СНБМ - инициативи свързани с бременността, &#

  • 24 716
  • 665
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4 978
...Много приятно съм впечатлена от кухнята във Варна.....Освен това .... работят и събота и неделя....Варненци продават купони два дни през седмицата и хората си знаят да си направят сметката. :ooooh

Да, но малката и важна подробност е, че във Варна детската кухня допреди месец-два беше 40 лв. Тук нали се сещаш колко е?

# 616
  • Мнения: 2 534
Относно камерите-мисля,че трябва да станат задължителен атрибут на охраната,все пак има и деца на по-заможни и известни персони/а навън са задължителни заради,терористичните
нападения и отвличания с цел откуп/И не виждам да е невъзможно ако и да развалят кефа на лелките!

Нека има камери , но аз лично съм против те да имат връзка с интернет в реално време .
Никой не може да ми гарантира , кой и къде ще може да наблюдава детето ми .
Съгласна съм , ако камерите правят запис , който може след това да се проследи "при случай на нужда" , от родителя и директора на детското заведение .

Искам и аз да променя променя подписа си ... адреса на сайта + логото

Анимини , не мога да разбера ... не са ти дали храна в деня , в който си закупила купоните или просто не са ти ги заверили ... с тия кухни и тия заверки , е`гати  Sick

# 617
  • Мнения: 2 534
...Много приятно съм впечатлена от кухнята във Варна.....Освен това .... работят и събота и неделя....Варненци продават купони два дни през седмицата и хората си знаят да си направят сметката. :ooooh

Да, но малката и важна подробност е, че във Варна детската кухня допреди месец-два беше 40 лв. Тук нали се сещаш колко е?

Вече и във Варна цените са същите , намалиха им ги  Mr. Green
От 1.60лв. на 1.30лв./ дневно

Последна редакция: нд, 12 ное 2006, 20:11 от писна ми

# 618
  • Мнения: 1 671
Момичета,
по повод Отвореното писмо за завареното положение не смятате ли, че е редно  да го пуснем така в електронния вариант към новините и сутрешните блокове на БТВ и Нова Телевизия, Канала и т.н., за да дадем гласност и  да позашумим. ..Така шансовете ще са ни по-големи за успех.Но може би пак ще поканят някой от Сдружението и трябва да има готовност от ваша страна за реакция(което едва ли е проблем)...


Идеята не е лоша, само да изчистим до последно всички корекции по писмото.

За микрофон и слушалки съм навита, обаче трябва разговорите да са в удобно време, което за мен е между 8.30 и 10 вечер.

Анимими, бързо оздравяване!

# 619
  • Мнения: 4 978
В общия мейл са коментарите ми по програмата на раб. група към МТСП утре и
само корекции на пунктуацията на ППГ-писмото

# 620
  • Мнения: 1 033
Много приятно съм впечатлена от кухнята във Варна.Отиваш купуваш си купони за 1-ва или 2-ра група и ти сипват не в противните бурканчета на Ганчев ами в кутийки по400мл.Страхотно!Моя си хапва добре и не му стига яденето от кухнята.Освен това варненци работят и събота и неделя какво ще кажете а?А тия тука почиват на всички празници,плюс последния петък на месеца newsm78...Варненци продават купони два дни през седмицата и хората си знаят да си направят сметката. :ooooh
Привет от Варна! Да кажа за кухните как стоят нещата тук. След протеста цената падна "драстично" от 1.60 на 1.30. Наистина в събота и неделя има дежурни кухни - майки, откъдето можеш да получиш храна. Сипва се в бурканчета, които майките си носим. Купоните се купуват в 1 определен ден седмица предварително.  Качеството е ... прилично, вкусно е, но се готви с прясно мляко. Иначе няма чакане за записването на кухня - отиваш, вземаш купони за следващата седмица без някой да те пита колко точно е голямо детето ти и без да се изискват някакви документи и това е.
Ако мога да помогна с нещо от ветровита Варна - насреща съм. Признавам си бе бой, че не съм стъпвала в общината от много време, но нямам физическа възможност, за което ме е много срам. Инето ми има скайпа, следя и темата постоянно.
Поздрави!

# 621
  • Мнения: 4 978
Момичета,
по повод Отвореното писмо за завареното положение не смятате ли, че е редно  да го пуснем така в електронния вариант към новините и сутрешните блокове на БТВ и Нова Телевизия, Канала и т.н., за да дадем гласност и  да позашумим. ..Така шансовете ще са ни по-големи за успех.Но може би пак ще поканят някой от Сдружението и трябва да има готовност от ваша страна за реакция(което едва ли е проблем)...


Идеята не е лоша, само да изчистим до последно всички корекции по писмото.


Само да внеса едно уточнение - писмото не е отворено. Но това не пречи медиите да получат прессъобщение с основните пунктове от него. Хриси ще пише повече по въпроса. Гери, текста на прессъобщението е в твои ръце.

# 622
  • Мнения: 4 181
Момичета, писмото, по-точно писмата са готови за принтене Heart Eyes
Съжалявам, но подписката няма да я печатаме и предаваме, не мжем да си го позволим с толкова малко подписи в нея Sad Знам, че времето беше малко, но за съжалени трябва да ги хванем преди са гласували бюджета, че после вече няма смисъл. ПО-добре е да не се показва според мен, защото само тръбим, че ощетените са над 16000, а в подписката има 270 гласа, от които и на мъже.
За съжаление гражданското обществов България още не е дорасло и малко се интересуваме от проблемите на другите. Предишното ни писмо намери широка подкрепа, защото проблемите в него бяха много, съответно засягаха широк кръг хора.
Сега случаят е друг и се вижда резултата, опасявах се, че ще се получи така, но какво да се прави.
За да се даде някаква гласност, смятам, че наистина ще е най-добре да се напише едно прессъобщение до медиите, за да им съобщим, че сме депозирали писмото. Така хем ще узнаят за исканията ни, хен няма да се излагаме, че подписката е с толкова малко подписи.
Ако междувременно подписката се оживи и някоя от медиите иска коментар за писмото, тогава ще кажем за нея.
Какво мислите по въпроса?

# 623
  • Мнения: 4 181
Гери, това с подписите е много добра идея  bouquet
Аз обаче нещо не съм в час, все не мога да си докарам повече от един подпис, а пък линк въобще не знам как да сложа Embarassed

# 624
  • Мнения: 4 978
... подписката няма да я печатаме и предаваме ....
... прессъобщение до медиите.....
Ако междувременно подписката се оживи и някоя от медиите иска коментар за писмото, тогава ще кажем за нея.
Какво мислите по въпроса?

Напълно подкрепям, това е и моето мнение.
Вярно е, че времето за подписката беше малко, но за сравнение в предишната до 3-тия ден имаше 4-5 хиляди подписа...
Надявам се прессъобщението да изиграе своята роля, още повече, че тази седмица предстои 1-вото четене на бюджета. Току-що в сутрешния блок на НТВ съобщиха, че днес тристранната коалиция се събира на среща точно по този повод. Наистина няма време, писмата трябва да се депозират днес.

# 625
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Подписах се току-що в писмото. Не бях разбрала за него по-рано.  Embarassed

# 626
  • Мнения: 1 671
Инка, Хриси, последно днес ли ще депозирате писмото до депутатите? Това е важно да се уточни за прессъобщението. При първа възможност ще го напиша, пускам го тук за поглед от всички и го пращам по мейлите, които имаме в общата поща.


И още нещо - ще трябва да дам някакви телефони, ако медиите търсят коментар от нас - но кои телефони, моля?

# 627
  • Мнения: 3 336
Ето това ме изуми:

Дирекции “Социално подпомагане”
•   Определят майките/осиновителки за включване по програмата.

Значи не всяка жена ще има право на детегледачка?!

Доколкото рабрах е прието, при положение, че майката използва болничен заради детето, в такъв случай не се плаща за това време на детегледачката.

Обаче при случай с 2 деца под 2-годишна възраст може да се получи следното: Едното дете трябва да влезе в болница, а другото да си остане вкъщи. Ако има баща в семейството бащата трябва да излезе и той в отпуск, за да гледа детето, тъй като това семеяство няма право на детегледачка.

Ако майката отглежда сама децата си или ако работата на бащата е свързана с продължителни пътувания обаче случаят става много интересен.  ooooh!

Въпросът тогава е ако това семейство има право само на една детегледачка, кой ще гледа второто дете, докато майката е в болницата с първото?

Опитах да се свържа с Хриси, но явно вече е на срещата. Дано успее да се свърже с мен преди края й. Снощи нямах възможност да вляза в нета Rolling Eyes

Сутринта гледах БТВ и казаха, че днес ще се срещнат шефовете на парламентарните комисии, за да обсъдят бюджета, който ще бъде приет още тази седмица Thinking Дано Хриси да е подала писмата предварително. Много ме е яд, че не сме ги пуснали миналата седмица. Sad

Дано все пак ги прочетат навреме, за да реагират Praynig

# 628
  • Мнения: 3 336
Момичета,
по повод Отвореното писмо за завареното положение не смятате ли, че е редно  да го пуснем така в електронния вариант към новините и сутрешните блокове на БТВ и Нова Телевизия, Канала и т.н., за да дадем гласност и  да позашумим. ..Така шансовете ще са ни по-големи за успех.Но може би пак ще поканят някой от Сдружението и трябва да има готовност от ваша страна за реакция(което едва ли е проблем)...


