Американски колеж - двадесет и втора тема

  • 49 457
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 622
Благодаря много!

# 691
  • Мнения: 817
да, децата са ги поличили, на мен дъщеря ми ми ги показа от нейния акаунт, както е писала Амели.
доколкото разбрах и на хартиен носител по пощата на адрес трябва да се получат.

# 692
  • София
  • Мнения: 622
Добре, че разбрах от тук. Моят синковец не знаеше, даже и акаунт не знаеше, че има, днес пита г-жата по английски, влезе в акаунта и ги видяхме. Ей, страшна сила сме майките Simple Smile Много е отвеян, но пък се е справил отлично Simple Smile

# 693
  • софия
  • Мнения: 25 743
Ще бъда благодарна на родители на по-големи ученици да споделят личен опит и наблюдения във връзка с "профилирането" след 9. клас. Трябва да се избере 1 предмет, който ще се изучава двата срока *1 час седмично и един предмет, който ще се изучава само втория срок. Предметите са мат, бел, втори чужд език, ае.
Отделно има 6 профила с 3 или 4 предмета, които ще бъдат след 10.клас.
Хипотетично и на база опит, кое е по-добре - да се избере един и същи предмет, напр. втори чужд език, към което клоня, или различен предмет - двата срока втори чужд и втория срок допълнително часове по някой от останалите?
Този избор по някакъв начин ще се отрази ли след това на профилирането след 10. клас?
Какви са впечатленията ви от изучаването на френски в Колежа?
Зная, че изборът на език евентуално е свързан и с кандидатстването за университет, но при нас, ако ще учи в чужбина, категорично ще е с английски и това не седи като дилема.

# 694
  • Мнения: 5 425
Трябва да се избере 1 предмет, който ще се изучава двата срока *1 час седмично и един предмет, който ще се изучава само втория срок. Предметите са мат, бел, втори чужд език, ае.
Отделно има 6 профила с 3 или 4 предмета, които ще бъдат след 10.клас.
Хипотетично и на база опит, кое е по-добре - да се избере един и същи предмет, напр. втори чужд език, към което клоня, или различен предмет - двата срока втори чужд и втория срок допълнително часове по някой от останалите?
Този избор по някакъв начин ще се отрази ли след това на профилирането след 10. клас?
Какви са впечатленията ви от изучаването на френски в Колежа?
Зная, че изборът на език евентуално е свързан и с кандидатстването за университет, но при нас, ако ще учи в чужбина, категорично ще е с английски и това не седи като дилема.
Според мен, най-добре е да се избере един предмет, който да е за цялата година и друг - само втория срок. Кои предмети? Най-добре (според мен) такива, където има нужда от допълнителна работа с учител (примерно МАТ или БЕЛ, според къде се изпитват трудности) или добавяне на часове, защото стандартните са недостатъчни (примерно втори чужд език). Изборът не се отразява по-никакъв начин на профилирането след 10-ти клас.

За френски не знам, но за немски часовете никак не стигат. В момента е реалистично при завършване да се постигне А2 за стандартно усърден ученик и В1 за такъв, на който му се отдават езиците и взема втори чужд език като избираем поне единия срок.
Изборът на език е свързан не само с кандидатстването, но и с базовите очаквания за грамотност в ЕС. Които са "Комисията изложи идеята за „европейско пространство за образование“, в което до 2025 г. „владеенето на два други езика освен майчиния ще се е превърнало в правило“ " https://www.europarl.europa.eu/factsheets/bg/sheet/142/%D0%B5%D0 … D0%B8%D0%BA%D0%B0

# 695
  • Мнения: 19 339
Аз да питам за всеки случай. Стипендии се отпускат само по финансови причини или има и някакви други?
Къде на страницата стоят срокове за записване на приетите след 7ми клас?
Знам, че чакат 1во класиране от нво,но все пак да го видя някъде официално казано.

# 696
  • софия
  • Мнения: 25 743
Срокът за записване не беше ли посочен в профила, където виждаш резултатите?

Боже, все едно никога не е било! Изобщо не помня детайли.

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 4 725
За стипендиите: https://acs.bg/media/3895/acs-scholarship-rules_2019-20_bg-18112019.pdf

Сроковете за записване: 

# 698
  • Мнения: 5 425
Аз да питам за всеки случай. Стипендии се отпускат само по финансови причини или има и някакви други?
Къде на страницата стоят срокове за записване на приетите след 7ми клас?

Финансова помощ се отпуска само по финансови причини Wink А стипендии се отпускат на пет деца, като правилата са дадени тук: https://acs.bg/bg/admissions/scholarships/ Финансовите затруднения са пак основен критерий, но се добавят и успех и т.н.

# 699
  • Мнения: 10
В реда на нещата е да се декларират доходите на партньорът на майката, но ми е интересно дали доходите на бащата се декларират, както и имотното му състояние, когато е налице развод. Някой знае ли? Предполагам,че като се взимат документите в колежа ще ни обяснят?

# 700
  • Мнения: 2 993
Звънче,
Не съм наясно с новата система на профилиране.
Следейки темата за студентите в Нидерландия т.г. има дете от АК, което кандидатства биомедицина ( или нещо подобно ) и майката се притесняваше, че може да го карат да държат допълнителен изпит. Не бяха минали целия материал, който се изискваше като основа. Бяха им дали нещо като чек лист и да отбележат какво са учили от този материал.

Майката пише и тук. Дано се включи и ме поправи, ако нещо бъркам
Друг е въпроса, че съм убедена, че стаева въпрос за материал, който само е загатнат в Нидерландското средно образование.
Опитвам се да кажа, че ако детето е наясно в коя област ще продължи. Няма да му навредят допълнителни часове.

Бях много учудена за това разминаване с изискванията в Нидерландия, защото дъщеря ми с материала от АК си беше спестила доста курсове от университета ( в САЩ).

Но не би навредило!

Колкото до втори език- в АК учеше испански.
Казва, че в момента не би се престрашила и две думи да обели на испански ( не е ползвала езика 7 год)

# 701
  • софия
  • Мнения: 25 743
Добре би било да знае какво иска да учи, но не е от тези деца Simple Smile Знае какво не иска и то за съжаление е почти всичко Laughing
За езика си мисля, че ако поиска/наложи се, може да го надгради с допълнителни курсове. Поне да знае как да не се загуби.

# 702
  • софия
  • Мнения: 4 992
Не зная какво представляват езиковите нива и не мога да кажа на кое се равняват знанията на дъщеря ми за да споделя съвсем полезно мнение. Тя учи френски език като втори чужд. На всички възможни допълнителни отбеляза френски. Може да говори, да пише текстове и да преразказва  на френски взети интервюта на български (имаха такива задания за домашни). Не е учила никъде другаде в допълнителни школи и уроци, в колежа започна от нула.

Последна редакция: пт, 21 май 2021, 13:32 от Амели

# 703
  • Мнения: 19 339
Много, много ви благодаря!
Изобщо не бях забелязала линковете под резултата и се убих да търся на страницата..

# 704
  • Мнения: 8 159
Много, много ви благодаря!
Изобщо не бях забелязала линковете под резултата и се убих да търся на страницата..
В реда на нещата е да се декларират доходите на партньорът на майката, но ми е интересно дали доходите на бащата се декларират, както и имотното му състояние, когато е налице развод. Някой знае ли? Предполагам,че като се взимат документите в колежа ще ни обяснят?
Искат деклариране на издръжка. В пълен размер - съдебно присъдена, добавки за учебници, пътувания и т.н. Имоти и доходи са си негови и нямат отношение с ползване от ученика.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт