За пробиването на ушите

  • 24 223
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
На запад има практика да се пробиват ушите на бебетата още в родилният дом.Това ще рече 1-2 дена след като се роди бебето.Аз на моята дъщеря пробих ушите на 6 месеца и тогава съжалявах,че не съм го направила по рано.Много по рано.

# 61
  • Мнения: 11 818
Когато сама реши!! Това е личен избор!

# 62
  • Мнения: 6 390
На запад има практика да се пробиват ушите на бебетата още в родилният дом.
newsm78 това пък от къде измисли, бъди по конкретна - запад е много голям  Wink Grinning

# 63
За Италия съм сигурна,а за другите държави от ЕС само съм чувала.

# 64
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На запад има практика да се пробиват ушите на бебетата още в родилният дом.

Майка ми е акушерка в Германия от 15 години, такова нещо не ми е споменавала.

# 65
  • Мнения: 2 673
Аз съм против ранното пробиване на ушите, защото децата не могат да опазят и ушите си и обиците си. Понякога ги дразнят, свалят ги, зарастват, после пак ги пробиваме и т.н. Това го знам от личен опит. В крайна сметка като са големи е най-добре да решат...

# 66
  • Мнения: 6 390
За Италия съм сигурна,а за другите държави от ЕС само съм чувала.
Ами пиши в Италия - щом си сигурна, ама не глобализирай така нещата  Wink ще взема някой и да повярва  Grinning а то съвсем не е така Wink Аз лично за пръв път чувам за такава практика..

# 67
  • Мнения: 442
За Италия съм сигурна,а за другите държави от ЕС само съм чувала.
Ами пиши в Италия - щом си сигурна, ама не глобализирай така нещата  Wink ще взема някой и да повярва  Grinning а то съвсем не е така Wink Аз лично за пръв път чувам за такава практика..

има, има... в испания е същото.

# 68
  • Мнения: X
Когато сама реши......друг е въпроса, че тя всеки ден щом види моите и си иска....

Аз се притеснявам най-вече да не и ги дърпат /или тя сама в яслата и да не се инфектират. Мойте уши са пробити, като малка, но едно лято зарастнаха и гноясаха и си ги разпробивах сама с обецата, накрая отидох да ми ги пробият наново и проблемът се реши, но мога да нося само злато и сребро.

# 69
За Италия съм сигурна,а за другите държави от ЕС само съм чувала.
Ами пиши в Италия - щом си сигурна, ама не глобализирай така нещата  Wink ще взема някой и да повярва  Grinning а то съвсем не е така Wink Аз лично за пръв път чувам за такава практика..

Хайде да не се заяждаме.Това че ти не си чувала не означава,че не е вярно.

# 70
  • Мнения: 6 390
За Италия съм сигурна,а за другите държави от ЕС само съм чувала.
Ами пиши в Италия - щом си сигурна, ама не глобализирай така нещата  Wink ще взема някой и да повярва  Grinning а то съвсем не е така Wink Аз лично за пръв път чувам за такава практика..

Хайде да не се заяждаме.Това че ти не си чувала не означава,че не е вярно.
Аз не се заяждам, обаче се дразня от такива  категоризации в постингите - на запад, на изток...  Crazy
Бъди конкретна като искаш да дадеш пример, не си съчинявай  Wink Grinning
Това, че ТИ си чула - също не означава нищо Wink
Слухове всякакви и за всичко, а така слуховете стават истини  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 1 881
Не за първи път го пиша това във форума...Аз съм от най - върлите противниците на пробиването на уши, особено на толкова малки деца. Наистина не разбирам причината , мислите ли , че децата ни стават по - красиви? Ами това си е пиърсинг, както и да го погледнем, защо не им сложим по една обеца и на носа, пък защо не й на пъпа, знаете ли колко по - красиви ще станат Sick

А като добавим и риска от дърпането на уши от самото дете, риска от инфекции, и не на последното място мисълта, че съзнателно съм му причинила болка за моя прищевка, то казвам НЕ, НЕ, НЕ!!!

Ако САМА пожелае след време ще й позволя, но в неосъзната възраст - никога Crossing Arms

Последна редакция: вт, 31 окт 2006, 23:12 от Небесна

# 72
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Струва ми се тъпо да й пробия ушите, когато тя все още няма думата. От една страна, като порастне, може да не й харесва/ както и стана, добре, че не й ги пробих/. От друга-смешна гледка за мен е гологлаво бебе с обеци.

# 73
  • Мнения: 3 595
Мдам и аз съм против  Crossing Arms Сега съжалявам поне за 2 от 4-те си дупки... като порастне, ако иска да си слага...сега като знам как дърпа моите не ми се мисли как би дърпала нейните... да не говорим, че с лекота сваля на баба си обеците и може и да ги глътне. Заради точките е друга причина да не искам, а на всичкото отгоре моите уши се възпаляват, ако обеците не са златни или сребърни и ако е като мен - милото Rolling Eyes Имаше някакъв филм по Дискавъри и обясняваха за културите в различни страни...може да греша, но май Индия беше им ги слагат още като се родят, едно от първите неща, които им правеха и ги окичваха милите с какви ли не глупости....чак жал ми стана, но обичаи разни, а за Европа сигурно поредната мода  Crossing Arms

# 74
  • Варна
  • Мнения: 4 818
А аз съм обещала на Майчо, че ще пробием дупки на ушите, че ще боли, но ще има обеци като моите. Crazy  И всеки ден ме пита, още със събуждането си започва подпитване. Обясних, че може и да боли, обаче е упорита. Много иска да има накити по ушите и когато я сплашвам, че ще я лиша от дупки, веднага добива благ характер. Смятам, че трябва да си спазя обещанието и скоро ще извършим това благодеяние.  Blush Малко се притеснявам, че може да се стресне от пистолета, да я боли и да остане с 1 обеца... Ще видим. Обещал съм!  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт