Захранване - въпроси и отговори - тема 10

  • 35 577
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 381
Оризът се води хипоалергичен, ако не се лъжа царевицата също. Тоест, не предизвикват алергични реакции. Нишестетата от тях присъстват в доста готови пюрета.
Аз лично не съм ги избягвала, но не съм давала и често. Когато бъразме или сме навън в хубавото време предлагам готово пюре. Ако сме си в къщи му правя аз. Зимата карахме основни на домашно готвени и така. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 7 710
Сестра ми има алергия към ориза, ако яде в по-голямо количество ...
На една позната детето беше направило реакция към банан.

# 47
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моя син има много хранителни алергии. Като беше малък, имаше алергия и към мед. Докато не дойдохме да живеем на село и да купуваме от познат. Изведнъж алергия вече няма. Според алерголога е било от някои лекарства с които се лекуват пчелите. Сега имам градина и чета, аз примерно не торя , не пръскам, но в масовото земеделие се пръска здраво и се наторява много. Цялата тая химия отива в храната. Моя има алергия и към оцветители, ядки, насекоми,  полени (израсти  я)...

# 48
  • Мнения: 610
Здравейте,
Преди 1 седмица имам въведена круша с пюрета на Гербер, днес направих аз пюре от круши, защото купешките беба не ги хареса особено. Хапна си пюрето с апетит.
Вчера и днес давам грах, като нова храна - едно от пюретата на хип свежи зеленчуци вкл. грах, което не съм го давала и датова го броя като въвеждане на нов компонент.
Преди 1 час събличам беба за къпане и цялата е на петна. Чудя се от кое може да е и при положение ,че съм давала круша преди, може ли да е от нея🤔?

# 49
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Нямам идея,  но дано имаш Финистил капки, или Зертек. При уртикария спираш захранването и известно време диета - мляко и най-много картофено пюре. После започваш захранването на ново. И давайте сезонни плодове и зеленчуци.
П.п първата уртикария моя син направи на 5 месеца.  Тъкмо го захранвах,  но и кърмех. Въобще не съобразих , че мъжът ми има алергия към орехи, ядох за кърма и детето пламна. Да не те плаша,  но не само кожен обрив който сърби,  а и вътрешните органи страдат и за това е опасно да не стига до главата. Според  мен си заведи детето на спешен кабинет,  моя син последно беше в по това време  за доза урбазон.

# 50
  • Мнения: 4 144
Някой има ли идея какво точно се съдържа в пюрето на Овко-картоф и тиквичка? На етикет пише “вода, картоф, тиквичка, био брашно от пълнозърнест ориз”, а вътре се вижда и някаква подправка, за която са сметнали за ненужно да уведомят.

# 51
  • Мнения: 3 735
Може да е копър.
Аз давах на Хип тиквички с картоф и мисля,че пак имаше нещо зеленикаво вътре.Може и от тиквичките да е.

# 52
  • Мнения: 5 381
Някой има ли идея какво точно се съдържа в пюрето на Овко-картоф и тиквичка? На етикет пише “вода, картоф, тиквичка, био брашно от пълнозърнест ориз”, а вътре се вижда и някаква подправка, за която са сметнали за ненужно да уведомят.

Да не би да са едни малки черни точици?
Ако са, може да е от тиквичката.
В пюрето на Hipp  го има същото и в страницата им във фейсбук бяха обяснили, че е от тиквичката. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 889
Здравейте, от недоглеждане попаднах в много глупава ситуация. Дадох на бебчо (почти 10 месеца) готово пюре с белтък. ВИНАГИ чета етикетите на пюретата, но този път бързах, защото беше много гладен и не прочетох. Той си го изяде с голям апетит. Докато миех бурканчето погледнах и изтръпнах. Смятах да въведа белтъка след годинка постепенно. Сега съм супер притеснена да не прояви алергия. Sad Досега от нищо не е проявявал, но и всичко съм въвеждала постепенно. Има ли някой в подобна ситуация? За какво да следя, освен за обрив?

# 54
  • Мнения: 6 583
И аз така случайно въведох белтъка без да се усетя. Дадох баница около 10-11 м, не помня точно, но беше преди годинката. Чак после като си хапна сладко, сладко, се усетих, че в баницата има цели яйца. Нищо не му стана.

Ето тук инфо за евентуална реакция.https://www.puls.bg/detsko-zdrave-c-38/alergiia-km-iaitsa-pri-de … ta-i-chast-n-7043

# 55
  • София
  • Мнения: 1 678
А какво е това пюре с белтък? Много странно, аз не съм виждала.. познавам бебета, които на 10 м си хапват цели яйца Simple Smile

# 56
  • Мнения: 5 381
Аз също се чудих за този белтък.
Малкият скоро става на 10 месеца и ми се искаше да го запиша на кухня. Някой знае ли дали и от кога се слага цяло яйце в техните пюрета?
Видях едно примерно меню и там в обедното ядене пишеше "яйце", но не разбрах за коя възрастова група е.

# 57
  • Мнения: 889
А какво е това пюре с белтък? Много странно, аз не съм виждала.. познавам бебета, които на 10 м си хапват цели яйца Simple Smile

От пюретата на Lidl - Паста болонезе - 220 гр. Дават го за 8+м. и изобщо не се и замислих, че ще има цяло яйце вътре. Подлъга ме, че съм давала пюре Пилешко с кус-кус на Слънчо, което НЯМА яйца и също е за 8+м. Ама това е голяма каръщина, защото наистина винаги чета какво има в пюрето и един път да не го направя... Засега наблюдавам, не се проявява нищо. Все още ми е много притеснено.

# 58
  • Мнения: 1 582
Аз захранвах в чужбина и тук не делят яйцето като при нас, първо жълтък, после белтък.
Спокойно, най-често децата не проявяват алергична реакция. Hands V

# 59
  • Мнения: 15 356
Рокет,на кухня сме.Няма белтък,влез в сайта на вашата кухня и виж менюто ,пише си какво се съдържа.

Общи условия

Активация на акаунт