 6-7 месечна възраст). Даже вече й става тесничко, та май пак ще ходим до там да купуваме. Най-хубавото е, че е с копченца тик-так отстрани, а не цип отпред. Поне на мен този модел най ми харесва - тези с циповете според мен не са много удобни, пък и децата се научават бързо да ги разкопчават.

# 36
  • Мнения: 4 629
Алекс го завивам с одеалце, което сутрин почти винаги намирам на земята. Спи с пижама с дълъг ръкав и в стаята му е топло

# 37
  • Мнения: 3 367
s одеало,като всички ни..
няма начин да се научи да се завива иначе..
тез чували за мен са абсурдна идея за дете над 6м.

# 38
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
 със спален чувал - много съм доволна. откакто спим с него намалихме и боледуванията. на коя фирма е не зная, ще ви кажа утре, че вече спим, но най- големият им размер е за ръст 120см. така и аз спя спокойно, иначе е отвит през цялата нощ.

# 39
  • Мнения: 7 474
До 3-годишна Гери спеше с чувалче. Имах по 2 бр от зимен и летен вариант. Родих се като ги открих.

И ние така  Laughing

# 40
  • Мнения: 3 356
Спи или в чувал,или със олекотена завивка.

# 41
  • Мнения: 244
 Винаги съм мислела, че в чувалчета спят само бебетата. И тъй като дъщеря ми не търпеше чувалче, малкия изобщо не го бях пробвала....  Докато не прочетох едно изказване на mamma че Ади е спяла до 5 годишна в чувалче. Направо акъла ми се взе  newsm78 Синът ми беше на годинка и нещо тогава и се чудех какво да го правя - все отвит и все болен, а аз нощно време не ставам да завивам. Реших да пробвам да видя какво ще стане. Сега на 4 години  синът ми продължава да спи в чувалче Simple SmileИмам всякакви варианти - летни, пролетно-есенни, зимни. Почти всичките са шити от майка ми - по-широчки от тези, които се продават ( а и той си е голям, та не е лесно да се намери Grinning).  Може да ви е смешно, но за мен си е рай.

# 42
  • София
  • Мнения: 938
Това по-тъничкото чувалче на кой производител е или пък да кажеш от къде си го купила. Аз обърнах всичко да търся някакъв "среден" вариант, но никъде не открих. Никой в Пловдив май не предлага. Апартамента ни обаче е доста топъл и се притеснявам, че като я пъхна в зимното чувалче ще й и топло.

Не си спомням марката, като се прибера в къщи ще погледна. Магазина се намира на една пряка на ул. Солунска в София. Спомням си само, че не беше никак евтино (нещо от рода на 70 лв. ми се върти из главата), но си изплати инвестицията 100 пъти - ползвам го откакто се е родила почти (е, айде, от 6-7 месечна възраст). Даже вече й става тесничко, та май пак ще ходим до там да купуваме. Най-хубавото е, че е с копченца тик-так отстрани, а не цип отпред. Поне на мен този модел най ми харесва - тези с циповете според мен не са много удобни, пък и децата се научават бързо да ги разкопчават.

Проверих, марката е Petit Bateau.

# 43
  • Мнения: 295
.....................
Друга идея е - да я слагаш в лятното чувалче и отгоре и хвърляй едно по -тънко одеяло.

Ние сме така, но той пак се отвива и понякога ръцете са му ледени. Но зимната ни торба е много дебела, не е за сега.

# 44
  • Мнения: 953
В моминта спи само с чаршафосано не много дебело одеяло.

Общи условия

Активация на акаунт