Едрички сега сме всички, но през НОЕМВРИ - с бебета в ръчички!

  • 12 636
  • 284
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 549
За срещата ме бройте и мен , ако не ми мине котка път Mr. Green
Аз също съм си взела спален комплект с олекотена завивка - хасе, порт бебе, по-леко одеалце, но търся нещо по-дебело, когато ще извеждам бебка с количката през студените зимни дни. Но уви, не откривам нищо подходящо - има само едни вълнени одеалца тип родопско  #Crazy Тези хора луди ли са?
А за спалните чувалчета доколкото знам са тези без ръкави. Чувалчетата с ръкави (и вата) били когато се извежда бебето навън, както и космонавтите. Така знам де....

# 196
  • Мнения: 815
бройте ме и мен на срещата- за сега се очертава да съм с Ран, но ще се опитам да го оставя на сестра ми..

Eлимира, аз съм ЗА секциото, коагато то се налага, но ми направи впечатление, че си мислиш- че така ще спестиш болка- за съжаление е точно обратното - матката понаболява като се свива и без да е рязана, не мога да си представя каква болка е след операцията- приготви се психически- е, то се бият обезболяващи инжекции- така че няма страшно.

За изследването с доплер- доколкото разбрах с него се проследява кръвообращението на плацентата- може да се разбере дали подеава достатъчно храна и кислород на бебето- не мисля, че е задължително- при мен ще се прави, защото доки се приктесни, че беба върви малко дребничка- според мерките й термина се измести от 8 ноември на 26-ти. А за позитивното мислене- ами аз по принцип се старая да бъда позитивен човек, който излъчва позитивна енергия- притесненията не само, че няма да помогнат, а допълнително ще навредят- с  усмивка се постига повече - поне аз така си мисля Simple Smile а пък и моя мъж все ме убеждава, че съм перфектния "бебонарник"- нещо като маймунарник ама за бебета Simple Smile

току -що ме подхванаха някакви остри болки- така че отивам да кротувам

# 197
  • Мнения: 2 249
един въпрос-кое от всички съкращения в изследванията е хемоглубина?(нищо не ми говорят тия букви баси  ooooh!)и какво означава белтък(положително+) newsm78-пратих мъжа ми да ми вземе изследванията и не е попитал-а чак в понеделник съм при лекарката

# 198
  • Мнения: 256
един въпрос-кое от всички съкращения в изследванията е хемоглубина?(нищо не ми говорят тия букви баси  ooooh!)и какво означава белтък(положително+) newsm78-пратих мъжа ми да ми вземе изследванията и не е попитал-а чак в понеделник съм при лекарката

Белтъкът трябва да е отрицателен.Нали от изследването на урината е? А подуват ли ти се краката?
HGB e съкращението на хемоглобина. Ако те интересува още нещо-питай.

# 199
  • Мнения: 815
МЕРЕЛИН- веднага се обади на доктор щом имаш положителен белтък- това означава, че бъбречетата ти не се справят добре и може да се получи токсикоза на бременността- не знам точно какво означава това, но не е много добре - не искам да те плаша- може и да не съм права, но по- добре обезпокои лекарката излишно

# 200
  • Мнения: 301
Най-накрая да се включа и аз тук .. Две седмици нямахме интернет, а за толкова време има вече две нови теми .... накрая четях вече по диагонал Simple Smile)  Браво, момичета, много сте активни в писането. Но ми се струва, че преди пишехме повече за бебчетата, а сега като гледам има повече рецепти за готвене и уговорки за срещи .. в което няма лошо разбира се Simple Smile)) уфф, сега вече някои се мръщят пред компа, виждам, виждам Simple Smile)) , само не се сърдете мами, плийййз!
Какво предлагам ли?! Ами, примерно да ви питам - приготвихте ли вече чантите за родилното? Какво сложихте вътре? Каква козметика мислите да ползвате за бебенцата? Всичко, свързано с бебоците ни е интересно на нас първескините и ще се радваме да го споделяте с нас, мами  newsm53

# 201
  • София
  • Мнения: 549
Какво предлагам ли?! Ами, примерно да ви питам - приготвихте ли вече чантите за родилното? Какво сложихте вътре? Каква козметика мислите да ползвате за бебенцата? Всичко, свързано с бебоците ни е интересно на нас първескините и ще се радваме да го споделяте с нас, мами  newsm53

Ами май си чела доста по диагонал Mr. Green

# 202
  • Мнения: 2 274
   Мдааааааа, определено си чела по диагонал  Mr. Green!
   Имаше съвети за кърменето, за следродилната депресия, говорихме за багажа / Жени дори демонстрира нощнички  Mr. Green/, говорихме още за превръзки, лигнини, еднократни чаршафи и козметика за бебо  Peace! Готвенето и срещата са така - между другото, щото освен майки сме и жени в крайна сметка и ако само за бебета говорим... ooooh!! Сама ще почувстваш след като се роди малкото човече как като излезеш с приятелки неможеш да говориш за друго освен за детето и мислите ти се въртят само около пюрета, памперси и млека  ooooh!!  Уфффф, с две думи се опитвам да кажа, че аз се чувствах страшно затъпяла докато бях в майчинство предния път  Embarassed Mr. Green!
    Момичета, и аз в понеделник съм на линия след консултацията, ако не изникне нещо непредвидено  Peace!
     Оххх, да ви се жалвам! От днес съм с някаква гадна хрема! Снощи късно простирах и ми беше много студено и сигурно тогава съм настинала! Сега жуля мед и лимони, пия чай и се боря с киселините, които получавам от меда  Tired! Поръчах си вече хомеопатичните и от утре ги започвам, че не искам да се разкапя съвсем  Confused!
     Мерелин, звънни веднага на доки за белтъка! Моят също е отрицателен  Peace!
    Лека ви нощ на всички!   bouquet

# 203
  • Мнения: 301
Ще си взема поука, benighted,  и няма да си мисля само за бременност и раждане ... явно след като се роди малкото човече ще има достаааааатъчно време да му се посветя и съответно съвсем да затъпея   #Crazy
Дано да ти се оправи хремата бързо, чи мнооого гадно ...   Sick Аз също бях с хрема преди месец и акушерката ми каза, че мога да си слагам каквито реша капки за нос. Но и с хомеопатични ще се оправиш за два дни.
Лека нощ на всички  smile3522

# 204
  • Мнения: 289
Мерелин, стискам палци всичко да е наред с изследванията ти и доки вече да те е успокоил! Цвети, а ти продължавай в този позитивен дух и занапред! benighted, бързо да се оправяш -никакви боледувания не са позволени на кандидат-майчетата! Много си права, че ентусиазмът и радостта от майчинството в един момент се преплита с усещането за затъпяване и невъзможност за общуваш човешки дори по най-простички теми...Добрата новина е, че се преодолява, като се върнеш на работа...
Eлимира, аз съм раждала по мед.причини със секцио първия път, сега пак ще е така- тесен таз 18.5. Не е толкова страшно, колкото им се струва на повечето мами - възстанових се не по-бавно от нормално родилите, болките са поносими - естествено, когато си и супер мотивирана да станеш бързо на крака, за да се посветиш на бебчо и да го кърмиш. При всички положения е по-добре с операция, от колкото да се мъчиш както беше при сестра ми и както е споменала  benighted. Всичко е строго индивидуално - важното е и ти, и бебчо да сте добре и да се възстановите възможно най-бързо.
За понеделнишката среща - аз няма да мога да се  включа, понеже любимият ми дядо има юбилей и ще духа 80 свещички!  bouquet Ще се видим във вторник, на лекцията - и ще импровизираме дали първо да хапнем или да идем на мерене на тоновете!
Лека нощ! Hug

# 205
  • Мнения: 167
Съчувствам на всички депресирани мами,мами с болежки и будуващи по цяла нощ,заради страховете от предстоящото събитие Sad Не знам дали мога да затъпея още повече - за няколко месеца не съм прочела една книга Embarassed, общувам с ограничен брой хора и това лентяйстване вече ме побърква.Чувствам се не 1/2 човек, ами направо 1/10 - постоянно охкам и пъшкам,тайно вече мечтая да раждам, а това пък ме кара да се чувствам виновна - аз ли съм най-голямото гевезе?! newsm78

Добре дошли нови мами и специални поздрави на мамата-смелчага,решила да отгледа сама детето си!Зная,че ти е много трудно в момента,но усмивката на твоето дете си струва всички съмнения,колебания и страхове.Дано семейството ти е плътно до теб!  bouquet

# 206
  • Мнения: 553
Да се отчета и аз днес...
Момичета да ми стискате палци довечера след 19.30ч, защото ще раждам  newsm68
Вчера бях при доктора - много са намалели водите и ще е по-добре да не се чака повече. Бебето излезе че тежи около 2900, та силно се надявам да е достатъчно голям и да няма проблеми  Praynig
Хайде толкова от мен - отивам да се гушкам до любимия, че толкова ще ми липсваааа  newsm45
Да се пазите докато ме няма и до скороооо   bouquet

# 207
  • Мнения: 210
Здравейте,на всички Simple SmileАз сам на 24 години,от Монтана.Чакам първо бебе на 11.11,за сега момиче-кокиче. smile3522 newsm30 newsm03.Най сетне и аз  да се впиша при  вас.Съветите,мненията и препоръките ви са ми много полезни.

# 208
  • Мнения: 198
TALI1 стискам палци Praynig и съм сигурна, че всичко ще е наред Hug Успех , дано всичко мине леко !!!  bouquet
Добре дошла на новата мама ! Laughing

# 209
  • Мнения: 3 216
Тали, значи моментът дойде! Кураж, мила и всички ще сме с теб! И ще очакваме щъркелът ти да долети в нашата темичка с добри новини!  Hug
Кичо, добре дошла при нас!

Общи условия

Активация на акаунт