СНБМ - инициативи свързани с бременността, &#

  • 24 733
  • 665
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 336
.....Тая фраза за личното пространство на лелките ме разби. Личното им пространство е в тоалетната и вкъщи, щом са си избрали такава професия.

Трябва да се провери, ще опитам да намеря нормативния документ (мисля, че е Конституцията  newsm78), но става въпрос за нарушаване на личните права.
Охранителни камери се поставят на обществени места, където има голям поток от външни хора и значителен риск да бъде извършено престъпление (обикновено кражба). В случая с ДГ няма външни хора, няма проблем.... нещо такова.


П.С. Намерих това:

Чл.30. (1) Всеки има право на лична свобода и неприкосновеност.

Чл.32.
(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.


Именно, Инче, ако искат да робатят тази работа би трябвало да разбират важността на подобна стъпка и да дадат съгласието си.

Мими, мерси за линка към програмката, свалям я, дано успея сега да прочета линка от Коала.

Вики, честит ти имен ден на паретица  bouquet да ти е живо и здраво името и ти също Heart Eyes
Да ви се маха здравния карък от къщи, какво е това нещо при вас не знам ooooh!
Благодаря ти за инфото за камерите Hug

Евче, още веднъж честит ти именник, да расти голям и силен мъж  bouquet

Коалка, срещата мина супер организирано, решихме доста неща, Хриси ще ти ги напише по дневен ред, това, което  се сещам е, че решихме важните неща да ги пускаме в мейла и да не ги коментираме тук. Сайта ще го задействаме в най-скоро време и всички ще имаме мейл с първата буква от името, точка и после фамилията, плюс кльомба снбм.орг.

Утре пускаме въпросното писмо, което Хриси е написала.

Логото е ясно, номер 2 от страница 3, ще е в оранж, решихме и визитките как ще ги направим, но май предпочитам да не пиша тук.

В сайта ни ще си имаме форум, който ще е само за членовете, за да можем да гласуваме каквото е необходимо.

Разпределихме задачите горе-долу, ти си разпределена /ако си съгласна/ да отговаряш за помощите за първокласниците и за контакт с местните медии.

Хриси ще напише подробно кой за какво и как отговаря. Или пък Доли.

Още чакаме за кръглата маса, но трябва д подготвим добре материалите.

Решихме да говорим и за помощите за първокласници/доколкото помня/, защото част от нас съкратиха времето, което би им било нужно. Доколкото помня решихме да си кажем позицията, както и позицията ни за случката, която Влади коментира в БТВ онзи ден.

Друго не мога да се сетя в момента.

Нанасям в момента корекции в писмото, до 10 минути ще го пусна с корекциите.  Peace

# 601
  • Мнения: 3 336
Хриси, готови са корекциите, завършека съм го копнала и попроменила от този на петицията. Смятам, че е добър.

Също така мисля, че не пречи да се принтира петицията с подписите и да се напише в писмото, че се прикрепя петицията с уговорката, че е пусната с нета миналата седмица и още хора продължгават да подписват и да взимат отношение, така че може да се копира линка и да влизат да си проверяват. Дали ще имв ги принтираме или ще видят сами докъде е стигнала подписката, смятам, че не е от значение.  Peace

# 602
  • Мнения: 1 671
Благодаря, Мишленце.

Ще чакам нещата от Хриси.

Разпределението за мен ми харесва Laughing

# 603
  • Мнения: 1 671
Допълних корекции по писмото върху варианта на Кали в общата поща.

Направих потребителската сесия 60 минути, защото 30 са малко, когато се работи по текстове.


Момичета, дайте да помислим за общ подпис на всички от Сдружението , по подобие на момичетата от ДБМ. Аз сложих линк към петицията за завареното положение, ако искате го направете и вие. Но трябва да сме еднакви, тъй че предлагайте ...


ПС: Много самотна се чувствам от два дни в темата ни Cry

# 604
  • Мнения: 2 070
Коалка, все пак е събота и неделя. Да уточня, че предложих ти да се занимаваш като цяло с проблемите на учениците, а не само за тия помощи, не знам как го е написала Хриси, но е добре да има някой, който следи отблизо промените в образователната система и вс с учениците. Ти ще кажеш съгласна ли си, дано и Хриси да ме е разбрала. Аз имам въпрос - Хриси, това, което написа за мен - околна среда,паркове...имаше предвид по принцип или за кръглата маса? Защото Еви нали си има включено към текста за детските заведения и проблемите с подлезите и КАТ инициативата. нещо се обръкахи се разсеяхи и точно за тия неща не разбрах кой кво.
С Мими и Жени и трите ни хлапета днес пак бяхме на същото място и гледахме куклен театър, мн приятно, има всяка неделя, може да се събираме отвреме навреме с дечурлигата, който е свободен... Дори и да няма театър има две каки, които се занимаваг с дечурлигата в детския кът и не е зле...

# 605
  • Мнения: 2 070
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141123.0 - това етема в Клюкарника, предложили са писмо-подписка по случая с битите дечица...

# 606
  • Мнения: 4 181
Момичета, само прелитам.
Видях ви корекциите, приех повечето от тях, благодаря ви  bouquet
пратих на пощата редактирания вариант, моля ви ако правите още корекции да е върху него Hug

# 607
  • Мнения: 4 978
...пратих на пощата редактирания вариант, моля ви ако правите още корекции да е върху него Hug

В пощата е качена и програмата на работната група на МТСП, в която Хриси ще участва, както и протокола от първата среща. Ако имате идеи и въпроси, днес е времето да ги напишете.

# 608
  • Мнения: 4 978
Една идея за седмични "срещи" на сдружението - например всеки понеделник или петък, в определен час, да планираме и обсъждаме ангажиментите си за текущата/следващата седмица:

- Направете си регистрация в skype (който няма);
- Купете си слушалки с микрофон (има и х5-6 лв. и вършат работа);
- В определеното време в skype се прави конферентна връзка и можем да говорим он-лайн, без ограничение за времето и броя на участниците в сесията. Единственото условие е да се изслушваме и да не говорим един през друг.

Мисля, че това много ще ни помогне да оптимизираме комуникацията, да взимаме по-бързо и лесно решения и най-вече в "срещите" да участват и момичетата от страната!

Очаквам мненията ви.
Ако всички сте съгласни - действайте.

П.С. Не помня в кого остана списъка с контактите на всички, но моля да го напише и да го пусне в общия мейл, както и да се добавят тези, на момичетата, които не присъстваха.

Последна редакция: нд, 12 ное 2006, 19:08 от LadyAutumn

# 609
  • Мнения: 4 978
Момичета, дайте да помислим за общ подпис на всички от Сдружението ...

Браво Коалке, както винаги си на ниво!

Предлагам нашите подписи да бъдат логото на сдружението и уеб-адреса (линк към него).
А когато имаме конкретна кампания - лого + слоган на кампанията (линк към темата или мястото, където е разяснена)


Гери, предложението ми за медиите е на ниво не само град Пловдив, а регионално или за цялата страна (ако Янич откаже да поеме източна България).

# 610
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Една идея за седмични "срещи" на сдружението - например всеки понеделник или петък, в определен час, да планираме и обсъждаме ангажиментите си за текущата/следващата седмица:

- Направете си регистрация в skype (който няма);
- Купете си слушалки с микрофон (има и х5-6 лв. и вършат работа);
- В определеното време в skype се прави конферентна връзка и можем да говорим он-лайн, без ограничение за времето и броя на участниците в сесията. Единственото условие е да се изслушваме и да не говорим един през друг.

Предлагам още месечно среща на живо. Хубави са и живите контакти.
Аз имам skype, но рядко влизам. Имам и слушалки, но не ги ползвам. Защото съм на трафик и skype-разговорите бързо ми го източват.
В мен има един от списъците на контактите. Ще се опитам да допълня и да го кача.

# 611
  • Мнения: 214
Момичета,
по повод Отвореното писмо за завареното положение не смятате ли, че е редно  да го пуснем така в електронния вариант към новините и сутрешните блокове на БТВ и Нова Телевизия, Канала и т.н., за да дадем гласност и  да позашумим. ..Така шансовете ще са ни по-големи за успех.Но може би пак ще поканят някой от Сдружението и трябва да има готовност от ваша страна за реакция(което едва ли е проблем)...

# 612
  • Мнения: 1 671



Гери, предложението ми за медиите е на ниво не само град Пловдив, а регионално или за цялата страна (ако Янич откаже да поеме източна България).

За Пловдив просто няма какво да говорим, за национален мащаб опасенията ми са, че не познавам доста колеги, обаче нищо не ми пречи да поема разпращането на информация, прессъобщения и т.н. Разбира се, изявленията в националните медии остават за вас, софиянки мили Grinning, по разбираеми причини.

За подписа - още вчера мислех да си сложа и логото, но все още не знаех какво сте решили на срещата. Сега отивам да си го кача и него.

# 613
  • Мнения: 145
Деска,благодаря ти за ес-ем-есите,видях че си ми пратила душка,ама целия ден спах като премазана от валяк!Мъжо пое бебока и аз спах ли спах.Имам някакво адско главоболие и не ми минава вече трети ден, заедно с болки в очните кухини,запушен нос а май имам и температура...ама кой ше седне да я мери.Та по-хубаво,че поспах щото найстина ми е зле!
Та така кихам пърдам и ке издам дружината...такава ми е хавата в момента!Извини ме и всички,които са се почуствали подведени от липсващата ми персона!Надявам се да сколасам все нявга да се компенсирам!
Иван Бедров стартира ново предаване-РЕАЛНО/нова ниша!/то неговото хлапе трябва да е точно в детска градина...

# 614
  • Мнения: 145
Относно камерите-мисля,че трябва да станат задължителен атрибут на охраната,все пак има и деца на по-заможни и известни персони/а навън са задължителни заради,терористичните
нападения и отвличания с цел откуп/И не виждам да е невъзможно ако и да развалят кефа на лелките!
Абе много съм ядосана от детската кухня!Веднага да споделя с вас!
Значи цялата тази седмица сме без заверки за седмицата и съответно сме лишени от манджа,щото на лелката не и разрешавали да заверява в деня за продажба.С други думи не можеш да завериш ако нямаш купони Shocked,ако купиш обаче и в същия ден не се заверява оставаш лишен за цялата седмица Sad!
Моля,споделете повече подробности и по този проблем ако можете!
Ние сме на кухнята на ул.Одрин.
Много приятно съм впечатлена от кухнята във Варна.Отиваш купуваш си купони за 1-ва или 2-ра група и ти сипват не в противните бурканчета на Ганчев ами в кутийки по400мл.Страхотно!Моя си хапва добре и не му стига яденето от кухнята.Освен това варненци работят и събота и неделя какво ще кажете а?А тия тука почиват на всички празници,плюс последния петък на месеца newsm78...Варненци продават купони два дни през седмицата и хората си знаят да си направят сметката. :ooooh

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт