Поверие за бебешките дрешки???

  • 11 732
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 316
И моята майка тича да прибира дрехите, че като се стъмнело навън излизали злите сили  Joy
Аз пък я бъзикам да почне и тя да излиза щом трябва  hahaha

В стаята в болницата имаше няколко жени дето обменяха суеверия помежду си за това какво се слага на креватчето, под дюшечето, около креватчето, под него... и се наслушах...
Като започнаха да ме увещават да ги спазвам  ooooh! категорично отказах!  Naughty
Ако трябваше да ги слушам креватчето на бебка щеше да е като олтар на вещица - да виси кокоши крак, крило от прилеп, метла подпряна на него и още куп дивотии.  #Crazy

# 76
  • Мнения: X
да и аз го знам,но пък си ги оставям на простора по две причини:
1.Пера основно на нощна тарифа и простирам около полунощ,че ако ги оставя до сутринта ще се намачкат много в пералнята

2.Мисля,че през ноща въздухът е малко па-чист...поне на нашата улица,дето цял ден автобуси и,камиони и какви ли не МПС-та бълват пушеци...

# 77
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не вярвам в подобни глупости. Понякога се чудя защо хората сами си усложняват живота.  newsm78

# 78
  • Мнения: 992
и аз го знам това поверие, и в началото мама докато беше при мен постоянно събираше прането, аз не го спазвам пера предимно вечер

# 79
  • Мнения: 3 356
Да,до 40 ден  Laughing.
Само че никога не ми е влияло  Whistling

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 14 070
Аз го спазвах с първите двама. Дори беше много трудно - тогава нямаше памперси и ги гледах с пелени и парчета от тензух. И вместо да си ги изпера вечерта и до сутринта да са изсъхнали, аз чаках да стане сутрин и да ги изпера там. Направо се чудя къде ли би е бил акъла  newsm78 Сега с малката гледах да избягвам простирането вечер, но не чак толкова стриктно и с памперсите не беше чак толкова наложително Simple Smile

# 81
  • Мнения: 3 356
Според мен е напълно безмислено-защо посред лято да прибирам дрехите вътре,като могат да си изсъхнат бързо навън.Изобщо не се впечатлявам на тикива неща.

# 82
  • Мнения: 8 242
Баба ми се опитваше и за моите дрехи да го прилага  Mr. Green
А на бебока всичко простирам вътре, че вънка много боклуци падат, а сме на 1вия етаж  Sick Но си замръкват де  Crazy А от скоро пускам сушилнята  Whistling

# 83
  • Мнения: 6 443
Темата и без друго е за поверия ,може ли някой да ми каже дали се купува нещо за бебчо преди да се е родило(освен работите за родилното и най-важните неща).Примерно кум 6-7 месец може ли да се запасявам?То може,но вие правили ли сте го от по-рано или сте чакали??

# 84
  • Мнения: 3 356
little^cuttie, аз нямах само корито,леген и повивалка,като влязох да раждам.Всичко друго беше изпрано,изгладено и подредено.Щом влязох в 7 месец,започнах със сериозната подготовка.В началото на 9м. сака ми за болницата беше готов и до врата.

# 85
  • Мнения: 962
Да и аз съм го чувала,но това със замръкването на простора е до 40 ден,аз си го спазих.

# 86
  • Мнения: 6 443
Значи и това са някакви бабешки поверия.За да ви разсмея,последното такова,което чух,беше,че ако мамата и таткото мълчели относно появата на бебчо,то щяло да се роди нямо!Какво ли няма да се измисли!!

# 87
  • Мнения: 5 026
Темата и без друго е за поверия ,може ли някой да ми каже дали се купува нещо за бебчо преди да се е родило(освен работите за родилното и най-важните неща).Примерно кум 6-7 месец може ли да се запасявам?То може,но вие правили ли сте го от по-рано или сте чакали??
Като влезох в 9 месец си купих всичко.Не съм спазвала това поверие.

# 88
  • Мнения: 7 474
 doh Боже, кой ги измисля тия глупости  doh Само това не бях чувала още Laughing

# 89
  • Мнения: 1 555
Аз съм го спазвала, а и продължавам да го спазвам просто защото през нощта дрехите се овлажняват вместо да изсъхват  Peace

Общи условия

Активация на акаунт