Ваксини

  • 46 774
  • 545
  •   1
Отговори
# 480
  • Sofia
  • Мнения: 6 074
Противогрипната вяксина пази от грип. Обикновено грип А и Б върлуват февруари - март. Противпгрипната няма да ви опази от всички 71818637271 вируса с и без кашлици.
Наясно съм с това. Трето дете ми е. Но ако можех поне от грип да я предпазя, ще ми е една идея по-спокойно.
Просто в началото на епидемията, може да я спрете за 2 седмици.... Масовката родители така правят.
Не, не мога. Кой ще я гледа 2 седмици (извън всички останали боледувания)? Нали ходя на работа все пак. Нямаме баби и дядовци, които да помагат.

Последна редакция: ср, 15 ное 2023, 11:17 от Brin de muguet

# 481
  • Мнения: 884
С днешната дата ваксина срещу КОВИД при  нормални обстоятелства вече не бих сложила. Аз имам четири дози, синът ми - две. Единствената причина да ги сложим, бяха заветните сертификати за пътуванията и посещенията на обществени места, които вече ги няма. Просто не виждам смисъл. Но аз и противогрипни ваксини не съм слагала никога.
Ние във вкъщи сме така.
Сложих 2 дози Модерна.
Моя мъж сложи еднодозовата ваксина.
Свекърва ми не се е ваксинирала за ковид.
(Тя може би го е карала преди няколко седмици но без никакъв проблем)
Никога не съм слагала противогрипна ваксина.
Имам син на 3 г .Той има само задължителните ваксини .
За ковид никога няма да му слагам.
Всеки има избор  дали ще се ваксинила и колко ваксини да слага.
На малкото нищо не проучвано и разработено не ще сложа.

# 482
  • Мнения: 4 796
Да уточним, че аз не съм против ваксините по принцип. Аз съм ‘за’ ваксините и синът ми има сложени всички задължителни, както и всичко препоръчано от педиатъра (ротавирус, Бексеро, варицела). След две години ще слагаме за папилома вирус. Ковидът и грипът са в друга категория.

# 483
  • Мнения: 32
Здравейте.
Имам бебе на 4месеца, на което днес личният лекар е объркал ваксините.
Мъжът ми я води,аз сега видях в картона.
На 29.09 са поставени 1ви прием на синфлорикс и хексацима и днес са и сложили 2ри прием синфлорикс и хексацима .. Като за синфлорикса  знам,че трябва да са минали 2месеца след 1ви прием, а те не са..
Звънях на педиатърката, тя казва няма нищо, следи я..
Аз съм много притеснена, има ли някой по запознат какви може да са страничните реакции от ваксината и дали е много фатално,че е сложена по-рано?

Последна редакция: ср, 15 ное 2023, 15:12 от Kal19304

# 484
  • Мнения: 884
Здравейте.
Имам бебе на 4месеца, на което днес личният лекар е объркал ваксините.
Мъжът ми я води,аз сега видях в картона.
На 29.10 са поставени 1ви прием на синфлорикс и хексацима и днес са и сложили 2ри прием синфлорикс и хексацима .. Като за синфлорикса  знам,че трябва да са минали 2месеца след 1ви прием, а те не са..
Звънях на педиатърката, тя казва няма нищо, следи я..
Аз съм много притеснена, има ли някой по запознат какви може да са страничните реакции от ваксината и дали е много фатално,че е сложена по-рано?
Доктора не ви ли дава листовка след като постави дадена ваксина.
Виж във Интернет листовката прочети подробно. Изобщо доктора е бил прекалено разсеян.Все пак следи бебенцето.
Това е грешка на лекаря.
Дано няма нищо на бебето.
https://apteka.framar.bg/30016519/%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BB … D0%B0%D0%B9%D0%BD това трябва да е листовката на Синфлорикс.

# 485
  • Мнения: 3 174
Е то и между двете хексацим нямате един месец. От 29.10 до днес са 17 дни. Защо сте го водили толкова скоро?

# 486
  • Мнения: 32
Е то и между двете хексацим нямате един месец. От 29.10 до днес са 17 дни. Защо сте го водили толкова скоро?
29.09 моя грешка.

# 487
  • Мнения: 6 778
Едно време на бебетата им слагаха 3 дози Синфлорикс в 3 поредни месеца. Голямата ми дъщеря е така, има поставен Синфлорикс на 3ти,4ти и 5ти месец. Така беше по календар.
Сестра й (набор 2021) има 2 дози спрямо календара.
В тази връзка аз не виждам проблем, че детето ви има поставена доза на 29.09 и днес.

# 488
  • Мнения: 540
Да, не е проблем. От скоро е отпаднала едната доза синфлорикс. Големият син също е с 3 дози на 2,3 и 4м. Са поставени заедно с пентаксим, която се поставяше тогава. Малкият роден 2022г. Е само с 2 дози.

# 489
  • Мнения: 468
Здравейте , как се отрази на децата ваксината за морбили , която се слага на 13 месеца. Имаше ли странични реакции ?
Не знам дали е обвързано с това , но от както я сложиха вече 4 ден детето ми е с изключително неспокоен сън - събужда се с крясъци , мрънка цяла нощ, будува по 2-3 часа и искам да разбера дали може това е причина , да му причинява някакъв дискомфорт ,  мускулна болка.

# 490
  • София
  • Мнения: 23 017
Здравейте , как се отрази на децата ваксината за морбили , която се слага на 13 месеца. Имаше ли странични реакции ?
Не знам дали е обвързано с това , но от както я сложиха вече 4 ден детето ми е с изключително неспокоен сън - събужда се с крясъци , мрънка цяла нощ, будува по 2-3 часа и искам да разбера дали може това е причина , да му причинява някакъв дискомфорт ,  мускулна болка.

И при двете деца - никаква.

# 491
  • София
  • Мнения: 3 467
Единствено имаше зачервяване в областта на гениталиите, но така и не разбрахме дали не беше подсечен от памперса и топлото или от ваксината. Друго нямаше, но той като цяло не реагира на ваксини.

# 492
  • Мнения: 540
Големият ми син имаше обриви и температура 37,5-38, но на 9ти ден след ваксината. Малкият нямаше реакция.

# 493
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Имаше разни рекации и при двамата. Синът ми разви отит, дъщеря ми- Т, обрив, диария, драстично влошаване на вече съществуваща екзема. Но минава всичко

# 494
  • Мнения: 6 778
И при двете не е имало никаква реакция.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт