Моля за съвет, да направя ли аборт

  • 11 027
  • 163
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, бременна съм в 8 г.с. на 22 години и съм студентка. Пиша за съвет, понеже в момента нямам с кой да споделя. АГ ми предложи да направя аборт с вакуум по желание и аз все още го обмислям, но в крайна сметка колкото и да не искам, бебето ще трябва да се махне. Та.... искам съвет понеже ми е първа бременност, а в момента родителите ми не са в добро здраве и не трябва да се вълнуват дори от най-малкото, а те са хора, които ще искат да направят сватба, както си е по реда, но проблема е там, че в момента нямат тази възможност и единственото, което  ще направят ако им кажа е да се притеснят и в крайна сметка да станат още по-зле здравословно. Съвета, който искам е какво да правя. Да се опитам да кажа или просто да отида да направя аборт, макар че не съм сигурна, че го искам.

PS: Когато разбрах, че съм бременна майка ми я взеха в болница с инсулт и не можах да кажа на никой какво ме мъчи (да дори и на нея).... Благодаря на всички, които не ме нападат и дават искрени съвети, колкото и маловажно да ви се струва това на мен наистина ми е ужасно трудно....

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 14:41 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 11 847
Отдавна си пълнолетна и тези решения ги вземаш ти и твоя партньор...за него нищо не казваш къде е в картинката.
Хем не искаш да го махаш, хем трябва да се махне,  защо трябва не разбрах?

# 2
  • Мнения: 29 446
Помисли хубаво какво искаш. Бащата ангажиран ли е, т.е. знае ли изобщо и какво е неговото желание?

# 3
  • Мнения: 363
Защо трябва да го махнеш? По здравословни причини или..? Казваш, че хем трябва да го махнеш, хем не си сигурна дали искаш да го махнеш.. 🤔
Бащата какво мисли по въпроса? Имате ли възможност да гледате бебе? Той изобщо в картинката ли е..

# 4
  • Мнения: 5
Партньорът ми клони повече за аборт, а с него сме задно от 4 години, не е случаен. Аборта го обмисляме заради здравето на моите родители, защото са хора, които преживяват нещата по-трудно, а както казах по-горе в момента майка ми е в болница и въобще не трябва да се вълнува по какъвто и да е начин. Те са хора, които искат да видят децата си на сватбата, после внуци и т.н. А това означава, че се чувстват длъжни (не знам по каква причина) да ми направят сватба, защото за тях не е толкова нормално да имаш дете, а пък да нямаш брак.
А самото забременяване просто стана много случайно и никой от нас не го е очаквал, че ще стане от първия път..... но това е. Няма медицински причини за аборт, той е по желание.

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 09:34 от familytto

# 5
  • Мнения: 29 446
Извинявай, че ще ти го кажа, но това е най-тъпата причина за аборт евър!!!

Като искат сватба, кажете им, че ще сключите брак и, ако и двамата го искате, направете скромна церемония. Не е нужно да се хвърлят хиляди левове за сватби.

Щом сте заедно от 4 г., значи не е случаен.

Като не трябва да се вълнуват родителите ти, изчакайте 2-3-4 седмици, пък тогава им кажете, когато е подходящо.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 989
Тя пише, че е в 8 г.с.
Няма време за чакане.

Но това наистина е най-тъпата причина за аборт.

Имате ли къде да живеете с партньора? Имате ли собствени доходи, с които да отглеждате детето?
Партньорът защо иска аборт?
Пишеш, че е станало от първия път. Това означава ли, че сте опитвали целенасочено да правите бебе?

# 7
  • Мнения: 4 518
И аз като горното мнение - причината ви е тъпа. За 100лв можете да се ожените. Ако нямате 100лв, тогава не знам как ще се оправяте с дете.
Аз бих направила следното:
1. Говоря с бащата иска ли сватба
2. Ако иска запазвам дата и час за сватба
3. Отивам при родителите и казвам, че има сватба и са поканени
4. След сватбата им казвам, че съм бременна

Това е случай, че няма друга причина да нямате бебе. Може пък това да зарадва родителите ти.

# 8
  • Мнения: 1 073
Ако съм аз на твое място :
Подписвам с мъжа за сумата от 40 лева (медицинските струват толкова горе долу, другото е безплатни), оправдавам се с епидемичната обстановка. Казвам, че ще стават баби и дядовци и си отглеждам детето.
Истински ти казвам, че причината за аборт е абсурдна, ще съжалявате много!
Деца не се правят лесно, ходи виж колко опашки има по репродуктивните клиники.... ако причината за аборт е само и единствено тази..

# 9
  • Мнения: 5
Не сме опитвали да правим никакви опити за бебе. Стана съвсем случайно. А до доходите за в момента е малко по-трудно положението, но не сме чак толкова зле. Може би просто ни е страх да кажем на близките си, не знам. Просто съм много объркана и всичко се случи изведнъж.
Страх ме е да го премахна, именно защото мисля, че ще съжалявам. А втората причина е дали ще имам възможност заради един аборт да имам други деца.
  Благодаря ви мили хора.

# 10
  • Мнения: 468
Здравейте,знам,че отстрани лесно се дават съвети,но моят призив е,не се отказвайте от детето си по толкова нелепа причина.Майка ви е много болна в момента,но като се позакрепи ще се радва,че ще има шанс да види внуче.Родителите ви, сигурно са доста възрастни,щом са толкова болни и с толкова крайни разбирания,а вие сте любяща и всеотдайна дъщеря,която е готова на всичко и следва техните разбирания.То малко звучи техният живот,пред този на внучето им,което е нелепо и неприемливо.Дайте шанс на детето ви да се роди,щом е станало,имате човек до себе си, нещата ще се подредят!Вие сте бъдещето!

# 11
  • Мнения: 29 446
Не сме опитвали да правим никакви опити за бебе. Стана съвсем случайно. А до доходите за в момента е малко по-трудно положението, но не сме чак толкова зле. Може би просто ни е страх да кажем на близките си, не знам. Просто съм много объркана и всичко се случи изведнъж.
Страх ме е да го премахна, именно защото мисля, че ще съжалявам. А втората причина е дали ще имам възможност заради един аборт да имам други деца.
  Благодаря ви мили хора.

Е, от какво точно ви е страх? Пълнолетни сте, големи хора, предполагам работите, издържате се, какъв точно е проблемът?
Ако чакате да сте готови, никога няма да дойде времето за това.....

Ваша си работа, разбира се, но нито едно от посочените не е причина за аборт.

# 12
  • Мнения: 5
Родителите ми не са толкова стари... Просто са хора, които са преживели много трудности и които продължават с всеки изминал ден да имат все нови ядове... и затова здравето им не е много добре. Те са хора, които преживяват всяко едно нещо, колкото и да не искат да си го покажат.

# 13
  • Мнения: 11 847
Страх и несигурност много често има, това си е промяна в живота за която дори и да си мислиш, че си подготвен когато дойде не е баш така. Аз бях на 29г с мъжът ми заедно от 13г , женени и детето правено целенасочено и пак като видях две черти и се стреснах...нормално.
Седнете и обсъдете сериозно с приятелят ти нещата защото време няма. Както са казали преди мен - причината ти е безумна. Родителите ти няма да станат по-здрави и какво няма да имате никога дете ли...от какво точно ви е страх да кажете, не сте на 15г . Ако смяташ, че всичко трябва да се нареди като във филмите - първо сватба, после бебе и т.н. е в живота не става всеки път така.

# 14
  • Мнения: 2 495
Aко  сте съгласни да ставате родители , няма от какво да се страхувате да кажете на родителите си , въпреки че сте изненадани с бременността . За сватба , мисля , че трябва да се съобразите със състоянието на майка ти , а и тези неща се обсъждат с всички .

Общи условия

Активация на акаунт