Захранване - въпроси и отговори - тема 10

  • 35 582
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 097
Започваме със захранване с каши, месо, масло и после яйце. Въпрос ми е след даване на една храна от една хранителна група трябва ли да има голям интервал от време, за да дам друга или мога след въвеждането ѝ да дам храна от друг вид група? Пример: ако му дам оризова каша в порядъка на 3- 4 дни, за да я въведа, мога ли след 3-4 дни да дам въведа месо за седмица и след седмица да дам масло например, или трябва от кашите до месото да има повече време.
Не, не е необходимо да има голям интервал, ако детето толерира новите допълнения добре. И месото, и глутена не е препоръчително да ги бавиш твърде много. Маслото и изобщо млечният протеин могат да почакат, особено щом детето е кърмено.

# 16
  • Мнения: 163
Здравейте, колко грама пюре от това пилешко на хип мога да добавям към зеленчуковото пюре, пише, че е само 40% е пилешко месо? Благодаря ви!

# 17
  • Мнения: 5 381
Здравейте, колко грама пюре от това пилешко на хип мога да добавям към зеленчуковото пюре, пише, че е само 40% е пилешко месо? Благодаря ви!

Половината бурканче, което е около 60гр. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 104
Здравейте, от кога е най-подходящо да се вуведат телешко и свинско? Мисля 9та или 10ти месец. Вие как дадохте?

# 19
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте, от кога е най-подходящо да се вуведат телешко и свинско? Мисля 9та или 10ти месец. Вие как дадохте?

И свинско, и телешко дадох след 10-ти месец, като го записах на кухня.

# 20
  • Мнения: 5 381
При мен първият опит за закуска попара се провали. Не знам дали като цяло не се хареса или не я изяде заради по-едрите парчета.
Утре ще я пасирам, за да видя каква е причината, ако я изяде, значи проблемът е консистенцията.
Иначе я направих с 8 мини сухара, малко масло, сирене и вода.

# 21
  • Мнения: 539
Телешко дадох в края на 9-ти месец, свинско още не съм.

# 22
  • Мнения: 3 124
Телешко и аз 9ти месец, свинско чак сега на 1г.
Хехе, дъщеря ми също не й допадна попарата и съм правила доста рядко.

# 23
  • Мнения: 11 097
Свинското е по-трудно смилаемо и не е задължително на никаква възраст Wink (голяма част от хората по света не го ядат), а няма и много готови пюрета с него, та спокойно може да се предложи чак когато детето прояде обща храна, готвена за цялото семейство - обикновено след годинката. Всяко друго месо е по-добро - птици, заек, телешко, риба...

Попара много деца не харесват и е по-скоро отзвук от традиция, отколкото необходимост в менюто. Освен рафинирана захар в сухарите, не виждам какво може да предложи повече като хранителна стойност от кус-кус или юфка с масло и сирене.

# 24
  • Мнения: 6 583
Аз давам макарони със сирене и масло. Вземам различни видове макарони, любимите са звездичките. Попара не съм давала.

# 25
  • Мнения: 539
И аз не давам попара, мразех я като малка и дори не съм пробвала да дам на сина ми.

# 26
  • Мнения: 3 124
Аз рядко ям месо, но храня дъщеря ми с месо, обичам попара, не ограничавам храненето й спрямо моя вкус.
Има сухари без захар.

# 27
  • Мнения: 5 381
Аз не съм вкусвала сирене от близо 30 години.
Дори не го пипам, ужасно ми е.
Но съм решила да предложа на сина си и ако му хареса ще му го включа в менюто.
По физиономията, която правеше на попарата ми се струва, че му дойде едра консистенцията, въпреки че намачках хубави преди това.

# 28
  • Мнения: 3 124
Рокет, малката не е фен на накиснат сухар и го дробя да не го усеща ако реша в супа.
Хехе, ох,сиренце, абсурд без него, аз пък ям месо, но ако ми допадне на вкус, рядко е това, като цяло не ям.Всеки с различен вкус,хихи.
Сега почнах да й давам по мъничко тахан.

# 29
  • Мнения: 539
Не лишавам сина ми от нищо просто му давам всички съставни части на попарата в други комбинации. Даже покрай него започнах да ям неща, които отдавна съм изключила от менюто си.

Общи условия

Активация на акаунт