Как се спасявахте от" домашния арест" при кърмене

  • 1 197
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 500
Аз съм в "затвора" вече 4 месеца. Mr. GreenСлава богу, че родих лятото та в случаите, в които съм излизала съм кърмила "под път и над път" Laughing

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Аз излизам с колата и дискретно и уютно си се кърмим и преобуваме в нея. Много ми е добре така. Сопот е километър в диаметър, но аз с колата ходя.

# 17
  • Мнения: 5 228
Ооооо, Урси, хайде честит бебок!  Hug
Хич не го мисли - взимай Мартинка, и по кръчмите, да свиква детето. Като порасне още малко, можеш да оставяш изцедена кърма в шише и някой да я храни, но сега още е малка и не е добре да я учиш да пие от биберон, защото е по-лесно и може да предпочете този вариант пред гърдата.

# 18
  • Мнения: 619
Ами реших,че ще излизам на разходка и като огладнее детето,ще се прибирам.Обаче на 2-та ни разходка(около 15 ден),бебето се разплака от глад и аз си казах,че по-добре да го накърмя навън,отколкото да реве от глад по пътя до нас...И така вече не се съобразявам кога ще яде...

# 19
  • Мнения: 4 242
Познавам се добре и знаех че не излизам ли ще "потъна в дупката", за това започнах още на 10-ч ден от раждането да извеждам дъщеря си на балкона за 5мин (зимно бебе е), после за 10 и така до половин час, докато след няколко дни стегнах количката и започнах за по час а после и по два, според времето. Когато е било тихо и по-топло времето сме откарвали и по 3-4 часа навън в разходки или на кафе в някоя градинка. Разбира се кърменето ми беше най-малкия проблем, знаех че за да имам свобода, трябва да се пресрамя да кърмя навън. Опитах няколко пъти пред огледало у дома, убедих се че нищо не се вижда особено от купищата дрехи по мен зимата. После помолих таткото да ме придружи няколко пъти, или исках мнението на някоя мама дали нещо се вижда от някъде. Много бързо свикнах и бях най-свбодната майка в квартала, всеки тичаше да храни, да топли да не знам си какво а аз винаги имах топла, стерилна и вкусна храна под ръка при това без да ми коства време или усилие Laughing
 До 6-я месец, да не кажа и до годинка, не съм мислила за храната на малката като тръгна някъде, гледам да има памперс за смяна и детето да не забравя а всичко друго е в мен! Peace Така че кърменето наистина след първите 2-3-4 седмици, означава свобода!

# 20
  • Мнения: 5 026
 Ами...започнах да кърмя навън. В началото ми беше малко неестествено, но свикнах.

# 21
  • Мнения: 535
Честно казано НИКОГА НЕ СЪМ СЕ ЧУВСТВАЛА ЗАТВОРНИК. Даже напротив. Открих колко по- свободна съм като кърмя- не се занимавам с преваряване, чистене и миене на шишета и проготвяне на млека, всичко си е с мен и мога да тръгна с дребния и с една кърпичка и нищо повече  PeaceКърмя, където и когато поиска и не се съобразявам с нищо. Детето преди всичко Hug
Мисля, че при вас още не са регулирани нещата и затова си още в шок. Ще се оправите и ще се нагодите един към друг с бебето, не се притеснявай  bouquet
ЧЕСТИТО БЕБЧЕ  bouquet Hug Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 440
Дааа, отначало в действителност си е шок, но, както са писали по-горе, бързо минава. Относно кърменето навън не мога да се изказвам, понеже никога не съм го практикувала, но честно казано не го смятам за необходимост (ние просто си се прибираме когато огладнее, още повече през зимата не съм изпитвала желание да прекарвам навън повече от 2 часа на студа). Иначе бих те посъветвала, ако има на кой да оставиш бебето, да излизаш поне веднъж на ден сама, дори и за 1/2 час. Действа много освежаващо в началото   Peace

# 23
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Честито бебе!
преди да се престраша да кърмя навън си носих едно шишенце с изцедена кърма, обаче в един момент ми писна мотаенето преди излизане с помпата и спрях. можеш да излизаш за по-кратко и да не се налага да кърмиш навън, макар че не се знае кога ще писне бебенцето. когато свикнеш вече нищо няма да ти прави впечатление, сега се сещам, че веднъж я кърмих права на тротоара, минаваха много хора, нямаше къде да седна дори. важното е детето.

# 24
  • Мнения: 3 926
Аз да добавя нещо практично. Сега видях, че са пуснали едни бодита, с прехвърляне отпред - под гърдите надолу си е боди, а върху гърдите е тип "прегърни ме" - направо са идеални за кърмене зимата. И много ме е яд, че вече не кърмя навън или ако кърмя е инцидентно, защото тя си направи режим - суче два пъти на ден, когато заспива и се събужда от следобедния сън, а аз гледам да съм си вкъщи, че спи по-добре. .. и безброй пъти нощем, когато такава дреха не ми е нужна.

Общи условия

Активация на акаунт