Захранване - въпроси и отговори - тема 10

  • 37 277
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 406
Ами ето го менюто, което получава синът на приятелката ми на 11 месеца.
И яйце си има и прясно мляко.
Явно ще изчакам малко и няма да се записваме сега.

# 61
  • Мнения: 15 356
Рокет,това ми прилича на меню за втора група.
В първа няма яйца,захар и сол.

# 62
  • Мнения: 3 751
Май всяка кухня включва различни неща.
В държавната кухня при нас ползват сухо мляко Нидо,а цели яйца има за 2 и 3 група.В първа има само жъктък.
В частната има група 0 и 1,като за тях ползват адаптирано мляко и само жълтък.
За 2 и 3 група ,тоест за деца от 1-3г и за деца над 3г ползват прясно мляко и цели яйца.

# 63
  • Мнения: 5 406
Рокет,това ми прилича на меню за втора група.
В първа няма яйца,захар и сол.

Ами и аз се учудвам, затова питам.
При нас няма много избор на детски кухни доколкото знам. Въпросното меню е от частната кухня.
Ще звъня тези дни да видя как стоят нещата.

И да питам още, когато започна да въвеждам риба, колко грама се дават първоначално и колко често, за да се сметне за въведена?

# 64
  • Мнения: 15 356

Ето го менюто за утре ,не мисля че дават някъде захар,яйца и сол на първа група.

# 65
  • Мнения: 751
Здравейте, днес щеше да е 5 ден,в който давам тиквено пюре, но бяхме взели на друга марка и просто е отвратително. Магазинът сега ми е малко далеч, та въпросът ми е - да дам ли друг вид зеленчук и да смятам ли, че вече е захранен с тиква или днес да пропусна Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 5 406
Здравейте, днес щеше да е 5 ден,в който давам тиквено пюре, но бяхме взели на друга марка и просто е отвратително. Магазинът сега ми е малко далеч, та въпросът ми е - да дам ли друг вид зеленчук и да смятам ли, че вече е захранен с тиква или днес да пропусна Rolling Eyes
Според мен може спокойно да дадеш друг зелвщенчук.
Пет дена са достатъчно, дори за начало на захранването. Simple Smile

# 67
  • Мнения: 776
Здравейте, след ваксина Ротарикс колко дни бихте изчакали преди да се започне захранването?
Педиатъра казва, че може още утре, но му нямам много вяра?

# 68
  • Мнения: 49
Аз започнах два дни след ваксината и нямаше проблем

# 69
  • Мнения: 295
Бебето е на 9 месеца, почти 10, яде храна на обяд и следобед - въведени са месо, жълтък, сирене и последните дни - риба, искам да въведа леща тази седмица.

Рибата и лещата разбирам, че не се дават на 1 хранене с месо и жълтък. Но мога ли да ги дам в друго хранене за деня - палачинка или омлет за закуска например?

# 70
  • Мнения: 82
Здравейте. С какво се комбинира извара за СЗ. Че нещо няма. Никакви идеи. Мерси

# 71
  • Мнения: 11 152
С плодове. Може да се направи крем или мус. Става дума за фината сладкарска извара, тази, дето е като лошо сирене, не знам как въобще я ядат и възрастните Simple Smile

# 72
  • Мнения: 7 710
До кога трябва да се избягва в един ден месо и жълтък? Имам предвид в 2 отделни хранения

# 73
  • Мнения: 5 406
Момичета, взех от рибните заготовки на Плазмон. В какъв ред според вас трябва да ги въведа: хек, ципура, лаврак, пастърва?

# 74
  • Мнения: 295
По отделно ли се въвежда всяка риба?

Миналата седмица дадох бяла риба (сладководна) за пръв път, мисля да дам един вид морска и да броя рибата за въведена.

Та бих дала първо хек, защото най-малко мирише на риба, после ципура/лаврак, последно пъстърва.

Общи условия

Активация на акаунт