НоЩното кърмене = лоШ навик

  • 1 781
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 434
Синът ми не съм го кърмила от гърда /изцеждах се и давах с шише/, будеше се постоянно нощем, пиеше по литър вода и 2/3 от нощта се разнасяхме на ръце.
Сега с малката се кърмим - в началото се будеше само 1 на нощ да яде, но сега е ужас, непрекъснато ми виси на цицата  Mr. Green, но предпочетам така, отколкото да ми къса ръцете, особено нощем. А "вредният навик" се изживява с годините Hug

# 31
  • Мнения: 3 092
И ние се кърмим по 2-3 пъти нощем а като почнат зъбите не знам.Нямаше да ми тежи ако не живеехме сами и имаше кой да ми помага през деня-поне боклука да изхвърли или ако щерката спеше поне по един час след обяд та да мога и аз да не припадна.Всяка сутрин се събуждам с главобол от недоспиване кръвното ми се е срутило кой знае колко и ми се иска да си поспя малко.Всяка нощ докато я кърмя си повтарям -това е временно а друг път си поплаквам тихо от умора.Знам че като дойде бебето не е време за наспиване и няма да я насилвам да се отказва а не знам и как 78защото е малка , но на всички мой познати майки бебенцата спят.Искам и аз ::

# 32
  • Мнения: 988
И ние се кърмим по 2-3 пъти нощем а като почнат зъбите не знам.Нямаше да ми тежи ако не живеехме сами и имаше кой да ми помага през деня-поне боклука да изхвърли или ако щерката спеше поне по един час след обяд та да мога и аз да не припадна.Всяка сутрин се събуждам с главобол от недоспиване кръвното ми се е срутило кой знае колко и ми се иска да си поспя малко.Всяка нощ докато я кърмя си повтарям -това е временно а друг път си поплаквам тихо от умора.Знам че като дойде бебето не е време за наспиване и няма да я насилвам да се отказва а не знам и как 78защото е малка , но на всички мой познати майки бебенцата спят.Искам и аз ::

Миличка колко мъчно ми стана  Sad помня кога се чувствах и аз така. И ние се гледаме сами... Наистина е временно обаче, като ви гледам възрастта всеки момент ще влезете в "златните четвърти и пети" след коликите, преди зъбите, без скокове в растежа. Бебето ще започне дасе заиграва през деня дори когато е будно и няма да виждаш толкова зор. А когато пак започне да не спи от зъбите, ти ще си вече по-силна и отпочинала, а и през деня ще имаш по-голяма свобода.

А че на всичките ти познати майки бебетата спят - не бъди толкова сигурна. Хората много обичат да се фукат колко им спели бебетата, често без покритие. Аз дълго време мислех, че бебетата на АМ до едно спят нощем, защото майките всеки път ми казват "Ау, не, той/тя вече не яде нощем, а ти горката я храниш по два-три пъти, ужас" Обаче после се оказа, че да, те не ги хранят нощем, но бебетата се будят и майките ги разнасят недоспали, бутат биба, бебето я плюе, бутат пак, наливат водичка... ти представяш ли си да трябваше да правиш това по цяла нощ?

Не се давай, най-трудното почти мина - и после ще има тежки периоди, но чак така няма да бъде (поне до второ  Wink ) Hug

# 33
  • Мнения: 3 500
Така ще каже лекарката, щото така са я учили, ама не забравяй, че кърменето е не само ядене, а и връзка с мама.

След като никнат зъбки и тн, сукането успокоява.
Смятам, че по-добре 10 мин кърмене, отколкото цяла нощ рев, вода, рев, вода, носене на ръце, рев, вода, носене на ръце, рев и така до сутринта....
Peace
Абе какво им се връзваш на тия педиатри!

# 34
  • Мнения: 1 559
И ние сме от тези дето се кърмим по цяла нощ...но вече свикнах...имахме известно време,през което не само че се кърмихме посред нощ,но и не и се спеше,пeeше си,ревеше и беше едно разнасяне от стая в стая...ужас.От няколко дни маи се поуспокои малко,дано продалжи така,че е доста изморително... Cry

# 35
  • Мнения: 3 810
не успях да прочета всичко, но ще го направя по- късно(само да ми излиза в списъка). Ние сме от тези с Лошия навик. От две вечери ме болят зърната, защото почти денонощно на тях висят 10кг. Crazy
Вредно ама каво да правим?
Айде, пък посред нощ ще прочета какво сте изписали на 2стр.(стигнах дотам)

# 36
  • Мнения: 7 605
Татяна, след като имате проблем със заспиването, често будене и принципно със спането, горещо ти препоръчвам да прочетеш 'Jedes Kind kann schlafen lernen'. Твърди се, че това е най-добрата книга по въпросите на спането при бебетата и малките деца по нашите земи. Там има и някои практически указания как да се справиш с проблема. За мен те са малко драстични и така и не съм ги прилагала, но книгата със сигурност ще даде отговор на въпросите ти.

Знам я книгата, Вяра. Но и zа мен е твърде драсти4на, това е то4но дресиране на детето. Те са немските Ферберовци, каzват да се оставя детето да реве до 10минути, ако се буди преz ноЩта, да се държи будно цял 4ас беz да му се полага неЩо zа пиене/ядене и пр. Не, мерси.  Няма да се мъ4им, в нета е пълно с отрицателни раzкаzи от родители, прилагали такива методии....
Искам да я нау4а да си zаспива в леглото, да, но бавно и с моята помоЩ. В момента я приспивам на ръце, но zаспива лесни4ко, zа 10, максимум 15 минути. Пък и ръцете ми ве4е вzеха да свикнат  Crazy

# 37
Казваш, че "напоследък" се кърмите през 2 часа. Мая е на 4месеца и две седмици и изминалата седмица беше кошмар за мен - ставане през 1-2 часа и успокояване само на цица. Видях се в чудо, докато не забелязах едно сладко зъбче на долния венец на Мая. А така се бях притеснила, защото детето си спеше нощем, само с едно будене за хранене и изведнъж тези проблеми със съня. Та се видях в чудо - топло ли й е, студено ли й е, не ми ли стига кърмата вече... а после и в памперсите имаше бели парцалки лактоза, та се тръшнах че я прехранвам.
Във всеки случай смятам, че лошите навици са тези, които вредят на теб и на детето. А една недоспала се, уморена и изнервена мама едва ли е по-лошо от цица за 5-10 мин и после сънннн.

Общи условия

Активация на акаунт