Бебчо рита силно в мама и й казва: "ЯНУАРИ вече ще сме двама!"

  • 11 457
  • 280
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 104
Ним за крачката най-добре изследваи си албумина, които също можеш да провериш и като натиснеш крака си с пръст и побелее след натиска.

# 46
  • Мнения: 104
Не преносих го с 5 дена!

# 47
  • Мнения: 7 420
Не преносих го с 5 дена!
  Много интересно!Значи,хем са ти казвали че е по-голям сина ти,хем той се е родил със съвсем нормално тегло,хем термина ти вместо да е подранил - закъсня!
  На мен лекарката ми  даже заговори за секцио по повод "голямото бебе".А аз се притеснявам,че могат да го извадят по-рано,отколкото трябва,ако прибегнат към това!

# 48
  • Мнения: 388
Ним, аз вчера бях на консултация и ми дадоха шишенце за урина за следващия път като ходя за албумина. Аз изрично питах трябва ли да съм гладна и казаха НЕ - ако имало албумин щяло да си покаже при всички случаи. Само каза да се изпишкам веднага преди да отида за да не се прецака урината. Така че спокойно можеш да си хапнеш.

# 49
  • Мнения: 244
Добро утро от мен, момичета!
Стана ми интересно, при последните консултации ли ви видяха бебчетата, че са по- големички и терминът ви се измества напред или още от началото е така. На 3Д ли се вижда това?
  На мен ми видяха,че бебето е по-голямо на фетална морфология,преди малко повече от 1 месец,с 2Д ехограф.А вчера, гинеколога,който ме води, направи същия извод и пак със 2Д ехограф.
   Между другото,разбрах,че ако се запишеш за училище за родители в ТИНА КИРКОВА,там ще ти направят един 3Д ехограф безплатно.И самото училище също е безплатно!Мисля,че нещо такова е споменавала и НИМ в предишната тема.

С 2D ехограф видяха, че бебето върви едро.
Относно безплатния 3D ехограф в Тина Киркова, май вече я няма тази екстра. Бях се записала за днес, но когато подпитах дали гледат на 3D, ми казаха, че гледат само ако на 2D видят някакъв проблем. Ето защо се отказах от ходенето до там, хем ми е далече, хем трябваше да избягам от работа.

# 50
  • Мнения: 333
Ним, не се притеснявай излишно. Док ще каже какво ти е и как да се оправиш. И на мен ми се подуват краката, но като ходя повечко. Дори завчера на лекциите си бях събула обувките и си вдигнах краката на 1 стол. Преподавателя ме погледна странно, но явно ме разбра.

# 51
  • Мнения: 25
Mim40 що не се обаждаш?

# 52
  • София
  • Мнения: 3 249
mim40, благодаря ти! Аз вече хапнах, защото то това остава и да изпоприпадам по улиците от глад.  Rolling Eyes

Cvetelinka, размерът на бебето се определя ориентировъчно по няколко показателя - дължина на бедрото, обиколка на главата, корема, дължина от главата до опашната кост. Според дължините на отделните части на тялото се изчислява и теглото и се предполага как се развива бебето. Ето тук е обяснено най-общо как се мери и на какво се дължат разминаванията между термина, изчислен по последен цикъл и термина, изчислен според размера. От статията става ясно, че за нашите седмици разликата е нормално да бъде +-10 дни, а в 27-28 г.с. става 2 седмици. След 29 г.с. отклонението може да бъде 3 седмици! Имай предвид, че особено значение има както апаратът, така и ръката на този, който мери. Тълкуването също е различно. Ако бебето ти изостава или изпреварва с 3 седмици всички показатели е едно, но ако главата върви 2 седмици напред, а крака 1 седмица назад (примерно), тогава е друго!

За у-щето в Тина Киркова съм се записала за 27.10 лекция и 07.11 ехограф, така че ще ви докладвам от първа ръка. Ако някой го интересува, да се разровя да намеря телефона за записване. Аз лично отивам не заради безплатния ехограф, а защото искам да видя и да питам, имам конкретни въпроси. В тоя ред на мисли ако някой се сеща нещо за питане, а не може да идва, да пише и аз ще препредавам после. За момента мен ме интересуват следните неща - цени за присъствие на таткото, ВИП зали и стаи (искам и да ги видя, ако е възможно!), цена на епидурална, цена и условия за раждане във водното легло, колко време след раждане (нормално и секцио) ти носят бебето за първо кърмене, какво да правим, ако не си следим бременността при тях, а ще раждаме там - кога и дали трябва да се ходи предварително на преглед там и т.н. Ако някой има още въпроси, да пише, ще си ги запиша на лист и живот и здраве ще питам, като му дойде времето.

След малко тръгвам към лекарката, моля ви стискайте ми всички палци, че се чувствам уплашена като малко момиченце!  Rolling Eyes

# 53
  • София
  • Мнения: 541
Здравейте и от мен! Много се радвам че всички сте добре и растете. Относно големините на бебето - не се притеснявайте излишно - бебетата сега се развиват и ако този месец са по- едри, то другия може и да са си в норма.  Simple Smile Аз каката трябваше да я родя на 17.01 - според ехографа (още от самото начало), по документи трябваше да е на 06-07.01 и ме бяха приели за преносване!? А тя си се роди на 17.01 с прекрасни размери и не беше със симптоми на преносване!
НИМ - за подуването на краката - почивай вечер с вдигнати крака и ако се наложи ще ти изпишат магнезий. А ако случайно излезе албумин - моля те повтори изследването със стерилно шишенце. Аз го направих и да видиш как се оказа че всичко е ОК. Иначе си пия магнезия наред с всички останали добавки и витамини.
(Но на мен и ми изтръпваха краката през нощта и се събуждах от болки. Twisted Evil)
Поздрави

# 54
  • Мнения: X
Благодаря за изчерпателния отговор и инфото!
Не се притеснявай, всичко ще бъде наред- с бебка сте в супер форма Laughing Стискаме всички пръсти!

# 55
  • София
  • Мнения: 3 099
Водно леглоо? Я някой да обясни.... Shocked

# 56
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Нали казаха, че там е първото водно легло за раждане, ама още се обучават лекарите. Ив пак си пропуснала клюките Stuck Out Tongue

# 57
  • Мнения: 385
Аз пък да ви се оплача от мойта мама. Вчера след лекцията (следродилна депресия) отидох да я видя и й казах че тя ще ми бъде душеприкашчика когато ме хване депресията, а тя : "Ха ха ха каква депресия - като те завърти работата около бебето няма да имаш време за никаква депресия. Ти квото прочетеш в интертет...".  Обиди ме тона й тази категоричност все едно тя изобщо не го е изпитала newsm61 И като ми падна пардето и  й казах че я зачерквам от списъка като неподходяща, че явно тя е била една желязна майка - звеноводка (нали се сещате - едно време комунягите насаждаха мнението че жената е твърда като скала и не може да показва слабост). Станах и казах че е време да си ходя, но като ливнаха ония сълзи... newsm45 немога да се успокоя..... Майка ми ме прегръща : "Извинявай не исках да те обидя, какво казах, айде пак аз виновна...." И това ме вбеси още повече - се нея да успокояваме... и си тръгнах разплакана, дори не ме спря.....

# 58
  • Мнения: 1 289
Спокойни Нинище,знаеш ги какви са майките...Понякога изобщо не се замислят дали ни засягат с приказките или не,така че горе главата.Остава само да се надяваме да не ни хваща депресията.Аз пък снощи се наплакакх,защото мъжо беше изхабил водата в бойлера и не ми го беше включил,хем знаеше,че ще си взимам душ.Наложи се поне главата само да си измия и то със студена вода.  #2gunfire А днес сутринта преди работа си довъших душа...И мен големи нерви ме гонят,но както виждам не съм единствена...Трябва да си пазим бебоците и да не се ядосваме много и то все за глупости baby_neutral

# 59
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Нинче  я споко, жената си каза че никой не пропуща и няма к'во да са правят на луди наще майки. Пък поплакала си ,няма лошо, ма недей го взима при сърце. Те наистина така са били учени, че трябва са твърди и само да са усмихват на мъжа си като родят, супер щастливи. Зарежи ги тея работи, като не те рабира мамето, няма да споделяш с нея тия неща и толкова. Разни хора, разни идеали както е казал поета. Аз вчера си казах на милото, че к'вот имам за казване той ще го слуша и човека си легна у 21  smile3532

Общи условия

Активация на акаунт