Захранване - въпроси и отговори - тема 10

  • 35 575
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз не съм вкусвала сирене от близо 30 години.
Дори не го пипам, ужасно ми е.


За първи път "срещам" човек да не яде сирене. Satisfied
И аз така. Даже като му правя макороните или юфката, не ги и опитвам, защото всичко друго опитвам.

Но имам предвид само за нашето саламурено сирене и то само в сурово състояние. На баници и принцеси няма проблем, ям го. Както и ям и всякакви други - синьо, ементал, моцарели, котидж, гауда, и пр.

# 31
  • Мнения: 5 381
Fam, абсолютно същата работа съм.
Синьо миризливо сирене много обичам и всякакви други кашкавали, но бяла саламурено - НЕ. Под никаква форма не го вкусвам него.
Сега покрай малкия почнах да го пипам, но до там. Grinning И аз за пръв път срещам сродна душа!
Днес повече се ядваше попарата като я пасирах, но утре ще пробвам елда+сирене+масло да видим как е.

# 32
  • Мнения: 610
Здравейте,
Бебето е захранено от 4++, и много обичаше да яде. Само като види бурканите.... умираше от щастие. В момента сме на 6++ и от около седмица положението с обяда е много зле,  не иска да яде, само прави ббббббб и всичко става в храна... все едно си играе.  Ако продължа да искам да хапне се прави, че и се повдига...  яде по 1 час и резултата е 70 грама.
Това е едната драма.
Другата е, че откакто почнах въвеждане на плодове, не иска нищо друго освен банан и то да е домашен т.е аз да го пюрирам. Днес към банана добавих малко  слива и го хапна пюрето... ама от нея да мине.
Проблемът с храната е основно с обяда, за СЗ , ако има включен само банан всичко се хапва до последно.
И още нещо- пюрето от сливи, което дадох днес е на хип и видях ,че имя захар. Имам ли повод за притеснение или да сменям с Гербер??

# 33
  • Несебър
  • Мнения: 529
Или зъби му растат, или не е гладно детето. Нормално е да има претенции, и ние не ядем всичко. 🙂 Предлагайте разнообразни храни и го оставете то да ви води в количествата.

# 34
  • Мнения: 610
Или зъби му растат, или не е гладно детето. Нормално е да има претенции, и ние не ядем всичко. 🙂 Предлагайте разнообразни храни и го оставете то да ви води в количествата.
Направо си е гладна, не я тъпча на 3 ч защото е време...  понякага е гладна на 3ч, друг път на 4ч. Ако предложа нещо ново е абсурд, затова залагам на любимите и уж храни- тиква, сладък кяртоф и  морков , но и там е зле. За количество, не гоня точен грамаж- колкато яде толкова. Преди този период, няправо трепереше от щастие като хапваше и ядеше една идея повече алот 190 гр.
Значи да я оставям колкото изяде толкова, така ?

# 35
  • Мнения: 249
G166, зъби, период, каквото и да е, ще отмине, търпение. Давай, каквото и колкото иска. Ако не изяжда достатъчно, аз бих давала и кърма/АМ.

# 36
  • Мнения: 163
Здравейте, колко често е добре да се дава каша за следобедна закуска? Всеки ден, през ден? Когато не давате каша, само плодово пюре ли предлагате? Какви са вариантите?

# 37
  • Мнения: 610
G166, зъби, период, каквото и да е, ще отмине, търпение. Давай, каквото и колкото иска. Ако не изяжда достатъчно, аз бих давала и кърма/АМ.
Днес дадох готовопюре на хип- свежи зеленчуци с ориз, много се чудих защото има грах 🙄🙄🙄 но бебето доста го хареса. Изяде 90 гр и повече не иска. Дадох АМ, отказа. После си спа нормално и след  3ч яде СЗ.  Прави ми впечатление ,че  буквално започва игра с храната. Опитвам се да се скарам, но тя започва да се смее🙄🙄🙄 добара купата с кашата и започна да се маца и беше много щастлива

# 38
  • Мнения: 751
Хей хей, здравейте и аз вече ще се включвам тук. Нашия малък човек утре става на 6 месеца, от вчера започнах захранването. Дадох му 2,3 лъжички тиквено пюре на Хипп, уж му хареса, днес малко правеше физиономии, ама си изяде 5,6 лъжички и ще го хвърлям вече пюрето Confused . Та имам няколко въпроса:
1. За третия ден ми пише в схемата да дам 1/3 от количеството за обяд, тоест?
2. Малко прибързано "награбихме" няколко бурканчета с първи зеленчуци и после като се зачетох.. в броколито например има някакъв грис, ориз? Уж първите броколи, да спра ли да чета чак толкова? Rolling Eyes
3. Чисто пюре от картофи трудно ли се намира? Или да взема аз да направя? Обаче био картофи ли да търся Joy ..

Сигурно ще имам още въпроси.. уж четох, четох, четох, но сигурно и друг път са коментирани тези въпроси. Извинявам се за което.

# 39
  • Мнения: 3 735
Rubycat,лично аз грамажи не съм спазвала.Давах колкото поиска,но то моето адски злоядо 😂Та до над годинката едва изяждаше малко бурканче с пюре и нямахме заместено хранене.
Ако те притеснява този състав (моето много ги харесваши тези броколи),може да вземеш на Гербер.Съдържанието е само вода и броколи.
Пюре само от картоф има на Слънчо.Аз пробвах от него, но детето ми отказа да го яде.Всъщност и до сега много не я кефят картофите 😂Та може и пюрето да си е наред,но на нея да не й беше по вкуса.Пробвах и с домашен картоф (от градината на баба),но същата работа.
Като цяло аз не съм й приготвяла пюрета.Яде на Хип и Гербер.
Лично аз смятам,че изобщо не е нужно да се вманиачаваме чак толкова.Био-то изобщо не се знае колко точно е “био”.

Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 14:14 от Desi1989

# 40
  • Мнения: 751
Съгласна съм за вманиачаването. Значи като цяло утре ще му дам колкото изяде Grinning Добре че нямам везна Joy Ще пробвам с картофите на Слънчо. И малко ще се огранича в четенето на етикети. Обаче понякога човек си има нужда да сподели, за да се почувства по-сигурен. Тенкююю Grinning Hug

# 41
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Първите пюрета винаги си ги правех аз с адаптирано мляко.  Така има познат вкус и ги правех по-редки. В началото само картоф, после добавях моков,  после тиквичка,  една розичка броколи... И до ден днешен,  сина ми обожава такава крем супа - сварени и пасирани с малко от бульона, мляко и масло.

# 42
  • Мнения: 6 583
Моя съвет е да четете етикетите преди да купите. Няма как да дадете пюре броколи и ориз,/ така ли пишеше? / ако не сте въвели самостоятелно първо една от тези храни. Ако стане реакция, после няма да знаете от коя съставка е.

# 43
  • Мнения: 11 097
Кой прави реакция към ориз?
Не се втелясвайте толкова, особено над 7-8 месеца. Малко повече внимание към известните алергени (глутен, млечен протеин, мъхести плодове, ядкови продукти - включително млека, яйца, риба), другото е напълно излишно.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 422
В момента държа няколко готови пюрета. Чела съм етикетите, защото има нишестета, захар, сол добавяни, а не ми се рискува честно казано. Всички са 100% зеленчук или и малко добавена вода.
То и картофа го дават за първа храна, но на една позната детето направи жестока алергична реакция към него (беше на 6м). И аз с едно наум го въведох по-късно и внимателно. Всякакви организми има.

Общи условия

Активация на акаунт