Напълно си права, АМ Peace  Само ми стана смешно как като е за пращане говориш за ние, а като е за реакция вече сме вие Joy Не се сърди, в рамките на шегата е коментара  bouquet

Анимими, да ги гониш тез настинки вече Naughty Wink

Това за последния петък от месеца почивка за кухнята не го знаех #Cussing out С другия проблем още не съм се сблъскала, защото сме за втора седмица с храна от кухнята, но ми се вижда нелогично. Аз като купувах купони друга жена заверяваше и моите купани и тези на всички останали. Ние взимаме от 8 ОДЗ, Борово.

Относно камерите-мисля,че трябва да станат задължителен атрибут на охраната,все пак има и деца на по-заможни и известни персони/а навън са задължителни заради,терористичните
нападения и отвличания с цел откуп/И не виждам да е невъзможно ако и да развалят кефа на лелките!

Нека има камери , но аз лично съм против те да имат връзка с интернет в реално време .
Никой не може да ми гарантира , кой и къде ще може да наблюдава детето ми .
Съгласна съм , ако камерите правят запис , който може след това да се проследи "при случай на нужда" , от родителя и директора на детското заведение .




Жени, идеята е, че ти въобще може да не разбереш за инцидента в детската градина.

Нека разкажа една лична случка за пример.

Като съм била малка и съм посещавала детска градина сутрин като са ме водели съм започнала да плача ако видя, че определена учителка е на смяна и не съм искала да вляза. В другите дни съм влизала без проблем при другата учителка.

Случвало ми се е неведнъж даже да бягам от градината заради тази учителка.

Един ден съм догонила майка ми на улицата с неистов рев. Майка ми неведнъж ме е питала защо така реагирам на другарката Чавдарова, която съм наричала Чадърова Crazy Обаче така и не съм й казала какво ме е плашело толкова в тази жена.

Аз също няма спомен сега, само помня, че ни караше да правим следната ~гимнастика~ преди сън - всички лягат по гръб на леглото си, и тя казва - ръцете нагоре, на рамената, отзад /зад гърба!!!/. Така трябваше да спим следобеден сън #Crazy Естествено аз не можех да спя по този начин.

Последва разговор с директорката и след направена забележка на въпросната учителка съм започнала да ходя без проблем, но така и никой не успял да ме накара да кажа какво ми е правела.

Жени ,ти сигурна ли си, че ако детето ти е заплашено с нещо да не казва какво му се случва в градината, то ще ти каже, за да отидеш да провериш записите? И дали ще ти го каже навреме преди да са изтрити архивите?

Аз след 8 часа вечерта не мога да влизам в интернет, така че варианта със скайпа не го виждам как ще стане, за мен специално newsm78

Коалка, днес трябва да депозира Хриси писмото. Според мен дай нейния телефон, пък тя ще определя кой кога и къде да ходи ако има интерес.

Изчакай с прессъобщението, първо опитай да се свържеш следобяда с Хриси да видиш депозирани ли се писмата и тогава действай.  Peace

За подписа е супер идеята.

Ради, моля те, кажи на сестра ти да направи логото в оранжево и формат, подходящ за подпис във форума Praynig

Нещата на анимими можем да ги използваме при инициативи пак отдолу като подпис и знак на инициативата Peace

# 629
  • Мнения: 2 070
Коалка, все пак е събота и неделя. Да уточня, че предложих ти да се занимаваш като цяло с проблемите на учениците, а не само за тия помощи, не знам как го е написала Хриси, но е добре да има някой, който следи отблизо промените в образователната система и вс с учениците. Ти ще кажеш съгласна ли си, дано и Хриси да ме е разбрала. Аз имам въпрос - Хриси, това, което написа за мен - околна среда,паркове...имаше предвид по принцип или за кръглата маса? Защото Еви нали си има включено към текста за детските заведения и проблемите с подлезите и КАТ инициативата. нещо се обръкахи се разсеяхи и точно за тия неща не разбрах кой кво.
С Мими и Жени и трите ни хлапета днес пак бяхме на същото място и гледахме куклен театър, мн приятно, има всяка неделя, може да се събираме отвреме навреме с дечурлигата, който е свободен... Дори и да няма театър има две каки, които се занимаваг с дечурлигата в детския кът и не е зле...

Хриси, уточни тия неща, при свободно време   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт