Re: Антибиотик на двумесечно бебче.

  • 5 793
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
"Общо се ми се събраха 6 дни без околоплодни води, водеха ме със 100 % изтекли..."
-> А тоновете на детето? това е несериозно изобщо...

Тобрадекс очни капки ползваме често при гурелчета или непълно отворен слъзен канал (чета). ако няма секрет-не се капе.
Калциев глюконат не се дава никъде... не се използва изобщо при деца този препарат!

# 16
  • София
  • Мнения: 77
Да не са капки Тобрекс? Редовно ги изписват за нос.
[/Не това бяха капки адреналин - мисля че в самата болница ги правеха.
Това беше доста отдавна де........... сега моята госпожица е на 3г.и 6м.
Но си мисля сега че тези капки са по- скоро Улевиновите капки

# 17
  • Мнения: 2 035
Да не са капки Тобрекс? Редовно ги изписват за нос.

Със сигурнност са Тобрадекс на Алкон.

"Общо се ми се събраха 6 дни без околоплодни води, водеха ме със 100 % изтекли..."
-> А тоновете на детето? това е несериозно изобщо...


И за мен така беше, на всичкото отгоре ме чакаха да родя нормално  #Cussing out, а аз нямах и никакви други признаци. Бях два дни на системи, втория ден слава Богу се получи. Иначе тоновете ми ги следяха по два пъти на ден.


Тобрадекс очни капки ползваме често при гурелчета или непълно отворен слъзен канал (чета). ако няма секрет-не се капе.
Калциев глюконат не се дава никъде... не се използва изобщо при деца този препарат!

В обяснението си за Тобрадекс съм изпуснала най-важното, каза да ги капя в носа, не в очичките (тя там няма проблеми, макар сега да стоят едни влажни от хремата).

# 18
  • София
  • Мнения: 77
Birdie - първо приеми моите уважение към теб  bouquet
Дали няма да е добре в случая майката да немери инхалатор и да почне през 4часа примерно по 5 мин. да прави инхалации с физологичен разтвор  newsm78

# 19
  • Мнения: 8 585
Birdie - първо приеми моите уважение към теб  bouquet
Дали няма да е добре в случая майката да немери инхалатор и да почне през 4часа примерно по 5 мин. да прави инхалации с физологичен разтвор  newsm78
Благодаря за добрите думи! Дано намирате полезни неща в написаното от мен.

На въпроса:
*зависи какво се чува на слушалка и дали детето има бронхиолит. Често запушеното носле е начало на проблема. Но не винаги. Зависи от детето. Щом са минали няколко дена и детето е добре, сме оптимисти по отношение възможността да се развие бронхиолит.
*Приложението на капки в нослето на този етап е по-доброто решение. Аз лично избягвам инхалаторите колкото се може повече. Маска за личицето с л-во (вентолин, фликсотайд)-може, но при определени условия. За един ринит без нищо друго... не е оправдано, пък и няма да го повлияе.

# 20
  • Мнения: 8 585
Тобр(ад)екс в носа?
->Да, и аз го ползвам, но с мярка. Колко деца са "спасени" от АБ чрез това не мога да Ви изброя... Тобрекс са чист АБ без нищо друго... няма проблем от носното им приложение.

# 21
  • Мнения: 566
И ние бяхме така на 2 месеца, с бронхиолит, и 10 дни в болница. В момента пак е с хрема. Дано не стане нещо повече. Ползвам Стеримар-колкото пъти се сетя през деня и Виброцил. Също така съм повдигнала матрака на леглото, за да може да диша по-лесно и винаги е обърнат на едната страна за да е отпушена поне едната ноздричка. Пробвай и ти, при нас действа. Дано мине по-скоро

# 22
  • Мнения: 5 531
nadili , в коя болница лекуваха бебето ти? Извинявай за въпроса, но толкова малко бебе би трябвало да се приема с родител, и се сещам само за една болница в която винаги се опитват да приемат децата без родител, което за мен не е нормално.

# 23
  • Мнения: 2 035
Dobi81, мерси за съвета ще пробвам   bouquet

Birdie наистина много ти благодаря за информацията и съветите които ми даваш   bouquet

Иска ми се да се възползвам още малко от теб и да те питам още нещо.

Доктора при,  който ходихме днес след обяд след направения преглед каза, че момиченцето ми е само със запушено носле, хремата не е слязла към гърлото и гърдичките и са чисти. Не вижда смисъл от предписания и антибиотик и твърдо е против да и давам. Каза, че лекарката се е презастраховала и затова го е изписала...Но отново съм изумена...изписа ми едни капки (пак за очи), но да ги капя отново в нослето, казват се - "Офталмо-Септонекс". На листовката им пише

"При поглъщане могат да се наблюдават следните проблеми:диария, повръщане, коремни болки, гърчове, кома!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  А то е пределно ясно, че ще му влязат на детенцето дитректно в носоглътката или там както се нарича #Cussing out #Cussing out #Cussing out  Егати лекарите, какви са тия неща дето изписват....на кого да вярвам вече не знам   #2gunfire
 
Сега пръскахме с Низита, купихме и помпичка на Чико (аспираточе), направо я изтормозихме и изнервихме миличката и не успяхме нищо да направим, а нослето и свири Cry

Купихме и "Олинт", който ми препоръча на него пък в листовката на противопоказания пише да не се прилага на деца под 2 години  Tired

Последна редакция: вт, 03 окт 2006, 21:03 от val_stef

# 24
  • Мнения: 8 585
Не е проблем да слагате Олинт ако е от 0.05% до два пъти дневно по една капка двустранно. Внимание-0.05%, а не 0.1%!
Офталмо-Септонекс-аз лично не съм съгласен да ползваме.

"а нослето и свири..."
->>Това е добре-когато започват да изсъхват секретите се образуват корички, които "свирят". Когато секрета е гъст-има само обструкция, неспокойствие и отказ на храна. Така че-утре може да се очаква подобрение!

За тази вечер преди хранене нека дадем само "Низита" и да опитаме лека аспирация. След това-храненето. Ако не успеете с аспирацията, може да капнете по една капка Олинт 0.05% и след това да храним. Зависи от конкретното състояние. Олинт е опасен ако се ползва в големи дози и много често. Няма друг подходящ препарат за деца в тази възраст...

# 25
  • София
  • Мнения: 4 423
Днес сме с такъв проблем и ние Cry, от сутринта е със запушен нос, но секрети не се виждат, хърка й нослето, но и гърдичките, пробвах със Стеримар, помпата, но не изкарва секрети, едва се наяде следобяд от това че не може да диша.
консултирах се с двама педиатри, единят каза Виброцил, другия Тробрекс Thinking, сега се връщаме от дежурния лекар, много странно се изказа....преслуша я и каза, че чува хриптене от гърдите, пита за темп. - аз казах, че няма...
Думите му бяха:
- Много ми се иска една снимка да направиме, но същевремено не ми се иска..
- Изписвам антибиотик, но много не ми се иска да го приемате... Confused
Вече не знам, питах дали е пневмония, каза не....а пък иска снимка...
Извинявам се, че в тази тема, но не искам да отварям нова Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 8 585
Проведени шумове "от горе".
Честа причина за "объркване".
все пак се следи внимателно детето за:
*т-ра
*учестено дишане, промяна в цвета
*диария
*повръщане
*ушички за отит
*апетит, настроение, подуване на коремчето, необичайно много газове.

# 27
  • Мнения: 2 035
Буболина, не се притеснявай миличка, че си задаваш тук въпроса. И твоя проблем е подобен, а и бебката ти е съвсем малко по-голяма от моята.  Стискам палци и вие да се оправите по-скоро!

Birdie, дано наистина си прав и да се оправи по-скоро миличката  Praynig
Иначе с аспиратора преди малко успях да изтегля едно слузесто суполче. Гледах и в нослето, но не видях никакви корички по-твърди, всъщност и другите са навътре и те не се виждат...ох дано по скоро ми се оправи детенцето  Praynig

Олинт-а който го купихме е както ти каза 0,05 % ,  щом казваш че няма проблеми, може би ще капна тая вечер на следващото хранене.
Благодаря ти още веднъж   bouquet, и ако се сетя нещо друго пак ще те питам  Embarassed

# 28
  • Мнения: 8 585
Само една капка ляво-дясно.
Ако обаче детето хапне добре и е спокойно, може да оставите Олинт за късно вечер, ако е много неспокойно или се събуди с плач.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 423
 Birdie  bouquet,
*т-ра
*учестено дишане, промяна в цвета - няма
*диария - не
*повръщане - не
*ушички за отит- вчера бяхме на УНГ, само малко кал, която почистиха
*апетит, настроение, подуване на коремчето, необичайно много газовеІ има си апетит, много добро настроение, няма много газове.

Кои от двата вида капки да давам?
Благодаря ти от сърце!
val_stef , благодаря ти, наистина имаме общи проблеми Confused, съвсем се обърках вече....

Общи условия

Активация на акаунт