Едрички сега сме всички, но през НОЕМВРИ - с бебета в ръчички!

  • 12 653
  • 284
  •   1
Отговори
# 180
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Хайде и аз да се разиша за Кривото - отдавна не съм ходила, а толкова им обичах пицитее -ммм...
За понеделник следобед ли става дума - 16.10?
Аз от 14.00 имам час при анестезиолог и после тамън ще ме докара съпруга  Laughing newsm44
А във вторник ще пропусна лекцията, че съм на ЖК сутринта, а и не ми се слуша много за ЖК точно  Laughing Laughing
Цвети, наистина не трябва да се притесняваш - чувала съм, че откъм кг дават големи отклонения тези програмки. Г-жицата просто ще е финна мадама  Grinning
 
Бимба, невероятна си! Аз едва ли бих имала търпението! Браво newsm10
Ох, и аз днес нещо съм малко депресирана. Мисля си дали ще имам кърма, гърдите ми по нищо не подсказват. Как ще се справям, ами ако плаче бебето и не знам какво му  е  - ужас!   Weary
Но няма да му мисля отсега!
А и вчера направих най-накрая първи покупки - едно много сладурско одеалце на Азис  и едно дебело гащеризонче за разходки на изключително добра цена! Може да пусна снимки по-късно
Права си Мони, златно място е пазара на Младост - вчера от пътеките на Младост 1А пазарувах! Искам и в този квартал така, ама няма  Sad
Хайде успешен ден, мамчета и приятен уикенд  Laughing Laughing Laughing

# 181
  • Мнения: 325
мацкии аз съм за Кривото ама къде се намира кой  ще ми каже?А и аз съм една по далеч от носа си не съм ходила в тая София така че ако  на някои мами им е удобно да се чакаме някаде около халите или на метрото-знам ли нещо такова smile3502
    Цвети аз съм твърдо обедена ,че малката мацка ще е една финна  красавица и ще замести достоино мама в ефира 4470
Рени честити ти рожденнички и стига с тия вкусотиииииии+ 1 килце ми показва от вчера кантара за последния месец и половина,а утре съм на преглед и как само се страхувам ,че доки ше ми се кара doctorвсе пак са си много 18 кила,а уж не хапвам много ама водица пия като за световно!
   МЕРИЛИН това с ДУНДИчКИТЕ май на всички много ни хареса,та за това измислих и заглавие за нова темичкааа:СЕГА СМЕ ДУНДИчКИ КРАСИВИ,НО ПРЕЗ НОЕМВРИ  С БЕБчЕТА В РЪЦЕ щЕ СМЕ  ПО -щАСЛИВИ!

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 16:38 от klukarkata

# 182
  • Мнения: 2 249
така-пиша с гоооолеми червени букви-да се види от всички-до колкото изчетох тука предложенията-сещата се очертава

ПОНЕДЕЛИК-16.10-16.30-ПИЦАРИЯ КРИВОТО-УЛ.БУДАПЕЩА(пак ми е на 5 мин пеша-съдба-кво да ви правя Mr. Green)
някой ако има възражения да си ги каже сега-или да замълчи завинаги! Sick...край...удивителна Mr. Green

ДАРИ ,не искам да чувам повече от теб съмнения за кърменето-най-важно е позитивното мислене-запомни,че няма майка,кято да няма мляко-има само неправилна експлоатация,не добра мотивация и негативна нагласа-сега чета една много готина книга,която не помня коя мама тук препоръча(ма да е жива и здрава Heart Eyes)"Книга за кърменето" и ако идваш на лекцията във вторник ще ти я метна да я прочетеш-до тогава ще съм я приключила Hug
аз нещо съм малко хремава и сополива-ми то при тва шантаво време-та използвах момента да си седна на дупето и да си приготвя сакчето за родилния Mr. Green брех,голям зор със сгъването на тоз лигнин бе-как ли не го въртях-все някакви несъръзмерни неща стават-добре,че си купих и превръзки за родилки от тоя склад в люлин-та мисля с тях да карам-доста добре ми изглеждат-30 бр.за 3.30лв-далавера-приличт на памперси малко Wink
страшно много ми хареса тази възглавничка-аз като видна "мама" с ръчички отзад-мога само благородна да завиждам и да цъкам с език-а Горис да не се спотайва ами да показва тя какви красоти е оплела-знаем...знаем Wink
айдеееее-стига,че стана дълго пък и почна "секса и града"(кат не практикуваме такова чудо-поне да слушаме за него) Mr. Green

