Моля за съвет, да направя ли аборт

  • 11 397
  • 163
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 646
То не е задължително да казваш веднага, ще ти проличи доста по натам. Т.е можеш да изчакаш да се стабилизират здравословно и тогава да им кажете. Но и за мен проблема е друг. Помисли си дали въобще искаш дете от този човек. Успех каквото и да решиш.

# 31
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Критикарки, съветнички!  Напомням ви, че няма тъпа и умна причина за аборт. Има личен избор. Без анализи, коментари и прогнози. Нито вие ще живеете с детето ѝ, нито без детето ѝ. Има или няма презервативи - това пък е от абсолютно никакво значение вече Simple Smile

По-добре не би могло да се каже.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 358
Ако разбера, че дъщеря ми обича повече мен, отколкото детето си, ще ми е много, много кофти

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 18:50 от Светулчица

# 33
  • София
  • Мнения: 17 329
Дренка, само като ти видях ника и можех да се закълна какво ще прочета - а именно, нищичко по темата, но яко плюене към всеки, който е коментирал. И до ден днешен не ми е ясно какво правиш във форум, чиято цел е хората да дават мнение по споделен казус, при условие, че даването на мнение така дълбоко те разстройва и натоварва.

Към авторката - седнете да помислите с половинката ти, като оставиш мисълта за родителите си пред вратата. Въпросите, които трябва да обсъдите, нямат нищо общо с тях, а с вас. Семейството, което ще трябва да вземе решението дали да има бебе или не, сте ти и бащата. Можете ли да живеете заедно, можете ли да се издържате с бебе, ей тези неща са важни.
Също смятам, че това е прекрасна новина, която би зарадвала и би дала сили на майка ти - макар че тук вече съм с сферата на фантазиите.
Но и аз като Фивър бих се натъжила адски много, ако някой ден разбера, че детето ми е направило аборт, за да не ме разстрои.

# 34
  • София
  • Мнения: 23 036
Ако разбера, че дъщеря ми обича повече мен, отколкото детето си, ще ми е много, много кофти
Тя не го възприема като дете все още, за това разсъждава така.
Не искам никого да съдя за нищо, просто така мисля. Аз родих на г.д същата възраст- на 23 г забременях, на 24 г родих, само че при мен беше планирано. Има си и позитиви и негативи от ранното раждане. Пожелавам ти да вземеш най-правилното решение за теб и да не съжаляваш.

# 35
  • Мнения: 1 073
Критикарки, съветнички!  Напомням ви, че няма тъпа и умна причина за аборт. Има личен избор. Без анализи, коментари и прогнози. Нито вие ще живеете с детето ѝ, нито без детето ѝ. Има или няма презервативи - това пък е от абсолютно никакво значение вече Simple Smile
Нали иска съвет? Не ти схващам коментарчето? Съгласна, че няма да й гледаме детето, но като пита й се отговаря?
Твоето изказване за какво е по-точно?

# 36
  • Мнения: 29 761
Критикарки, съветнички!  Напомням ви, че няма тъпа и умна причина за аборт. Има личен избор. Без анализи, коментари и прогнози. Нито вие ще живеете с детето ѝ, нито без детето ѝ. Има или няма презервативи - това пък е от абсолютно никакво значение вече Simple Smile

По-добре не би могло да се каже.

Авторката иска мнение и съвет, даваме такива. Много ясно, че изборът е нейн.

Има тъпа и умна причина за аборт - тъпа е тази, като посочената. Също би могло да бъде - не съм готова, не знам как ще се справя, млада/стара съм....
"Умна" причина, по-скоро съществена мога да кажа - ако с плода нещо не е наред, ако бащата изостави майката....и за второто дори не съм много сигурна.

# 37
  • Мнения: X
Ако аз бях на мястото на авторката бих направила аборт, без да се замислям. При лекар, в болница обаче, както си му е реда! Правила съм аборт, по сигурно би ви се сторила тъпа причина. Но за мен си беше оправдано. Всичко си ми е е наред, авторката да не се притеснява, че няма да може да има деца. Ако лекаря е добър, тя би трябвало да се възстанови бързо и да си опича акъла, когато е готова вече за деца.
Успех и не се шашкай толкова! По-добре е да се роди дете, когато майката е сравнително спокойна. Щом не си сега-изчакай.
(аз пък имам едно на ум за връзката ѝ с точно този господин, с който са заедно от как тя е на 18г......)

# 38
  • Мнения: 29 761
Цитат на:  link=topic=1308987.msg42423448#msg42423448 date=1614692940
(аз пък имам едно на ум за връзката ѝ с точно този господин, с който са заедно от как тя е на 18г......)

E, какво им е на 18-годишните? Пълнолетни са, някои дори стават родители на 18-20 години.

# 39
  • Мнения: 1 625
Авторке, търсиш си "важна" причина, за да се оправдаеш и да не си егоист. Затова и търсиш одобрение във форум.
Първо, не е егоистично да не искаш детето. Но е егоистично да търсиш оправдание в здравословното състояние на родителите си.
Ако не искаш дете- направи аборт.
Ако смяташ, че с бащата няма да се справите- направи аборт.
Но бъди готова, че това ще те преследва вътре в теб. Щом сега не си сигурна в избора си, ако го направиш винаги ще си остане в теб и ще те тормози.
Точно затова търсиш някаква външна причина. А такава няма, убедена съм.

Най-голямото ми съжаление в живота е, че не забременях преди четири години, а тръгнах да гоня михаля. Иначе майка ми щеше да познава внучка си. Помисли дали някой ден няма да те обвинят точно тези, чието здраве пазиш в момента, че не си забременяла преди да станат зле.
Но наистина, помисли си хубаво. Щом вече имаш съмненията, те ще те тормозят дълго.

# 40
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
Имаш сериозна 4 годишна връзка.
И нямаш основателна причина да направиш аборт.
Родителите ти искали сватба-подпишете брак,оправдайте се с пандемията и обещайте сватба,когато пандемията свърши.

# 41
  • Мнения: X
E, какво им е на 18-годишните? Пълнолетни са, някои дори стават родители на 18-20 години.
Не, не, нямах това предвид. А че са заедно от 4 години, когато тя е била на 18г. Едва ли не това ѝ е един от първите мъже и с дете от него....отива към последните. Аз съм за това, човек да опита малко от живота, преди да се задоми и да има деца. За да не съжалява след 4-5 години, когато вече детето е родено, а той (в повечето случаи е "той") решава, че вече иска нещо друго/другА....

# 42
  • София
  • Мнения: 23 036
И аз съм с  моя мъж от 19-годишна, а вече очакваме второ. 😀 Не ми е бил първият приятел.

# 43
  • Мнения: 29 761
Е, не всеки "опитва" от живота. Ако е намерила Човека, не е нужно да си "поживява".

# 44
  • Мнения: X
Това е чудесно, винаги съм завиждала на такива връзки-двойки, които са заедно от училищната скамейка, както се казва. Родителите ми имат едно такова приятелско семейство. Възхищавам им се!
Но! За съжаление такива варианти са по-скоро изключение.

Общи условия

Активация на акаунт