Мазнейкови се излагат невъобразимо по Нова телевизия

  • 6 081
  • 99
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Гледате ли в момента?Толкова са жалки,че не мога дори да намеря подходящите думи,за да изразя чувствата си.

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
По коя ТВ?

# 2
  • Мнения: 1 258
Наистина!

# 3
  • София
  • Мнения: 11 727
Леле Мазнейков как се скара на жена си в ефир  Embarassed!А в момента се карат и ще се сбият още малко...

# 4
  • Мнения: 6 586
Лора Крумова ме кефи много!!! А за тях-нямам думи! #Crazy

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Да, определено . Опитват се да не отговорят на нито един въпрос.Егати и хората...Жалко за момчето  Sad. И каква е тая болница, където оперираните хора ги наблюдава...гинеколог?!

# 6
  • Мнения: 1 258
Не съм виждала подобно нагло и самоуверено поведение.Никой няма право да се държи така,никой.Дори да е прав.

# 7
  • Мнения: 2 332
Точно мислех да пускам тема... И аз съм отвратена от тяхното държане - първо се караха около 10 мин на Лора, че нямала право така да настройва хората с/у тях?!? Ама моля Ве (нарочно е) - те са лекари и никой нямал право така да се държи? Къде отива тогава разследващата журналистика? Или каквото и да правят лекарите трябва да си трайкаме? Не, наистина - много, много нагли - и Мазнейкова как се подхилкваше...  Shocked

# 8
  • Мнения: 1 080
направо съм в шок тази Мазнейкова ми изглежда по- нагла от мъжа си .Как се смееше само .То е явно ,че е вътреболнична инфекция . Close

# 9
  • Мнения: 2 161
Изглежда вместо сърца и двамата имат спестовни касички.Момичета от София,къде се намира тази тяхна клиника,че да я заобикаляме отдалече.Разтреперах се.

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Държаха се просто ужасно нагло!
Ходила съм 2 пъти при Мазнейкова на фетална морфология, мъжът ми е ходил при Мазнейков- имаше травма. Мисля че са много добри специалисти, но приемат твърде много хора, като на конвейер и не могат да им обърнат нужното внимание и от там стават грешки, за жалост фатални, и също така им куца доста отношението към пациента като към човек, не само като източник на печалба.

# 11
  • Мнения: 1 180
Клиниката им се намира на бул "България", срещу "Бокар", там водя сина на плуване. От Мазнейкови нямам впечатления, но от близък лекар-гинеколог знам, че заплатите на персонала са доста мижави и има непрекъснато текучество. Жалко за младото момче! От приятелки съм чувала, че един преглед при въпросната лекарка е около 75 -80 лв., докато същия преглед на друго място /с най-добрата апаратура/ е около 25 лв! А в предаването се държаха направо възмутително!!!

# 12
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Много грозно се държаха. Водещата ме изкефи на няколко пъти обаче.

# 13
  • Мнения: 1 517
Много грозно и нагло държание.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На работа съм и нямам възможност да гледам, но това, което чета тук ми е достатъчно.

# 15
  • София
  • Мнения: 5 828
А какъв е конкретния случай с въпросното момиче, моля разкажете накратко?

# 16
  • Мнения: 2 332
А какъв е конкретния случай с въпросното момиче, моля разкажете накратко?

Момче. Оперирал го Мазнейков от доброкачествен тумор (20 см) - само не разбрах къде е била разположен.. както и да е. Още на другия ден обаче момчето започнало да се влошава (според родителите), не бил преглеждан от Мазнейков след операцията изобщо. Според Мазнейков - повръщал след като консумирал внесена отвън храна и сок, и то не на другия ден, а след 2-3 дена. Май са го изписали м/увременно, защото после момчето постъпва в Пирогов в тежко състояние - и се оказа, че имал Бета - едикакъв си стрептокок, който е причинил инфекция, и дефакто не могат да го спасят от тази инфекция... А, при Мазнейкови преди операцията не е изследван за наличието на такъв стрептокок... Момичета - допълвайте, аз не го хванах съвсем от началото.

# 17
  • Мнения: 990
Гледах ги и нямам думи  Sick

# 18
  • Мнения: 301
Ужасни са! Жалко за пострадалото семейство!
Аз едва сега я видях на живо (Мазнейкова) и съм щастлива, че не попаднах в алчните и лапи.
Бях писала в Dir-a: Когато ми се наложи да правя амниоцентеза  ми препоръчаха да отида при нея. По телефона тя ми насрочи час за частния си кабинет Shocked #Crazy #Crazy #Crazy да ми направят пункцията там (а изследването се прави в Майчин дом) След молбата ми да извърши манипулацията в Майчин дом, където работи (и пак да и дам парите, които поиска, но да е в болнично заведение) тя побесня Confused Тя такива пациенти, които поставят условия въобще не ги приемала!!!Тя имала такава модерна апаратура, а пък аз .... какво си въобразявам...  Money Money Money Последваха  заплахи, че като много искам да отида в Майчин дом, да ме държат там 4 часа и да се търкалям в мръсните чаршафи...но пункцията няма да ми я направи тя.
Благодаря ти Господи! Винаги съм вярвала, че няма случайни неща!

# 19
  • София
  • Мнения: 5 828
ужасно  Sick

# 20
  • Мнения: 2 849
Гледах ги и съм възмутена . #2gunfire

# 21
  • Мнения: 3 323
Познавам Мазнейкова от 1992 година, тогава рабатеше в майчен дом. Лежах за задържане и тя беше лекуващ лекар . Изключително груба и арогантна, сега разбирам че явно към всички които не си плащат е такава, но тогава честно казано не ми е минавало и през ум. На съседното легло имаше едно момиче което лежеше за укриване на бременност - тогава имаше такава практика. Но към нея - О, към нея тя се отнасяше много внимателно и идваше по 10 пъти на ден да я види, в последствие момичето ми каза че тя и урежда среща с едни французи да осиновят детето. Хората идваха и непрекъснато даваха пари и подаръци на майката и много се грижеха за нея. Всичко разбира се се правеше без знанието на останалия персонал защото беше незаконно. Казваха че са и роднини (дето не знаят български!), влизаха по всяко време ( което тогава наистина беше невъзможно), персонала се првеше че не вижда защото Мазнейкова е снаха на известно светило и всичко и беше позволено. Сега разбирам че това си е било трафик на деца ( не беше единичен случай) и тя е получавала много пари за това.
Може и да не е много по темата, но тази лекарка се води за една от най добрите а мисля трябва да се знае що за човек е.

# 22
  • Мнения: 90
ужас, нямам думи...
то те трябва да се лекуват...в лудница

# 23
  • Мнения: 2 332
...
Може и да не е много по темата, но тази лекарка се води за една от най добрите а мисля трябва да се знае що за човек е.

А има и наистина неприятно излъчване Мазнейкова - едно такова арогантно... Явно не само излъчването е такова, щом като е правила такива неща... Дано наистина всичко да се връща!

ужас, нямам думи...
то те трябва да се лекуват...в лудница
Да де, ама нали знаеш - не е луд който яде баницата...

# 24
  • Мнения: 1 080
ужас, нямам думи...
то те трябва да се лекуват...в лудница
 напълно съм съгласна .

# 25
  • Мнения: 3 091
не съм гледала предаването... САмо знам, че болницата на Мазнейкови все още няма договор със здравната каса, което сигурно означава нещо... Не мисля обаче, че е по тяхно желание
Освен за фетална морфология, може ли да ми обясните, защо хората ходят там? Не са това единствените специалисти в страната.  За сериозна операция никога не бих отишла на такова място.

# 26
  • София
  • Мнения: 15 475
А какъв е конкретния случай с въпросното момиче, моля разкажете накратко?

Момче. Оперирал го Мазнейков от доброкачествен тумор (20 см) - само не разбрах къде е била разположен.. както и да е. Още на другия ден обаче момчето започнало да се влошава (според родителите), не бил преглеждан от Мазнейков след операцията изобщо. Според Мазнейков - повръщал след като консумирал внесена отвън храна и сок, и то не на другия ден, а след 2-3 дена. Май са го изписали м/увременно, защото после момчето постъпва в Пирогов в тежко състояние - и се оказа, че имал Бета - едикакъв си стрептокок, който е причинил инфекция, и дефакто не могат да го спасят от тази инфекция... А, при Мазнейкови преди операцията не е изследван за наличието на такъв стрептокок... Момичета - допълвайте, аз не го хванах съвсем от началото.
Не съм момиче, но отговарям:

 Момчето се е влошавало 4 дни, но даже превръзката не му е сменяна. На 5-тия ден извикали линейка и от клиниката са го откарали направо в Пирогов. Веднага му е направена операция, кракът му бил станал двойно по дебел от отока и се носела ужасна смрад. Момчето е починало в ужасни мъки от газова гангрена. Не са му давали антибиотик при Мазнейкови, защото преценили ,че няма нужда. Ако са били започнали веднага с антибиотик , нямало да стане такава жестока инфекция. А те нито антибиотик ,нито са го пратили навреме в Пирогов.

# 27
  • Мнения: 272
Туморът на момчето е бил в коляното. Даже не е имал болки. Просто операцията е била козметична.  След операцията не са му дали антибиотик , а Мазнейков си е заминал без да остане да го наблюдава, а е оставил жена си. Последствие рязко се влошава, но вместо да го закарат в Пирогов , те го оставят в клиниката и то без да му сменят превръзката на крака. От там знаете: чак на сутринта го карат и ......

# 28
  • Мнения: 5 539
Гледах ги... невъобразимо нагли и надменни Close И това ако са едни от светилата на медицината ни, опазил ни Господ! Tired
Дано се даде по-голяма гласност на случая, че да им намалеят пациентите Confused

# 29
  • Мнения: 2 641
леле............ама къв е тоя кошмар............
като се сетя след секциото бях на антибиотик само един ден........раждах в МД при друг лекар - добре че не се е получила инфекция, защото наистина условията там са ужасни - мръсно е всичко а за тоалетните нямам думи........клоаки
при Мазнейкова съм ходила 2 пъти като бях бременна и преди 2 седмици бях в новата и клиника - всичко ми се стори много чисто, а тя самата еднаква с всички останали лекари при хоито съм ходила.......а да с тази разлика че останалите не си мият ръцете и преглеждат по 1000 жени едн аслед друга, дори и след като ги помоля  #Crazy

# 30
  • Мнения: 3 091
Гледах ги... невъобразимо нагли и надменни Close И това ако са едни от светилата на медицината ни, опазил ни Господ! Tired
Дано се даде по-голяма гласност на случая, че да им намалеят пациентите Confused
А кой е казал, че са едни от светилата на медицината ни?
риторично питане

# 31
  • Мнения: 2 161
...а да с тази разлика че останалите не си мият ръцете и преглеждат по 1000 жени едн аслед друга, дори и след като ги помоля  #Crazy


Брех!Да вземем да й издигнем паметник на тази Мазнейкова!!!

Ти откъде знаеш,че всички други лекари не си мият ръцете,пък преглеждат 1000 жени?

# 32
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Офф. Моята лекарка си мие ръцете като ме преглежда и освен това си слага ръкавици, които след това хвърля в кофата.
По темата. Веднъж само проведох разговор с Мазнейкова когато трябваше да си правя амниоцентезата и като я видях как се държи се отвратих. Амниоцентезата ми я прави Димитрова, разбира се.

# 33
  • Мнения: 8 464
Офф. Моята лекарка си мие ръцете като ме преглежда и освен това си слага ръкавици, които след това хвърля в кофата.
По темата. Веднъж само проведох разговор с Мазнейкова когато трябваше да си правя амниоцентезата и като я видях как се държи се отвратих. Амниоцентезата ми я прави Димитрова, разбира се.
На мен ми я прави Мазнейкова ,но може би заради ходатайството на неин колега за мен.Беше изключително любезна и точна,проблем никакъв не е имало,нито усложнения.Това го пиша,защото не мога да си изкривя душата.И аз смятах да правя амниото при Димитрова,но беше спешно,а тя беше в отпуск.Господ ме е пазил!
Горното не означава обаче,че я харесвам.И аз я "познавам" от МД от 1993 година,имам достатъчно впечатления.Нагла,безотговорна,АЛЧНА!"Грижи" се единствено за добре плащащите пациенти,останалите кучета ги яли.За морал,съвест,лекарска етика не може и дума да става.

# 34
  • Мнения: 7 640
дали клиниката има договор с касата или не - не е признак за нищо друго, освен, че собствениците й не желаят да работят на вересия, а приемат само платежоспособни пациенти- т.е. кеш.

Не гледах цялото предаване, не ми е ясно какво ви хареса в Лора Крумова Confused.
Не приляга на компетентен журналист да каже- Ми като не го тчетете това, ние не го разбираме Confused Що бе джанъм не си се подготвила или консултант да беше викнала.
Отделен е въпросът, че няма лекар да скочи срещу друг открито.

# 35
  • Мнения: 2 161
Не гледах цялото предаване, не ми е ясно какво ви хареса в Лора Крумова Confused.
Не приляга на компетентен журналист да каже- Ми като не го тчетете това, ние не го разбираме Confused Що бе джанъм не си се подготвила или консултант да беше викнала.
Отделен е въпросът, че няма лекар да скочи срещу друг открито.

И обикновените зрители ли трябваше да си наемат консултанти?Мисълта на Лора Крумова беше,че няма какво да се крие господина зад медицински термини,а отговори ясно и точно на въпросите на майката на момчето.А той се опита да се скрие зад неразбираеми за болшинството термини...

# 36
  • Мнения: 7 640
съгласна Peace, затова казвам, че е трябвало да се подготви.

Репликата й беше- Не ви разбирам, естествена, че Мазнейков ще отговори- Тогава защо ме каните.

# 37
  • Мнения: 817
...а да с тази разлика че останалите не си мият ръцете и преглеждат по 1000 жени едн аслед друга, дори и след като ги помоля  #Crazy


Брех!Да вземем да й издигнем паметник на тази Мазнейкова!!!

Ти откъде знаеш,че всички други лекари не си мият ръцете,пък преглеждат 1000 жени?


Ха ,ха ,ха ,имам приятелка докторка ,която обикновенно ,на подобно твърдение отговаря ,че винаги си мие ръцете ,но ни само заради вас/визирайки пациента/ , а и заради себе си!
Не мисля ,че в днешно време някой доктор може да си позволи "лукса" ,да не си мие ръцете.Хора всякакви ,болести по тях също..........

# 38
  • Мнения: 1 858
А аз да ви питам мога ли от някъде да си изтегля запис на предаването?

# 39
  • Мнения: 1 341
Аз съм ходила при нея 3-4 пъти докато бях бременна. Много мила, внимателна, отзивчива.
Направо съм потресена и сякаш  не мога да повярвам на на писаното по-горе.
Вече да не знаеш на кой да се девериш  #Crazy

# 40
  • Мнения: 2 259
 МНОГО ИМ Е МАЗЕН КОРБАНА НА МАЗНЕЙКОВИ.ОТ КАДЕ ВЗЕХА ПАРИ ЗА ТЕЗИ ЧАСТНИ БОЛНИЦИ,КРЕДИТИ?ХА ,ХА.ОТ НАС ГИ ВЗЕХА .ОТ НЕЩАСТИЕТО НА ХОРАТА ПЕЧЕЛЯТ ГАДИНИТЕ,ДЕТО И МАЛКОТО ГЛЕДАТ ДА ТИ ВЗЕМАТ.НО НЕ СА САМИ,ИМА И ДРУГИ КАТО ТЯХ И  ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ.ПРЕЗ ПОСЛЕДНАТА ГОДИНА ПОЛЕЖАХ ПО БОЛНИЦИ И БЯХ НЕВОЛЕН СВИДЕТЕЛ НА МНОГО СЦЕНИ.НО ОНЗИ ОТ ГОРЕ ГЛЕДА,КАКВО ПРАВЯТ С НАШИТЕ ДУШИ.

НЕ ГИ КУРЕТЕ!ТЕ ПРОСТО СА СИ ТАКИВА!НИКОГА НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНЯТ!НАЛИ ЗНАЕТЕ ПРИКАЗКАТА ЗА РИБАТА.............?

# 41
  • Мнения: 3 091
Вчера вечерта чух множество, коренно противоположни коментари на преобладаващите в тази тема - как Лора Крумова се е държала просташки, как не са дали на докторите думата.
Никой тук не споменава, че Мазнейкови са обяснили за двойна независима експертиза - от министерството, НО и от чужбина...
И аз бих искала да намеря предаването на запис.

# 42
  • Мнения: 32
Аз съм "клиент" на д-р Мазнейкова, може би, от 1995г. Проследи ме и докато бях бременна, преди 1 година. Наистина, тя е изключително комерсиална и в частния й кабинет се чакаше поне час, час и половина след записания, за да влезеш. На човек се отделят по-малко от 10 минути, а такива неща като разговор или препоръки как да се чустваш по-добре във връзка с бременността... При мене нещата не седяха точно така, защото покрай дългото време, през което съм посещавала кабинета, вече ме познаваха, пускаха ме навреме за преглед и в общи линии винаги се е държала добре. Аз мисля, че е неоспорим факт, че що се отнася до диагностициране на бременни и патологична бременност, тя наистина е една от най-добрите и не го казвам само от собствен опит. А и не считам за ужасно, след като може да продава услугата, която предлага скъпо, защо да не го прави. Всеки ходи доброволно, а и спокойно може да се усведоми за цената предварително. Освен това, човек трябва да знае лекаря, при когото ходи в какво точно е добър, защото аз досега не съм срещала гинеколог, който да е еднакво добър, да речем при бременност и при венерически болести и т.н., включително и Мазнейкова. Що се отнася до починалото момче, през ум не ми минава да ги защитавам. Интервюто не можах да го гледам, защото бях на работа. Искрено съчуствам на родителите, няма нищо по-страшно от това да те сполети такова нещастие. Всичко около тази история ми звучи много странно и не съм сигурна, дано и не разбера, дали не бих потърсила друга лекарска помощ, след като видя, че детето ми е зле, никой с нищо не му помага и го следи гинеколог. А може би, хората просто не са разбрали навреме какво точно се случва...

# 43
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Хубаво е, че са направили частна болница, но вчера се държаха отвратително. Направиха ми много лошо впечатление. Мисля, че те много добре знаят, че са сгафили. Само да кажа, че до този момент нямам никакви впечатления от тях, вчера за пръв път ги видях.

# 44
  • Мнения: 226
Потресена съм от това, което прочетох за Мазнейкови. Преди 3-4 месеца бях при нея (Мазнейкова) на 3D. Останах крайно недоволна от прегледа, който траеше не повече от 5 мин. През това време тя ми показваше как бебчо си играе с пъпната връв, вместо да му разгледа органите и да каже дали всичко е наред. Добре че си бях записала час и при доц. Томова, от която съм възхитена или по-точно от начина, по които оглеждаше бебето (около 30 мин). За цените няма да говоря - както казахте по-горе "не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава".
А относно случая с починалото момче - нямам думи!!! Как може 4 дена да не го прегледа при положение, че апартамета на Мазнейкови е на последния етаж на клиниката им???

# 45
  • Мнения: 1 258
Вчера вечерта чух множество, коренно противоположни коментари на преобладаващите в тази тема - как Лора Крумова се е държала просташки, как не са дали на докторите думата.
Никой тук не споменава, че Мазнейкови са обяснили за двойна независима експертиза - от министерството, НО и от чужбина...
И аз бих искала да намеря предаването на запис.



Наистина странно.Аз вече писах,че никой няма право да се държи така надменно и ,дори и да е прав.Според мен журналистката искаше да ги настрои да водят диалог(въпроси-отговори),а те си бяха подготвили монолога- някакви дълги материали и експертизи,които държаха да прочетат от край до край.И които нямаше как да разтълкува немедицинско лице.Държаха се арогантно,по предварително зададен план,който искаха на всяка цена да спазят.Изгубиха поне половината от времето да повтарят,че никой не им дава възможността да кажат нещо.И в крайна сметка наистина не казаха нищо.Определено им липсва комуникативност и човещина.
Според мен нещата имат и морална страна,която на Мазнейкови им убягва.Дори и да са си спазили всички медицински процедури(което е съмнително наистина),отношението им към хората определено им куца.
Мен с нищо не ме убедиха,че са прави и че са направили всичко възможно да спасят живота на момчето.
Искаха да изглеждат някакви супер експерти,на които е под нивото и стила да обясняват на достъпен език създадената ситуация.Подсмихваха се на телефонните обаждания,държаха тон,надпреварваха се да репликират журналистката...

Така ги видях аз нещата.

# 46
  • Мнения: 2 641
малко офф за невярващите
аз не познавам Мазнейкова..........но отидете в МД в стая 214 онкопрофилактичен кабинет и да видим кой лекар оттам си мие ръцете. аз съм си плащала и съм ги молила, но не...........пипат краката и други гнусотии на пациентите а след това ти тъпчат памуци, вярно че на другата си ръка имат ръкавица напълно безполезна..........прод. Карагьозов, Борисов.....................и сие. Вкарват по 10-15 жени неведнъж. Ами идете и при доцент Попова - абсолютно същото................вече си нося стерилни ръкавици и за двете им ръце кат нещат да се мият.

# 47
  • Мнения: 1 418
Ахаааа,Мазнейкова ли....?Заради нея едната тръба на яйчника вече ми я няма.Какво да кажа?Уреди ми една напълно безсмислена операция преди години.Още си нося последствията,не само външно,но и вътрешно ме повредиха.И след работата на хирурга се наложи и лапароскопия,заради срастванията.Абе доктори им кажи и не ги обиждай! SickЖалка картинка!

# 48
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
малко офф за невярващите
аз не познавам Мазнейкова..........но отидете в МД в стая 214 онкопрофилактичен кабинет и да видим кой лекар оттам си мие ръцете. аз съм си плащала и съм ги молила, но не...........пипат краката и други гнусотии на пациентите а след това ти тъпчат памуци, вярно че на другата си ръка имат ръкавица напълно безполезна..........прод. Карагьозов, Борисов.....................и сие. Вкарват по 10-15 жени неведнъж. Ами идете и при доцент Попова - абсолютно същото................вече си нося стерилни ръкавици и за двете им ръце кат нещат да се мият.

Това, че цитираните от теб лекари не си мият ръцете, в което се съмнявам, не значи, че единствено Мазнейкова ги мие, както твърдиш в предпоследния си постинг. Мен лично никога никой не ме е преглеждал без ръкавици. Нека не обобщаваме!

# 49
  • София
  • Мнения: 15 242
Аз мисля, че е неоспорим факт, че що се отнася до диагностициране на бременни и патологична бременност, тя наистина е една от най-добрите и не го казвам само от собствен опит. ...

Напротив. Това е много, много спорно..... Пусни търсачка с името на Мазнейкова по форумите и ще прочетеш ужасни неща.
Надявам се тази тема да бъде прочетена от повече хора.

Жалко, много жалко за починалото момче. Много мъчно ми стана като разбрах, че отново пациенти на семейството погребват дете.

# 50
  • София
  • Мнения: 3 099
В името на истината: болницата на Мазнейкови РАБОТИ със Здравната каса! Тази болница е моят избор! Ще ме прощавате, но гафове се случват и в ''конвейрните болници'', където отношението също не е на аристократично ниво... В Тина Киркова в 23 г.с. не можаха да видят пола на бебето ми!!! А Мазнейкова и Марков потвърдиха 90% ''момче'' в 12 г.с.! Доплаща се точно толкова за раждане, колкото Вие, дами, ще раздадете като ''почерпки''... И не носиш багаж като за 3-месечно пътуване на самотен остров...
Някой се опитва да прави нещо и ние - по стар български обичай - дай да го оплюем, че ще вземе да направи пари...
Аз не се чувствам защитена от лекарски грешки в нито една ''голяма'' болница! Така че - това НЕ Е аргумент!!!

# 51
  • София
  • Мнения: 15 242
Като стане дума за Мазнейкова и все някой вади от ръкава изумителния аргумент с познаването на пола. Как тя познавала полове.... Браво на нея!
Това ли е най-важното?

# 52
  • Мнения: 1 418
На фона на всичко останало,което се изписа за нея,това,че познава половете на бебетата няма АМА АБСОЛЮТНО НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ!Тук става въпрос за човешки живот! #Cussing out

# 53
  • Мнения: 2 332
На фона на всичко останало,което се изписа за нея,това,че познава половете на бебетата няма АМА АБСОЛЮТНО НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ!Тук става въпрос за човешки живот! #Cussing out

Абсолютно съм съгласна  Peace.

# 54
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
В името на истината: болницата на Мазнейкови РАБОТИ със Здравната каса! Тази болница е моят избор! Ще ме прощавате, но гафове се случват и в ''конвейрните болници'', където отношението също не е на аристократично ниво... В Тина Киркова в 23 г.с. не можаха да видят пола на бебето ми!!! А Мазнейкова и Марков потвърдиха 90% ''момче'' в 12 г.с.! Доплаща се точно толкова за раждане, колкото Вие, дами, ще раздадете като ''почерпки''... И не носиш багаж като за 3-месечно пътуване на самотен остров...
Някой се опитва да прави нещо и ние - по стар български обичай - дай да го оплюем, че ще вземе да направи пари...
Аз не се чувствам защитена от лекарски грешки в нито една ''голяма'' болница! Така че - това НЕ Е аргумент!!!
хубаво, раждай там. Щом за тебе познаването на пола е достатъчен аргумент. Леко и безпроблемно раждане ти желая!

# 55
  • Мнения: 1 938
И аз изпатих от частна клиника. Не тази на Мазнейкови, а печалноизвестната пазарджишка "Хигия".
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130711.0

# 56
  • Мнения: 8 464
И аз изпатих от частна клиника. Не тази на Мазнейкови, а печалноизвестната пазарджишка "Хигия".
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130711.0

АД!Там ако не се лъжа имаше и човек,починал след липосукция.И тая болница още функционира????

# 57
  • Мнения: 1 938
Не един, а двама души починаха след хирургични интервенции. И двамата - от сепсис.
http://www.digsys.bg/bgnews/show_story.html?issue=291265915& … p;story=291265931
http://www.digsys.bg/bgnews/show_story.html?issue=291550712& … p;story=291550823

Извинявам се че разводнявам темата.

Последна редакция: чт, 12 окт 2006, 22:06 от Nellina

# 58
  • Мнения: 4 668
Дааа , стари познайници ... Мазнейков преди доста години без малко да осакати мъжът ми след една операция на менискус за която му се е платило  доста , но той не пропуснал след това да си изпроси още 150 $   #Cussing out ситуацията се развива в държавна болница разбира се .. Казал - ако искаш да можеш да ходиш - плащай ...

Физиономиите им са много гадни хора , нямам нищо против да изкарват пари , но да го правят достойно , а не с цената на живота и здравето на пациентите си .
Цитат
Някой се опитва да прави нещо и ние - по стар български обичай - дай да го оплюем, че ще вземе да направи пари...
Аз не се чувствам защитена от лекарски грешки в нито една ''голяма'' болница! Така че - това НЕ Е аргумент!!!

По голяма глупост не съм чувала !
Защо не го кажеш това на родителите на починалото момче ? Те са си платили ... разбира се ...

# 59
  • София
  • Мнения: 3 099
Защо всички се заблуждавате, че в другите болници хора не умират??? Или там лекарите са безгрешни??? Що за наивност...

Що касае пола на бебето - не това имах предвид като най-важно! Дадох примера, за да Ви демонстрирам колко още по-нефелни са докторята в ''голеееееемите'' болници!!!

А критиките Ви са толкова ожесточени главно защото пред ''болница'' стои ''частна''! Ако искате да сте честни и със себе си, проучете въпроса с инфекциите и лекарските грешки навсякъде. Иначе ситуацията напомня синдром на щрауса....

# 60
  • Мнения: 2 161


А критиките Ви са толкова ожесточени главно защото пред ''болница'' стои ''частна''!

Нищо не си разбрала!Всъщност,повечето,които писахме в тази тема бяхме потресени,не,смазани от безчовечността на Мазнейкови.Ти гледа ли ги по Нова?Видя ли им физиономийките?Мазнейкова се хилеше като слабоумна.Мъжът й пък...Как не намериха две топли думи за майката и за бащата на това дете,бе.И ти ще ме убеждаваш,че в "голеееемите болници" туй-онуй...Навсякъде стават лекарски грешки,но за пръв път виждам лекари,съпричастни на една нелепа смърт,да се хилят като идиоти пред лицето на цяла България.На теб не ти ли опротивяха след този репортаж,бе?Пфууу,язък!

# 61
  • Мнения: 5 877
Хей.
Разбирам, че имаш нуждата да чувстваш увереност, че си избрала правилното място, още повече щом ще плащаш.

Тук става въпрос за друго - за хора с достатъчно самочувствие на добри специалисти, че да отворят клиника;
за смъртен случай преди дори официалното откриване
за наглостта вместо на погребението да отидеш да откриваш лъскавата си болница
и за наглостта да се правиш по телевизията, че нищо не се е случило.

Не че хваля държавните болници. Все пак въпросът е частният сектор да бъде някакъв изход - скъп, но по-качествен, видимо по-качествен - а не същото нещо, но за повече пари.
Да, случва се и другаде. Но нали идеята им е да направят частна болница, защото са по-добри, ще обърнат повече внимание на клиента си, ще се чувстват персонално ангажирани с неговото здраве - аз поне ако платя, бих изисквала това от лекаря.

А на всичкото отгоре този смъртен случай не е от някакво суперзавъртяно усложнение, не е от тежка болест, не им е умрял онкоболен, в крайна сметка, а момче с операция на крака!
Просто е нагло да се правят на ни лук яли, ни лук мирисали.

Бтв не познавам лично ни Мазнейкови, нито пък препоръчвам някоя конкурентна болница.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 099
Ще доплащам (касата участва) и то не повече, отколкото би излязло където и да е с упойките и рушветите!

Не съм гледала предаването, но впечатленията ми са отлични и от двамата - била съм им пациент, за това го казвам!
Все едно, жалко е за това, което се е случило, ясно е, че нещата не биха могли да се поправят, но поне бъдете обективни в заключенията си - тук всичко изглежда доста едностранчиво.
Аз също не бих желала да стана жертва на лекарска грешка, нито някой от близките ми, но пак казвам: истории много, все драматични и не всички са от тяхната частна болница...

Някой може ли да ми каже дали мога да гледам предаването някъде в нета? Стига сме се лаяли като озверели...

# 63
  • Мнения: 5 877
Окей, момиче.
Успешно раждане. Айде, после ще разкажеш как е минало и дали всичко е било както си си го представяла.

Само да кажа, че съм раждала безплатно, така че не знам колко "би ми излязло". Упойката струва май 100, ако е по желание; аз бях секцио, тъй че беше по необходимост.

# 64
  • София
  • Мнения: 15 242
ivonska ,
Леко раждане ти пожелавам и здраво, хубаво бебче!
Само това ще ти кажа.

Не искам да бъда толкова обективна, колкото призоваваш. Няма смисъл да те разлюляваме в твоето състояние. Ти вече си решила.

# 65
  • Мнения: 288
[quote
не познавам лично ни Мазнейкови, нито пък препоръчвам някоя конкурентна болница.
[/quote

Прави впечатление, че ожесточените мнения идват от такива хора - цитирам напосоки едно мнение.

Старите пациенти на др Мазнейкова я познават като културен и любезен лекар. Тези, които се водят само от слухове - пишат по няколко страници гневни изблици.

Това, което се случи в студиото на Нова ТВ е под всякаква критика за журналистическо водене. Жалко за Лора Крумова - моето обяснение е че вече е поела много от жлъчта на Коритаров. Той не е желан вече, не е гледан и това е обяснимо за всички, които четохме жалките му доноси с цел да се освободи от казармата. Човекът е доносничел и против българската държава - нещо повече в годините на демокрацията се подвизаваше като журналист на Свободна ЕВропа -  жаден за демокрация! Жалко същество, добре че някой му показа досието, за да разбера защо не съм харесвала мазното му излъчване и преди. В последните месеци, вместо да се осъзнае и сведе глава - лее гнусни истерични изблици от една приютила го телевизия. Лора работи с него и очевидно е подвластна на неговите настроения, а телевиязията им - търси във всяко предаване следващия успешен Баг Брадър. Да, ама не - героите в ББ са жалки неуспели хорица и служат само за смях и порицание от обществото.
Това е моето обяснение за жалкото предизвикателство Крумова - не се води така предаване, хората явно бяха предизвикани още преди ефир. За нас, старите им пациенти беше ясно че не се държат както преди, но не разбрахме защо. Това не е обективна журналистика - търси се вдигане изкуствено на рейтинг чрез скандали. Лора не се беше подготвила, а е длъжна да даде възможност да се изкажат и на двете засегнати страни. Падна ми в очите завинаги. Всеки е невинен до доказване на противното. За друго поведение се носи наказателна отговорност за обида или клевета!

Що се отнася до родителите - жалко за тях, особено ако е единствено детенце...Но така няма да си го върнат...
Питам се само защо след като е препоръчана операция през 98г. са чакали до сега? Туморът се е уголемил до 20 см и доста лекари са отказали операция при този размер. Може би антибиотика щеше да го спаси - кой знае сега?! Защо бащата е седял до раната съблечен до кръста в юнските жеги по цял ден? Защо са носели храна в жегите готвена в Благоевград (няма хладилници в стаите, само в сестринската). Всяка операция е рисковано нещо - това го знам от опит. Искат се много грижи, внимание, стерилност - а не да стоиш в стаята на опериран и да разнасяш храна. И в МД не разрешаваха големи свиждания - а там е ясна хигиената каква е.
Има много много страни този казус- жалко че се нахвъляте така. Но само независима експертиза може а доизясни какво се е случило - не и ние тук.

Тук има бременни жени, въздържайте се от нападки! Всеки има право на избор на лекар и болница за раждане. Това е лично право и ако вие го оспорвате по някакъв начин - отивате в друга крайност да дискриминирате старите им пациенти от такива, които никога не са ги посещавали?!? Абсурдно нали!
В този форум се изказват лични впечатления от лекар със съответните аргументи защо харесват или не харесват нещо.
В тази тема не видях разумни аргументи - защото вие критикарите не сте стъпвали там! Чули недочули, разбрали недоразбрали - така и баба знае.

Честно казано вече ми омъзна темата - оставям ви да си пишете на воля словоизлиянията.
 

# 66
  • Мнения: 1 258

Доста емоционален коментар.
Аз коментирах това,което видях.Подозирам,че в по-голямата си част Мазнейкови са си свършили  работата.Но лекарската професия има много аспекти.Особено в частна клиника!

[quote
не познавам лично ни Мазнейкови, нито пък препоръчвам някоя конкурентна болница.
[/quote

 Може би антибиотика щеше да го спаси - кой знае сега?! Защо бащата е седял до раната съблечен до кръста в юнските жеги по цял ден? Защо са носели храна в жегите готвена в Благоевград (няма хладилници в стаите, само в сестринската). Всяка операция е рисковано нещо - това го знам от опит. Искат се много грижи, внимание, стерилност - а не да стоиш в стаята на опериран и да разнасяш храна.
 

Кой е виновен за това?Нали някой носи отговорност,ако в една болница има строги правила и те не са били спазени?Нали разбираш,че трябваше да се защитят с лек поклон към широката аудитория.Иначе изобщо за какво бяха отишли в студиото.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 099
Лесно е да се демонстрира войнствена агресия без преки впечатления, наистина. Мазнейкови не само убиват! На многократно повече хора са помогнали.

Искам да допълня - моето семейство (не само аз съм пациент на Мазнейкова) има конкретна причина да е благодарно на професионализма й. Ако не беше тя много сълзи щяхме да пролеем. Не мога да не отбележа и тази страна на казуса 'Мазнейкова'.

# 68
  • София
  • Мнения: 15 242
Хайде недей да си мислиш, че всички, които са писали тук, нямат преки впечатления.

Искаш ли вместо теб да пусна търсачка с "Майзнейкова" и да ти дам линкове да четеш разкази от първо лице? Пък сама да прецениш кой пише от лични впечатления и кой просто си чатка по клавиатурата.
Или все пак да се въздържа, за да пощадя нервите и емоциите на бременните жени?

Съгласна съм, че има и хора, на които са помогнали. То пък оставаше да са си изпотрепали всичките пациенти..... Тогава изобщо нямаше да я има въпросната частна болница.

# 69
  • Мнения: 2 161
Ще доплащам (касата участва) и то не повече, отколкото би излязло където и да е с упойките и рушветите!

Не съм гледала предаването, но впечатленията ми са отлични и от двамата - била съм им пациент, за това го казвам!
Все едно, жалко е за това, което се е случило, ясно е, че нещата не биха могли да се поправят, но поне бъдете обективни в заключенията си - тук всичко изглежда доста едностранчиво.
Аз също не бих желала да стана жертва на лекарска грешка, нито някой от близките ми, но пак казвам: истории много, все драматични и не всички са от тяхната частна болница...

Някой може ли да ми каже дали мога да гледам предаването някъде в нета? Стига сме се лаяли като озверели...
Стига с тези рушвети,бе!Ти държавните болници ги изкара...Нали се сещаш,че мърша има навсякъде?И стига си подчертавала тези частни клиники.Не става въпрос за болници,не става въпрос за предмети.Става въпрос за позицията,в която се поставя един уж квалифициран лекар,собственик на клиника.Може и да не са виновни изцяло,но те също имат някаква вина.И тук не ги съдим като комисия,а ги съдим като човеци.Абе направо ще те питам в прав текст-ако момчето беше твой брат,дете,роднина,приятел-пак ли така щеше да философстваш?Обаче не е нужно да пострада роднина,че да се изправиш и да кажеш-не,така не бива!

# 70
  • Мнения: 7 640
ивонска, стига моля те се- познала пола в 12г.с. на 90%.

Ти имаш ли идея колко е голямо ембриото в този срок, за да може сериозен лекар да твърди, че му вижда пола на ехограф.

Пари, лъскав имидж и съответна клиентела.

Това, което се случи в студиото на Нова ТВ е под всякаква критика за журналистическо водене. Жалко за Лора Крумова - моето обяснение е че вече е поела много от жлъчта на Коритаров. Той не е желан вече, не е гледан и това е обяснимо за всички, които четохме жалките му доноси с цел да се освободи от казармата. Човекът е доносничел и против българската държава - нещо повече в годините на демокрацията се подвизаваше като журналист на Свободна ЕВропа -  жаден за демокрация! Жалко същество, добре че някой му показа досието, за да разбера защо не съм харесвала мазното му излъчване и преди. В последните месеци, вместо да се осъзнае и сведе глава - лее гнусни истерични изблици от една приютила го телевизия. Лора работи с него и очевидно е подвластна на неговите настроения, а телевиязията им - търси във всяко предаване следващия успешен Баг Брадър. Да, ама не - героите в ББ са жалки неуспели хорица и служат само за смях и порицание от обществото.
Това е моето обяснение за жалкото предизвикателство Крумова - не се води така предаване, хората явно бяха предизвикани още преди ефир. За нас, старите им пациенти беше ясно че не се държат както преди, но не разбрахме защо. Това не е обективна журналистика - търси се вдигане изкуствено на рейтинг чрез скандали. Лора не се беше подготвила, а е длъжна да даде възможност да се изкажат и на двете засегнати страни. Падна ми в очите завинаги. Всеки е невинен до доказване на противното. За друго поведение се носи наказателна отговорност за обида или клевета!



най-накрая да прочета мнение, съвпадащо с моето!

# 71
  • Мнения: 2 614
Защо всички се заблуждавате, че в другите болници хора не умират??? Или там лекарите са безгрешни??? Що за наивност...

Що касае пола на бебето - не това имах предвид като най-важно! Дадох примера, за да Ви демонстрирам колко още по-нефелни са докторята в ''голеееееемите'' болници!!!

А критиките Ви са толкова ожесточени главно защото пред ''болница'' стои ''частна''! Ако искате да сте честни и със себе си, проучете въпроса с инфекциите и лекарските грешки навсякъде. Иначе ситуацията напомня синдром на щрауса....

Миличка, странни неща определят за теб класата на лекаря и болницата! Дано бремеността и раждането ти преминат леко и безпроблемно!
Не ми се рови, но ако пуснеш търсачката ще видиш, че това "същество" (не знам защо още я наричат д-р) Мазнейкова, успя да убие родилка и в Майчин Дом....  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 72
  • София
  • Мнения: 3 099
Нещо съм се объркала - тук не става дума за конструктивен диалог, а доста от Вас да си изливат негативните натрупвания...

Оставям Ви на спокойствие да го правите - със сигурност е по-евтино от психоаналитик!

# 73
  • Мнения: 6 167
не познавам Мазнейкови, не познавам бг система за 'бременност"

но доколкото разбирам темата не е толкова за професионализма им, колкото за отвратителното им държане в предаването и превръщането на медицинската им практика в поточна линия за печатане на пари без никаква грижа, внимание и отношение към пациента.
така според мен стават най-много грешки. като си повярва някой че е най-великия.

незнам, потресена съм от това, което чета Confused
тук нямам тази възможност за избор - лекари, болници и тн.
ако искам да се ползвам от безплатна система ходя там където ми кажат.
да ви кажа - по-лесно се живее!!! не ходиш като гламав от кабинет от кабинет.
не 'преценяваш' кой колко може и знае.

мисля, че в бг това е голям проблем , че можеш да отидеш
практически където си искаш. ткаа се губи и доверие в лекари,
пациента 'преценява' кой колко е кадърен и тн.
а по .. дифолт .. лекаря е лекар,
трябва да е компетентен.

е това според мен трябва да се промени
ако искаш да раждаш еди къде си - иди плащай.
ако искаш да използваш системата - ходиш там, където системата ти посочи.

# 74
Не знам от къде да започна да ви разказвам за некадърността на Мазнейков.Преди време оперира съпруга ми и то неуспешно.Иначе си прибра парите за операцията в една частна клиника.Веднага след нея си тръгна и дори не попита как е съпруга ми.Дори обезболяващо не ни предписа.Половин час след операцията трябваше да напуснем клиниката и предсавете си-без патерици/за операция на коляно става въпрос/.Преживяхме най-кошмарните си дни...Абе нямам думи.Наложи се втора операция,естествено не при него...Това е мили дами.....Ужас...Този лекар става само за търговец.....А за Мазнейкова-не съм виждала по-нагла и надменна жена!!!...

# 75
  • Мнения: 4 195
ти колко пъти и в колко болници роди, та знаеш как е в другите. Постинга ти е необмислен и не информиран. Вместо да обясняваш на хиляди РАЖДАЛИ вече жени  как е кощунство да не раждаш при Мазнейкови, се разрови малко в този форум - и се допитай до "патило". А и би ли м и обяснила изречението ти за стария български обичай, ще имаш ли смелост да го кажеш в очите на родителите на починалото дете.
За Бога говорим за козметична операция довела до смърт - това е абсурдно, това трябва да е наказуемо, всеки, малко или много виновен за смъртта на това момче, трябва да си понесе последствията. И аз лично не знам има ли дори и една нормална жена, която би отишла да дари живот при тези хора.
За протокола - никога не съм ги виждала, не ги познавам и слава Богу, че не съм от тези дето дават по 70 лв #Crazy #Crazy за преглед щото само те са бременни и само Мазнейкова би могла 9 месеца да им следи бременностите.........

# 76
  • Мнения: 288
Много ме нараняват вашите постинги. Чакам да прочета някое "патило" компетентно да сподели, но не! Няма го това патило.

Аз бях три седмици в новата клиника - видях отношението на д-р Мазнейкова, не платих нищо, а бебето ми беше спасено. За да стигна до нея се доверих на един "лекар" популярен в този форум (няма да споменавам името му, жив и здрав да е), който ме лекуваше "по телефона" с думите - пий си но-шпа и си стой вкъщи. Е добре, защо след като една седмица бях на легло и си пиех но-шпо прокървих? На всички мои въпроси дали трябва да постъпя в болница - той отговаряше "не се налага". Отчаяна, една  нощ се обадих на д-р Мазнейкова - неЙото становище беше че има опасност да загубя бебето и трябва отида в най-близката болница. Тогава не знаех, че новата им клиника е открита и приема такива като мен - попитах къде да отида, тя ми каза да си избера Шейново, МД, Тина Киркова а може и при нас. Така разбрах за съществуването на клиниката и споделих с нея че понеже ме познава от години предпочитам да постъпя там и тя каза добре. В един през нощта дойде и ме прегеда плюс ултразвук.
Останах три седмици - всъщност изписваха ме, аз се връщах отново с кървене и така два пъти. За престоя получих повече внимание, грижи и прегледи отколкото очаквах! И от докторката и от персонала. Не съм платила нищо! Не разбирам за какво пеЧАбарство става дума тук! Докторката ми помогна и след това с ценни съвети - избегнах много лутания и ненужни изследвания.

Съжалявам,че трябва да го кажа на всички, които заляха с негативизма си тази тема - но аз не мога да си кривя душата!!! На мен ми помогна, както и преди ми е помагала. Е, не мога да кажа на бялото черно! И вашите постинги много ме нараняват именно заради това, че се изказвате неподготвени.

До момента са родени 90-100 бебета в новата клиника - чакам да прочета нещо от някоя мама, защото бройката не е малкаи със сигурност пишат и четат тук част от родилите. Да, но не пише никой - моето лично обяснение е, че никой не иска да се конфронтира с плеядата пишеща тук и неразбираща за какво става дума. За всяка родилка или бременна жена е много важно спокойствието, защо да си го нарушават и да обясняват на вас че бялото е бяло, а не черно.

Убедена съм, че ако на някоя от вас утре ви се наложи (не ви го пожелавам наистина!) да потърсите спешна помощ, която и да е квалифицирана и да не лутате от кабинет на кабинет и да чакате дали някой корумпиран лекар от държавна болница въобще ще ви обърне внимание - сигурна съм че ще потърсите нейната помощ.
Питам се само с какви очи?!?! Не бързайте да плюете - никой не знае какво го чака - може да опрете до нея, но как ще се чувствате тогава?
Била съм в МД при това с уговорка с лекар и знам за какво става въпрос!

Прави ми впечатление и друго нещо - тонът в някои постинги (не искам да цитирам никнеймове) - е меко казано уличен. А това говори много за културата на пишещата. Следователно такива са и разбиранята й - не виждам с какво право ще налага мнението си на други хора, иска се и малко култура, за да пишеш и изказваш мнение и да можеш да го защитиш.

Що се отнася до поведението им в студиото - вече писах, тъй като слуачайно гледах предаването с тях двамата предишните две, в които са участвали родителите не съм иала възможност да гледам. Определено хората бяха настоени, предизвикани  от агресивната водеща, писах и моето обяснение по случая. Никога не се държат така с пациентите си!  Но явно са били нападнати преди ефир с единствената цел да се получи скандално предаване. Жалко за тях и жалко за българската журналистика. Това последното, защото една водеща в национална медия би трябвало да си дава сметка, че лекар, който прекарва работното си време в кабинет не може да има преценка за силата на медиите и трябва да бъде адекватно предразположен преди ефир.

# 77
  • Мнения: 6 167
Ох, Славва, защо само патили 'компетентни' трябва да се изказват!?
Хората си казват мнението, защо се чустваш наранена?
аз мога да кажа, че не си компентентна в журналистиката например, а
даваш оценки на журналисти.


до колкото разбрах става в-с за отношение, за поведение, за загуба на добрия тон
от лекари ( ако и провокирани), за конвейрно отношение.
за големи бели, причинени от прекалена самоувереност , че са най-великите.

напълно ги разбирам момичетата, които говорят за скъпи 'консултации' от 4 минути.
аз имам подобни опити в бг лекари - 'светила' - които, като влезе пациент все едно
влизат 50 лева. нямаш време дори да обясниш за какво идваш!
последния път в БГ бях на подобна много добра кожна лекарка, която дори не ми
погледна косата. след 4 минути бях навън - платила 30 лева.
Даде ми проби шампоани на нова марка  Wink със същия успех можех
да отида в коя да е аптека да питам за нови продукти.


та, нещата едва ли са само черни, или само бели
въпросните мазнейкови , за да направят клиника, да имат такава клиантела
сигурно са много добри лекари.
но едва ли са много добри лекари тези, които са се самозабравили, и  за които час по час четем пропищели пациенти или просто възмутени от отношението им хора.




# 78
  • Мнения: 4 978
Много ме нараняват вашите постинги.

Защо приемаш мненията на хората, като лични нападки?
Никой тук не си фантазира, всеки споделя мнението си, било от собствен или чужд опит.
А как точно да го прави - въздържано и аргументирано или с възмущение, клонящо до цинизъм, е въпрос на избор.
По всяка тема има полярни мнения. Специално по тази, никой няма да промени мнението на инакомислещите.
А за тези, на които предстои избор, това все пак е ценна информация, преди да вземат решението си.

# 79
  • Мнения: 1 849
Не ги познавам въпросните лекари, но ми се струва, че гледате твърде едностранчиво на нещата. както обикновено в този форум ако си с различно от общото мнение, биваш нападан...
Не одобрявам хора да умират от невнимание, но никой не е бил там и никой не може да каже какви са били обстоятелствата около смъртта на момчето! Родителите са афектирани и винаги ще си търсят виновни! Не оправдавам лекарите.
Казвате, че са се смеели в ефира. А представяте ли си вие да станете причина за смъртта на някого? Мъжът ми ми е разказвал, че когато е починала братовчедка му, леля му са я натъпкали с успокоителни и се е смеела на погребението. Дали и е било до смях на жената. Никой не може да каже какво преживяват тези хора (и лекарите и родителите), защото никои от тук пишещите не е попадал в такава ситуация. Не можете тогава да коментирате ничие поведение.
Единственото което можем да правим, когато става въпрос, за прилагано на нас лечение да четем повече за нещата, да питаме за всяка подробност от лечението и ако не сме съгласни да търсим други лекари и начини.
Лично аз така постъпвам. Два пъти съм си прибирала сина от болница по мое желание-първия път от родилното, защото завеждащата цяла седмица не го беше поглеждала и ме обявиха за луда, но след това се оказа, че съм постъпила правилно, и втория път беше на шест месеца и за десет дни не можаха да разберат, защо вдига температура (правиха му и скенер на главата), пак бях права. Ставала съм жертва на лекарска небрежност неведнъж, но ако аз не съм съвършена, не мога да очаквам такова нещо от други!
Остава ни само това да се стремим да сме максимално информирани за извършваните на нас манипулации.
В крайна сметка, ако Бог не ни пази, колкото и лекари да се съберат пак нищо не могат да направят.

Стремете се да бъдете обективни и да гледате нещата от всички страни, не само от потърпевшите. Лекарите също си имат своето страдание, нищо, че вие не го виждате, родителите търсят виновни на всяка цена, а журналистите, се стремят да постигнат максимална сензация и скандали!

# 80
  • Мнения: 2 161

Казвате, че са се смеели в ефира. А представяте ли си вие да станете причина за смъртта на някого? Мъжът ми ми е разказвал, че когато е починала братовчедка му, леля му са я натъпкали с успокоителни и се е смеела на погребението. Дали и е било до смях на жената. Никой не може да каже какво преживяват тези хора (и лекарите и родителите), защото никои от тук пишещите не е попадал в такава ситуация. Не можете тогава да коментирате ничие поведение.

Сигурно тъй ще е било.Най-вероятно са били разстроени,натъпкали са се с успокоителни и затова са се хилели.А ти мислиш ли преди да пишеш?

Единственото което можем да правим, когато става въпрос, за прилагано на нас лечение да четем повече за нещата, да питаме за всяка подробност от лечението и ако не сме съгласни да търсим други лекари и начини.

Искаш да кажеш,те да ме лекуват,пък аз да ги контролирам?Аз не съм медицински кадър,как да стане това?В случая с момчето всичко се е развило скорострелно-кога точно трябваше да го преместят родителите?И когато детето ти умира,последното нещо,което ти идва на ума е къде да го преместиш.Гледаш  на лекарите му като спасители,с последна надежда.

Стремете се да бъдете обективни и да гледате нещата от всички страни, не само от потърпевшите. Лекарите също си имат своето страдание, нищо, че вие не го виждате, родителите търсят виновни на всяка цена, а журналистите, се стремят да постигнат максимална сензация и скандали!
Тук вече нервите ми не издържат и ще дам възможност някой друг да отговори на патетичното ти послание.

# 81
  • Мнения: 4 195
Напълно подкрепям казаното от Chanel, просто няма да пиша за да не я плагиатсвам.
Само много сериозно ще замоля - малко се зачетете в това,което пишем, защото май ни бъркате с овжи. И не обсъждайте на никого тук, който лично не познавате нивото на интелигентност. Пък и продавачка да съм - кой има право да преценява умно ли пиша или глупаво. И ако мислите, че в толкова сериозна тема просто си клатим клавиатурите - по добре не ги четете Naughty

# 82
  • Мнения: 112
Дами,
не съм гледала предаването по Нова телевизия, но преди 3 дни бях на 3D при Мазнейкова. Споделям мнението на мнозина от вас, че става въпрос за една меркантилна жена. Прегледа ме за 5 минути, като ми показваше какви муцуни правело бебето, вместо да акцентира върху това дали всичко е наред в развитието му. Прегледът струваше 70 лева! Опитах се да задам допълнителни въпроси, свързани с раждане в клиниката, но набързо ме отпратиха и ме насочиха към други специалисти - анестезиолог, биолог и т.н.
Докато ми пишеха фактура, разглеждах брошура за банката им за съхранение на стволови клетки. попитах момичетата на рецепцията каква е цената на услугата, а те отговориха: "Ами не знаем. Тя Мазнейкова ни казваше, ама не запомнихме. най-добре питайте биолога, той ще ви даде информация за условията". След което пред мен започнаха да обсъждат за какво му било на човек да съхранява стволови клетки и кой луд давал толкова пари за такава глупост!

На пръв поглед болницата изглежда много добре, но това май е само външно.
Докато чаках станах свидетел на скандал между една от акушерките и един татко. Проблемът беше, че съпругата му, която беше подила предния ден не беше яла повече от 24 часа и на неговия въпрос защо в 14 ч. все още няма обяд за родилките, акушерката му отговори (доста нагло), че ще го серпвират веднага щом пристигне!

Аз лично се колебаех дали да не раждам там, но вече взех решение и то е, че няма да е там!

# 83
  • Мнения: 4 195
ето ви патило - Zmeycho , Благодаря , че сподели, защото ни изкарват махленски клюкарки, които завиждат на преуспелите и можещи хора Tired Crossing Arms

# 84
  • Мнения: 1 418
Не се карайте бре хора!Колкото потребители-толкова мнения.Въпросът е в това,че при смъртен случай в тяхната болница,те се появяват в ефир "ни лук яли,ни лук мирисали".Един адекватен отговор не дадоха,да не говорим,че изобщо не поднесоха поне съболезнования на родителите.Е как искате да не се възмущаваме?Ако е някой ваш близък,при това млад човек(не дай Боже),така ли ревностно ще ги защитавате?Бъдете поне малко съпричастни към мъката на хората.А това,че имат болница-надали някой от тук пишещите толкова им завижда.Живи и здрави да са.Много хора се занимават с частен бизнес и изкарват много пари-някой да е чул нещо против?Това не е завист-това е самата истина.И ако някой друг по някаква причина причини смърт-независимо дали има болница,или не-и него ще го обсъждаме по същият начин.Това е!

# 85
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не се карайте бре хора!Колкото потребители-толкова мнения.Въпросът е в това,че при смъртен случай в тяхната болница,те се появяват в ефир "ни лук яли,ни лук мирисали".Един адекватен отговор не дадоха,да не говорим,че изобщо не поднесоха поне съболезнования на родителите.Е как искате да не се възмущаваме?Ако е някой ваш близък,при това млад човек(не дай Боже),така ли ревностно ще ги защитавате?Бъдете поне малко съпричастни към мъката на хората.А това,че имат болница-надали някой от тук пишещите толкова им завижда.Живи и здрави да са.Много хора се занимават с частен бизнес и изкарват много пари-някой да е чул нещо против?Това не е завист-това е самата истина.И ако някой друг по някаква причина причини смърт-независимо дали има болница,или не-и него ще го обсъждаме по същият начин.Това е!
За съжаление........... Praynig

# 86
  • Мнения: 504
Дами,
не съм гледала предаването по Нова телевизия, но преди 3 дни бях на 3D при Мазнейкова. Споделям мнението на мнозина от вас, че става въпрос за една меркантилна жена. Прегледа ме за 5 минути, като ми показваше какви муцуни правело бебето, вместо да акцентира върху това дали всичко е наред в развитието му. Прегледът струваше 70 лева!
Аз от самото начало чета темата ви, но като не гледала въпросното предаване нямам право да коментирам.
Ще пиша само по въпроса с ЗD- то, защото това по- горе не е първо мнение и явно много бременни са заблудени по този въпрос.
Основният инструмент за откриване на нарушения в развитието на нероденото, за проследяване на бременността е обикновеният, 2 - измерен ехограф. 3 - измерният няма тези способности за диагвостика, които има 2-изм. Той е по- скоро една екстра за мамата, която иска да види бебо като на снимчица. Дава много добро изображение на структурите на тялото, но преглед дали всичко е наред се прави с 2Д.  Wink

# 87
  • Мнения: 7 640
Изида, съвсем права си!
На 3Д могат да се видят някои външни малформации- заешка устна, например.
Но феталната морфология се прави на 2Д!

# 88
  • София
  • Мнения: 3 099
Алелуя, най-после още някой дръзна да позитивизира темичката на Мадам Ко-Ко...

Дами, внимавайте да не се подхлъзнете по пръските от зелена плюнка и да влезете в непочтителния тон на някои присъстващи.

Тук ако не плювате настървено ще Ви изедат!  Wink

# 89
  • Мнения: 8 464
Хайде да си дойдем на думата.Плюене, за мен означава клеветене,тоест лъжа.Всяка от нас,която има лични впечатления си е описала ПАТИЛАТА с Мазнейкови.Това като плюене ли го приемаш?Или всички трябва да пеем оди на радостта от кеф,че се е намерил един човек/или колкото и да са / на когото е познала пола?За човешки живот става дума,момиче,за човешки живот и за доктор,който се хили нагло в лицето на зрителите!!!Дано на никого не се случва,защото ако беше лично засегната нямаше да говориш така,сигурна съм!Не виждам нито зелени нито червени ,нито каквито и да било плюнки.Дано с говоренето си предпазим някоя мама,запътила се към Мазнейкови.Дано най-после се разбере,кои лекари са не само кадърни,а и хора!За да пишат толкова много против тях,значи има защо,не мислиш ли?

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 09:00 от Емия

# 90
  • Мнения: 2 161
Алелуя, най-после още някой дръзна да позитивизира темичката на Мадам Ко-Ко...

Дами, внимавайте да не се подхлъзнете по пръските от зелена плюнка и да влезете в непочтителния тон на някои присъстващи.

Тук ако не плювате настървено ще Ви изедат!  Wink

Eй на тази зелена плюнка,наистина мога да се подхлъзна.
Апропо,пише се изЯдат   Wink
Мадам Коко...много мило,благодаря.

# 91
  • София
  • Мнения: 3 099
Алелуя, най-после още някой дръзна да позитивизира темичката на Мадам Ко-Ко...

Дами, внимавайте да не се подхлъзнете по пръските от зелена плюнка и да влезете в непочтителния тон на някои присъстващи.

Тук ако не плювате настървено ще Ви изедат!  Wink

Eй на тази зелена плюнка,наистина мога да се подхлъзна.
Апропо,пише се изЯдат   Wink
Мадам Коко...много мило,благодаря.


В правописа и на ''изедат'' и на ''Мадам Ко-Ко'' няма грешка, просто има препратка, която не е видна за всеки....  Mr. Green

# 92
  • София
  • Мнения: 15 242
Алелуя, най-после още някой дръзна да позитивизира темичката на Мадам Ко-Ко...

Дами, внимавайте да не се подхлъзнете по пръските от зелена плюнка и да влезете в непочтителния тон на някои присъстващи.

Тук ако не плювате настървено ще Ви изедат!  Wink

Ей, мирясай бе, жена!
Гледай сега-пиша бавно, б - а - в - н - о, за да опиташ да разбереш. Аз лично не ти правя компилация от мрачни отзиви за Мазнейкова, защото си давам сметка, че тук четат бременни жени, които вече са ходили при нея и тя им е казала, че нещата с техните бебета са наред. Те го вярват и нека така да бъде. Искрено им желая наистина всичко да е наред. Чудесно е да имаш спокойна бременност и да очакваш деня на раждането с надежда. Защо да им разбивам спокойствието на тези момичета като напускам тук линкове? Който иска, нека ползва търсачката.
И ти вярваш, че всичко с теб ще бъде ОК. Чудесно! Пожелавам ти го от сърце!
Ама се кротни най-после. Защото има бебета, бременности и раждания, при които не само че не всичко е било наред, ами са се объркали фатално. Толкова ли ти е трудно да го разбереш?
Направо не знам как да го напиша по-ясно.


# 93
  • София
  • Мнения: 3 099
Последно ще се опитвам да обясня какво имам предвид:

1. Всеки има право на мнение и свободно да го изразява, даже и в тази темичка;
2. Мазнейкова от доста години има славата на най-добър диагностицик при фетална морфология;
3. АЗ ЛИЧНО ИМАМ ВПЕЧАТЛЕНИЯ ОТ ТОВА КОЛКО ДОБРА Е ТЯ (съжалявам, че не ме предразполагате да Ви споделя какво имам предвид - твърде лично е, а Вие сте твърде - меко казано - крайни!);
4. Не бива да се вадят генерални изводи от отделни случаи - ако разбирате за какво говоря...
5. Не бива да се опитвате да повлиявате по какъвто е да е начин на майки, които може би са се насочили към нея - КАТО МЕН. Това си е наш избор. Нямате моралното право. Може би и от Вашите доктори някой реве с глас, но ние не знаем това по една или друга причина!

6. Айде дръжте се малко по-възпитано, ако Ви е възможно - ще е по-интересно.

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 13:28 от ivonska

# 94
  • Мнения: 32
Аз мисля, че всички мнения по отношение на Мазнейкова и изобщо докторите са с доста неясна посока и смисъл. Като начало, в БГ има генерален проблем по отношение на медицината - Вие чували ли сте за доктор осъден или с отнети права, защото е убил някой, поради некомпетентност??? Докато това е така, ще има десетки, които практикуват и убиват хора. А чували ли сте за всички чуждунци от близките страни защо учат тук медицина??? Всички те после практикуват в БГ. Що се отнася до голееееемите, маааааалки болници и частните такива - интересно Мазнейкова откъде идва - от една от най-голееееееееемите.
Много ми е интересно дали някоя от вас може да назове дори една болница (малка, голяма или частна), в която е изключено да станат грешки??? Аз за всичките от тях мога да ви пусна линкове от същия този сайт... Приятелката ми, която роди в Тина Киркова, преди 1 седимица, за "скромната" цифра от 2000лв., почти я убиха... За последните 6 месеца, мисля, че станаха 5 или 6 случая, в които хора умират, поради лекарска небрежност - да сте чули някой да е наказан с нещо повече от глоба 300,00лв. (в нашата държава човешкия живот струва толкова). А кой лекар е добър или не, не трябва да преценявате вие, а компетентен орган, който в БГ липсва!!!
Интересно ми стана и за предлаганите линкове за четене, че да се убедят хората колко е лоша Мазнейкова. В този форум няма тема, за която да няма 50% хубави мнения и още толкова лоши - прочетете за секциото, ако искате - интересно ми е дали накрая ще разберете по-добре ли е секцио или не...
Също много ме озадачава въпроса, как някой който никога не е раждал успява да се ориентира сред "светилата" и отива при правилния доктор??? Тук всички така звучите все едно за вас тайни няма по въпроса... Че те голяма част от всички лекари в БГ са неграмотни и убиват хора и проблема е не че има неграмотни, а че им е позволено да практикуват!? И не ви ли притеснява факта, че тези които убиват хора продължават да преглеждат пациенти, които след 1 година от събитието нямат никаква представа, че това е този същия.
Мислите ли, че ако имаше, например 15 години затвор и отнемане на правата щеше да има толкова надменни и груби доктори.
А то ако се задълбаем така, лекарят който беше отказал да излезе на 100м. от Пирогов, за да спаси човека отвън, който умираше от инфаркт, каза по ТВ, че такава му била съдбата...
Не е ли редно всичките усилия да се "плюе" по някой, да ги вложим в това да има адекватно правораздаване и за "лекарите"???

# 95
  • София
  • Мнения: 15 242
1. Всеки има право на мнение и свободно да го изразява, даже и в тази темичка;

Да, разбира се, което в пълна степен означава, че право на мнение имат и всички, които мислят по начин, различен от твоя. Но не! Ти искаш накрая всички да започнат да мислят като теб и само като теб, и като никой друг. Всеки трябва да забрави какво е преживял.

2. Мазнейкова от доста години има славата на най-добър диагностицик при фетална морфология;
Странно, ти не си ли чувала за доц. Томова?


3. АЗ ЛИЧНО ИМАМ ВПЕЧАТЛЕНИЯ ОТ ТОВА КОЛКО ДОБРА Е ТЯ (съжалявам, че не ме предразполагате да Ви споделя какво имам предвид - твърде лично е, а Вие сте твърде - меко казано - крайни!);
Много се радвам, че е успяла да помогне на човек, който познаваш.


4. Не бива да се вадят генерални изводи от отделни случаи - ако разбирате за какво говоря...
Отделните случаи са доказателство, че никой не е безпогрешен. А ти се опитваш през цялото време да ни накараш да мислим обратното.


Последно ще се опитвам да обясня какво имам предвид:
5. Не бива да се опитвате да повлиявате по какъвто е да е начин на майки, които може би са се насочили към нея - КАТО МЕН. Това си е наш избор.
Ти изобщо четеш ли какво пишат останалите? Кой се опитва да ти влияе?

6. Айде дръжте се малко по-възпитано, ако Ви е възможно - ще е по-интересно.

Хммммм...... я си спомни кой заговори за психоаналитици и за зелени плюнки. Пък после давай оценки кой е възпитан и кой не.

# 96
  • София
  • Мнения: 3 099
Vivi, нямам какво да добавя към опита ти за анализ.

Мое право и желание беше да добавя и друга гледна точка. Медалът винаги има две страни, а това явно доста Ви раздразни в случая. Ако проследиш безпристрастно историята би трябвало да забележиш, че не моя тон наподобяваше назидателно крещене... А двусмислената ми ирония на финала беше съвсем закономерна и все пак - възпитана!

  bouquet

# 97
  • Мнения: 3 423
На тия Мазнейкови каква им е сочна фамилията...
Мазни едни такива...

# 98
  • София
  • Мнения: 2 623
На тия Мазнейкови каква им е сочна фамилията...
Мазни едни такива...

Joy Joy Joy

Много им отива, не мислиш ли ?  Joy

# 99
  • Мнения: 1 418
Пак ще разбуните духовете... Wink

Общи условия

Активация на акаунт