Сериозен проблем с газове :(

  • 3 556
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте! Тъкмо се регистрирах, за да търся съвет, с надежда някой да ми помогне със съвет какво да правя, тъй като вече говорих с двама общопрактикуващи доктори и не успяха да ми помогнат особено. Проблемът ми е следният - имам сериозен проблем с газове, не са през целия ден, но когато се появят, е много неприятно и ме поставя в неудобна ситуация пред колеги и семейство. Продължават продължително време, през няколко минути и не знам вече какво да правя. Личен лекар ми каза да си променя диета, но с каквото и да се храня е все същото, когато се появят. Бях на изследвания на екскременти и за потенциална инфекция - не намериха такава. Когато нещата са тежки, пия таблетки с активен въглен, веднъж на ден. Също така два пъти през деня пия прахчета с фибри, за да стимулирам метаболизма си. Трудно ми е да се изхождам също така, понякога ходя по веднъж на два дни. Имам сколиоза, не знам дали е свързано. Не обичам да пия течности, мисля че и това може да е причина. Не обичам да спортувам, но се опитвам поне да правя разходки и крачки. Ще се радвам да ми помогнете със съвет, благодаря за вниманието!

# 1
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 090
Опитай в продължение на една седмица да пиеш повече вода, не пий никакво газирано, и виж дали ще си по-добре.

# 2
  • Мнения: 2 268
Вода, повече разходки, движение, зеленчуци. А може и да е синдром на раздразненото черво.

# 3
  • Мнения: 11 344
Повечето хора не знаят, че имат силни газове, когато се хранят с картофи. Газообразуващи са.
Започнете добри пробиотици. За моя изненада на Аквасорс се отразяват добре.
Може известно време да приемате и храносмилателни ензими с храненето. Пак има на Аквасорс, но има и много добри и на други фирми.
Така или иначе си има причина за образуването на газове. За това след като започнете пробиотика и храносмилателните ензими ще си направите експеримент - две седмици спирате определена група храни. Започнете с млечните - спирате за 2 седмици и виждате как сте. После връщате млечните и спирате глутена. Наблюдавате се. После спрате кръстоцветните зеленчуци и така пробвате от къе е проблема.

Почетете и какво е хистаминоза.

# 4
  • Мнения: 46 518
Проверете инсулина, с трикратен тест с натоварване с глкоза.

# 5
  • Мнения: X
Не се сърди, човече, проблемът с газове как е свързан с висок инсулин?

# 6
  • София
  • Мнения: 38 499
Съгласна съм и с Дорис, и с Човечето.
Спри млякото, първо.

# 7
  • Мнения: 46 518
Не се сърди, човече, проблемът с газове как е свързан с висок инсулин?
Нямам представа, но когато ми откриха Инсулинова резистентност и започнах терапия (с хапчета, при мен хранителният режим си беше ок), проблемът изчезна като с магическа пръчица.

# 8
  • Мнения: X
Не се сърди, човече, благодаря за отговора. Предполагам, че връзката е метаболизма. Хапчетата за ИР ускоряват метаболизма, оттам и перисталтиката на червата се оправя...

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 019
Дали наистина имат връзка ИР и газове? Мъжа ми има газове отскоро и то доста и не знае с какво да се лекува. Пие хапчета преди ядене от масовите и намаляват газовете, но ако пропусне е пак същото положението. Да прави ли обременяване с глюкоза?

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте след колоноскопия установиха че имам раздуто черво, корема ми е подут, имам газове, какво да пия?

Общи условия

Активация на акаунт