Ваксини

  • 45 638
  • 502
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 564
Малкия 7дни след ваксината беше ден и половина с температура 38-39 градуса. Но имаше апетит , беше отпаднал само. Вече е пушка. И на него не му се отразяват ваксините , за пръв път вдига Т от ваксина.

# 496
  • Мнения: 79
Здравейте. Бебчо онзи ден направи 2 месеца и днес сме на ваксина. Това, което обаче ме притеснява и забравих да уточня с ЛЛ е, че той е роден в 37ма седмица, а не на термин. Могат ли да се поставят днес ваксините или трябва да се изчака да навърши коригираните 2 месеца?

# 497
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Бебе, родено в 37г.с. се води доносено, така че няма проблем.

# 498
  • София
  • Мнения: 22 948
За коригиране се говори само при недоносени деца, както и по-горе са писали.

# 499
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Предвид увеличаването на случаите на Коклюш (магарешка кашлица) в Европа и е частност Северна Македония, искам да повдигна темата за ваксината. Нашите деца я имат, бидейки част от шествалентната. Но някой запознат ли е какъв е хоризонтът й на действие? Какъв имунитет се добива?
И още. Помня, че преди 12г си правих реимунизация с ДТК (дифтерит/тегенус/коклюш) по препоръка на личната. През колко време се прави тази реимунизация?
Вече наистина започвам да се тревожа, защото започнаха да изскачат уж забравени болести. Ето, днес чета и за бебе на 15 дни, починало от коклюш и rsv( Италия),   като се има предвид , че на бременните се препоръчва ваксина дтк точно с цел предаване на антитела на бебето, докато достигне възраст за ваксиниране.

# 500
  • Мнения: 1 443
На някое детенце получавали ли са се бучки от ваксините бити в крачетата? Питам, защото при моята дъщеря има бучка, която не минава вече повече от година и доста се притеснявам 😱 Говорила съм с педиатърката многократно, но казва няма страшно прави компреси с реванол, после с мед и вече започвам доста да се притеснявам защото не минава 😱 Започвам да се чудя дали не е някаква реакция от ваксините, а не просто буца. Няма зачервяване и подуване, но има сърбеж. Да уточня, че детето е на 1г и 10 месеца. Ако ви се е случвало как минават тези буци?

Последна редакция: сб, 10 фев 2024, 20:58 от Winter11

# 501
  • Мнения: 5 018
По принцип такива постваксинални реакции не са нито притеснителни, нито редки. При детето ми отшумяваха за месец-два.

Ако при вас е наистина цяла година и се тревожиш, бих завила детето за второ мнение, може би на детски хирург или кожен.

# 502
  • Мнения: 2 562
Здравейте! На дъщеря ми предстои ваксинация с Тетраксим.Отложихме я за дълго време,защото след прекаран Ковид преди година и половина,носа й се запуши,всъщност направо бетонира.Имаше секрети,които не излизаха.Разви алергична реакция към прах и тем подобни.И това още продължава... А преди това на 6 годишна възраст разви алергична реакция след антибиотик и се сдоби с дермографска кожа-драснеш кожата и следата се подува и зачервява.С години всяко почесване правеше огнени подутини... Много ме притеснява ваксинацията с Тетраксим... Досега има всички ваксини Пентаксим включващи коклюш. Личната лекарка на дъщеря ми препоръча да давам противоалергично 3 дена преди ваксината,в деня и 3 дена след нея...Въпроса ми е дали има родител чието детенце има подобни проблеми,но все пак е ваксинирал детето си и как е минало всичко? Притеснява ме дермографската кожа-ами ако се подуе след ваксинирането?  И някоя майка давала ли е противоалергично преди ваксинация?

Общи условия

Активация на акаунт