Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 53

  • 35 788
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 282
За тези,които се интересуват от комплекс Рейна София и разстоянието до булеварда, вижте 4:34 https://youtu.be/5lCNwuWxvC8
Като цяло е препоръчително да се изгледа за желаещите да купуват по трасето му, особено ако имат желание да не се окажат на първа линия.

# 46
  • Мнения: 177
Чудно колко време са заложили в новия градоустройствен план за изпълнението на липсващата връзка до ГМ. Като гледам колко имота, ще има за отчуждаване, изобщо не бих се учудил ако и след 10 години не е готов Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 4 668
За тези,които се интересуват от комплекс Рейна София и разстоянието до булеварда, вижте 4:34 https://youtu.be/5lCNwuWxvC8
Като цяло е препоръчително да се изгледа за желаещите да купуват по трасето му, особено ако имат желание да не се окажат на първа линия.
Брутално важно видео, мерси. Тъкмо се чудех откъде ще минава новият булевард.
Новият булевард ще иве м*та на всичкото лесно паркиране в района.
А и вместо на слонове ще започне да мирише на булевард.
Кооперацията в ляво да ви е позната? Тази, с лесното паркиране. Grinning
Скрит текст:

# 48
  • Мнения: 6 349
Моля ви за информация и съвет.

Спазарихме един ваканционен имот, но той е ипотекиран. Парите от ипотеката хората са ползвали за друг имот.
Какво се прави сега, какво да очаквам?

Дължимото по ипотеката директно на банката ли се плаща? Тази ипотека как и кой я отписва, колко време и колко струва?
А иначе да кажа и аз. Апартаментът е с  локация невероятна, а той е много добър. И ако не бяха на зор заради ипотеката си, нямаше да го продадат. Дадоха отстъпка около 8 процента от първоначално обявената цена. Но като цяло, крайната цена си е висока като за ваканционен имот. ама да кажем, че ще го ползваме и извън ваканцията, та за нас си струва да е голяма площта. Ние сме вторите, които стигат до пазарлък с тях последните 4-5 месеца. Предните кандидати са искали около 12 процента отстъпка, но не е станало.
Малко се измамихме, можеше да постигнем по-добра цена. Но ММ много го хареса, както и аз, и децата. И затова прецених, че за 2-3 к евро да не се пазарим. Защото макар че са на зор, повече не смятам, че биха отстъпили.

Та, това ти за пазара от мен.WinkА, да, и брокерите навсякъде са хлъзгави, не само в София. Да знаете Wink
Пишете ми за тази ипотека, каквото знаете.
Благодаря

Ето текст от НА за покупка на такъв имот. Тук продажната цена е по-висока от ипотеката и купувачите участват със свои средства и с кредит, но за насока става:

Скрит текст:
Сумата от ................................................, купувачите  .....................................  и  ....................................................  ще преведат по   банкова сметка в „..........................................“ АД с IBAN: ..........................................., открита на името   на  Продавача  .............................  днес,   непосредствено   след подписването  на  този нотариален акт,  преди  вписването му  в  имотния регистър при   Агенция   по   вписванията,   а   остатъкът   от   продажната   цена,   в   размер   на ........................... (........................................), равняваща се на ............................... (....................................................................) евро по фиксинга на БНБ, щe бъде преведена по банковата сметка на Продавача  ......................................,  чрез   предоставен   на   Купувачите ..............................................  като кредитополучател  и  .......................................  като солидарен длъжник, банков кредит от „.......................................................“ ЕАД  за закупуване на имотите, съгласно ДОГОВОР ЗА ЖИЛИЩЕН КРЕДИТ №........................................................ г. (...................................),  след   вписване   на   настоящия нотариален акт, вписване на законна ипотека върху продаваните недвижими имоти в полза на банката, и представяне на Удостоверения за тежести върху имотите, от които   да   е   видно,   че  Купувачите .............................................  и  ....................................... са настоящи собственици на описаните в този нотариален акт недвижими имоти, че върху имотите е вписана втора по ред ипотека в полза на „.............................................“   ЕАД,   след   „.............................................“   АД  и   че   върху имотите няма  вписани  искови  молби,  възбрани и/или  тежести или  каквито и  дабило противопоставими на Купувачите или на „............................................“ ЕАД права на трети лица, освен учредената договорна ипотека в полза на  „.................................................“ АД,  за   която   ипотека  е поет  ангажимент   за   заличаването й, съгласно Банково   удостоверение   с   изх.   №   ...................................,   издадено   от „.........................................“ АД. Със заплащането на продажната цена по начина, указан по-горе,   Продавачите  ..............................  и ................................... приемат,   че  Купувачите  ........................................  и  ............................................... са изпълнили,  напълно   и   точно,  задължението   си   за  плащане   на
продажната на всеки от тях. ----------------------------------------

# 49
  • Мнения: 6 180
Като гледам колко имота, ще има за отчуждаване, изобщо не бих се учудил ако и след 10 години не е готов Grinning
Точно. Даже и 10 са ми малко, ако въобще стане някога, защото ако не ме лъже паметта това продължение на Каблешков се дъвча от 15 години насам.
А кой блестящ мозък измисли магистрала да минава през Зоологическата ... Close

# 50
  • Мнения: 1 889
Румка, честита придобивка! Сделката да мине успешно и много хубави моменти да си изкарате! Може да споделиш повече за имотЯ, ако имаш желание естествено Simple Smile

# 51
  • Мнения: 9 236
Аз забелязвам , че цените на СС в центъра са паднали последните 4 месвца. Следя няколко парцела и апартамента !

# 52
  • Мнения: 262
Аз забелязвам , че цените на СС в центъра са паднали последните 4 месвца. Следя няколко парцела и апартамента !
Аз забелязвам същото. Поне в района, който следя, даже са по-ниски от нивото 2018-2019 година.

# 53
  • Мнения: 9 912
Може ли инфо за кои квартали от центъра се наблюдава понижение на цените? Не се заяждам, просто в имот-беге-то центърът е доста обширен и трудно може да се направи справка по квартали за движението на цените, ако не следиш конкретно.

# 54
  • Мнения: X
И аз бих помолила за същото, защото център е много обширно понятие.

Също и дали следящите са проверили и са сигурни дали става въпрос за действителни обяви или за зарибявки. Защото такива флуктуации на цените са много характерни за зарибявките, така те поддържат вниманието към себе си.  Като цяло, да следиш обява за мен означава първо да си се обадил и да знаеш със сигурност, че такава на тази цена има реална, а после да я следиш как се движи във времето. Ако това не е направено, поради морето от зарибявки е голяма вероятността да следиш този, дето клати гората.

# 55
  • Мнения: 9 912
От личен опит да кажа, че дори при реална обява в даден момент, тя продължаваше да си стои с промяна на цената и след като вече не беше актуална.
Т.к. доста продавачи се ориентират по цените на другите обяви, подозирам, че агенциите държат "фалшиви" обяви в различните диапазони, за да влияят на исканите от продавачите цени. Освен че ги ползват за набирателни.

# 56
  • София
  • Мнения: 156
Имам един практически въпрос. Гледахме едно жилище, които беше обявено на една височка цена, после след месец го смъкнаха с около 10%. Жилището става (устройва ни), макар и да не е нещо, за което да си скъсаш ризата. Върви с гараж на нормална цена според мен (която не коментираме), но самия апартамент според усещанията ни и това, което е все още е с цена около 15% по-висока (т.е. говорим за около 25% надолу от първоначално обявената цена преди месец и нещо). Агентите не казват за цената, че е твърда като споменаха, че биха предали на собственика оферта. Мисля да поискам втори оглед и да им дам оферта и практика ли е да се искат допълнителни документи на тоя етап - да погледнем нотариалния акт и дали всичко с квадратурите, мазе, гараж е описано?

# 57
  • Мнения: 1 282
За пазарлъка вие си знаете,аз не бих гледала предложения с 25% над бюджета ми,но цените сега са доста високи,така че може и да имате успех.

При приемане на офертата ви, задължително бих искала да видя документи преди да дам голяма сума-може ипотеки да има,може да излезе проблем я със съсобственост, я с нещо друго,по-добре да ги изговорите в началото тези неща, а не в последствие да си играете на котка и мишка и да се разкриват на час по лъжичка. Може по нотариален акт да излезе с 20 квадрата по-ниска квадратура,отколкото е обявата или да установите,че предлаганото за южно жилище е изток,например (в нот.акт пише съседите обикновено).
Но преди да ви приемат офертата не мисля,че някой би ви дал какъвто и да е документ.

# 58
  • София
  • Мнения: 156
За пазарлъка вие си знаете,аз не бих гледала предложения с 25% над бюджета ми,но цените сега са доста високи,така че може и да имате успех.

Всъщност не е точно така. Бюджет имаме и за първоначалната цена, макар това да излиза от разумното за този имот. Те сами я смъкнаха с 10% след месец и нещо на високата цена, като явно са разбрали че така няма да стане. Но дори и сега апартаментът е поне още едни 10% завишен, според мен 15... Но ок, разбрах, че сега няма да ми дадат документи, ще е преди да им дадем пари, ако се навият на нашата цена. По-лошото е ако тогава излязат несъотвествия, ще е тъпо...

# 59
  • Мнения: X
Скрит текст:
За пазарлъка вие си знаете,аз не бих гледала предложения с 25% над бюджета ми,но цените сега са доста високи,така че може и да имате успех.

Всъщност не е точно така. Бюджет имаме и за първоначалната цена, макар това да излиза от разумното за този имот. Те сами я смъкнаха с 10% след месец и нещо на високата цена, като явно са разбрали че така няма да стане. Но дори и сега апартаментът е поне още едни 10% завишен, според мен 15... Но ок, разбрах, че сега няма да ми дадат документи, ще е преди да им дадем пари, ако се навият на нашата цена. По-лошото е ако тогава излязат несъотвествия, ще е тъпо...
И аз  мисля, че няма да ви дадат нищо, преди да ви приемат офертата. Ако тогава излязат несъответствия, те са описани в предв. договор и те ви дължат капарото/неустойка, зависи какво има написано там.

За цената - ами ако и други мислят като вас, че е завишен, ще стои и чака, ако се намери някой на друго мнение, ще го купи и така.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт