Re: Антибиотик на двумесечно бебче.

  • 5 797
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 585
Секрет от носа?
Не бих имал нищо против, но вероятността да излезе нещо фалшиво е голяма. Имам личен опит от лабораториите там-с една майка от Русе си пишем вече месеци...
Ако излезе нещо фалшиво ще се отвори кутията на Пандора...

Щом детето е по-добре->>изчакайте. Трябват 5-6 дена за да се оправи напълно...

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 00:58 от Birdie

# 46
  • Мнения: 449
Birdie, благодаря ти за съветите  bouquet
Според теб по-добре да започнем да пием АБ или може още малко да изчакаме? Тази вечер беше много неспокоен. Почти не е спал, непрекъснато риташе с крачета и плачеше. Примерих му Т, беше почти 37. Това температура ли е?
Другото, което ми направи впечатление е, че тази сутрин повече му текат сополките.
val_stef, дано да е по-добре малката. Пиши какво е казала лекарката.

# 47
  • Мнения: 8 585
Вечер би трябвало да му слагате Олинт 0.05% в нослето за да може да спи спокойно.
За АБ не мога да кажа-просто се мъчим да изчакваме колкото се може повече.
Прегледаха ли ушите на детето?

# 48
  • Мнения: 449
Специалист УНг не е преглеждал ушите, само педиатърката. Каза, че са добре. Може би трябва да го заведа на такъв специалист.
Кое е по-добре за нослето Олинт 0,05% или Коларгол 0,05%?

# 49
  • Мнения: 8 585
Олинт 0,05%...
Ако педиатърката е прегледала ушите-добре.

# 50
  • Мнения: 449
Вдигна Т - 37,8 Sad Дадох му Ефералган, според това колко кг е. А миналият път лекарката каза - 5мл. Сториха ми се много, затова сега му дадох според кг. Правилно ли е?
Тръгваме за педиатърката. После ще пиша какво е казала.
Още веднъж ти благодаря, Birdie за отзивчивостта  bouquet

# 51
  • Мнения: 8 585
Да-според кг се дозира.
И в зависимост колко мг действащо вещество се съдържа в 5мл от сиропчето (или формата, каквато и да е тя).

# 52
  • Мнения: 2 035
Включвам се да кажа как мина прегледа вчера.
Педиатърката много обстойно я прегледа, доста слуша гърдичките и след като погледна и гърлото каза, че и гърлото и гърдичките са спокойни и всичко отшумявало. Но каза да съм продължала антибиотика докато станат 5 дни  (аз не посмях да и кажа, че не съм го давала изобщо).
Днес до обяд ще чакам другият лекар който беше против АБ да дойде и той да я прегледа. След като я види ще пиша и той какво е казал.
Тя иначе миличката е по-добре, но не и е минало още Tired

Последна редакция: пт, 06 окт 2006, 10:44 от val_stef

# 53
  • Мнения: 449
Хайде и аз да се отчета от вчерашния преглед. Гърдичките са чисти, гърлото леко зачервено /но то е така от цял месец/. Поисках да му пусне изследване за носен и гърлен секрет. Каза ни да го напривим за днес, защото сигурно ще трябва да пие пак АБ щом вдига Т. А на мен така не ми се иска. Вчера на обяд Т беше 37,8, свали я и вечерта преди да си легне беше 37,3. Нищо не му дадох и като заспа се изпоти и нямаше Т. Тази сутрин също няма. Незнам какво означава тази Т Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 4 423
Да ви питам, когато имахте запушено носле без Т. спяхте ли много, защото бебка спи много откакто е така Confused

# 55
  • Мнения: 449
От както се е родил не спи Sad  Сега като му е запушено нослето пак не спи по цяла нощ - събужда се през половин час Cry

# 56
  • Мнения: 2 035
Да ви питам, когато имахте запушено носле без Т. спяхте ли много, защото бебка спи много откакто е така Confused

И ние сме така, унася се повече, повече и се нанка, но хремата я дразни и се буди на често  Tired

# 57
  • Мнения: 8 585
Как сте?

# 58
  • Мнения: 449
Ами, днес не е вдигал Т. Не знам защо вдига Т. Миналият четвъртък пак имаше.
Резултатите от посявката ще станат във вторник.
Благодаря ти, Birdie, че се интересуваш за нас  bouquet Надявам се и другите бебчета да са добре Wink

# 59
  • София
  • Мнения: 4 423
Да ви питам, когато имахте запушено носле без Т. спяхте ли много, защото бебка спи много откакто е така Confused

И ние сме така, унася се повече, повече и се нанка, но хремата я дразни и се буди на често  Tired
Много се притеснявам Cry, никога не е спала толкова много, а температура никаква Confused, като при теб, унася се, непрекъснато заспива докато яде...
Малко по - добре, през деня почти не се чува хъркането, но сутрин е най - много Rolling Eyes  bouquet
Благодаря и аз за това, че се интересуваш от нас Hug

Общи условия

Активация на акаунт