# 183
  • Мнения: 206
Добре дошли на новите мами и леко раждане ( Grinning че то друго не остана )
Иремка, какъв е тоя... като чуя такива неща и направо полудявам. А ти си страшна куражлийка   bouquet
Цвети, не се притеснявай, бебката може би от сега се бори за стройна и слаба фигура-поне аз за мойта мисля така. От известно време имам чуството че яденето само на мен се отразява, а пупата ми не расте  newsm78. Явно се учим ще е то диета още в корема  Laughing
Рени, да са ти живи и здрави рождениците! 
Я да ви питам нещо практично сега. Колко броя завивки за бебка ми трябват и какви? Олекотени?, Памучни?  newsm78 и защо няма на пазара бели олекотени завивки, за да можеш да си ползваш всички чаршафчета без да прозират шарките на одеалото  newsm78

# 184
  • Мнения: 73
Благодаря на всички мами за подкрепата Simple Smile!Аз вече взех да свиквам с тази мисъл, а и днес се случи да разговарям и с личната ми докторка и тя ме успокои че това е най доброто newsm10. И с мъжа на мойта приятелка поговорих и, а той каза че даже е искал по желание да роди така! А и с колежките на сестра ми - ходих им на гости, те работят в детска градина - и там има и една бивша акушерка и всички казаха споко само да не се шашкам и че като ме гледат ще родя доста лесно smile3501. Та вече съм доста по добре.Ходих и на пазар да диря нещо специално за бебчо, но нямам представа колко ще е голямо?  ylinfantПодарихами едно компмлектче за изписването - толкова е мъничко... Simple Smile
Между другото ние сме три деца,  newsm19аз съм най малкото на мама - номер 3! Щом тя се е справила ще мога и аз я!
Ако мога и аз ще дойда на срещата поне веднъж и аз да участвам...чао!

# 185
  • София
  • Мнения: 549
Здрасти мамета  Hug
Рени, да са ти живи и здрави рожденничките!!! Много ти се насъбра да черпиш, така че... Mr. Green
Цвети, сигурна съм, че с малката госпожица всичко е наред. Щом и твоя майчински инстинкт ти подсказва така.
Бимба, каква е тази красота, дето си я сътворила? А после не си била сръчна  Shocked Страшно ми хареса!!!
Е, успяхме най-накрая да си заформим срещичка  Laughing. Дано само и времето да е прилично (да не вали).
Хайде лека вечер на всички Hug

# 186
  • Мнения: 174
Bebonina за завивките аз съм си взела един спален комплект с олекотена завивка на много изгодна цена 32лв което включва завивката, възглавничка,калъвка,чаршав и обиколник!..от магазин Dibo ( там продават предимно креватчета ) и има много хубави десени.
Даже мисля да си взема още един комплект като за начало !
Леко раждане на всички мами!
  bouquet

# 187
  • Мнения: 2 249
айде ако не ви затруднява да пишем кой ще идва на срещата -да знаем приблизителна бройка-който отиде първи да запази достатъчно места(май ще съм аз де Wink)

# 188
  • Мнения: 247
Привет момичета!   Heart Eyes

За завивките и аз мислих и гледах доста. Като цяло предлагат въпросните спални комплекти, които са от обичайното твърдо хасе.
Знам, че трябва да имаме поне 2 комплекта, за да можем да сменяме и перем редовно.

Та заради това хасе се разтърсих и единствено в магазините на Premaman намерих чаршафчета от мек 100% памук, които освен това са като калъфчета за матрака - т.е. с ластик.

За завиване - олекотена завивка имам и аз, както и 2 одеалца - пак 100% памук. Едното е за креватчето, а другото за количката, като му дойде време за излизане  Grinning

# 189
  • София, Дианабад
  • Мнения: 202
Хайде, разписвам се 1 бройка за срещата!

Мерелин, благодаря за подкрепата - просто си изпадам в подобни насторения и добре че ви има вас!!!

А относно спалните комплеки - има старшно хубави на Артебул, обаче е цените са им хубавки  Simple Smile
Ето, ако искате линк към сайта http://www.artebul.com/

# 190
  • Мнения: 3 034
От спалните комплекти, освен тези от хасе, които си имам от каката и които са хубави - препоръчвам на Вис Виталис комплект от трико. Много е мекичък и с неутрални приятни картинки.

А за срещата, пишете ме и мен. Laughing

# 191
  • Мнения: 2 332
Аз май ще съм първата, която бие отбой за срещата...пак.  Няма начин, ще водя Йоана на зъболекар и няма да мога да ги съчетая двете неща в понеделник.

За спалните комплекти - общо взето до 3-ти месец бебчетата почти не мърдат - както ги оставяш, така ги и намираш. След това обаче - за да не се притеснявате постоянно дали не са се отзавили - препоръчвам спалните чувалчета. Йоана я изгледах с такива, много са удобни - пъхаш вътре бебешоците и си свиркаш  Whistling.

# 192
  • Мнения: 1 986
  Привет и от мен Hug Да се изкажа и аз за завивките Mr. Green-понеже днес направих такава покупка-аз купих 2 комплекта спално бельо/единия от крепон,другия-чист памук/-долен,горен чаршаф и калъфка-мисля да не купувам олекотена завивка,а с одеало в плик да завивам бебунка.Имам още едно по-тъничко одеалце,с което може би ще стои завита през деня,и една пелена с цип-мога да я ползвам като ходя за консултации,за  количката -също PeaceМисля,че е достатъчно....
  Я да ви питам пак за термометрите-малко гулпаво ще излезе Embarassed-"дигитален" и "електронен" едно и също ли е Embarassed-и тънки ли са тези термометри като бебешките,живачни,или .... newsm78
    Роси,за спалните чувалчета,които са с ръкави ли говориш или за обикновените?

# 193
  • Мнения: 256
Здравейте мадами  Heart Eyes

Бимба страхотна възглавничка  Simple Smile Браво на теб. Май доста време си се старала.

pepipetia аз също съм с тесен таз и коремчето ми стърчи доста напред - смехория  tooth.Ама да си призная аз даже предпочитам секциото, че прага ми на чувствителност към болката е много нисък  Weary. А и пусти страх....

Рени, да са ти живи и здрави рождениците   bouquet.И благодаря за почерпката, но моля те повече не ни съблазнявай така  newsm25.Дояждат ми се тези неща, а като онези бонбони не намерих тук. И да знаеш, че ти си моето   stork-girl.

Цвети какво всъщност представлява това изследване,което ще ти го правят? То задължително ли се прави през бременността? Направо ти се възхищавам на позитивните мисли  smile3521. А и щом  си родила Ран по-мъничък, значи раждаш такива бебенца и няма място за притеснение. Стискам палци  thumbsup Всичко ще бъде наред - знам си аз.

Дари М и аз често изпадам в такива настроения  cryЗа жалост съм самичка тук и добре, че е форума и вие, та да се окуражавам.

Иначе днес и аз бях по магазините - утре ще пера.
В понеделник съм на ЖК, затова ще докладвам тогава.

Приятна вечер от мен и бебка  newsm51

# 194
  • Мнения: 2 332
    Я да ви питам пак за термометрите-малко гулпаво ще излезе Embarassed-"дигитален" и "електронен" едно и също ли е Embarassed-и тънки ли са тези термометри като бебешките,живачни,или .... newsm78
    Роси,за спалните чувалчета,които са с ръкави ли говориш или за обикновените?

Да - едно и също са дигитален и електронен - сиреч дигиталните са електронни, другите са живачни. Не са тънки като бебешките живачни, само отпред са по-тънки. Обаче - наистина бързи са, удобни и т.н. - но голямото обаче при тях е че като почне да се изтощава батерията и дават неверни резултати, т.е. трябва да си имате едно наум. Така се бях леко побъркала Йоана като беше на 1г. и малко - и беше няколко дена с 'температура" 35,4-35,5...

Спалните чувалчета - имам предвид такива  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт