Мили мънички ръчички нижат с букви огърлички.

  • 7 679
  • 168
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 671
Кикимора, мисля, че трябва да защитиш детето си.

Момичета, вчера пак луднах: отивам да взимам Трифон от занималня /вчера му беше последно/, го срещам на 20-тина метра от училището с един съученик и майка му. Майката на приятелчето предложила да го вземе, защото знаела, че всеки момент и аз ще дойда, както и стана.

Обаче, госпожата от занималнята с каква съвест го е пуснала, след като аз не съм предупредила, че ще го взима някой друг?

Тая жена изобщо върши ли нещо?

 #Cussing out

Днес на обяд, като си взех детето, исках да се срещна с нея, обаче не стана. Затова споделих с класната на Трифон. Тя, като чу за случката, направо се изцъкли. Дано й направи колегиална забележка.

Днес имахме да преписваме всички задачи от учебника по математика - събиране и изваждане до три. Не бяха малко, цели две страници с квадратчета, обаче синът ми справи много добре и сравнително организирано.

После написахме една страница камшичета, пишеше ги обратно - отдолу нагоре, но като му обясних спокойно, започна да ги прави както трябва.

Целият процес на работа ни отне два часа /с акането барабар Mr. Green/, в 16 ч. беше приключил и готов за игри. Рапорт даден.

# 76
  • Мнения: 2 013
Знае ли някой за платени занимални в София? Такива, които биха ти взели детето и биха учили с него следобяд?

Аз също вече съм много гневна на нашата занималня, макар и само по разкази на баща им и баба им, които ги взимат. Днес баба им е заварила дъщеря ми качена на едно дърво, на въпрос какво прави там - ми играе си. А написала ли си е домашните - не. Влизат в стаята, пита тя учителката защо Йоана е навън - ми пуснала я, докато й провери тетрадките с домашните. А нито едно домашно не е било наченато даже. Часът е бил близо 3! Т.е. учителката лъже.
Влизат в неговата стая - 20-ина деца беснеят вътре, учителка няма! Някъде е мръднала, я за цигара, я за нещо друго. Неговите домашни също ненаписани #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Не знам какво да правя. Никой не обявява родителска среща, оплаквахме се на техните си учителки, но явно промяна няма.

# 77
  • Мнения: 5 877
Кикимора, според мен е добре да смените класа. Бързо, докато не се е сприятелил още с децата. Сигурна съм, че има учителки с повече опит и по-добър подход в това училище, на които може да попаднете. Не знам какво е направило детето, но тикът и пишкането са според мен сигурен знак, че трябва да го преместиш.

Може да не е лоша жената, може да съжалява и т.н. - премести го. Не бих рискувала, а и той няма да има добро отношение към училището, ако там го удрят.
Съгласна съм, че децата понякога са невъзможни и човек си изпуска нервите, но не и за говорене и свирукане в час.

Преди десет години работех като учителка и тогава един колега удари шамар на петокласник и аз честно казано го разбирах, но ставаше въпрос за размахване на нож в час и псуване на учителя на майка.  ooooh!

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 08:23 от Анда

# 78
  • ново
  • Мнения: 6 037
kikimora, много неприятна случка, непременно говори сериозно с класната, макар че се съмнявам да си признае, че го е удряла. Аз още пазя горчивия спомен от моя І клас - шамар, който  беше оставил на бузата ми печат от ръката на учителката, защото не исках да си изям храната в стола. Баща ми /лека му пръст/ щеше да я пребие, бяха извинения, оправдания...... белега се заличи, но лошия спомен пазя и до днес Sad.

Момичета на нас ни рададоха едни декларации да попълним, когато решим, че децата могат да се прибират вече сами от училище. На базата на тази декларация, учителката може да пусне детето да излезе само от училищния двор.

Иначе с писането и смятането всичко върви добре за сега. Simple Smile

При нас купоните за стол струват 3,50 лв. за цялата седмица, т.е по 0,70 лв на ден. Плаща се в петък за следващата седмица.

# 79
  • Мнения: 11 607
Мами, да ви разкажа за помощта за първолаците! Якето определено не ми хареса! Един никакъв червен цвят, със светлоотразители на ръкавите и има емблема - МТСП - Министерство на труда и социалната политика - или нещо такова значи. Анцуга по-става, точно става на Рая, за разлика от якето - много ни е голямо! Блузката става за в къщи. За маратонките - още ги няма. И на ангуца има емблема МТСП. Иначе якето е дебело, точно за зимата.

А днес като идвах на работа срещнах класната на Рая. каза,че била много палава в междучасията, все била с момченцата и не се притеснявала от нищо! Чудя се това хубаво ли е или лошо!

# 80
  • Мнения: 1 671
Мами, да ви разкажа за помощта за първолаците! Якето определено не ми хареса! Един никакъв червен цвят, със светлоотразители на ръкавите и има емблема - МТСП - Министерство на труда и социалната политика - или нещо такова значи. Анцуга по-става, точно става на Рая, за разлика от якето - много ни е голямо! Блузката става за в къщи. За маратонките - още ги няма. И на ангуца има емблема МТСП. Иначе якето е дебело, точно за зимата.



Еми няма как, Мазнярова задължително трябва да се изфука...Емблема МТСП... Ужас... Направо като еврейска звезда от Втората световна! А сега кажете не е ли това преднамерена обида и за деца, и за родители #Cussing out

# 81
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Divana, знам платена занималня в центъра на София. Не знам къде живееш и дали ще ти е удобно и мога да разбера  по точни кординати за една в Люлин ( на моя приятелка детето ходи там)

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 13:35 от jakinik

# 82
  • Мнения: 11 607
Направо като еврейска звезда от Втората световна! А сега кажете не е ли това преднамерена обида и за деца, и за родители #Cussing out

Може би искат по този начин да преброят - бедни - богати, бедни - богати! Като във филма Роднина - Милиционер, роднина - милиционер! И когато децата излязат с дрехите МТСП да си личи отдалеко,че са социално слаби!

# 83
  • Мнения: 1 492
еее, как така с емблема МТСП , тая луда ли е? А уж говореше, че няма да изглеждат като униформи на социално слаби #Cussing out Идиотщина #Cussing out
Цоцоланке, може ли да се махне и да сложим друга емблема?

# 84
  • Мнения: 826
Набързо влизам да споделя последното радостно вълнение- нашият ученик до скоро не казваше Р. Смутолевяше нещо- л в началото, тук- там изобщо пропускаше...преди няколко месеца Р-то започна за прозвучава в средата на думите, а от вчера казва едно звучно Р-р-р-р-р-р-р- съвсем като тигър.  Laughing Много се зарадвах! Аз не смятам, че късното Р е голям проблем, но детето се тормозеше и комплексираше. Може да ви звучи вън от ученическите проблеми, но който е имал този проблем ще разбере какво притеснение ни отпадна.
Слънчев ден на всички ученици и загрижени родители!  bouquet

# 85
  • Мнения: 11 607
Цоцоланке, може ли да се махне и да сложим друга емблема?

На ангуца е зашита отстрани, между плата. Не е толкова голяма и не се забелязва много! Мисля,че не може да се махне!
На якето е точно на гърдите - от лявата страна. Не е малка, не е и голяма, достатъчна да се забелязва от прилично разстояние! Виж за махането не съм се заглеждала,но ако е опитна шивачката - на нейно място може да сложи нещо друго. Сега поне се продават подобни картинки!

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 709
............ но става въпрос за учебниците по по предмети като човек и общество, човек и природа... Днес говорих и с госпожата, която също е много възмутена, от инспектората им казали да чакат, засега нямали пари...

Учебниците, които ще връщаме и ни ги връчиха още на 15.09. бяха по Човекът и обществото, Човекът и природата, Математика, Читанката, Изобразително изкуство, БЕЛ - това са тези, които влизат в безплатните бройки и са длъжни да ги осигурят.  Crossing Arms

kikimora, кажи какво стана. Говори ли с учителката? Как е детенце днес?

А това за емблемите направо си е дискриминиране на децата ни - ето виждате ли на това дете майка му и баща му са неспособни да му купят дрехи, та добре, че е държавата да ги облече, горките  #Cussing out #2gunfire #Cussing out #2gunfire По-гадно отношение скоро не бях срещала. Не, че април месец не бях луднала на тема - как държава дели децата ми (по повод данъчните облекчения, които се ползват за децата), но нищо не можех да променя.

И накрая, но не на последно място - вчера имах удоволствието да се запозная с една от мамите от тази тема. Невероятно готин човек, много нежна душа. Благодаря ти, че си такъв прекрасен човек и че ми позволи да се запознаем.  Hug Сигурна съм, че пак ще се видим. Нека другите ме извинят за спама  Praynig

# 87
  • София
  • Мнения: 676
Ужас... Направо като еврейска звезда от Втората световна! А сега кажете не е ли това преднамерена обида и за деца, и за родители #Cussing out

Абсолютно съм съгласна!!! Как имат очи после да приказват колко много са направили...???

# 88
 mami! foruma e strahoten! oshte ne sme si vzeli "pomoshta" za purvoklasnik, no tova, koeto pravi monisterstvoto e napravo ujasno! ta nali vsichki govoriat za onazi"nepovtorima individualnost"!!! inache i az i moiata uchenichka se sbluskvame sus sushtite problemi: zanimalniata e za zabavlenie, vecher chesto dopisvame ili prenapisvame domashni....a kak se spraviate s djobnite?  nie uchim v goliamo uchilishte i oshte ne smeia da i davam parichki, zashtoto ima sluchai golemite uchenitsi da im gi vzimat!
kikimora, smeni klasa na deteto vuzmojno nai-skoro! rabotia s detsa i znam kakvi posleditsi moje da nanese na deteto tazi gospoja!
uspeshen den na vsichki!

# 89
  • Мнения: 1 492
mishka2 добре дошла при нас Hug Ще те помоля да пишеш на кирилица, защото не всеки в този форум ще може да чете. Ако иска можеш и да се регистрираш Simple Smile
Мами! Форума е страхотен! Още не сме си взели "помоща" за първокласник, но това, което прави министерството е направо ужасно! Та нали всички говорят за онази "неповторима индивидуалност"!!! Иначе и аз и моята ученичка се сблъскваме със същите проблеми: занималнята е за забавление, вечер често дописваме или пренаписваме домашни....а как се справяте с джобните?  Ние учим в голямо училище и още не смея да и давам парички, защото има случай големите ученици да им ги взимат!
kikimora, смени класа на детето възможно най-скоро! Работя с деца и знам какви последствия може да нанесе на детето тази госпожа!
Успешен ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт