Коя е най-голямата ви грешка досега?

  • 3 617
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
и защо мислите,че е грешка?
Има ли моменти,в който си задавате въпроси от рода на "Ако не бях постъпил така в дадена ситуация,сега щеше да съм добре"

# 1
  • Мнения: 9 904
грешките са уроци. Ако не си научиш урока, получаваш двойка и следващия път.

"Ако не бях постъпил така в дадена ситуация,сега щеше да съм добре"
никога не ми е минавало през ум.

# 2
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 228
Може и да съм грешила но никога не съжалявам за нещо което съм направила.Отговорна съм за всяка своя постъпка и колкото и да премислям нещата не могат да се променят така че си свиркам и продължавам напред.

# 3
  • Мнения: 413
Според мен няма грешки, има уроци  Peace

# 4
  • Мнения: 5 622
 

 Let me think  Thinking

# 5
  • Мнения: 495
абсурд аз да греша  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 6 167
най-голямата ми грешка беше, че взех лесни заеми от банки.
изплувах, но това ми е обица на ухото за цял живот!
пари, които нямам и не са мои вече не харча
никакви заеми, никакви изплащания.
радвам се, че го научих сравнително млада.

# 7
  • UK
  • Мнения: 1 351
Да, грешила съм и още греша. Винаги съм се питала " Ако бях направила така дали нямаше да стане инак " но после виждам, че всичко е било за добре но все пак много боли. Особено когато става въпрос за здравето и за нещо за което копнееш толкова силно. Живота ми се смазва но съм горда със себе си когато съумявам да се съвзема и да изплувам на ново  Flutter

# 8
  • Мнения: 1 517
Тя е една и съща и не се научих от грешката си  Laughing :
Много бързо се привързвам, доверявам се и после серат отгоре ми!

# 9
  • Мнения: 2 211
Имало е много неща, за които съм се обвинявала, но не мога да кажа коя е най - голямата ми грешка. Може тепърва да предстои.

# 10
  • Мнения: 2 792
 Най-голямата ми грешка е сегашната ми работа, в голям филм се вкарах и още си блъскам главата как да се измъкна, има лесен начин, но не обичам простотии, много е сложно за обяснение, все се надям да се оправя. От друга страна покрай тази работа натрупвам много добър опит за страшно много неща, така че има и позитивна страна цялата работа.

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Един път не спрях, а трябваше... Слава богу, съм късметлийка и стабилна, та нямам последствия.

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нямам такава, която да е повлияла драстично на живота ми...

# 13
  • Мнения: 122
Аз никога не съм виновна. Все някой ми е виновен.

# 14
  • Мнения: 3 818
Нямам такава, която да е повлияла драстично на живота ми...

И аз така. Нищо, което да е променило съществено живота ми.
Като цяло обаче не се връщам назад. Много е лесно да прецениш като мине време от позицията на вече-знаещ-повече, че действието ти е било грешка. В дадената ситуация обаче, с наличната ми тогава информация, съм правила това, което съм смятала за най-правилно и затова не съжалявам за нищо.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
А след като си говорим за грешки, какво ще кажете за поуките ?
Мнозина говорят за грешки и уроци.
Вълнува ме колко често правейки една грешка и осъзнавайки я като такава в последствие, колко често вадите поуката от нея/ и колко време е нужно за това/, и същевременно случва ли се да повтаряте едни и същи грешки ?

# 16
  • Мнения: 5 468
В живота си съм правила две големи грешки. Едната на тема "мъже". Другата на тема "пари".
Вече съм много предпазлива на тези теми, чак мнителна... изчезна ми и романтизма, и доверчивостта, въобще, всичките ми качества, които ме правиха нежна жена - изчезнаха.
Подвила съм си опашката... по-скоро ми я подвиха. Хората обичат така. Още от раждането на човек, му търсят цаката да му подвият пустата му опашка.

# 17
  • Мнения: 3 818
А след като си говорим за грешки, какво ще кажете за поуките ?
Мнозина говорят за грешки и уроци.
Вълнува ме колко често правейки една грешка и осъзнавайки я като такава в последствие, колко често вадите поуката от нея/ и колко време е нужно за това/, и същевременно случва ли се да повтаряте едни и същи грешки ?

Аз лично съм установила, че трудно си взимам поука. Грешките си най-вече съм ги правила по отношение на приятелките си. И то дори не мога да го нарека грешка. Историята винаги се повтаря- хвърлям се с главата надолу, давам всичко на определен човек, после страдам. Предполагам, че следващият път може да се случи същото, тоест не е като да не съм се поучила, но някак си трябва да отрежа част от себе си, за да постъпя другояче. Затова решавам пак да пробвам по същия начин, барем успея този път и така докато свят ти се завие- все едно и също. Та поука си вадя, но какво от това, като след това я пренебрегвам отново Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 2 105
вие чували ли сте за виновен Стрелец  Joy
не?
ами значи и аз спадам в групатана Безгрешните  bouquet

а сериозно, опитвам се да не мисля за грешките си, така или иначе винаги достатъчно съм забатачила нещата, за да могат да бъдат поправени  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 3 611
Съжалявам zа неща, които не съм направила, не zа теzи които съм

# 20
  • Мнения: 1 006
Когато успея да я поправя   Praynig  ще ви се похваля.

# 21
  • Торонто
  • Мнения: 837
Свързана е с мъж. Старая се да не си спомням изобщо. Но каквото било било, да са ми живи и здрави близките другото няма значение.

# 22
  • Мнения: 4 392
На този въпрос мога да отговоря само на смъртния си одър, ако имам тази възможност.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 822
Малко грешки имам,но затова пък са все големи...Казват,няма непоправими грешки...Не съм съгласна с това.Някои изпити животът ни предлага само веднъж.И за тях няма поправителен...Понякога е трудно и почти невъзможно да върнеш казана дума,да поправиш сторено зло или да излекуваш наранена душа...Поуката може да ни послужи в различна ситуация и с различни хора,но това съвсем не заличава старите ни прегрешения.Въпрос на чест е,да поискаш прошка, и на достойнство,да продължиш с гордо вдигната глава.Друг ще ни съди,когато му дойде времето...

# 24
  • Мнения: 5 539
Точно в този момент си мисля, че най-голямата ми грешка е мъжът до мен. За жалост, непоправима #Puppy dog cry

# 25
  • София
  • Мнения: 498
Дадох доста пари на заем!!! На роднина и до момента - нищо. #2gunfire
Ама не е луд който яде баницата...

# 26
  • Мнения: 490
Според мен няма грешки, има уроци  Peace

Аз научих най-големия!

# 27
  • София
  • Мнения: 786
Сбърках че се омъжих! Sad

# 28
  • Мнения: 4 978
Не казвах на мама колко много я обичам и не й го показвах. Улисанса в сивото ежедневие, многото работа и малкото свободни мигове си мислех си, че има време.
Сега, колкото и да искам, не мога да го направя. Хиляди пъти на ден си го повтарям, но от това не ми олеква. Вече е твърде късно.
За съжаление, едва когато загубиш някого, осъзнаваш истински какво е означавал за теб.

# 29
  • Мнения: 805
Че оставих първата си и най-истинска любов да си отиде по най-нелепият начин. Още ме побиват тръпки от вина.

# 30
  • Мнения: 2 495
Най-голямата ми грешка може би, тепърва ще се случи... Rolling Eyes

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Избора ми на ВУЗ- СУ.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 381
Грешки може би съм правила много. Досега, винаги съм се измъквала суха, както пише за зодията ми - стрелец.

вие чували ли сте за виновен Стрелец  Joy
не?
ами значи и аз спадам в групатана Безгрешните  bouquet

а сериозно, опитвам се да не мисля за грешките си, така или иначе винаги достатъчно съм забатачила нещата, за да могат да бъдат поправени  Mr. Green
Аз обаче си признавам, когато съм сгрешила. Предпочитам сама да си посипя главата с пепел, отколкото някой друг да ми трие сол.
А може би най-голямата ми грешка, е че не си обръщах достатъчно  внимание в здравословно отношение и сега си бера горчивите плодове...

# 33
  • Мнения: 5 539
Да, и това също. Изборът на специалност. Човек на 18 години хвърчи в облаците, а псоле си носи последствията цял живот

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Мда, специалността в университета, не я взех и насериозно, поне някакви умения да бях придобила  Confused
Някои други неща, ама не са фатални, просто не бих ги повторила. Искам с тоя акъл да съм сега на 18... Grinning

# 35
  • Мнения: 1 629
Нареждам се тук, до филоложките Grinning

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Искам с тоя акъл да съм сега на 18... Grinning
И аз ooooh! Това щеше да е последната специалност, която бих избрала (географията) Tired

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Нареждам се тук, до филоложките Grinning

Бе аз психологията имах предвид, филологията по- бива....всъщност - все даскалски истории  Tired

# 38
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192

Ама това е поправимо бе, хора! Вземете мерки. Нали говорим и за поука...
Всъщност никога не знаеш дали тази "грешка" няма да ти потрябва...Аз съм инженер. Нежелана от мен специалност, но я завърших доста успешно. Нямах един ден трудов стаж по тази специалност, придобита 1992г. Завърших и икономика...Но ето, че сега наученото преди 15 години ми помага да съм далеч по-добра в професията си...А онези години ги смятах за загубени...

# 39
  • Мнения: 1 006
Точно в този момент си мисля, че най-голямата ми грешка е мъжът до мен. За жалост, непоправима #Puppy dog cry

Не че е лесно, но не е непоправимо. Peace

# 40
  • Мнения: 3 268
Бих повторила всичките си грешки до една,нали ако не правим грешки,няма да се научим да постъпваме правилно Rolling EyesСлава богу фатални грешки не съм правила

# 41
  • Мнения: 6 167
А след като си говорим за грешки, какво ще кажете за поуките ?
Мнозина говорят за грешки и уроци.
Вълнува ме колко често правейки една грешка и осъзнавайки я като такава в последствие, колко често вадите поуката от нея/ и колко време е нужно за това/, и същевременно случва ли се да повтаряте едни и същи грешки ?

аз след грешка винаги вадя поука, извод.
както след филм или прочетена книга все се питам " каква е поуката , какво искаха да ми кажат  и тн". винаги си правя разбор  Mr. Green навици от детството ( благодаря, дядо) Wink
да си призная рядко повтарям една и съща грешка.

но грешка, която повтарям е например доверчивостта ми.
както и това , че за мен хората са първо добри и после лоши.
гледам с голямо доверие на всеки, който влиза в живота ми, приемам го за добър, впоследствие се разочаровам. докато май по-щадящото е да приемаш хората за лоши, и в последствие да се убеждаваш в качествата им , и да ти се доказват, като добри.
но някак си , не искам да поправям тази грешка, мисля, че ще загубя нещо от себе си.
давам си сметка за нея, но не правя особено много, за да я поправя.

# 42
  • Мнения: 4 978
но грешка, която повтарям е например доверчивостта ми.
както и това , че за мен хората са първо добри и после лоши.
гледам с голямо доверие на всеки, който влиза в живота ми, приемам го за добър, впоследствие се разочаровам. докато май по-щадящото е да приемаш хората за лоши, и в последствие да се убеждаваш в качествата им , и да ти се доказват, като добри.
но някак си , не искам да поправям тази грешка, мисля, че ще загубя нещо от себе си.
давам си сметка за нея, но не правя особено много, за да я поправя.

Lennie, ако приемаш хората по default за лоши е все едно да ги осъждаш без вина.
Остани си такава, каквато си. Винаги ще има разочарования, няма как да се "оперираме" от това.
А и, ако живота от време на време не нагарча, ще забравим да се радваме и на малките неща.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Според мен няма грешки, има уроци  Peace

Да, ако погледнем живота доооста отгоре.. newsm78

# 44
  • Мнения: 1 243
Най-непростимата ми грешка е,че не успях да покажа на баба ми и дядо ми колко много ги обичам,макар те да го знаеха.Дори когато бяха болни и знаех,че краят е близо,все се случваше нещо,което не ми позволяваше да прекарвам толкова време с тях,колкото на мен ми се искаше..А бяха най-добрите хора на света!  Cry Сега толкова много ми липсват и вината ме изяжда отвътре, но е вече късно! Дано знаят там,където са,какво наистина чувствам...

# 45
Най-голямата ми грешка е, че бях на неподходящото място в неподходящото време.

# 46
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Че се върнах в България! Banghead

# 47
  • Мнения: 4 473
А след като си говорим за грешки, какво ще кажете за поуките ?
Мнозина говорят за грешки и уроци.
Вълнува ме колко често правейки една грешка и осъзнавайки я като такава в последствие, колко често вадите поуката от нея/ и колко време е нужно за това/, и същевременно случва ли се да повтаряте едни и същи грешки ?

Додо както винаги чете мислите ми. За съжаление или не повечето ми грешки не ги приемам по-късно като уроци, а като нещо неизбежно случило се, понякога и зло. Осъзнавам, че е грешка, но това по никакъв начин не ме имунизира да не я повторя. Защо ли?!? Нямам категоричен отговор на този въпрос, само предположения и най-честото такова е, че разумът при мен е подвластен на чувствата, колкото и да ми се иска да е обратното. Повторението на една грешка обаче не винаги означава подобно развитие/финал. Сигурно точно това, че едно и също поведение, макар и при подобна ситуация води до съвсем различно развитие, подсъзнателно ме кара да я правя. Пак става въпрос за надмощие на емоцията над разума. Друг е въпросът колко обеци имам.
Трудно ми е да определя конкретно някоя своя грешка като най-голяма. Може би тази, че допуснах обстоятелствата да контролират животът ми е водеща в класацията.

вие чували ли сте за виновен Стрелец  Joy

Я ми виж личната титла.

# 48
  • Мнения: 4 978
А учите ли се от чуждите грешки?
Или първо ги правите свои?

# 49
  • Мнения: 4 473
А учите ли се от чуждите грешки?
Или първо ги правите свои?

"Око да види - ръка да пипне", това съм аз.

# 50
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Имам няколко и все  много големи грешки. Някои съм пооправила (за съжаление е невъзможно да бъдат поправени съвсем), други поправям в момента и ще поправям в бъдеще (живот и здраве), а трети просто са непоправими независимо от всичко. Поука съм си взела за всяка от грешките и не мисля, че бих ги повторила. И ако не бях направила тези грешки, да животът ми със сигурност би имал съвсем друг смисъл и посока най-вероятно по-добри от сегашните.

# 51
  • Мнения: 4 978
А учите ли се от чуждите грешки?
Или първо ги правите свои?

"Око да види - ръка да пипне", това съм аз.

strelche®, като те чета и все си представям, че си порасналия вариянт на дъщеря ми.  Hug

# 52
  • Мнения: 2 040
Само за една грешка съжалявам в живота си, въпреки че я направих, заради грешка на друг човек  ..
Всички останали грешки съм ги правила и съм си взимала поука от тях, не ги повтарям, така че не съжалявам за тях въобще .. отворили са ми очите за в бъдеще  Peace
От чуждата грешка много трудно може човек да си вземе поука, щото много си казват: нали не е на мойта глава ... на мен няма да се случи ... и т.н.,  но когато дойде и опре ножа до кокала, тогава си дава сметка че е трябвало да си вземе ... Така и аз, понякога взимам, понякога съжалявам, че не съм ... но така е трябвало да стане  Peace

# 53
  • Мнения: 6 164
Аз съм безгрешна! hahaha

... и аз гледам на грешките, като на уроци. Всеки човек греши, не се ражда научен, важното е обаче да ти влезе в главата нещо след това.


А учите ли се от чуждите грешки?
Или първо ги правите свои?

Не, аз трябва да си счупя главата сама! Rolling Eyes

# 54
  • Sf
  • Мнения: 808
Даже в множествено число... Грешки за смет заменяяям Simple Smile Simple Smile Simple Smile Сметта за нови сливи Simple Smile

# 55
  • Мнения: 8 505
Чак големи грешки-не,но пък са доста Rolling EyesПриемам го като уроци,да.Лошото е,че понякога се оказва,че не съм си научила урока ooooh!

# 56
  • Монтана
  • Мнения: 499
СПОРЕД МЕН БИ ТРЯБВАЛО ДА ПОПИТАТЕ СЪПРУГА МИ КОЯ Е НАЙ ГОЛЯМАТА ГРЕШКА КОЯТО СЪМ ПРАВИЛА СПРЯМО НЕГО  ooooh!СРАМУВАМ СЕ

# 57
  • София
  • Мнения: 2 381
Що се отнася дали съм си взимала поуки от чуждите грешка - да и то много често, особено в работата. Гледайки как някой друг греши е по-лесно да оцениш обективно ситуацията и да прецениш собственото си поведение в подобна случка след време.

# 58
  Не се научих да казвам на хората в очите, когато грешат спрямо мен , а ги търпя ли търпя.Това е кофти положение ooooh!

# 59
  • София
  • Мнения: 11 117
Наивността е най - голямата ми грешка.

# 60
  • София
  • Мнения: 1 105
най-голямата ми грешка беше, че взех лесни заеми от банки.
изплувах, но това ми е обица на ухото за цял живот!
пари, които нямам и не са мои вече не харча
никакви заеми, никакви изплащания.
радвам се, че го научих сравнително млада.

Това може да се каже, че е и моята грешка!!!

# 61
  • Мнения: 3 861
Съжалявам, че послушах майка ми, когато ми забрани да уча това, което искам и се наложи да избирам компромисен вариант

# 62
  • София
  • Мнения: 1 244
Няколко ... когато се опитвам да поправя някоя грешка, като правя друга грешка...  doh
... нЕма измъквация ...  Mr. Green

# 63
  • Мнения: 1 416
Най-голяма грешка нямам. Грехове имам - за някои от тях дълбоко съжалявам. Бяха спрямо най-близките ми, поставях ги пред изпитания, които не заслужаваха...
Някога си позволявах да живея, както намеря за добре. Да правя, каквото ми се прииска. Да се разнообразявам всякак. Да поемам какви ли не рискове...
Много забранени плода съм изяла. Всички казваха, че правя грешка. Аз обаче стоя зад нея и се радвам, че си я позволих. Щастлива съм, че се докоснах до много неща. Съжалявам, че беше за сметка на любими и добри хора.
Сега този начин на живот ми липсва - адски много... Примирила съм се, че ще съм обиконовена. Много ми е трудно, но вече търся друг тип свобода... Дано да я намеря скоро... 

# 64
  • Мнения: 334
Добре де всички грешим хора сме.
Замисляли ли сте се как една и съща грешка от двама души се приема различно?

Според мен всеки преценява грешките си според собствена призма,  понякога изкривена от обстоятелствата.
Аз съм допускала грешки,които са ме научили на много,но и са ми оставили следи.

# 65
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Тя е една и съща и не се научих от грешката си  Laughing :
Много бързо се привързвам, доверявам се и после серат отгоре ми!
Присъединих се!

# 66
  • Мнения: 494
Че се омъжих на пук на родителите ми прекалено рано Close ,а срещнах истинската любов прекалено късно и си позволих да се влюбя . Cry

# 67
Винаги една и съща -предоверявам се.Опитвам да се  поуча от нея,но още не успявам.

Последна редакция: сб, 14 окт 2006, 09:52 от постоянен гост

# 68
  • Мнения: 4 806
Ако става дума за грешки - кой ли не ги прави. И аз съм правила много ... Вярно, че ако в един ден приемеш, че това е грешка, може някой да се окаже, че не е ... нещата се обръщат. Такова нещо се явява изборът на образование, например. Но това не е точно грешка. Но миналото няма алтернатива - което се е случило, не можеш да го промениш. Можеш да повлияеш на последствията, които предстоят.

Ако става дума за грехове, като неправилен избор, който оскатява твоя или на близки хора живот, наранява невинни - да, имам си един мнооого голям. Приемам, че оттук нататък все ще оправям последствията от него. Мисля, че си взех някакви поуки от него. Всъщност не, не поуки, а дълбоки резки по челото... за да не забравям, кои са истински важните неща.

# 69
  • Мнения: 990
Че оставих първата си и най-истинска любов да си отиде по най-нелепият начин. Още ме побиват тръпки от вина.
и аз направих подобна грешка.... Confused

Общи условия

Активация на акаунт